CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5987|Reply: 35

Pengalaman di Berth Construction Site di Penang

Baru kena je..pukul 1-4 pagi (date hari ni) camtu kot, saja la nak kongsi pengalaman...

Aku ditugaskan utk supervise team installation fender, sbb benda ni urgent bekerja la kitaorang sampai malam . Tengah nak install fender yg terakhir ni, laut bergelora, fender yg digantung crane tu berayun sbb alunan laut tu, cuba juga sampai 12 tgh malam, air laut naik , high tide so tak boleh la nak pasang fender tu..kena tunggu low tide pukul 5 pagi esok.

Aku malas nak balik ke island tempat aku menginap so aku decide tido je dalam keta under site office punya parking shelter. Sebelum tu pi keluar dari kawasan port tu pekena nasi kandaq (he he he). Dalam pukul 12:50 tu aku dok dalam keta under parking shelter tu..start nak tutup mata, dalam tengah mamai2 tu, terdengar orang ketuk cermin tingkap keta .. (masa tu aku buka cermin sikit sbb nak jimat petrol tak nak pakai aircon), tengok takde sapa2..sambung tido balik, mamai2 lagi dengar lagi..banyak kali gak jadi. So sbb letih sgt buat keja aku dah tak ambik pot sgt, tak rasa takut..dan siap cakap "jgn kacau aku nak tido.." , lepas tu aku tutup tingkap start engine dan buka aircon...sedap kena aircon punya pasal baru la terlelap, dok dgr juga sesekali tapi tak peduli..last2 lena betul2.

Pukul 4:50 pagi alarm handphone aku berbunyi, dalam keadaan sedar tak sedar nak bangun tu..aku dgr bunyi nafas kuat, macam mendegus pun ada..mcm bernafas orang lepas lari marathon, aku dok ingat takkan la itu nafas aku sendiri, sbb start je aku sedar sepenuhnya dah takde apa2 bunyi , nafas aku pun mcm biasa je. So sbb nak kejar masa punya pasal aku tak pikir panjang sgt , terus je ke site tak pikir langsung tentang tu sampai la aku tulis benda ni

Rate

1

'siapakah" yg mengetuk cermin itu?????siapakah yg mendengus kuat???

huhu.. kene ketok ... merengus.. seram ar....tapi yang bestnyer coz terlalu mengantuk leh x pk benda yang dok ngacau tu..huhuhuu.. syabas:pompom:

terlalu letih sangat, serabut nak bagi siap installation...sampai rasa takut pun dah hilang, , siapa yg ketuk tingkap tu aku tak tau la medangmaru, takkan la mat2 bangla takde keja nak kacau aku pukul 2-3 pagi, yg bernafas kuat tu lagi laa .. aku tak tau, aku budget aku sendiri yg bernafas tapi takkan la aku boleh dengar diri sendiri bernafas dkt telinga, kuat pulak tu...tapi ni la akibatnya sbb tak sembahyang jamak maghrib dan isya' seluar dah kotor sgt, tak bawak kain spare..salah aku gak lerr..insaf2

huh!!!!
mmg seriau gak pengalaman ko ni eh animaniac

terlalu letih sangat, serabut nak bagi siap installation...sampai rasa takut pun dah hilang, , siapa yg ketuk tingkap tu aku tak tau la medangmaru, takkan la mat2 bangla takde keja nak kacau aku pu ...
animaniac Post at 16-11-2009 08:01 PM

mungkin nak bg peringatan kat ko tu...

Follow Us
4# animaniac

kat mana lokasi nie bro?

hari tu aku tido dlm kete gak kat tepi pantai queensbay sbb balik keje dh pukul 11 esoknya pulak masuk kul 4:30 pagi...

byk kali gak kena ketuk2 tingkap nie....

huh!!!!
mmg seriau gak pengalaman ko ni eh animaniac
donut_1752 Post at 16-11-2009 20:11

ehh seram ye?? aku rasa ni la 1st time aku kena benda2 camni...sblm2 ni macam mimpi je. cerita kat bini aku tadi..dia cakap nasib baik takde "benda" kat passenger seat, aku pun terfikir kalau ada "benda" kat passenger seat tu macam mana la reaksi aku.

mengetuk n mendengus....

4# animaniac

kat mana lokasi nie bro?

hari tu aku tido dlm kete gak kat tepi pantai queensbay sbb balik keje dh pukul 11 esoknya pulak masuk kul 4:30 pagi...

byk kali gak kena ketuk ...
matbuq Post at 16-11-2009 20:23

aku bukan kena kat queenbay, aku kena dalam NBCT (terminal kontena dekat seberang tu). hehe btw hang pi tidoq kat queensbay apsal..tapi aku rasa la, tepi laut ni mmg banyak la benda2 macam ni

'benda' tu sengaja nak kacau laa tuhh.. yang tido dalam kete kenapa?? kat situ takde ruang nak tido ke selain kete...

10# animaniac

aku malas nak balik seberang dh....

'benda' tu sengaja nak kacau laa tuhh.. yang tido dalam kete kenapa?? kat situ takde ruang nak tido ke selain kete...
edy137 Post at 16-11-2009 20:50

ada, kat dalam surau..tapi baju, seluar dah kotor giler..spare baju,kain semua tak bawa , tapi ok la dapat pengalaman macam ni sekali sekala..(selagi tak memudaratkan lerrr).

ada, kat dalam surau..tapi baju, seluar dah kotor giler..spare baju,kain semua tak bawa , tapi ok la dapat pengalaman macam ni sekali sekala..(selagi tak memudaratkan lerrr).
animaniac Post at 16-11-2009 22:24

berani nya hg:geram:

dia ketuk nak suh tdo tempat lain la tu.
caring gak la dia tu

dia nak hulur salam perkenalan kot..atau ko parking kete kat port dia

hurm......
dia saja je nk menyakat tu.......
saja nk tgok tun umah penakot ke tak....

mesti hg kaco port lepak dia

cuba lah kalau u tak mengantuk.....alih alih jer terpandang sesuatu....x ke kecut perut dibuatnyer....kan.....masa tu...mana nak lari......mau panik jugak kan...

dia nak hulur salam perkenalan kot..atau ko parking kete kat port dia
ketotmerah Post at 17-11-2009 09:38

hehhee..agaknyer kut.....dia dah cop mohor kut kat tempat parking tu...tu yg dia ketuk2...suruh alih keta...........

12Next
Return to list New