CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: munkyG

Apa Sebenarnya Berlaku Disebalik Kejadian Keganasan Penonton Di Bukit Jalil !

78# ismauzair

jd mana yg bersalah?........... polis atau pencuri.. dua2 kaa  padahal pencuri yg buat hal

117# lurve82 issshhhhh tak sesuai lah ... nanti uncle An nak ulang alik jauh... uncle An pilih awek PKR jer la... ha ha ha

78# ismauzair  

jd mana yg bersalah?........... polis atau pencuri.. dua2 kaa  padahal pencuri yg buat hal
cmf_rambutan Post at 11-11-2009 11:04

haaa.... bagus contoh ko tuh...... heheheee

ko la beruk tu....tamadun la sgt
5# urusniaga2020

layanan terhadap beruk2 ni harus berbeza dengan layanan terhadap manusia yang bertamadun
tekoyong Post at 10-11-2009 19:33

122# cakciboojaki

hahaha...naik airasia je la..murah2 skrg ni..takpun naik tongkang je..leh nanti kot gaduh2..sorg ckp nogori..sorg ckp klantan..

aku x keje jabatan statistik...  ni statement dr geng2 aku yg keje gomen.. tapi apa aku nak ckp dlm korang kutuk2 org kelantan ni bodoh dlm bodoh2 tu ramai gak yg bijak pandai... org negeri lain m ...
krongsang Post at 11-11-2009 11:04

itu mnunjukkan kerajaan langsung x mganak tiri kan mrk...mrk tu sendiri mganak tirikan org lain...

Follow Us
modal pebende plak...dh memang org luar kalau gi sana itu tempat nk dituju..
kau ni meroyan pun agak2...makwe kelantan reject ko gaknyer..tu yg gila talak
org kelantan di dah tahu sgt dah ..itu jelah modal khulu ke hilir...duk megah sgt kekelante an mrk...klu x ckp pasal shopping kat kelantan..mesti duk pikok pasal awek2 kelate yg comel seketul dua  ...
khoirulfatihin Post at 11-11-2009 10:38

pendapat Ir dah jadi medan gado n kutuk mengutuk lak

klo cat org kelantan.....

entah2 skrng ni terasa tecik............... dan terperosok kat ujung corner....
nk backing apa pon tak tau.....
sbb perangai dorang dh masuk TV segala...
walopon hanya nila setitik, rosak la susu sebelanga

modal pebende plak...dh memang org luar kalau gi sana itu tempat nk dituju..
kau ni meroyan pun agak2...makwe kelantan reject ko gaknyer..tu yg gila talak
helena_dzam Post at 11-11-2009 11:18

cik kak yg mroyan ni...bwk2 btenang k....
mmg x minat lah awek kelate...x bo ditegur..kuat mjawab..itu yg aku kenal lah...

bukan da terang2 kn kata xleh bwk mercun masuk stadium... nape nk salah kn sbb org tak periksa beg segala?? sendirik punya disiplin la kan.....
MoTiF Post at 10-11-2009 20:18

setuju...memang degil...pastu takde semangat kesukanan... lagi satu tolong la kalau nak  pergi tempat2 macamtu jgn bawak budak kecik... guna la akal pemikiran yg waras sikit... sebagai ibubapa penjaga...lebihkan anak2 dari benda lain.....

hurm...semalam dgr berita...keuntungan jualan tiket akan ditolak dgn kerugian dulu...then only baru divided to kelantan n n9.....ambik...tanggung la 2-2....esok...buat la lagi....tak kira la manusia dr negeri mana pun...kalau dah tak reti nak hormat adab dan takmau jaga adab....mmg tak guna keluar...dok dlm kelambu lagi baguih....bakaq kelambu sendiri...sapapun kita...kena la jaga adab....takmau jaga adab cakap tu sudah p lah..nie...takmau hormatkan peraturan..pastu...bila dh jadi mcm2...ada hati nak tuding jari pd org len.....

mlm tu aku tgk kat tv je....ms nampak asap mercun tu...aku rasa...kalau aku la anggota FRU..mmg aku sembur air pd barisan tu....nak bakaq sangat..ambik..sume kene...

Post Last Edit by lucero at 11-11-2009 07:27

nape nk salahkan FAM & Polis???  terang2 Mercun tkleh di bawak masuk ke stadium.. nape penyokong Klantan bawak masuk jugak?? Tkkan nk salahkan polis kot ...
lucero Post at 11-11-2009 07:24

aku rasa ada kelemahan dalam penguatkuasaan... sebab tu lerr mercun tu boleh masuk ke Malaysia.... then bila dah dibawa masuk ke Malaysia... mereta2 tempat la depa2 tu bwk dan guna...

a) SNBJ
b) Std Sultan Muhamad IV, Kelantan.
c) Std Darul Aman, Kedah.
d) Std Utama, Perlis.
e) Std (lupa nama), Trengganu.

Boleh diperhatikan bukan setakat penyokong Kelantan sahaja yang bawak masuk mercun.

Tapi bila melibatkan penyokong kelantan... semua kat sini jadik bijak dan terlampau pandai dan hentam sesungguh2nya....

Dalam apa2 hal pada pendapat aku... hangpa semua ada masalah personal dengan orang kelantan....  aku no hal....

Klu nak tunjuk gedebe sgt pi le lawan kat slatan Thai tu......

kenapa man u lwn malaysia boleh selamba bwk anak kecil? pegi pon aman je..sape boleh jwp..

117# lurve82

Kita orang islam tak boleh cakap takbur...tuhan marah..jodoh pertemuan, rezeki maut ni ditangan tuhan...kalu dah ada jodoh uncle nak kawin lagi ngan awek kelantan..tak patut ditolak..orang kata rezeki jangan ditolak, maut jangan dicari.

lagipun...tak baiklah seorang punya pasal..habis plak semuanya tak elok..

memang tak dinafikan FAM gagal mengawal keadaan lebih2 lg kalau perlawanan melibatkan pasukan kelantan..maybe org2 kelantan ni jenis panas baran....tp mende dh berlaku seharusnya FAM,KAFA,Polis kena ambik perhatian..denda pasukan kelantan macam digantung dr liga super,bermain tanpa penonton bukan langkah yg bijak..setiap pasukan negeri bertanggung jawab mendisiplinkan pemain dan juga peminat...

Ye la pokcik..pokcik jer yg bagus..baru kenal 2 tiga kerat dh label sume camtu...
cik kak yg mroyan ni...bwk2 btenang k....
mmg x minat lah awek kelate...x bo ditegur..kuat mjawab..itu yg aku kenal lah...
khoirulfatihin Post at 11-11-2009 11:29

klau kita nak menilai taraf kemajuan suatu negeri/masyarakat itu, adakah mereka dari negeri/masyarakat yg mundur, membangun ataupun maju, kita sebagai rakyat kebanyakkan yang berfikiran waras lagi berpendidikan boleh melihat hasil tindakan/pemikiran mereka apabila mereka berada dalam kelompok mereka yg ramai atau pun tidak ramai.

Selalunyer mereka2 yg datang dari negara/negeri/masyarakat yg 'mundur', setiap tindak-tanduk mereka sentiasa mengikut perasaan tanpa menghiraukan undang2 sesuatu tempat apatah lagi perasaan orang lain, seolah-olah mereka berada ditempat mereka sendiri.

Contoh yang paling mudah rasanyer kita boleh melihat tindak-tanduk segelintir rakyat negara seberang semasa isu tarian pendet sedikit masa dahulu. Emm...x disangka rupanyer ada jugak rakyat negara ini yg taraf pemikiran dan tingkah laku mereka setaraf dengan rakyat negara tersebut...kesian!

Oleh yang demikian, rasanyer forumer disini sudah ada jawapan mereka tersendiri.

Dah kalah tu kalah je lahhh...

Booooo!!!

dah kalah buat cara kalah...

Booooo!!!  {:3_81:}