CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: munkyG

Apa Sebenarnya Berlaku Disebalik Kejadian Keganasan Penonton Di Bukit Jalil !

kamera dgn mercunn..sangat jauh bezanyaaa....
tuah_r Post at 11-11-2009 09:39

tp kesalahannya sama........"abuse"......

meh aku ckp pengalaman aku plak ye...

aku bertolak dr rumah (usj) pukul 3.30 ptg..dan betul..time tu hujan dh turun renyai2..tp blm lebat...aku smpi je aku parking dkt dgn rumah pangsapuri dalam kul 4.15 ptg..time tu hujan mmg dh turun dgn lebat..dan aku satu family duk dlm kete..ramai gak aku tgk penyokg lain terus menuju ke stadium..xkish pun dorg dgn hujan2 lebat tuh (salah polis gak ke)..

ble tgk lama sgt hujan xbenti jgk..kitaorg decide nk pegi je..aku bwk la payung..payung kecik je pun..smpi kat stadium..ramai je fan n9 duk tgh2 hujan2..xbising2 pun...yg bdk2 kecik..yg dlm stroller lg..ok je berteduh bwh pokok..lpas tu lebih krg kul 6 br pintu kecik tu dibuka..mmg berasak2 kejap..tp fan n9 sporting..bdk2 kecik..ppuan2..dorg bg jln dulu..termasuk aku....pastu mak polis tu tgk gak beg aku..amik payung aku..pastu letak kat pintu masuk tu..ramai gak yg letak kat situ..

time dlm stadium tu..mmg ada org jual burger..air mineral..tp bkn dlm botol..dlm plastik kecik tu je pun..xnmpk lak yg jual dlm botol...kat bwh stadium ada org jual air pun..dorg xbg yg dlm botol besar tu..dorg letak dlm cawan plastik..klu ada yg bwk botol mineral tu yg terlepas dr polis la kot..bkn yg di jual di situ..sekian...

81# ismauzair

ok kesalahan sama

tp tak pernah lg aku tgk fan lempar kamera derang kat fan lawan

bawak masuk kamera utk ambil gambar
bawak masuk mercun??

tak boleh la salahkan fan kelantan sbb dorang memang dah bangsat dan selama-lamanya bangsat .. takleh nak ubah dah .. so, kita kena la salahkan org lain ..

aku setuju dgn tulisan mamat nih...

dan aku salute majoriti supporter kelantan..

nota kaki: aku bukan org kelantan.. nanti ada yg cop aku gedebe lak...

Sebahagian cakap IR ni ada betulnya..tapi bila sampai tang statement dia kat bawah ni...tawar dah hati dan boleh tahu siapa IR ni sebenarnya.

Semua pihak yang tengok dari dalam stadium hanya memandang sinis hanya kerana mereka tersebut adalah penonton Kelantan yang sememangnya di anak tiri dalam segala hal.

Follow Us
86# Anak_Nogori

wahahah..abis fan n9 yg duk laung2 dr luar suh bukak gate besau tu tp dak diendahkan pun dianaktirikan jugak kah???

ada sebabnya pintu stadium bukak pukul 5...ingat sesaje ke nak bukak lambat.. nak buat persediaan dulu..etc.. kalo lama diorg kat dlm stadium tuh lagik laa... aku rasa lagi banyak benda yg rosak.. maklum ler terkurung dlm stadium tuh. dah masuk takleh keluar dah.. lain laa dlm stadium tuh ada buat persembahan atau ape2.. nih masuk awal mcm kol 2 petang nak tunggu pukul 8.30 baru start.. mati kutu diorg dlm tuh..

kelantan ni ramai sangat beruk mat yeh...

cak kerja malam final tu.. so pi la makan kat kedai.. tak lama pas tu The Reds masuk kedai, muka masam jer... tgh mkn ada berita kat TV, adalah laporan pasal final Kelantan vs negeri.. masa tu the reds mengomen smpi keluar perkataan yg tak elok.. tak malu sungguh.. padahal dalam kedai tu ada kanak2, smpi kena tegur dgn tokey kedai.. yg keluarga dgn anak pelan2 angkat kaki...

Rupa2nya adik cak pegi tgk bola kat bukit jalil malam tu, adik cak cakap masa dari stadium ke LRT ada puak kelantan tgh gaduh2 dgn fan nogori, dalam pada tu ada la fan klate yg baik ati nak halang dr fan klate tu belasah fan nogori... last last fan klate yg ada moral tu pun sama kena debik dgn beruk mat yeh ni, bila dgr camtu kesian pulak..

so pd IR yang hebat tu.. tok sah lah nak salahkan pagar, polis/rela ker, FAM ke? yang salah fan klate tu sendirik.. masa kejadian bakar trak kat stadium Klate tu fan mana yang buat?? Hisss... Bingai tol

FAM patut disalahkan sebab tidak tahu menghalang penyokong kelantan bertindak ganas...sebab masa kejadian bakar lori polis dikelantan dulu KAFA turut disalahkan....

Sebahagian cakap IR ni ada betulnya..tapi bila sampai tang statement dia kat bawah ni...tawar dah hati dan boleh tahu siapa IR ni sebenarnya.

Semua pihak yang tengok dari dalam stadium hanya memand ...
Anak_Nogori Post at 11-11-2009 10:11

betul uncle...memang telling...tetiba perasan dianak tirikan....macamlah  penyokong2 lain dan mangement kat stadium tu takde kerja lain yang lebih penting selain nak menganak tirikan penyokong kelantan.....

87 # lurve82

Yg tu tak kot..sebab dlam banyak hal...N9 dibantu...tak macam kelantan memang kompom dianaktirikan dalam semua hal.

Nama je IR..

.itu menunjukkan penyokong kelantan bodoh...yg mengaku tak bodoh tu punbukan nk tolong didik yg bodoh2 ni...kesimpulan nya penyokong kelantanmmg bodoh...tak silap aku melayu semua tu..ada la bbrp ekor berok itamaku tgk. ...
azharfcsit Post at 11-11-2009 08:33

Apa ko ingat senang ke nak didik anak orang ni..anak sendiri pun kadang kadang kita tak boleh nak ajar...

93# tempur

anak sndr senang..kot melampau2 sgt..lempang je sedas dua..ini anak org..kot kita jentik je kang pastu dpt surat saman plak...

81# ismauzair

ok kesalahan sama

bawak masuk mercun??
Pikir Post at 11-11-2009 09:55

ape hal le pulak nk lempar camera??????

ko bw masuk camera secara haram mmg unt ambil gmbr secara haram.........=abuse
ko bw masuk mercun yg dilarang unt ko bakar mercun tu then baling merata-rata..........=abuse

persamaan=attitude laaa..........

81# ismauzair

ok kesalahan sama

bawak masuk mercun??
Pikir Post at 11-11-2009 09:55

nak memeriahkan suasana

Apa Sebenarnya Berlaku Disebalik Kejadian Keganasan Penonton Di Bukit Jalil !
Sumber : Kelate.net

AMPANG, November 09, 2009 - Tahniah diucapkan kepada Pasukan Negeri Sembilan kerana menjuarai  ...
munkyG Post at 10-11-2009 19:05

adakah fan kelate ni lg suka di treat spt budak2 sekolah. sentiasa nk di guide..cukup setakat diberi peringatan sudah mmadai
yg dtg pun dah branak pinak..boleh pk sendiri guna otak....lah....

kalo manusia tu dah 60,000 kat luar stadium. nak bteduh kat mana?bape kerat je dapat bteduh?dengan petir bagai.ada 3 gate, cuma satu gate diorang bukak.gate hijau. aku ingatkan Pengurusan Stadium (Bukan KAFA & bukan PBNS) bukak satu gate sbb nak check fan ni bawak mercun ke bom ke..pistol ker. tapi, diorang cuma check tiket je. apsal tak boleh check?sibuk sangat ker? yang masuk ikut gate hijau tu pun takde yang berasak-asak. sume jalan elok jer. cuma ramai yang berasak2 kat gate kuning dan merah. diorang tak diberitahu hanya gate hijau dibuka untuk fan kelantan. mencegah tu lagi bagus dari merawat. kalau Al-Qaeda bawak masuk bom pun takde sape tau. tade sape nak check. aku pnah tengok final Malaysia vs Thailand kat Shah Alam,tapi fan di check kot-kot bwk barang berbahaya. even kat England after 1966, fan nak masuk stadium pakai steeltoe but memang diharamkan. sape yang pakai kena bukak,n masuk stdaium bkaki ayam. sebabnya,steeltoe but dianggap boleh membahayakan fan lain.

91 # anya8797

Uncle pk...sebagai seorang IR dia tak patut buat statement bodo macam tu..dia perlu lebih pro membuat kesimpulan..jangan ikut hati..mana dia tahu..entah2 pegawai2 yg didalam stadium tu orang kelantan gak..tapi memandangkan kerja..mereka tak boleh bukak pintu sesuka hati mereka.

97# khoirulfatihin

bkn org kata (org kata bkn aku kata)..lelaki2 kat sana mmg mkn disuap..mandi dijirus ke???ppuan2 je yg gigih berniaga..haruslah dipantau 24jam..jaga bak bdk kecik...