CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: wej977

Mau kawin tapi...

kalau kat US boleh buat iklan dlm craiglist, mintak simpati kat orang ramai tolong sponsor kan majlis...

itu lah, tuan tanah, sebab masa dah suntuk.. awak ikat perut DAN buat majlis amat sederhana je lah. ikut kemampuan. kalau mampu tu lain lah nak buat kat MO hotel pun up to you. bila tak mampu, buat cara tak mampu.

i mean, parents pihak perempuan patut diberi pilihan if mereka berdegil:
1) nak majlis grand, cincin 2-3 bentuk, baju 20 helai, hantaran 5 angka, goodies mahal2, tapi hidup tak happy 15 tahun akan dtg sbb still membayar hutang
ATAU
2) nak majlis sederhana, tapi later on senang hati, hutang tak ada, hidup bahagia, sebab happy, kerja pun produktif, senang naik pangkat, income keluarga pun bertambah, dalam 5 tahun mampu pergi honeymoon overseas & lebih mengeratkan lagi hubungan suami isteri.

tanya soalan ni kat mereka2 yang sibuk sangat nak suruh buat grand tu.

dan boleh jugak cadangkan, kalau nak sgt buat grand, mintak mereka2 yang kecoh tu sponsorkan 100%.

spm holder yg lingkup pon rm8500....bukan rm6000.....klu master, phd harus le puluh2 ribu.....abg sepupu sy cikgu kwen dgn doc....hntaran rm20k....
220796 Post at 9-11-2009 12:01

bergantung gak parents nak kenduri besar mana.
besar kenduri n besar 'rega' barang2 hantaran, besar la duit hantaran.
ade je dengar hantaran rm5k. tapi cincin + barang hantaran mahal, wallahualam.

camnila bro.....apa kata ko diskas ngan tunang ko, ko separuh, dia separuh...amacam??ada berani??

hantarannya berapa weyhhh???

Sh@rk_iR Post at 8-11-2009 19:32

klu nak kawen, tapi lum cukup duit
pastu ajak share duit hantaran, slalu laki tu akan rasa tercabar ke x eh

klu nak kawen, tapi lum cukup duit
pastu ajak share duit hantaran, slalu laki tu akan rasa tercabar ke x eh
yetta Post at 10-11-2009 06:30 PM

tercabar ke x, aku rasa kena buat serveyla, psl ni berkaitan ati & perasaan seseorg...lain2 pendapat nnt....kalo bagi aku x, psl duit hantaran ni sesama guna...

**TT x jwb lagi ni hantaran dia berapa K......

Dalam ms 6 bulan ni mmg la bole ikat perut, tp brape la TT boleh collect.
kalo gj ciput, xkn dapat save 1k sbulan kot.
tambah2 lg kalo TT ni lelaki, hantaran aje da brape K kn?
kalo boley saving 1 k sbulan, dapat la 5k.
mane nk buat duit hantaran, beli brg hantaran, kad kawen lg.

Cadangan ak camni la TT, ko cube la mintak dr tunang ko tu kurangkan perbelanjaan untuk kawen which is cut mane2 yg boley cut cost.  dlm ms yg same, ko kene ikat perut n saving seberapa byk yg ko boley setiap bln.
kalo duit msh xckup, ko boley buat personal loan tp buat dlm jumlah yg kecil jek, eg 5k dan bayar untuk ms setahun or 6 bln..mintak loan tu untuk jumlah sekecil yg boleh jek.

lg untung kalo dapat pinjam duit dari adik beradik, sebab xde interest.  tp make sure bayar blk la duit tu, dan apa la slhnye kalo lepas kawen, pinjam dulu duit hantaran tu cket n bayar duit pinjaman tu.,then byr la blk duit hantaran tu mengikut perjanjian yang dipersetujui oleh kedua belah pihak pengantin lelaki dan perempuan.

antara tips berjimat :
- senarai kan keperluan bulanan seperti duit kete,rumah,bil,loan,++...
- then,balance tu divide untuk mkn+myk untuk sbulan..(yg ni mesti cut cost untuk mkn yg murah2 n kalo leh car pool pegi keje lg bgs)
- jumlah balance mesti la di simpan, no shoping2, no wayang2, no jalan2,
- jumlah perbelanjaan harian tidak boley melebihi jumlah yg telah ditetapkan untuk 1 hari.  kalo ade duit saku lebih lg bgs.
- kwn ak pernah buat, beli ns goreng or ns lemak untuk breakfast byk2, tp die bhg untuk 2 kl mkn which is untuk breakfast n lunch.  cube kire, satu hari blanje mkn xsampai rm5 pn.

2 sj buat ms skarang, kalo ade ape2 pertambahan idea ak update next time.

em..probl aku lain skit kot..bkn maslah duit tp maslah lain...
kompem kowg akn pk aku ni mcm2 kn... aku 26thn...sptutnya dh blh kwin sgt2.. mslahnya jiwa aku ni lain.. mmg nk kwin dn tingin nk kwin..tp blh ke aku kwin klu ade naluri songsang? mybe 2-3mgu lps kwin xape lg..klu dh brbln2 dh brthn2 blh ke aku hadapi situasi ni... dpt ke aku tunai tggugjwb aku sbgai isteri..? tlg laa kwn2...

Follow Us
em..probl aku lain skit kot..bkn maslah duit tp maslah lain...
kompem kowg akn pk aku ni mcm2 kn... aku 26thn...sptutnya dh blh kwin sgt2.. mslahnya jiwa aku ni lain.. mmg nk kwin dn tingin nk kwin.. ...
redland_FBI Post at 15-11-2009 12:06

xcuba mana la tau...sebagai insan  di dunia kita diuji ngan pelbagai dugaan...just kahwin je dulu...perasaan tu akan hilang bila kita dah lama2...xbaek tangguh2..t lagi banyak perkara yang tak sepatutnya berlaku akan timbul...hihi

p/s:just suggestion je...