CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2692|Reply: 7

Rumah anak yatim kat Pengkalan Hulu..

salam semua...

aku nak tanya ada berapa rumah anak yatim kat pengkalan Hulu yer..sebabnya dah kali keempat aku bertemu dgn wakil dr rumah anak yatim pengkalan Hulu minta sumbangan kita untuk beli tanah wakaf untuk dibuat rumah anak yatim kat pengkalan hulu..

dalam tahun 2006 aku ada la beli dalam Rm30 gitu kalau tak silap,,pakcik tu siap tunjuk gambar yg di laminate bagai..aku tak kisah la tapi aku musykilnya bila diingat balik semua yg dtg jumpa aku wakil anak yatim daerah pangkalan Hulu...nak kata tuk perbesarkan rumah tu tp alamat lain2 ...musykil la pulok..1 daerah xkan banyak benor rumah anak yatim..musykil aku..

Rate

1

Mana ada rumah anak yatim kt pgkalan hulu! Mcm2 org nk menipu skrg ya..

2# fdcaprio

tak de eK..?? tipah tertipu la ni..:@   ni mesti ada sindiket ,,,sian pakcik2 tua tu dipergunakan ..siap pakai ketayap lagi...

ko pun satu tuh x pilih x kene gaya....mmg ler buat penat pilih jekerkkk pengkalan hulu kat mane...

kalo dah ade cadangan nak bina umah anak2 yatim...misti ade kelulusan dr gomen yg terlibat lam soal nih...so ko minta la surat menyurat psl kelulusan tapak tuh tuk digunakan atas tujuan ape...(kalo ade ler, dan patut ade ler kalo bebetul)...

kalo nak buat ape2 projek bina2 nih aku rs misti ler kene ade proposal dan dapatkn kelulusan paling koman pun PBT ler...mmg la tanah wakaf...kene gak tau sape yg wakaf...x kan ler pakcik tuh dr johor mane dia leh tau kat selangor ade tanah wakaf tuh umah anak yatim....x ker kacau bilau tuh....jgn duk pandang serban dan kopiah atas kepala....tuh takat letak jek x mencerminkan iman seseorg pun...

kalo dia mau duit ko tuh tujuan betul projek wakaf tuh...ko pun kene make it professional la nak derma duit.... so korek la info2 yg sepaututnye...kasi tengok pakcik nih gigil ker idak

yg nie dh ramai aku jumpe..nk wat umah ank yatim la..nk wat masjid la..yg nk wat masjid kt narathiwat pn mtk kt sini.klu duit tu btl2 dorang pakai utk nk wat masjid xpe la..tp klu .....msk poket jer..kdg2 aku tgk tmpt  yg sama jer dorang dok kutip.xkn xsiap2 lg..

itu citer lama mamavoque..la ni dah profesional dah...

yg aku terkena dulu dia mai melalui tpt kerja aku,,maknanya bos lepaskan lah...dan ada member2 baik hati yg membeli tanah wakaf mcm aku ni...

cuma aku bukak thread nih nak berkongsi dgn sapa2 yg ada terkena perkara sebegini,,boleh la citer..maklum la dulu2 otak suci murni tadak nak prasangka buruk..

Follow Us
itu citer lama mamavoque..la ni dah profesional dah...

yg aku terkena dulu dia mai melalui tpt kerja aku,,maknanya bos lepaskan lah...dan ada member2 baik hati yg membeli tanah wakaf mcm aku ni.. ...
penatpilih Post at 26-10-2009 12:53 PM

x per la PP....dengan mende2 cam nih la buat kite jd matang dan bijak lam idup...
kalo manjang jek elok...jenuh ler....
kekdg ade gak yg dtg dr umah ke rumah yg minta derma...
katenye dr pakistan/afghanistan...
bila aku bg duit siap belek duit tuh brape keping...
x kesah la janji aku bg semampu dan seikhlas hati aku....

aku x amek pot dia citer nak buat umah anak yatim ker hape...
sbb aku rs cam x logik jek takat cakap2 nih...
aku anggap jek aku sedekah kat dia...
tenang hati aku dr duk pk dia tipu aku ker hape...
tp yer la takat 10hengget leh la cakap cam nih...
kalo dah berK-K cam avvy ko tuh...
misai pun gugur

7# mammavoque

sekarang ni masih ada lagi yg datang rumah ke rumah,,,tapi dah ku amalkan dasar tutup pintu!kalau degil sangat halau ngan penyapu,,tp aku tak pernah buat lagi la..

bukan berkira,,tp sakit hati la kalau kita niat nak beramal tapi jatuh ke tangan org yg tak sepatutnya..

kalau ber k k ni  tak leh nak bervoque mcm mama lagi dah..