CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ailin

[Aduan] Sikap Penyewa Rumah~PENDAPAT KORANG

umah aku dulu bangla yg sewa.. ahhh memang lahanat punye bangla sekeluarga.. aku die datang balik mesia aku nak je sembelih **** die tu.. adoii bapak aku pon satu xnak potong line tepon.. ingat kesian la kalo nak call sedara kat bangla senang... sekali die kuar umah aku then bil 1000 hengget x bayar... 5 bulan la jugak kiteorg xde line phone sbb hutang ngan telekom...

ingat bangla islam nie baik.. rupenye same je perangai cam lahanat !!! heee.. emo lak

hati2 sewa rumah kat warga asing (x kira aa agama apa skali pun)... pastikan segala dokumen lengkap n sah - pastikan skali pekerjaan mereka... nanti x pasal2 pulak kena charge bersubahat.. kengkadang time raid, pihak berkuasa terpaksa memecahkan pintu..

ada gak yg bawak 'benda2' diorg skali..

disebabkan aku da brada dlm thread yg btl, aku pon nk mluahkn prasaan.. hehehe

org ni mnyewa umah mak aku.. ikt prjanjian, lps 3 taun sewa akn naik, die da ddk ctu 5 taun n sewa kekal bnyk tu gak.. pastu dok komplain surh repair itu ini..
kteorg da repair umah tu,, so skrg ni aku nk brtegas, start taun depan aku nk naikkan sewa..

pe pndapt ko rg klo umah teres 1 tgkt, area kajang selangor, hrge RM400.... die da dduk umah tu 5 taun dgn sewa RM300 je.. byr indah water n potg rumput pon potg wit sewa.. so after diz aku nk naikkan sewa n byrn ni sume die kene byr sndrik.. ok x????

betul tu... bangla pon same jeee !!! ingat baik skit laa

158# Ailin
dah baca sepanjang sependek cerita penyewa Aillin tu

tapi cuma nak tau -ex penyewa tu cun tak
al maklumlah mak kahwin dgn mat holland.

akupun ada masalah ngan penyewa..sejak bulan mac aritu xbyr sewa..aku da solex pintu raya aji aritu...masalahnya barang2 depa penuh umah..aku xtau nak buat mcmana ngan brg2 tu..yg penyewa tu janji nak amek barang,smpai sekrg x call pun...dah la bil letrik sampai rm1800+++..aku gak yg bayar..korang rasa ble x aku jual brg2 depa tu utk cover sewa ngan bil2 tu...xsalah ke disisi hukum agama dan undang2...

Follow Us
Post Last Edit by saye2007 at 15-1-2010 12:16
sebenarnya aku pun tak tahu sapa yang kene bayar....
tapi aku matikan stamp utk 4 tahun tu....tak salah aku +-RM 80 gak la...
sapa yang tahu tu tolonglah jawab pertanyaan org2 kat sini....a ...
Ailin Post at 28-10-2009 15:00

Salam...
saya adelah penyewa... agreement tuh saya kena bayar.. dalam rm200...
sapa yang patut byr sbnarnya eh?
Deposit api air rm300, deposit sebulan rm500

masuk rumah, letrik dapat pakai jumper jer... meter tnb lum ada...  
owner cakap within 1 week tnb akan pasang meter...
but after 1 1/2 month menyewa baru ada meter tnb... tah tnb datang check kena kompoun segala sapa yang nak kena bayarr eh?

Kalau masuk rumah, sepatutnya kalau penyewa dah bayar segala deposit degala, tuan rumah kena make sure segala kelengkapan such as toilet berkeadaan baik, suis kipas berjalan lancar...tak ke gitu......
eventhough tu rumah tuan rumah, penyewa turut ade hak sebab dengan duit sewa tu tuan rumah akan bayar
duit rumah tu...
at the end of the day... penyewa tak dapat ape ape... tuan rumah yang dapat rumah tu...
so..... ada masalah ke kalau penyewa nak rumah tu lengkap untuk diduduki...?

errkk..sorry.. ni cerita tuan rumah saya...
cam tak leh nak negotiate dengan dia...sbb kalau tepon jer mesti nak suara tinggi tinggi..
..... nak tanyer pendapat tuan rumah yang lain....

Rate

1

Saya pernah sewa rumah saya kepada orang selama 5 tahun. Pasa 3 tahun yang pertama... mamang elok dengan bayar tiap-tiap bulan.... tapi lepas isterinya sakit dan tak boleh kerja... Masalah telah timbu ...
cclim2007 Post at 20-11-2009 08:53

erk.... lamanya tak bayar...  
errm.. vise versa la benda nih...

kalau ownernya baik.. penyewanya hampeh..
kalau penyewa baik... owenernya pulak hampeh..
me berdoa, ownerku mengurangkan tahap kehampehannyer...

salam & selamat sejahtera,

nak cerita pengalaman asben sewakan rumah kpd warga asing (indon), flat yg disewakan ni dulu asalnya asben beli lelong masa dia bujang. tunggakan jgn ceritalah. masa beli ...
dhafir Post at 13-11-2009 18:09

pehal ler ko bagi si indon tu sewa..selisih ler!

sedangkn student laki pun org bukan main tkut nk bagi...inikan pula laki2 indon..hik2..

tapi tu la..aku dok kg baru..klu nk mengata pasal indon ni..tak abis..jadi baik aku jgn mula..hish

hmm terleka aku baca kisah orang sewa rumah ni..tambah lagi citer si ailin..
memang penipu tul 2 beranak tu...aku yg baca pun jadi geram...huhu

aku so far alhamdulillah penyewa yg sewa rumah aku t ...
matakucing Post at 15-11-2009 21:08

ko ada buat aggrement tak matakucing?

Post Last Edit by saye2007 at 15-1-2010 12:16

Salam...
saya adelah penyewa... agreement tuh saya kena bayar.. dalam rm200...
sapa yang patut byr sbnarnya eh?
Deposit api air rm300, deposit ...
saye2007 Post at 15-1-2010 12:14

tu sebab elok jika ada aggrement...kat situ semua perkara ada, kalau ada hal2 berbangkit, otometik terjawab kat aggrement, sape yg langgar syarat, tunjuk jek aggrement tuh...

kalau tadek yg susah, men cakap mulut...pastu lupa...pastu bile perkara yg tak diingini berlaku, report kat tuan rumah (tuan rumah soh settle sendiri) yg dia tau dpt duet tetiap bulan...

aku rasa, kalau ko tak puas ati psl umah tuh, bla je lar...cari umah len...

btw, duet stamping tu biasanya penyewa yg bayar...

tu sebab elok jika ada aggrement...kat situ semua perkara ada, kalau ada hal2 berbangkit, otometik terjawab kat aggrement, sape yg langgar syarat, tunjuk jek aggrement tuh...

kalau tadek yg sus ...
superbike Post at 21-1-2010 10:59

cik superbike... thanks...
thats what i argue ngan tuan rumah tu la... mmg duit agreement segala saya dah bayar kat tuan rumah,
agreement pun dah ada...katanyalah, tapi tak dapat-dapat lagi... duduk umah tu dah dekat 2 bulan..
each time mintak ada jer alasannya... di cakap baik baik banyak alasan (pastu suara takreti nak rendah....
high tune ajerr lah khojernyer si tuan rumah itu)..
nak di marah dah besar panjang..... so bengang sendiri jer la....
nak dipindah gituh jer, dia dah amik deposit dan dah bayar sewa... at least bulan 4 baru boleh kuar...
rumah yang nak dibeli pun dah hampir siap... so nak berpindah 2-3 kali macam tak worthit jer...

so bersabar ajer dengan karenah tuan rumahku itu.......
takpe.. hari ni ko dapat penyewa sopan santun cam kitorng, one day dapat yang macam masalah masalah seperti di atas, barulah bertemu buku dengan ruas......

mcm mana nak dpt garis panduan buat perjanjian sewa rumah kpd penyewa?
harap ada sesiapa boleh bantu utk buat agreement tu.Dulu sy sewa pd kawan ofis oklah tak payah agreement sbb kenal sgt.Ini pulak org luar.Hope ada yg boleh jelaskan kat sini.Tq

aku komen sebagai penyewa la ye.
tuan umah aku baik sebab aku jaga umah dia elok2.
siap aku nak tolong catkan lagi belah dalam sebab cat asal developer buat tu cat murah.aku takde la cat ala2 porumer nick ape tah atas tu ckp yg indon sewa tu..aku deko2 la mcm deko eric. hehehe.

pastu sebab aku nak cat umah dia free2, tuan umah pon nak adiahkan aku 1 set sofa tapi aku tolak je sebab taste dia mcm org tua sket

aku pon tak paham la kenapa manusia tak nak jaga umah betul2. kalau aku kan, mak aku ajar hari2 vakum karpet. tp sebab skang busy, so vakum sminggu skali sbb busy keje.

pasal agreement tu, download je kat internet n alter..banyak..utk yg hadapi masalah org liat bayar, ape kata call je? kalau dorg liat2 jugak suruh la keluar. rumah tu hak korang..jangan la takut2..tp awal2 org nak sewa umah, better buat MOU la..n keep 1 copy of their ic sebagai bahan bukti.

pasal penyewa umh nehh..

me tringat kat mak me y sewa rumah kt macik nehh.. umh mak 2 umh teres setingkat..
macik nie plak x der suami.. dia dok ngn anak dia.. kat staun jgak dia duduk.. tp x byr duit sewa  ad la 5 bulan.. tiap kali mak g mtk sewe umh.. dia ckp tnggu ckp bln..

y gram 2, brg2 kt dlm umh baru jek.. me tau sbb me salo ikut mak g umh dia..
mse ktorg g umh 2, jiran2 ckp y macik nehh dok mlalak mlm2 siap ad lampu disko laik...

plg bengang... dia larik cam 2 jek.. dh la umh rosak, x byr sewa plak 2..
bongok btol..

mcm mana nak dpt garis panduan buat perjanjian sewa rumah kpd penyewa?
harap ada sesiapa boleh bantu utk buat agreement tu.Dulu sy sewa pd kawan ofis oklah tak payah agreement sbb kenal sgt.Ini pulak ...
vanilacup Post at 22-1-2010 12:02

vanila...da dpt penyewa yeh......

cepatkan

cuba korang tgk metro ari ni kat ruangan iklan 2...dia ada bg cara n tips untuk penyewa n tuan rumah buat agrement sewa rumah...sekurang- kurangnya boleh di jadikan panduan...sorry la aku baca kat tmpt keje td x dapat nak tepekkan....

tenant umah nenek ni selalu bayar lambat.
ada sebulan sangkut tak bayar.
tiap2 bulan nak kena sms tanya dah bank in ke belom duit sewa.
stress la jadi mcm ni.

boleh tak kalau menyewa tu, takyah tunggu owner kol ko dah masukkan duit sewa?

dorang ni laki bini muda lagi. baru kawin akhir tahun lepas.
laki dia ni asyik sangkut je gaji. harap gaji bini dia.
baru duduk start bulan 5 haritu

tah camne tah nak kasik keluar

ninie org sewa bilik...boleh gak ke join?{:4_229:}

nyampah time nk usha2 bilik...bf dia lg nyibuk tnye itu ini...tnye bilik dah laa...pastu siap tnye plak pasal diri ninie,keje kt mane,g keje naik ape...eh...sibuk plak ko nih....selamba sound laa...tu kena mengena ngn bilik ke?confius je ni bf dia ke nk sewa...hurmmmm..pastu wat2 pelik plak nape deposit 2+1,siap tnye dpt balik ke duit deposit...name pon deposit...unless ko wat hal main lari jer...siap tnye nape bas rapid nape lmbt...eh mane la tau...ninie bukan keje rapid...menyampah nk layan org cmtu....{:4_188:}