CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5745|Reply: 36

separated man...

hi...aku ni member lama tp oleh sebab aku lupe password ID lama so aku create account baru ...
anyway..ini cerita aku ...

aku ni non-muslim dan aku ada seorg kawan lelaki non-muslim yang aku kenal kat tmpt keja baru. based on aku punyer survey dari staff aku, dia ni single so aku cube utk rapat dgn dia..then finally dia bagitau aku dia sekrg tgh "separated" from his wife.

sejarah: mereka berkahwin pd Nov 2006 dan berpisah (bukan bercerai) pada June 2007 (tak sampai setahun tinggal bersama  terus berpisah)

punca: his wife ada penyakit mental yg berpunca dr marriage ini. mungkin marriage stress or genetic problem

detail: he and his wife tinggal sama2 dgn familynya (emak dan 2 org adik yg belum berkahwin) slps kawin. slps beberapa bulan menjalani hidup sebagai suami isteri, his wife claimed she feel something not normal inside the house, for example:
1) his wife claimed ada section berpuaka inside the house
2) his wife experience benda pelik2 seperti sakit2 sendi, tercekik tulang ikan..etc
3) his wife claimed the house environmentally not good (panas dan sejuk yg keterlaluan)..his wife pernah menyimbah air ke dinding toilet because she claimed it was too hot.
4) his wife pernah menghalau semua org dlm rumah ketika suaminya kerja night shift sehingga mak mertuanya terpaksa tidur di rumah saudara berdekatan.
5) his wife pernah menyumbat mulutnya sendiri dgn bread, menangis dan bergolek di lantai ketika mak mertuanya mengajaknya memasak makan malam.
6) his wife ask her mother in law to knee down on her.
7) his wife terlampau cemburu and claimed her husband ada hubungan seks serentak dgn 2 kwn perempuan (her husband ada kwn rapat perempuan but they are just friend)

Finally she end up meeting a bomoh to ask for advise which finally lead to her mental sickness. She masuk hospital mental and medically treated and keluar selepas beberapa minggu. then she never comes back to that house again dan terus balik ke rumah ibu bapanya..start from there, mereka berdua suami isteri get "separated".

Based on survey from his mother:
his wife tak menunjukkan ciri-ciri seorg isteri yg baik kepada anaknya; bangun lambat pd waktu pagi dan tidak mengemas rumah, tidak memasak..etc...

suaminya kecewa melihat perubahan isterinya. pada pandangannya, isterinya tidak sepatutnya berjumpa bomoh dan menuduh yang bukan2 terhadapnya dan keluarganya (terutama ibunya). akhirnya suaminya telah meninggalkan isterinya utk pekerjaan yg lebih baik di satu kawasan bandar kecil yg agak jauh dari isterinya...

soalan aku: patutkah tindakan suami ini? sekiranya anda berada pada situasi suami, apa yg akan anda lakukan?
please comment.
thanks for reading....

Rate

1

takotttnyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!

sebelum komen nak tau....berapa lama kenal pempuan tU??...

patut ko post kt Family diskasen..... kt sini ramai org bujang....heheeheh

2# hunny_bunny

hmmm...kenal dlm 2 tahun tapi tak rapat sgt.....itu yg laki tu pernah cerita....

3# True-X

mcm mana nak move pi sana?

2# hunny_bunny  

hmmm...kenal dlm 2 tahun tapi tak rapat sgt.....itu yg laki tu pernah cerita....
green_butter Post at 5-10-2009 04:16 PM

aku nak tnye 1 lagi..pe kriteria yg laki tu cari ada kat wife dier tu??

Follow Us
6# hunny_bunny

laki tu cuma cakap mereka dua serasi dan mempunyai impian yg sama utk berkahwin....

5# green_butter

minta tolong mod

8# cepheid

mod please move pi family discussion supaya dpt lebih byk komen.thanks

green butter kalo hang ni pompuan, bermakna laki tu saja create citer sb nk konket ko.

satu cara je yg aku nmpk...ko soh laa laki tu g slowtalk...hati ke hati..muka ke muka ke dgn pempuan tu..tnyer sebetul2nye pe yg menyebabkan dier jd mcmtu..

kalo betul dier ade mental illness betterla ko bwk dier pegi ke hospital utk dptkan rawatan selanjutnye..

dan sebagai sorg suami dier laa sepatutnye jd penyelamat dan pelindung buat wife dier..

kalo dier ok sebelum kawen..dat mean adela sumthing wrong kat memana...ko sohla dia usaha...berubat...jumpa ustaz ke...manala tau leh sembuh..

10# tupaiterbang

cerita ini betul dan lelaki ini tidak menipu ...

11# hunny_bunny

suami dia yg membawanya masuk hospital mental dan dia sembuh selepas itu dan kembali bekerja... mak dia yg bawa dia pi jumpa bomoh dan bomoh itu yg byk menghantui fikiran perempuan ini....

laki tu pernah cerita sebelum kawin, isterinya ini mmg jenis yg percaya pada benda2 karut (hantu) tp dia tk kisah sgt sbb dia ingat tak ada apa2... well.. ramai juga masyarakat kita percaya benda2 mcm ni tp tak lah sampai jadi gila...

after few investigation, his husband find out isteri dia mmg ada keturunan sakit jiwa sebelah bapak... then paling dekat sekali adik isterinya adalah pengidap "down sydrome" (betul ke aku eja ni?)....

isteri dan keluarga isteri (terutama ibu isteri) percaya dia jadi gila gara2 perbuatan suami dan keluarga suami...tetapi si suami yg rasional (in term of tak percaya benda2 karut) tak percaya semua itu dan beranggapan ini adalah masalah genetik keluarga dari keturunan isteri yg berpenyakit.

aku mcm pelik lak biler baca kesah ko ni..

aku igt kan org non muslim ni xbape percaya menda2 mcmni..

kalo dah tau org tua dier yg suke bwk dier jumpe bomoh2 bagai pesal x ajak pindah tmpt lain??..

hanya dier dgn wife dier je??..

aku rs husband dier kene tegaslaa...rumahtangga dier so bia dier dgn wife dier je yg mencorakkannya....kan??

so bwk laa pempuan tu tgl kat tmpt lain...tukar angin..mana tau leh sembuh kan??

14# hunny_bunny

utk pengetahuan, si suami ni bapa dia dh meninggal 2 tahun sebelum berkahwin..dia anak sulung dan dh bekerja..so dia ada tanggungjawab utk menjaga emak dan adik2nya selepas kematian bapa....so after get married, he thinks he can build up a family pada masa yg sama jaga emak dan adik2nya

mcm tu sekali yek masalah dia....
yg sakit mantel tu mmg no coment la.....
tapi yg malas bangun pagi, tak kemas, tak masak tu memana mak mertua pon marah.
ape lagi dok satu rumah ye tak. lain la klo dok lelain umah

16# catstitch

back to agreement, mmg si isteri ni setuju utk tinggal bersama keluarga suami in the first place .....

ala...kalo tgk cite mistik kt astro tuh
kalo ade masuk hantu ke jin ke dlm badan
mmg perangai pelik2...
mane tau kn...non-muslim pon leh g berubat care islam kot?
hehe..xsurela...

Dengar daripada penjelasan TT tentang wifey lelaki tu, nampak macam bukan jenis yang boleh diletakkan harapan untuk menjadi isteri yang baik... yang boleh uruskan rumah tangga and so on...

thread will be moved to FD. TQ

12Next
Return to list New