CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gutes_madchen

apa yg best kt taiping

RUMAH HIJAU ........ heheheeee

81# harmerz01

bab ni ... syhsssssssss .... kena slow skit
kesan Rumah Hijau ke .... !!!
Jalan Tupai ke ... !!!
ahakssssssssss

cadangan kedua ; rumah arae taman tekah (dkt dgn giant)

sini tak di galakkan lah...sbb area ni tapak lombong tempat aku selalu mancing dan bapak aku dulu...

korg2.. kamunting tu dlm taiping ek? hubby madc nyer project build jabatan kesihatan kt situ.. jd still relevant ker area2 yg korg suggest suruh madc cari umah tu? madc nk start cari umah sewa dh skrg nie

Kmtg kawasan aku...umah parent kat kmtg. Sana dah byk kemudahan kalau nak di bandingkan dgn town. Kmtg dah membangun dgn pesat..macam-macam ada.
Kalau nak cari rumah sewa, cari lah kat area, bkt jana, kmtg maju (dekat the store), taman yayasan, lagi mana yerk..jap nak fikir. Tp kat area asam kumbang pun ada rmah teres...taman saujana, taman panglima..tu dekat dgn tesco.

Aku anak jati taiping..tp merantau dok KL..apa boleh buat rezeki kat sini. Parent aku masih ada...depa lah duduk sana sekarang ni...kat EXPO Kmtg. Kalu aku byk duit..tiap-tiap minggu aku balik sana...aman damai. Best...aku suka tepeng. Byk kenangan di sana. Macam-macam yang kawan-kawan dah citer kan...bab makanan,...mee combat, mee udang, ABC kat bomba, sotong kangkung kat bomba, DOLI, popiah bawh larut matang, cendol...keowtiow kangkang..
Dulu tempat lepak aku...larut matang, bangunan mara, lido, station bus, lake garden. Aku sekolah convent, balik naik public bus..balik situ lah aku lepak. Lepas tu ikut kawan2 pegi jamming. Hari minggu hiking naik bkt larut..hahha. La ni tak larat dah nak hiking.
Sementara tunggu result SRP/SPM, aku kerja..lucky city, larut matang, berkat, taiping jaya..semua supermarket aku keje..kecuali karton dan taiping supermarket.
Dulu ada pesta taiping...waaa zaman ni best giler...pegi tengok konsert rock..byk artis datang. Aku rasa dalam sure ada yang seangkatan dgn aku...dan alami benda-benda ni semua. Aku tuisyen kat Institut PJ depan berkat supermaket.
Sekarang semua tinggal kenangan ...zaman remaja aku. Bila balik sekarang...aku tengok byk sangat berubah. Lagisatu tempat yg aku suka pegi....area lake garden..usha mknyah.
Rambang mata...hahhaa.  Apa lagi yerk..nanti aku fikirlah. Ada ke dalam ni kawan-kawan dr sekolah convent & king edward?

85# noris75 lama gila aku xdengar orang cakap kotiau kangkang hahahahahahahah....ah leng..skang ni da cam was was plak nak makan hehehehehe

Follow Us
alamak..aku dok baca dr awal topik ni, terkenang zaman dulu2..
sapa sini budak Magni Nominis Umbra??
xkan xdak kut...

mmg best la taiping. pada tuan tanah topik ni,
aku skrg dok kt Jitra, asal perak dan pernah study kt taiping..hometown aku pun tak jauh dr taiping, sll gak p taiping bila cuti. kawan2 kt sana ramai lg.
mmg cukup best dok sana, boleh kata semua complete..
kt jitra ni pun lebih kurang, cuma tmpt rekreasi mcm kt taman tasik taiping tu ja yg takdak...
bukit larut tu yg best...kalau aku dok taiping..tiap2 bulan aku panjat bukit tu...
dpt panjat separuh pun xpa, nak smpai atas, letih gak..

ala tuan tanah, bukan jauh sgt taiping ngan kedah. aku leh blk hari ja dr sana ke sini.

pusat hiburan yang terawal kat tepen..mengingatkan aku ...sangat nostalgia...camy, park,laa foo chi, ding dong, champions nak baru sket theme park, lido...hahahaha apa lagi haa tak ingat da..

alamak..aku dok baca dr awal topik ni, terkenang zaman dulu2..
sapa sini budak Magni Nominis Umbra??
xkan xdak kut...

mmg best la taiping. pada tuan tanah topik ni,
aku skrg dok kt Jitra, asal p ...
mhh4554 Post at 31-10-2009 17:59

apa tu?? mcm nama group gangster ja

Post Last Edit by elastic at 3-11-2009 15:27

Taiping central tu kat kamunting ker? apa nama jalannya, cari kat goggle map takde pun. Hujung bulan nak bawak anak gie zoo taiping, ingat nak gie shopping sekali kat tesco tu.

Boleh tak cadangkan hotel yang best tapi yang budget jer....bawah RM100

magni nonimis umbra tu moto skolah

taiping sentral tu berada di jalan istana larut...dulu situ tapak mahkamah syariah...ngan istana lama...ala tepi jalan besar menuju kamunting mmg ble nampak punya....

bajet hotel??? dulu ada lagenda inn tapi skang da tutup, ble cuba kat area lake garden ada hotel baru tak tau plak nama dia..cuba hotel furama,seri malaysia..kat kawasan kem askar ada hotel baru gak
...taiping resort pon ada ...try jelaaa

Hotel Fuliyen okey tak? Tengok rate agak murah jugak.

ok gak fulian hotel tu.cuma lokasi di ujung town laa...

tapi tak jauh dengan zoo kan? Cuma nak bawak anak-anak gie zoo dan shoping sikit kat tesco.

Kalau kat taiping, makan apa dan di mana yang kita tak boleh terlepas?

yaa tak jauh sangat laa...seri malaysia or rest house pon dekat ngan zoo...
kalau berdasarkan pendapat aku....aku prefer hawker style food kat tepen..
food tak payah cerita la..dolly tu biasa ja skang ni..kat kl pon dah ada cawangan tak payah jauh2....
kalu sebut bawah larut matang adalah tempat makan yang baik...kat sini ada macam2 food ble cari..
kalu nak makan abc yang macam2 jenis pegi la kat bawah tangga supermarket larut matang tu nama tempat tu CASHIER...PORT LEPAK MASA MUDA2 DULU..
nak bihun sup bes pagi2 p kat WAKAF (depan masjid tepeng) yang lain2 tak payah cerita laa semua ok....
nak chinese food yang halal ble p kedai yut sun...
cendol xpayah cerita laa ansari,bismillah,blakang mesjid kamunting, kat skolah pui choi semua sedap...banyak kedai2 makan yang bes...tambahan satu lagi makan tghri kat kedai asam pedas paklang..terbaik gak tu...

okey...thank bro.

Hawker syle food kat tepen tu apa nama jalan jer...dekat-dekat dengan bangunan apa, supaya senang cari. Saya tak pernah jejak taiping sebenarnya.

ntah le nama jalan xrecall tapi kalu tanya orang maybe diorang ble tunjuk arah kot..kat balai bomba taiping ada medan selera, tapak pasar tani dekat ngan masjid taiping,waktu pagi la orang panggil wakaf...bawah bangunan larut matang..

Menarik jugak taiping nie kan, aku ingat cuma ade zoo jer.

lyn gak citer psl tepeng..lepak kat manjung takde org lak...

banyak bende historical kat sini...kalu nak tahu...33 1st relic discovered in malaysia..or munkin da bertambah...kat tepeng gak ada world war 1 monument kalu korang tak tahu...