CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4938|Reply: 5

Kajiselidik : Malaysia Virtual Grocery Shop

Salam sahabat di perantauan dan juga dalam negara..

Saya dalam proses kajiselidik pasal bukak halal virtual grocery shop atau Perniagaan Runcit Online ni dan target customers adalah sahabat yg diperantauan. Seblum mula..adalah saya menjenguk beberapa website yg buat benda ni..dan saya rasa saingan masih lagi kurang..

mintak pendapat sahabat bleh bagi idea..kalau runcit online nak proceed..bentuk atau barang yg macm mana yg anda hendak kan..

basic grocery yg nak dijual adalah berbentuk dried food yg susah nk dpat kat luar negara..

..mcm serunding, rempah ratus, dried seafood mcm ikan kering, ikan bilis, cili kering..dsbgainya lah..tertakluk kepada barangan yg boleh dihantar kelar negara..gomen ada guideline..tak semua makan bole di hantar..so ini akan di teliti ...

selain tu instant food n beverages mcm kopi2 buatan malaysia yg susah nak dapat di luar sana mcm power root, kopi guara..gano ka apa ka..maybe boleh selit milo..maggi (maggi saya penah jumpa ka ireland so maybe senang), santan serbuk, kekacang, beras pulut, beras nasi dagang (saya org kelantan)..keropok jugak maybe akan di senaraikan..

ruangan special order pun saya nak ketengahkan macam kalau ada barangan yg tidak disenarai yg dekehendaki..

then..kaedah pembayaran yg preferable..so far saya ada paypal sbb penah beli brg kat ebay atau ada cadangan..

kaedah pngeposan..yg ni berserah kepada pembeli..kalau ada personal account DHL atau UPS..lagi bagus sbb cepat..combined shipping pun boleh..tapi bagi saya..Pos Malaysia akan jadi pilihan utama..senang..kat mana2 pun ada..

so mintak jasa baik sahabat2 utk bagi cadangan ye...insyaAllah input sahabat sekalian amat berguna bagi saya..

byk benda lagi yg perlu saya study..so harap2 jadi lah..

salam ramadhan dan aidilfitri dari saya..
Single Polls, Total 5 Users voted
Your User group have no permission to vote

tapi kalu nak hntar makan ke oz susah rasanya, sbb gov die mmg agak strick about kemasukan makanan

paling susah nak dapat kat sana adalah ikan bilis dan cili kering
kalo ada pun....sgtlah mahal
dan segala jenis rempah ratus dr malaya....

i think firstly u have to comply dgn most government nyer guidelines. mcm aussie mmg strict. aku ulang alik aussie setakat ni bawak makanan sekali jer sbb malas nak bersoal jawab dgn officers.
satu lagi - halal gelatine. aku beli kat sini mahal nak mampus! tp mmg product mesia. not too sure bape harge kat mesia lah.
shipping time - aku percaya pos malaysia bile mak aku post brg dr mesia. tp bile aku post something dr aussie, brg aku selalu missing. MY - AU shipping takes a week pakai AusPost/Pos Malaysia. kalo DHL, overnight shipping jer.

hmm...ini perspective saya dr Aussie. harap membantu.

redsinner: kalau AU mmg aku agree..mmg strict pasal makanan...aku ada member aussie..dia pun cerita benda yg sama..

3# my-alja

kat mana tu??

Follow Us