CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 172603|Reply: 528

[MERGED] Pengalaman Bersalin Di Hospital Swasta

Post Last Edit by mamahusna at 21-2-2012 15:58

salam....me nyer due date bersalin 2 aug. so lani tgh survey pendapat n pengalaman forumers yg penah bersalin kat spital bersalin razif, klang. anak yg 2 org b4 ni kat demc, sah alam. but dis time hb nak suh kat sini plak. me ada gak dgr citer x bes spital ni tp di tgk kakak dia dah 3 org ok jer. me kata tu rezki dia, rezki me x tau lg. tp sbg hormat permintaan dia, yela dia yg byr bilnyer me nak la tanya2 kat forumer kot2 ada pengalaman bersalin kat spital ni....

Rate

1

Balas #1 lindasam\ catat

salam,
me brsalin kat razif ujung bulan sept '08 ari tu.. so far service ok. dr & nurse pun baik2 je (ye lah.. kita dh byr mhl2 takkan servis hampeh lak )

sblm ni mmg ade dgr citer2 kurang sdp psl razif ni. tp alhamdulillah, nasib me baik.. wlpn terpaksa emergency ceasar by dr razif sndri.
ramai yg komen kata yg building baru ni lg better dr yg lama tuh.. bsr n bersih..

start wat apt since 7 bulan peknen & decide bersalin kat situ psl dkt ngan umah. hb n family pun senang nk berulang tgk2 me. Bb pun dh nk masuk 4mnths skrg..

boleh tahu nama penuh dr razif? tqs

hmm cerita x enak dapat kat aku..

baby twins meninggal mybe aku dtg pun dah lmbt tu yg dia x leh nak selamatkan..

pastu kejadian kedua peknen lagi medical chek up semua kat situ last2 aku bersalin kat hospital banting sbb apa..

bnyk sgt sbb.... bbay aku dah nak terkeluar jer tapi dia kata x leh kuar lagi sbb baby aku kecik baru 1.1kg..
pastu dah kuar wad, aku sakit lagi kali kedua masuk masa tu dah buka 2cm dia tahan lagi x bg beby kuar..
sampai ketiga kali aku masuk aku dah nampak bnyk sgt yg x best pasal hospital tu..

satu baby nangis tgh2 malam masing2 nurse buat x tau jer..sekali aku kuar tgk rupa2nya nurse semua tido..
baby dah la letak kat nursery x leh pgg sendiri..ada yg sampai kain bedung dah nak tutup muka..
yg mennagis nak susu pulak cuma di sendal dgn kain pastu nurse tu blah..

last2 aku ckp ngn somi aku x per la bang bersalin kat kerajaan, aku x sggp baby aku di buat mcm tu..
biar la aku jaga baby aku sendiri..

pastu kuar wad diorg kata nnt kalau sakit lagi dtg lagi..soeiww esoknya aku gi klinik kerajaan terus suruh refer pi hospital ptg tu jugak aku dah bersalin..

diorg kata why diorg tahan2 sbb pintu rahim aku masa tu pun dah buka 4cm..still bg ubat jgn bagi baby kuar..

skrg nie dah hospital baru aku x tau la kisahnya mcm mana.. cuma peringtan utk para2 ibu.
kadang2 ceaser sengaja dibuat2 bukan sbb baby problem.. yer la kalau ceaser lagi masyuk bnyk..

opss lagi satu anak aku lahir x kecik pun x mcm yg diorg kat x sampai 2kg..sebenarny 3.1kg tepat lg hospital kerajaan buat scan..

[ Last edited by  baby_bro85 at 22-1-2009 12:32 PM ]

Originally posted by hatemetoday at 22-1-2009 12:03 PM
boleh tahu nama penuh dr razif? tqs

Dato' Razif kalo tak silap.. wifenye pakar knk2 Datin Norana

Post Last Edit by ms_oji at 18-1-2011 15:09
Originally posted by baby_bro85 at 22-1-2009 12:30 PM
hmm cerita x enak dapat kat aku..

baby twins meninggal mybe aku dtg pun dah lmbt tu yg dia x leh nak selamatkan..

pastu kejadian kedua peknen lagi medical chek up semua kat situ last2 aku b ...

DELETED

Follow Us
tq pd yg bg info. sil my cousin tumpah darah kat spital lama. doc x b't'jawab. mati gitu jer kanak tu. sian.

baby_bro ko org mn? teruja aku ada org banting kat sini. sian ko. twin ko ninggal. spital banting tu org kata dah mcm spital klang. sesak n serbis.

Originally posted by lindasam at 22-1-2009 14:52
tq pd yg bg info. sil my cousin tumpah darah kat spital lama. doc x b't'jawab. mati gitu jer kanak tu. sian.

baby_bro ko org mn? teruja aku ada org banting kat sini. sian ko. twin ko ninggal.  ...

org kanchong darat.. hospital banting setakat nie x der la sesak sgt..
aku dah 3 kali bersalin kat situ x pernah pulak nurse2 layan aku mcm mulut puaka..
semua ok jer..

semua layanan lembut org lain aku x tau la..
wad2 kanak2 pn ok aku pernah duduk kat situ 11 hari sbb baby x cukup bulan..
staff nurse semua tip top.. baik2 belaka.. sampai baru2 nie anak no.2 kena demam panas diorg still ingt aku saper..

mula2 pi hospital banting pun as request seorg doc a.k.a kawan suami.. dia yg suruh dtg hospital banting
and doc tu jumpakan dgn pakar puan..

lg satu hospital banting nie diorg punya keje kat wad 1 kadang2 cepat.. kalau kat wad tu full pada waktu malam pagi semua pakat dah beranak..
laju punya keje staff kat situ.. yg aku perasa diorg suka tolong tolak perut ibu2 yg bersain nie, itu pasal baby cepat kuar..

itu jer la cerita yg aku tau pasal hspital banting.. nak pg private jauh hospital banting cuma 5 minit dr rumah.. malas nak gi jauh2

Originally posted by ms_oji at 22-1-2009 13:34

baby,
yg tu kejadian tahun bila?

mmg me pun dgr byk kes masa kat building lama tu.. penah kena kat my sis in law too.. nyaris2 tertukar baby. huhuhu.. sib maknye perasan tinge anaknye la ...

tu kejadian 2003 dan 2004..
dua kali aku terkena takut dah nak pg situ...

lg satu nak komen nurse2 razif norana diorg nie bukan la terlatih sgt.. itu yg aku nampak..

hmmm... mmg me pun ada dengar cerita2 tak best pasal hosp ni

Reply #1 lindasam's post

hi linda..

saya dulu pun ingat nak bersalin kat sini tapi dgr byk kes, ada kes dari kawan sendiri anak dia meninggal so terus takjadi. Lepas tu try Damo tapi lagi hampeh, so saya sanggup travel ke damansara buat montly check-up balik dari 2bulan hingga 8bulan dgn dr. hamid arshat. lepas tu dgr byk kawan buat dgn dr. soh (clinic dia depan giant bukit tinggi), memang he is very good doctor. ambik surat dr. hamid terus jumpa dia sebab saya kene operate. Saya continue dgn dia dan bersalin di Sri Kota Medical Centre. Ramai kata di situ mahal tapi pada saya different tak byk sgt dgn razif sebab service hospital ini very good, moreover sri kota boleh handle major operation up to bedah janting, so kalau ada kes apa2 tak payah transfer pergi hospital kerajaan.

Dr. So prefer sri kota dari pantai klang sebab service dan alat disitu lengkap.

oppss..lagi satu saya dengar cerita, even jiran saya pun terkene..razif norana ni suka sgt buat emergency ceaser, diorang akan pecahkan air ketuban awal.

[ Last edited by  Nisda_ at 23-1-2009 11:00 AM ]

as what i heard form my friend of niece (dia bekerja di wad bersalin Hospital Tuanku Ampuan Rahimah, Klang), bukan i nak buruk2kan reputation tapi true stories.

Razif hanya akan layan high class patient , kalau tak u just dapat dr yang biase2 je...and yet bile ade problem occured (ibu bermasalah nak bersalin waktu di Razif), senang2 je tolak kat hospital besar (lagi satu sebab dekat sangat kan...). Bila meninggal si ibu, jadi Razif dah lepas tangan sebab orang akan consider dr dari hospital besar yang tak pandai handel patient, padahal tidak sama sekali (Razif ni memang tak nampak kes dia sebab dia banyak tolak patient yg bermasalah ke hopital besar last minute)

satu lagi pegilah hospital di mana ada disediakan bank darah, setahu saya di razif tiada bank darah sebab manalah tau waktu emergency (tumpah darah dsb), susah nak dapatkan bekalan darah...better u go at SMC (tru my experience), Sri Kota (senang kata hospital yang besar2). think about any possibility during labor.

my niece bersalin kat situ, anak terbelit tali pusat sangat lama, bile budak dah nak lemas....dia boleh pulak hantar minah nie ke HTAR , memang siol  la...duit nak aje. i higly say not recommended for this kind of Klinik Bersalin (tolong la jangan pegi klinik swasta kecik2 nie)

Balas #12 Nisda_\ catat

nisda,
dr. soh (clinic dia depan giant bukit tinggi)?
ape nama klinik tu?

yg pakar wanita tu ke?

Reply #14 ms_oji's post

clinic dia bersebelahan dgn restautant dimsum, sebelah kedai electric shop warna merah yang besar tu. Dr. Soh gynea lelaki, wife dia dr. lim tapi ramai semua refer dr. soh ni, hang tanya seribu soalan pun dia jawab dgn sabar. check-up dgn dia, bersalin nanti dia akan book kan di sri kota.

My SIL hari ini operate di HTAR, dia all the while check-up di Damo tapi uri dia dibawah, so saya suruh jumpa dr. soh. Dr. soh terperanjat sebab Damo tak buat2 apa, patut dah kene tahan wad. Dr. soh pun tak ambik kes my SIL sebab dia kata kalau kat kat sri kota nanti kene puluh ribu sebab kes uri dibawah at least kene 10beg darah masa operate, so dia suruh pergi terus HTAR, dia buat kan referral letter. (kalau doctor kat tempat lain or damo saya rasa diorang diam aje, sebab mahu utg besar kan).

Sri kota pun ada gynea sendiri tapi india, dr. bala pun ok, selalu jumpa dia sebab clinic paed anak saya sebelah dia aje.

Reply #6 ms_oji's post

bukan nak puji sangat...tapi nurses di sri kota are well attentive, and they took care of my son really good. siap dtg beberapa kali utk ajar BF, anytime nak tengok baby dia akan hantar. So, kene bayar lebih pun rasa worth it.

alerrr mcm takut plak, vtec cadang nak deliver kat sana, skrg dok monthly check up kat sana dah 4 bulan. my mil pun kurang berkenan ngn razif ni sbb byk kes, tgkla mcm mane nnt, berkenan gak ngn an-nur bangi since mak vtec mmg dok kajang

Balas #15 Nisda_\ catat

nisda tak ingat ek nama klinik tu? kat dpn giant ade 2 klinik. salah satunye klinik popular (sebelah eon bank). Penah gi sini beberapa kali tp tak suka cara dr tu yg secara fizikal nmpk cam blur2 je

so oji assume maybe klinik yg satu lg tu kot...tak ingat nama tp kalo nk kuar dr gate giant tu, kliniknye kat belah kiri kan?

Balas #16 Nisda_\ catat

mahal tak cost bersalin kat sri kota tu? oji tak penah terpikir pun nk bersalin kat situ.. Start dr awal pknen sampai 6 mnths peknan, oji checkup kat metro maternity kat klg town tu.
Tp tak larat nk gi sana sbb time tu kan klg asyik jem je.. tu yang pas 6 bulan tu tukar kat razif psl konon dkt ngan umah.

nk beranak kat situ pun, just tawakal je lah.. wlpn byk dgr yg -ve dr yg +ve

Originally posted by vtecgurl at 23-1-2009 01:37 PM
alerrr mcm takut plak, vtec cadang nak deliver kat sana, skrg dok monthly check up kat sana dah 4 bulan. my mil pun kurang berkenan ngn razif ni sbb byk kes, tgkla mcm mane nnt, berkenan gak ngn  ...

vtec monthly checkup ngan dr mana?
adoi takut la ngan dr madhu tu.. time nk seluk tu mau senak perut..
kalo dr yuslinda tu soft aje..