CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10363|Reply: 58

Penyalahgunan Siren Kecemasan ( POLIS/AMBULAN ETC )

Post Last Edit by medangmru at 9-8-2009 11:52

Aku bukak topik ni sbb aku rs ada segelintir pemandu2 Ambulan...Polis ni menyalahguna Siren tersebut tuk kepentingan diri sendiri....sbg contoh....hari ni terang2 aku nampak sebuah pemandu Van....yg pd mulanya tak bukak siren tu...pehtu bila nak sampai kat trafik light ( depan ampang park )...dia nyalakan Siren semata2 nak lepas dr Trafik light....pehtu dia padamakan balik...dan aku nampak terus dia pergi ke restoren Lotus sebelah Ctbank tu....pehtu terus order makanan...

malaysian mentality...takleh watpe dah....

alamak... tak leh rate ko laa medmru... takper laa... nak wat camner kan?? hehee!! kalu tak sure aku kasi ko +50 untuk topik ni... ahahahah!!

mmg some driver take advantage... salah guna kuasa laa ni...

ni citer aku lak.... 10 thun lepas... bapak aku wat operation Bypass... then lepas operate.... bapak aku koma 3 minggu... pastu gi brainscan... then bapak aku disahkan stroke...

lama gaks dok kat spital... then lepas dia sedar dari koma... doktor ckp dah bole balik... then guna laa ambulan... aku pun naik sekali... abg tu bawak laju giler and pasang siren... bygkan dari Hospital Sultanah Aminah ke Taman Perling hanya amik masa 15mins...?? biasa stgh jam... mak aku drive kete sampai after 15mins kemudiannyer...

so skang ni baru aku tau... kengkadang dalam ambulan tu kosong takder org tp saja guna kelebihan yg ada untuk kepentingan diri sendiri...

* Nota Kaki : Psssttt... medmru... apa kata lepas ni ko pasang siren kat motor ko lak...?? hahaha!!

Rate

1

kekeke.....kalau boleh aku taruk siren konpem aku taruk...tp tuk ape yek???

Tu la...sebenarnya bukan sekali dua je aku nampak....dah byk kali dah.....gamaknya....kalau tuhan nak tunjuk la....yg derang tu pasang siren...pehtu katakan terlanggar plak kete lain( menghalang ambulan kekdahnya ) ...

dan kebetulan plak kete yg dia langgo tu kete lawyer berpengaruh...org2 kenamaan yg banyak kabel....mungkin pd mulanya derang akan rs kesalahan derang...tp lepas dpt tahu yg ambulan tu kosong dan hanya menyalahgunakan Siren tu....agak2 ..apa kesalahan yg polis poatut kenekan???

ataupun Pemandu2 mabulan ni KEBAL dan boleh psg siren sesuka hati mereka walaupun mabulan tu kosong???

mak aku dulu attendan spital
dia pernah la citer..driver ambulan nih mmg ada yg ambik kesempatan pasang siren even takde pesakit yg dibawa pun...sbbnye, nk cepat sampai kat spital semula..
dibuatnye masa tgh merempit tuuu diaorg plak eksiden, dh satu keje plak ambulan lain kena angkut diaorg!!

ada dua med?
TIDAK!!!!!

Follow Us
kat jalan sultanah kat aloq staq..kat umah mak aku..ada simpang empat...highway, jalan gi hospital ngn bandar...slalu ambulan berlanggar kt sini..seingat aku dalam 2,3 kali gak..ada nurse ngn patient  yang meninggal..tp yang ni betul2 ada patient...tp yg selebihnya tak tau la..tp memang kdg2 diaorg pasang siren utk cepat...

pemandu ni "brani" psg siren tu sbb cermin blakang tu tinted gelap tak hengat.....ye lah..kalau tinted biasa2 je...konpem org nampak ada patient ato tak kat blakang tu...takut terkantoi la plak...

ikut pendapat aku, tak patutlah driver tu wat cenggitu. nawaitu tu dah salah. seolah-olah depa pikir, coz depa driver ambulan, depa berkuasa besar untuk bukak siren tu walaupun bukan dalam keadaan kecemasan.

sama jugak halnya dengan orang2 kenamaan. kerana mereka mempunyai kuasa lebih besar dari orang kebanyakan, so mereka mengerah polis untuk mengiring mereka. lelebih lagik time peak hrs dimana orang kebanyakan terpaksa menempuh jam dan mereka dengan senang lenang diberi laluan.

kalau time emergency, aku tak kisah.:@

Rate

1

betui tu aikon...depa brani buat sbb ada kose besar.,..lagi satu mana ada polis yg nak tahan mereka semata2 nak check ada patient atau tak...itu yg mereka makin berani....:geram:

Sperkara lagi...siren2 "palsu" ni sebenarnya AMAT MENGGANGGU pengguna jalanraya yg lain yg terpaksa ketepi...kalau betul takper la...cuma yg menyakitkan hati...kita tak dgr langsung Siren tu masa jalan Clear ( pengalaman aku sendiri perati bila bawak motor )...tp bila smapai kat jalan yg Jem..tetiba je mereka bunyikkan siren tu...

so...nampakkan myg mereka ni sengaja je bunyikkan siren tu semata2 nak dapat clearance kat jalan raya....bertambah teruk...siap hon2 lagi....hon depa tu korang sendiri tahu la kan...mmg direka utk lebih kuat...jarak sebatu pun boleh dgr...:kant:..bygkan kalau ada driver yg sakit/lemah jantung...tak ke haru...

seigt aku... derang pun bole ckp kan pakai mic yg dipasang kat ambulan tu....?? dulu cam penah dgr... "sila beri laluan' kalu ada keta yg tak paham bahasa ada ambulan kat belakang derang...

bole report tp tak tau nak repot ke sape..maybe dorg bunyikkan siren sb nak smpi cpt ke spital balik walapon takde patient ..mana tau kat spital ada kecemasan lain..dorg dah ada, bole prepare..

Post Last Edit by medangmru at 9-8-2009 17:25

mungkin boleh ajdik gak kes camtu poison....tp selalunya kalau kat spital...at least doktor sumer dah ada...takder la kecemasan sgt...cuma mungkin kalau ambulans tu dlm perjalanan ke Klinik yg memerlukan bantuan....

tp yg terang2 aku nampak yg tadi la ( dan byk kes lain ) ....bunyik siren sekejap je sbb nak lepas dr trafik light ...lepas tu off siren dan terus je ke restoren mamak nak bungkus nasik...hehehehe...itu kirer "kecemasan "gak pada derang...member2 kat spital suh cepat2 beli sbb dah lapor...

hehehehhe...aku tak dpt bygkan bulan pose nanti ...ye lah...waktu buka dah dekat...jalan plak tgh jem...itu yg main on siren...pehtu siap hon2...pehtu siap pakai mic suh org
bagi  laluan ..

Apa beza ambulan dgn polis?Kalo polis on siren pun korang ketepi jugak kan...tak kira ler depa tengah kejar pencuri ker,nak rush balik opis ker,emergency case bunuh ker atau nak gi minum kat mamak...camna lak nak pastikan polis tu betul2 emergency case??

mmg tak dpt nak pastikan....cuma kita boleh perati....masa jalan clear deang tak psg siren tu....tp bila jalan depan ada jem...nak2 plak kat Trafik light...tetiba je derang on Siren...pehtu...off balik,,..mmg nampak ketara kan....

Apa beza ambulan dgn polis?Kalo polis on siren pun korang ketepi jugak kan...tak kira ler depa tengah kejar pencuri ker,nak rush balik opis ker,emergency case bunuh ker atau nak gi minum kat mamak...c ...
danedzya Post at 10-8-2009 00:56

pagi2 rush hour kat jln istana selalu black maria lalu siap pasang siren pulak tu.
dlm black maria tu adala penjenayah ke, pendatang harem ke, most probably ada court case pagi tu
but i think that is abuse of siren
apa kes nak pasang siren kalau nak gi court pun

bila jalan jam mula la diaorang memasang siren kecemasan ni untuk diberi laluan..
padahal sebelum tu, jalan okay, diaorang pun okay je jalan,takde nampak cemasnya pun..
memang mengambil kesempatan kat situ..

pehtu lagi satu aku perati ( ambulan biasanya )...bila nak dekat sampai tol...kereta plak mmg tgh byk beratur....mulalah derang bunyikan siren....walhal sebelum tu mmg dok bunyi pun...:kant:

dorg mmg salah guna kemudahan yg ade..aku rase dorg gstrik..tu yg kne pasang bunyi tu...tu yg ko nmpk smpai je restoran trus order mknan...(bertanggapan baik)...