CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: din_atos

Aduan Pengguna: Old Town White Coffee Anti Islam

6# midore

aku pernah tanya isu ni pada HDC. aku tanya sebab coffee 3 in 1 old town ni memang dapat status halal tapi not untuk kopitiam dia. so HDC bagi tau aku, old town kopitiam tak pernah apply status halal untuk kopitiam dia. status halal tu mereka perolehi hanya untuk kopi 3 in 1.

sebelum ni aku dah pernah tulis kat board mana tah, aku pelik dengan orang kita yang dok huru hara dengan E471 dan sebagainya. sampaikan barangan tersebut dah disahkan status halal, tapi derang boleh cakap tak halal. masalah orang kita ni terlalu taksub dengan kod tersebut. derang tak tahu yang emulsifier tu datang dari 3 sumber iaitu binatang (boleh jadi halal dan boleh jadi haram - tengok sumber jugak), tumbuhan dan bahan kimia. bila nampak je kod E tersebut, mula le gelabah. tu aku cakap, benda yang sah2 halal derang sebarkan email kata haram. tapi kopitiam yang tak pernah apply status halal ni, derang serbu je.

Aku tak pernah masuk kedai ni. Tapi aku tengok kat Shah Alam ni pekerjanya ramai melayu.....

Act food dia pun bukan sedap sgt...buat kembang tekak je..:kant:

17# epalmerah

Kedai2 melayu kebanyakan kat kwsn aku ni waktu mlm je buka.. Siang2 mamak la byk. Mamak aku x layan... diorg ni pun bkn halal sgt pun... tulisan papan je jawi tp orgnya india
din_atos Post at 7-7-2009 12:34

kalau gituk makan maggie je la waktu siang

kedai india menyamar mamak mmg banyak....

racist ni mana2 co kalau kaum ca punya, memang derang tak mo orang kita. derang nak bangsa derang jugak.

Sesetengah org....disbbkan nak nampak "kelas"....sanggup makan kat restoren tah apa2 tah ni...ada kelas sbb nama retsoren nama Org Putih....nyampah ngan org camni....

Bg aku....tak payah la nak mkn kat tempat camni...better pergi kedai Melayu Islam....tak perlu dah logo hALAL ni...nak mkn pun tak rs was2.....;)

Follow Us
26# medangmru

medang, aku pernah bukak 1 topik dulu pasal secret recipe. aku nak tengok berapa ramai orang kita yang suka makan kat tempat yang konon2 ada kelas ni. sebab apa yang aku tahu pasal SR tu, kek derang pun bukan fresh. kek tu derang prepared berbulan. simpan dalam freezer. bila nak pakai baru derang keluarkan. tu sebab bila aku tengok kek dia, kalau yang cream tu, cream sampai merekah sebab cream dah kering. tapi orang suka jugak makan & beli kek kat situ. sebab ada kelas namanya.

mujur aku blum pernah makan kat OT lagi....takde sijil halal rupanya kopitiam dorang ni....
tp aku tak puas hati kaum yg tak bg peluang kat org melayu nak bukak francais ni...dah negara ni melayu dpt status bumiputera, sepatutnya menda2 camni tak boleh berlaku...
setakat keturunan kaum pendatang, lepas tu ada hati nak kedekut plak lesen francais tu..patutya gomen perlu lebih prihatin menda2 camni....

28# harimau76

aku takut antara sebab derang tak mo bagi francais pada bangsa melayu yang islam ni, pertama sebab resepi. keduanya adalah sebab aku takut bahan yang digunakan tidak halal. kalau tak kenapa langsung tak pernah apply status halal.

kalau gituk makan maggie je la waktu siang

kedai india menyamar mamak mmg banyak....
epalmerah Post at 7-7-2009 03:42 PM

hehe.. mkn mcd la siang td..

tak pernah mengeteh kat ot ni...

tak teringin pun pasal nampak cam mahal..lagi2 plak aku ni student je..huhu

mungkin depa bengang sangat sebab KFC,Mc'd dan pizza hut melayu pegang....

9# princebrunei

betul.aku agreeee

boikot je byk  kes camni...

aku tgk pekerja old town ni pon muke2 tibet,nepal jah..nmpk pengotor..tak selera aku

Aku tak pernah masuk kedai ni. Tapi aku tengok kat Shah Alam ni pekerjanya ramai melayu.....
Landak Post at 7-7-2009 15:05

since ko kata ko tak pernah masuk, yg kat shah alam yg ko tengok tu muka aje macam melayu, tapi tah nationality mana.

serupa gak mcm pekerja kat otak2 place tropicana city mall tu, muka macam melayu, tapi tak bley cakap melayu.
aku tension kalau pelayan tak pandai cakap melayu, apa kes nak order makanan kat negara sendiri kena converse in english , bengang

i pernah call directly duluuuuuu nak tanya pasal franchise OT ni.. yang jawab chinese lady.. dia bagitau, liquid aset utk bukak OT ni 500k.. tapi skrg kat malaysia diorg dah tak franchise kan lagi sebab dah terlalu banyak n diorg franchisekan untuk asia country mcm indonesia, china, phillipine n so on.. masa ppuan ni explained kat i, i pun mcm dah smell something fishy yg dia cuma bagi business ni kat kaum dia jek.. i tanya ppuan tu adakah sebab i ni melayu u tak bagi opportunity kat i..?? mati-mati ppuan tu deny..

beside OT, i penah call subway sandwich.. yang jawab chinese guy.. quite rude.. dia explain liquid aset kena ada 400k.. training bla bla bla kat oversea tapi own expenses.. diorg sediakan product n barang-barang outlet.. paling best dia cakap, usually only the chinese can come out with that sum of money.. melayu cakap je lebih n prefer jual unit trust.. terkedu i dengar..

37# bettyboops

Eee... geramnya bila baca statement ko ni... racist btul. semuanya untung kat kaum dia je. Xkan kita nk berdiam diri je kot

mungkin depa bengang sangat sebab KFC,Mc'd dan pizza hut melayu pegang....
danedzya Post at 7-7-2009 19:21

Ha ah...mungkin btul jugak tu...
Sbb tgk jek la...mostly workers kt McD, KFC & Pizza Hut...
Semua i tgk Malays jek...huhu..

Gi 1 cm bukan bumiputera..
Die org kena struggle sdiri bwt business...
Bukan tu jek...dlm Pendidikkan...Nk beli umah semua2 tu...

Tp tgk la succes die owg cmner??..
Bukan nk kata pe tp realitinye cmtuh..

Dats Y...jd cmni...
Tp bab2 halal & non-halal ni mmg xde kompromi..
Zaman skrg ni mmg safer kalu mkn kat tempat yg..
Sah2 halal..yup bleh pk sendiri...

39# watever_0607
pekerja je byk melayu @ india..
tp bossnya aku tgk org cina...