CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrsInsp

KUTUB UTARA KUTUB SELATAN..

140# belanga

tergelak aku dengaq bahasa hang mak bel...:lol

dengan pak B hang cakap lagu ni juga ka?

aku ni sora mmg kuat..dah la kuat..nyaring plak..laki aku org johor ckp lemah lembut ja...kalau dia cakap apa2 kat aku, aku tak dengaq aku kata HAAAAAA...apa dia? punya la kuat..aku tak sedaq pun aku ckp kuat..kat dlm panggung pun kalau laki aku bisik2 tanya pa2, aku balaih balik punya la kuat padahal aku rasa slow habih dah volume tu...

138# MrsInsp

Aku gelak besaq bab cakap kuat ni. Gelak pun kuat juga!
Betui, remaja Kedah kuat rempit. Kalau aku ada kuasa sakti, aku mbuih puak rempit ni biaq meno ...
belanga Post at 26-7-2009 09:57

amboiii...pekatnya bahsa kedah hang...mbuih tu apa wei???

143# MrsInsp

La..mbuih pun hang tak tau? 'tiup 'la....kita kena banyakkan perbendaharaan kata supaya kaya bahasa kita. Jangan duk guna perkataan tu..tu saja ...tak berkembang nanti. Mulai hari ini, hang kena practise guna 'mbuih' kalau tidak luput perkataan ni. Takut jadi cam bahasa Sanskrit, bila orang tak pakai, dia jadi luput..extinct!

142# MrsInsp

Aku pun sora kuat. Kalau cam ni punya gaya orang Kedah, aku rasa depa ni sangat sesuai jadi guru2 dan pensyarah. Anak murid senang dengaq dan tak leh terlena.

141# alahai

Dak la..ngan Pak B aku cakap Inggeris. Aku duk pulih balik perkataan2 lama ni dlm bod ni la, bila sembang ngan hampa, baru syok.

Follow Us
aku tergelak sorang2 dengaq word meneghojoi... dh lama aku tak dengaq word tuh... tergelak aku sorang2...

eehhh.. dah masuk bab bahasa la pulak...

148# angketam

Bahasa tu penting ketam o...terutama kalau nak suarakan hasrat atau ketidakpuasan hati atau nak komen, nak komplen. Aku ni macam duk hangat hati...ja...nak kena pi buka thread baru,pas tu hampa mai tulung bagi idea sat dan komen.

147# alangGIRL
Akupun lama tak dengaq. Kali terakhir semasa aku tulis perkataan ni dlm board ni la...berapa th yg lalu ntah? Alahai ingat kut? Hat aku cerita aku belaga lembu ngan morris minor tu?

kena pa pulak .... dok tak dok nak naik angin lak...
hang nak buka cerita apa.. jgn crita hindustan dah ... cemuih dah aku dengarq

151# angketam

Aku, filem  hindustan ni  aku meluat....kak aku rajin duk nganga. sat ni-sat ni 108....
Ni nak pi buka topik, hang mai tulung.

143# MrsInsp

La..mbuih pun hang tak tau? 'tiup 'la....kita kena banyakkan perbendaharaan kata supaya kaya bahasa kita. Jangan duk guna perkataan tu..tu saja ...tak berkembang nanti. Mulai hari in ...
belanga Post at 27-7-2009 09:52
ooooo...hembuih aku tau la...yang aku dok eja ikut hang taip bunyi dia membuih....heran aku apa dia...haha..lawak betol..memang aku pun cikgu..padan la dgn sora aku...kak aku plak askar..memang sora kuat pun...hampa dok sembang topik apa tu bab marah2 tu?aku baru balik aloq staq minggu lepas..ayah aku masuk wad.....besnyaaa balik kedah....aku sempat balun kueteow sup ngn abc  mama, bihun sup pknk, kueteow goreng ngn pasembur pantai johor, laici kang pknk, hot plate atas pacific....sedapppnye...

153# MrsInsp

he he he...typo...mbuih,kena mbuih bihun panaih tu. Dah sihat tak lagi ayah hang? Harap2 beransur pulih.
Cikgu saja kena sora kuat....

awat board nie tulis kedah, perlis saja.....mana pi board penang
ka ada asing....aku alien kat sini

tolong habaq sat sesapa yg berpengetahuan

155# my-alja
asing kalau tak silap. pasai terpisah dek laut kut? Apa pun, hang mai la gebang tang ni pun awat nya. loghat kita kan sama....

bod penang asing la...
terpisah pasal kena bayar tol jambatan dan tiket feri...

154# belanga
ayah kena operate minggu depan...tapi takla serius sgt..dia takleh kencing...masalah prostat....ishh.....mana lagi info2 pasai ktub utara selatan ni.....yang ni aku baru teringat la...yang aku perasan la...laki2 johor esp sedara mara laki aku termasuk adik ipaq, pak mentua, sepupu, atok...smua style pakai baju tshirt tak lipat kolar....ka kaum kerabat depa ja cam tu..aku rimas tgk tengkok tenggelam camtu..nasib baik laki aku tak buat lagu tu....laki kedah dok buat lagu tu tak..sedara mara aku tak plak...lagi satu pasai baju melayu johor...aku tak berapa minat bju melay johor..nasib baik laki aku pun tak minat gak...tapi dia pakai sampin kat dlm style johor jgak la...

aku pun besa tanya biras aku... dia orang gahu.. yg laycey dia tu popuan..
dia pun habakq kat ku rasa lain bila bersama keluarga kat johor... dia kata ada beberapa pekara yang pelik bila bersama nie... aku pula rasa mcm terasing ... bila dok sama depa..
yg aku respact kat depa kerana mereka rapat dan mesera... jelous aku...

memang depa rapat n mesra..lagi satu rajin tolong menolong sesama adik beradik, ambik berat...rajin buat makan2...bila dok kaum kerabat depa, kita org luaq cam terpinggir plak..aku plak pmpuan, kena pandai la bawak diri, sembang sana, sembang sini..laki aku plak dok lepak ngn sepupu sepapat dia...aku ngn adik beradik aku plak memang rapat..tapi kami still hormat privacy masing2..cam kalau nak buat apa2 msti pikir dulu depa sibuk ke tak, menganggu ke tak..tp belah laki aku depa cam x kisah sgt smua tu..kalu kata nk mai rumah, wlaupun time kita takdak depa nk mai jgk..wlupun kekadang kita sibuk...kalau dah namanya abang sulung sentiasa kena berkorban untuk adik2..sibuk camna oun kena pi jenguk,kena jaga hati adik2..belah aku plak...adik2 kena jga hati kakak n abang..jgn harap la yg tua nk kena hormat yang muda...actually aku rasa cara pendidikan ibubapa memang berbeza antara utara ngn selatan..