CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrsInsp

KUTUB UTARA KUTUB SELATAN..

38# alahai

tol tu kn...yg kawin sama kutub takdak apa nk share dh...budaya sama ja...

aku ok aja kawin org selatan... aku rasa mcm tak dak beza pun dengan org kedah... hya dia tak makan kari ikan... aku suka gak la kari ikan..nak2 kalau pekena gulai kari ikan temenung yg baru angkat ... aduhai... hak tu aja lah yg payah pun.. hak lain ok aja...

mungkin sbb no IC aku kat tengah tu 10, pastu hidup aku 2/3 diluar negeri kedah kot, so style aku dh tak kedah sgt dh kot.. akalu kat opis kalau aku tak bagitau aku org kedah smpi mati depa tak tau aku org kedah...... tp aku tetap ngaku aku org kedah lah sbb mak pak aku, nenek moyang aku org kedah...

Post Last Edit by MrsInsp at 24-6-2009 22:35
x yah share lah... rezeki masing2..
biasa la org popuam nak lebihkan keluarganya...
selera org kutub selatan x sama ngan utara... masalah juga nie..
angketam Post at 24-6-2009 07:46

ermmm..dah dpt jawapanye...hehe..bukan ape adik iparq prmpn plak yg cntrol tkt abg dia lebihkan kedah...tp saya dengaq sndiri dr sorang sedara belah hubby yg ank prmpn mesti lebihkan kluarga diaorg..tertanya dlm hati..sya prmpn jgk tp sya tk paksa hubby lebihkan  kedah..
lagi satu bab makanan ni memang susah..kekadang diaorg cam pelik bila tgk saya masak mkanan kedah terutama makanan kg..skrg saya dah malas nk masak masakan utara..saya ikt ja resipi depa kalau depa nk mai umah..

42# alangGIRL
depa banyak tak suka makan gulai ikan..sejak kawen nk dekat 2 thun, sekali pun tak pernah masak gulai ikan..asyik2 asam pedas...

aku xkawen g...boley join ke???

bf org kedah...aku sarawak...xde masalah pon...pandai2 bawak diri ahh...tp kenkadang xbape selesa gak bile dgr fmily bf aku gune bahasa diri 'hang' ni...sbb bg aku mcm kurg sopan...tp aku ok je...xde hal...kalo pndai bwk diri, dpt org mane pon, sume ok...bab mkn plak, ade lah yg lain...cara masak lain...tp rase ade lebih kurg je...sbb aku dulu selalu gk pg umah bf tolong mak die masak..amik ati lah konon...padahal nk mkn udang besar...

Follow Us
baguih tue...amek hati...baguih noo..buley jadi menantu kesayangan..haha...tp kalau slalu dok g.pastu x g lama..msti bakal mertua tertanya2 gak kan...hehe

43# MrsInsp

tu macam dok kata...

dah kawen baru timbul mcm2 masalah...
sapa benar sapa salah... apa pun biar kita yg mengalah..
org utara kan cam tu... cakap je pong pang2 hati dia cukup molia... he he heeee...

44# MrsInsp

mmg pun.. balik2 asam pedas tumis depa tu je lah ...

aku suka gulai ikan, gulai udang, gulai sotong... boleh laki aku kata uweekkkk bila aku kata gulai2 ni sedap... dia kata org tak pernah makan... aku rasa depa lagi perak drpd kita sbb hak depa tau makanan depa aja... mcm lah sedap sgt lontong darat semua tuh... makanan yg menggemukkan... org kedah makan ikan bakaq, ulam, ayaq asam semua... ha yg tu baru lah sihat... ni kata nak jaga kesiahatan, tp telan minyak berkoyan2... nasi beriani tuh lagi lah tinggi kolestrol...

tp nasib baik lah aku ni jenis telan semua... so tak dak lah masalah bab makan... kiranya aku ngalah lah bab makan...

bagi aku kalau bab kontrol mana neh, bukan dia kira negeri... hang kedah ka, hang johor ka, hang pantai timur ka, sabah sarawak ka... kalau yg jenis king or queen kontrol... mmg akan kontrol punya...

aku laki bini buat giliran lah kalau bab nak balik raya... kalau tahun ni raya posa kat kedah, tahun depan kat johor.. pastu kalau tahun ni raya haji pi balikk johor tahun depan balik kedah plak... mmg tak pernah bertelagah lah bab  balik raya... family belah aku dan laki aku pun tak pernah kisah... tak pernah lah nak kontrol kami supaya dok balik kg masing2 aja... in between, kitorang balik lah either kedah or johor... kasi adil jugak... so takdak sapa yg boleh kata sapa kontrol sapa...

bab duit kat mak pak... aku tak pernah masuk campuq lah laki aku nak bagi berapa kat mak pak dia... itu hak dia sbg anak lelaki... dan alaki aku tak pernah kacau berapa aku nak bagi kat mak aku... kalau aku pi outstaion mana2.. aku beli jugak kat mak aku dan mak mentua aku... so takdak isu sapa lebihkan siapa...

berumah tangga ni kena pandai strategize lah... jgn pentingkan diri sendiri sgt... dan ikut nasib gak lah... kalau dapat family in law from hell tuh atau spouse from hell tuh, tak leh nak kata apa lah...

48# angketam
betoiii..saya bnyak mengalah...biar dia slalu jmpa family dia tiap2 minggu..tp mai tang cuti skolah saya cabut balik kedah dulu la...hahaha

49# alangGIRL
betoi la alang...saya buat gulai udang ngn kentang ngn karot tu..bulh depa cedok2 pastu tnye ape ni? pastu nmpk la mcm tak sentuh sgt...pastu saya goreng talang kering yg isi ketoi2 tu..goreng ngn bwg besaq ngn cabai kering..pergghhh..sedap ooo...buleh depa tanya ikan masin kedah memang bentuk camtu ke..sabar je la..ishkkk...masakan selatan, minyak jgn cerita la..bergenang2...nk cerita 1st time raya johor smua umah jamu lontong ngn lauk pauk tu....dah la tak minat lontong..telan jgk la nasi sejuk tu....dok ingat takdak ka yg buat soto ka..mi kari ka..mcm kt kedah raya pertama ada bihun sup, laksa...meleleh air liuq juga la pg raya tu sbb mak buat bihun sup kt aloq staq...nasi briyani tu makanan wajib la..tk minat sgt sbb kering n bau minyk sapi..mkn la ngn kambing..tak bley pi la...

bab raya memang gilir2 balik kedah ngn johor..kmi laki bini dah wat deal, kalu raya mana2, biaq raya puas2..tkyah rushing nk balik negeri lg satu pas smbyg raya or raya ke2..slalunya kmi akn balik kg sndiri waktu posa kalu bukan turn masing2..tp bila turn blik kedah n cuti tk lama tk sempat balik jhor ada gak la dengaq2 sok sek belah sana...buat pekak ja la..

nape kalo kite xbalik raye umah mentua nnt dorg bising eaa???dorg ni xphm eaa mksud adil????nnt kalo dah kawen nk deal gn hubby, raye puase balik umah i, raye haji balik utara..sbb raye haji kat utara besh...mkn sup dging..dap ooo..meriahhh...

owoh..kalau mcm tue..trok la..bek raya kat obersea ja...haha...lagi senang...xpayah nak gado balik sini sana bagai..haaha.buat turn sudah...bukan susah pon..

raye kat obersea??? besh gak tu....

bab balik kg...
mula2 okey la .. ikut turn...

lama sikit ... boleh tengok dia punya muka... siap ngan sound efek sekali..
kat sini kesabaran amat penting.. he he heee...

pasal balik kampung raya bagi aku tadak masalah buat masa nie.
tahun ni giliran balik johor kampung wife bersama 4 orang anakku...depa cukup suka balik kampung tok dan tok wan depa..

salam. La....ingatkan cerita apa, suspen gak kutub2 ni. Rupanya sembang bab kawin orang jauh. Tak kisahlah sejauh manapun asal pasangan kita, janji serasi bersama. Kalau kawin orang dekatpun tak serasi, perang selalu, dengan mertua dan ipar pun jadi serupa musuh, jarak dekat pun jadi jauh.

sedara aku baru kahwin dengan lelaki Kelantan. ramai la juga mulut2 yg komen tak elok tentang lelaki2  Kelantan ni. Hm...gasak dia la...dia yg nak kawin, bukan kita. apa pula bukti2 kita ada nak tuduh orang yg kita kenal pun tidak itu jahat atau baik?

btok gak kata belanga tu..da jodoh..buat mcm mana kan..