CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrsInsp

KUTUB UTARA KUTUB SELATAN..

ye ke..family aku dak plak...myb sbb ayah aku ngn abang aku ja laki dlm famly kami..so depa rajin la gak lepak dapoq, buat2 kerja tukang, buat kebun, ayah aku siap tolong siang ikan, kadang2 kukoq nyok kat mak aku..pi market memang keja org laki la...tp belah hubby aku lak.geng laki memang tak tolong langsung..kita pmpuan dok sibuk kat dapoq, time buka posa, time kenduri, time raya..depa dok ngangkang dpn tv tgk bola...makan pun pinggan tak basuh..naik cemuih aku basuh pinggan, ada balik..kadang2 mkn pun tak angkat pinggan..nsb baik la laki aku tak camtu...aku rasa laki belah kedah ni depa ego tak mau keja2 pompuan..depa lebih kepada keja2 berat la konon...

amboiiiii.... cik mizz hang buleh kata org jantan kedah jenih baloq liat... ish .... ish...
aku x leh terima... not fair...he he heeeee...

hang nak tau aku masa dok kedah.. apa kerja aku kalau dok rumah... pi kedai aku... jadi bodiguard mak aku kalau p merket ka atau shoping ... grabat pokok nyokq lagi .. kupas nyokq.. pastu continue kukoq lagi.. lagi kena jaga tungku dapoq... belah kayu api...
tu pun org kat malas lagi... itu lah panglaman aku yg mengajar aku jadi org bila di perantauan... tentang bab makan tadi... aku suka rebuih perut... ratah cam tu je...
mau lagi ngam guey buat kerabu ngan togey...

tu la ang ketam..cam aku kata la..laki kedah ni jnis buat kerja2 kasaq cam hang tu..angkat kayu, belah kayu..cuma keja2 umah ni depa jarang nk tlong..n ngasuh ank pun myb kurang sket la..sbb tu kot depa kata baloq liat tu...

klu dapat jatan jenih baloq liat... masyarakat boleh terima.. memang org laki kurang prihatin kat urusan rumah tangga... tapi klu dapat pompuan yg jenih penyegan.... asik nak tengok telenovela aje... alamat laki makan nasi lauk teloq ngan kicap ler.... rumah dah mcm tongkang pecah... he heheheeeeee... apa komen anda...

betoi gak tu...ada yg kaki ngadap telenovela ngn sinetron....jenuh gak la laki..tp depa tgk time keja umah dah setel kot....

mmg pun, depa igt kelempung tuh pelampung...... depa panggil paru...

Follow Us
tak tau nak kata... bapak aku baloq liat tahap dewa punya... tak pernah buat apa.. tau nak mengarah saja... berbeza ngan laki aku, tolong aku buat kerja umah, basuh berak anak, tolong basuh smpi lipat samapai seterika baju...

so tak tau nak kata lah.... laki kedah mmg pemalas cam bapak aku ke dak..

fil aku plak ngn adik laki dia cmtu..bngun pg buka tudung tgk lauk apa, tghari tnya menu apa, malam tnya makan apa...slalu depa dok dpn tv baca paper..nasib baik laki aku tak camtu...

ho ho ho..... berhari gak tak mai, meriah balik thread ni. Aku ada dengaq orang duk seru2 nama aku, ni aku mai ni.  Hampa dah sembang bab raya sakan dah ni, posa pun dak lagi. Hampa pakat cabut undi nak raya mana dah ka?

Sapa kena raya di rumah mentua th ni oi, angkat tangan! Ni akupun angkat dah ni....aku lagi tak best pasai mentua aku tak sambut raya tapi aku kena pi beraya di rumah dia. Cian.....

Ni pertama kali nak tersambut raya di sana. Aku duk fikir2 la cemana nak bagi meriah, paling kurang anak2 aku tak la sedih. Sebelum hampa heran pasai apa aku nak pi raya sana, sebenaqnya aku terpaksa balik sebab aku kena maintain US pr. Duk sini dah nak kat setahun dah. Sebelum cukup setahun kena balik, kalau tak, kena rampas green card aku. Tu yg jadi terpaksa beraya sana tu.

Ha...tapi aku akan pi posa di Mesir! yeee haaa! Boleh makan biri...sedappp...6 hari duk sana, dah book hotel dah....tak sabaq ni, nak makan biri arab.

Ish, sapa kata lelaki Kedah baloq liat? Aku fikir , in general lelaki negeri mana pun taklah pemalas. Sebenarnya pembahagian kerja tu....sedari asal, orang pumpuan banyak buat kerja2 dlm rumah yg kurang pakai tenaga. Org lelaki pula banyak kerja2 yg lebih berat.

Takkan kita orang pompuan, nak repair paip bocoq kut? Kalau laki tak dak, aku no problem kerja2 ni. Tapi bila dia ada, otomatik dia yg repair. Tapi zaman sekarang, ramai pompuan yg sama2 kerja di luar bantu suami naikkan ekonomi rumahtangga, maka lelakipun sepatutnya buat kerja2 rumah juga.

Yg masih tak buat tu aku rasa bukan depa malas, depa tak tepikiaq. Depa duk besa style dulu dan di latih di rumah style dulu.

185# MrsInsp

Ish aku tak leh tahan filem2 gini...aku kerap gak  la bawa anak pi urut tangan la, kaki la terpele'ot. Kena tunggu giliranla..Tiap kali pi cam tak dak channel lain dah...duk hat telemovie tu la bini tukang urut ni tenguk. Aku meluat sungguh cerita2 ni. Bagi aku menjemukan .  TV lak duk depan kita, tak tenguk, nampak... Petang sat gi pi aku nak bawa buku, lagi baik.

fil aku plak ngn adik laki dia cmtu..bngun pg buka tudung tgk lauk apa, tghari tnya menu apa, malam tnya makan apa...slalu depa dok dpn tv baca paper..nasib baik laki aku tak camtu...
MrsInsp Post at 9-8-2009 13:02

bukn semua laki sama..ada yg rajin.mcmmm.....mcmmmm ...mcm HANG! pandai buat pizza lagi tuuu

org jantan ni bila dok ngan mak bapak memang cam tu....
tapi bila dah berumah tangga... lain jadinya.... bertambah rajin atau cari jalan nak escape..

189# belanga

aku angkat tangan gak..aku kena beraya umah mentua kt kedah tahun ni sbb mak n baby dlm pantang lg.
tp rasa dlm raya ke 3-4 dh leh blk kg aku.

best hg dpt pi merata dlm dunia ni...hg ni kena buka topik baru tajuk kutub utara, selatan, timur n barat...

bab laki baloq liat ni bukan ikut negeri la..
tu ikut cara didikan mak ayah dia n didikan bini dia la...
kalau mak ayah dia didik elok dh..
mai bini syg sgt kt laki tak bg buat apa2 kerja rumah masa muda, tu yg jd baloq liat time tua..
ya la, dh terbiasa bini manjakan sgt.

so, pada yg nk kahwin nanti, kalau laki hgpa mmg jenis baloq liat semulajadi, pandai2 la nk ubah masa awal2 kahwin.

yeyeye... aku tahun ni raya kat kedah... aku ngan laki aku mmg ada sisem giliran kalau bab raya... so takdak nak kecik hati ka apa ka...

hmmm.... bab baloq liat neh... ish pak aku tak pernah buat apa... hatta nak tolong perbaik paip bocor ka, nak tolong cat ka, nak tukaq mentol ka, tebang pokok ka, tobat... hangpa percaya dak, aku ngan adik badik aku ngan mak aku lah yg buat benda ni semua... sbb tu aku terer cat umah, perbaik paip, tukaq mentol dll kerja2 org jantan... bawak keta pun terer gak, sbb org jantan sorang dlm umah tuh pun, ada atau takdak sama aja.... tu yg laki aku terkejut, nak suruh aku buat apa pun boleh, nak suruh buat kerja pompuan pun takdak haiii, nak suruh buat kerja org jantan pun takdak hal... hya kekadang kudrat tuh tak sekuat org jantan lah...

rumah hg kt mana?? bosan2 leh aku pi beraya..pi kutip duit raya...

eh2, pak hg kalau smpai tahap mcm tu, kira kronik gak tu. habis tu, pak hg pi kerja tak cari nafkah utk family??
xpa la kalau dh mcm tu, nk buat mcm mana. mgkn ada sbb dia jd camtu. lgpun tu ayah kn, xpa la anak2 buat semua kerja2 tu. redha ja la.

nak buek camno,... dh dapat pak lagu tu... even duit pun mak aku sediakan... drpd beli umah, beli lauk, beli baju, bayaq bil, semua mak aku...dia biz sakan gak, tp duit dia dok labuq kat betina lain...

pak aku tau nak mengarah... dia tau nak makan, kalau org mai, ngaku tu rumah dia... takpa lah, mak pak aku dh bercerai dh pun... biaq dia bersuka ria ngan bini muda dia lah... aku malaih nak layan... dh lama dah aku tak jengok dia... takut sat lagi aku jadi anak derhaka, takut sat lagi aku naik angin, payah lah...

tp dia bagi lah duit time aku belajaq dulu drpd asrama sampi masuk u... byk gak lah compared to sesetengah budak... kira aku time mengaji dulu loaded gak lah... kekeke...

pasraah saja lah... terima sbg ujian tuhan...

mcm tu ka, takpa la..
semua dh lepas kn..tgk yg ke depan ja la.
tu aku rasa bukan sbb pak hg org kedah, tp mmg dia perangai camtu kut.
tp bagus gak la sbb bab tanggungjawab kt hg sebagai anak dia buat elok gak.
ingat yg bagus2 dh la, yg tak elok tolak ke tepi la. hidup kita bukan kt dunia ja, akhirat ada sama.

alahhhhh aku tak leh join nak gebang sini.. hehehehe

bopren aku sat org selatan sat org tengah ... now x dak so tak leh nak gossip2/kutuk2 ehehehehe

tunggu aku carik lain.. ingat nak carik hat jauhhhhhhhhhh yg susah nak balik kg hahahah... so leh dok Aloq Setaq sajork..