CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7466|Reply: 22

citrus miri

salam ... mun ada thread pasal citrus tok , tolong merge k.. dah try  check tapi sik jumpa..

mauk tanya sapa pernah makan kat citrus miri...yang kat sebelah warung puteri ( ex anna delight dan di sebelah syazwan bakery ia)
halal sik sia.. (even sik ada tanda halal tapi nya letak serve no pork - so aku assume nya halal).
minggu lepas lepak sia sebab kat parkson sik ada parking. so embak sidak mbiak makan aiskrim disia. memang besh lah lepak di sia..makan makan wifi pun free...ala ala secret recipe jak.

tadi keboringan ..ingat nak makan aiskrim jak tapi alih alih mengorder heavy food..
5 orang kamek orang.. macam macam juak order lah...then order lah burger...dalam burger ia nya letak daging salai kaler merah...sik teringat nak snap..cos geli ...then ter was was
aku panggil lah waiter ia..orang philippine...tanya nya daging apa tok...nya padah bacon. beef bacon katanya..tapi aku nanggar cam daging babi salai jak... kembang liur aku..memang pelik lah ..burger ia ada cheese, beef and hirisan bacon ia..merah menyala...sik pernah aku nanggar beef kita yang macam ia kecuali mun makan burger kat burger king. ia pon masa ia kat singapore..

sebenarnya sebelum masuk kat citrus aku dah tanya tempat ia halal sik..nya padah halal so aku ok ajak lah kan..tapi dah terhidang benda ia aku jadi was was...sik nak di abis makanan..payah juak.. aku tanggar anak anak aku dah sedap sedap makan...ada yang makan chicken chop, ada yang makan bake beef..aku makan fajitas (chicken and beef)  tapi sik termakan.....and adalah menu lain juak..tapi apple crumble nya memang sedap...cuma this time aku sik termakan sebab udah kembang liur.
sik termakan aku...
bila amik bil which is rm109.85 aku pun belah...kembang liur aku...termuntah muntah bila sampai rumah teringat burger dengan daging ia..

then before aku balik aku pergi kat syazwan bakery, beli roti di sia sambil tanya citrus ia halal sik.. budak ia madah halal..tapi aku masih was was..budak kerja syazwan ia macam orang melanau jak...tah tah melanau bukan islam..

balik rumah memang aku . aku paksa anak aku mandi...suci diri...jerak rasanya nak makan di sia lagi

oh tedah!!!! padunya
byk tmpt mkn baru di miri aku sik teragak lagik maklumlah merepuk demam dtg hariya.
marla layan mama seleb lagik kah???? hehe
malam tok aku dah buang tabiat menjejak kasih martin di fb

Balas #3 izk\ catat

thanks izk...kamek dah komplen dlm blog ya tek
kenak sidak tulis 'serve no pork' even waiter berbulak sebut nya halal
patut kenak komplen sidak restaurant tok dgn sidak jabatan agama islam selagik sik ada pengesahan halal certificate selagik ya sik boleh tulis 'serve no pork' atau suruh tokey nya ngajar sket waitress nya!!!

Balas #1 MaRLa\ catat

mengerikan la ...kamek mun nak carik tempat2 makan , tanga lok logo halal, mun logo halal dari jakim bok masuk..mun logo halal polah dikpun ...boh jak lah,  
kamek sik arap gilak ngan info dak staff juak, of course daknya akan madah halal sdgkan x halal...

kali nya ingat bacon ya bukan dr vavi kali nak? paloi kali jak...mun di sumpah jadi ikan kaloi....kelak lelah kamek berlagu tepi tasik berikat kain kembang paras tetekz darjah enam sambil berlagu....nasik melukut...sayo keladi...mak2...mak...timbol lah mak...

Follow Us

Balas #6 disk79\ catat

hahaha...apa nama kitak tok lalu melelat dgn ikan kaloi
charlie juak kitak tok eh

kmk bok smpei myy ptg tek...gk lelah tp smpat jauk mlayan cari..
kmk x brani pg sia coz x da sijil halal dr jais..bkn apa dah jerak kat ipoh town coffe house kah nama ya tek, smentara nunggu nak msk klas, d ajak kwn pg sia, nya madh kopi sia nyaman, nya ngoder sandwich lain mcm jak rupa, katanya beef bacon tp kmk gelik lpas ya...jerak

Reply #2 babybueno's post

masih layan super mama seleb tapi sik ada mood gilak...air liur lagi kembang.. btw thanks sebab quick response di website sidak ia.. benci nar aku.. minggu lepas tang best jak makan di sia (makan aiskrim tapi tuhan nak menunjukkan kan.......

padat ngan jeruk asam mempelam pun sik berjaya..

jerak ekor jerak palak aku...

bila nya madah serve no pork aku teringat kedai ah seng kat car park di kch sinun...
sik aku was was..
tapi pengajaran benar koh...sik berani makan tempat cinuna lagik.

[ Last edited by  MaRLa at 8-6-2009 22:13 ]

Balas #7 babybueno\ catat

nya  nang suka melelat...

Reply #9 MaRLa's post

Mun sidak mdh "no pork serve" sik semestinya halal. Lainlah mun ada halal cert dr. JAKIM baruk sik was2. Ada kamek baca comment Babybueno. Marla, bagus kitak report dgn mgt or else authority. Bukan "no pork serve" jak tapi mesti ada sign "not halal".

insyallah...i will do that...tapi kan..silap ari ya sik di gambar sebab kegelian .
tok lagi rasa muall.

isk isk isk

Balas #7 babybueno\ catat

pernah sik nangga cerita bwg puteh bwg merah versi org melayu lama...Ori pun? nang sidak ada berlagu ikan kaloi kedak ya jak bunyi lirik nya. pompuan ya nak makey kain kemban di ikat separazs tetekz. kmk mun juak kedakya, walaupun kamek pun tetekzs saiz miak darjah 6 (baruk angkat dara gitu)...kaitan dgn ikan kaloi ka? kamek suka nyumpah urg jd ikan kaloi mun nya ada kepaloian tahap gaban...dah lah sumpah kamek tok masok...kamek dolat (daulat) bah. keturunan sidak raden2 dr kraton-kraton tanahin jowo.

Reply #12 MaRLa's post

Nanglah sebab restoren ya sik halal. Ne ndak mual nyawa olehnya. Report dgn mgt jak sebab waiter/waitress sidak main lantak jak mdh halal. Mun kamek confuse juak mun siya mdh No Pork Served. Of course kita ingat halal. Nasib sidak ada blog clarify tempat ya sik halal.

nur kitak pernah mention kitak asal org miri tapi kerja di kuching ndakkk???
sama lah kita tok

Balas #13 disk79\ catat

cuba kitak nyumpah ada perempuan sewel sorang yg duduk kat california mun sik jadi ikan kaloi jadi ikan jan masin kah..mun masin mulut kitak dgn sumpahan keramat kitak ya baruk kamek percaya kitak berketurunan daulat raden dari kraton2 ya

Reply #16 babybueno's post

Ha ha ha ha...... Mun jadi ikan masin jan ndak kamek berani mkn.

Belum gik masuk blog Citrus. Kejap gik ndiat mun sidak ada respond.

Balas #16 babybueno\ catat

tahap keilmuan dewa ke kratonan raden enggak bisa begitu jauh...setanah saja...

to citrus restoren...lain kali tulis.."please come, a lot of pork serve"- sebut ala martin yan...

Balas #17 Baiduri Othman\ catat

mun sumpahan menjadi tek...makin langsang jak bau ikan masin ya

12Next
Return to list New