CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 18598|Reply: 31

MAYBANK: Tiba-tiba dpt kad kredit tapi x pernah apply. WTF?

Aku sangat terkejut hari ni bila aku bukak mailbox ada surat drpd Maybank yg mengatakan permohonan Maybank Islamic Ikhwan Card-i dah diluluskan. Aku tak pernah apply credit card drpd mana2 bank sekalipun sebelum ni, dan aku tak berminat nak pakai kad kredit sbb tak memerlukan setakat ni. So sgt lah pelik bila tiba2 je dpt surat drpd Maybank nih.

For info, selepas aku buat loan kereta dgn Maybank, 3 kali dorg offer aku utk amik kad kredit dgn diorg. Aku tolak & kate tak minat. Setahu aku loan kereta tu tak termasuk kredit kad kan? So mcm mane permohonan aku boleh diluluskan pulak bila aku tak pernah memohon pon?

Ni yg rasa nak maki je org Maybank ni esok. Siap!:@

Rate

1

Balas #1 flying_cow\ catat

maki jgn x maki..........

Balas #1 flying_cow\ catat

hubby pun pernah dapat, dah 4 tahun ... tiap bulan dapat statement, tapi we all tak pernah pakai, tak pernah sign, tak pernah wat apa2 pun dengan kad tu ...   
memang maybank akan hantar kad kredit pada customer dorang ... ada yang dapat, tapi ada yang tak dapat ...
kalau nafsu tak kuat, memang dah zrasss kad tuh sebab credit limit RM15K ... tapi we all tak gila shopping dan tak kuasa nak buat hutang .. so just leave it ... nak call dorang pun buat rugi bil telefon ajer ... ada sekali tu, we all dapat cheque pulak .... jugak atas nama hubby ... i think dalam RM10K .. expiry 6 bulan ... ada tulis atas cek tuh, memang cek betul ... kira macam soft loan ... tapi again, we all tak buat apa2 pun .... buat dek ajer ...

ahahahah...wtf maybank....
maybank lately servis kinda suck...damn

ko penah dapat loan dgn maybank tak seblom ni?kakak aku selalu kena camni..sebab loan kampeni so akak aku yg wat approval masa dapat loan tu..pastu budak bahagian loan tu pandai2 pegi buat credit card atas nama kakak aku...tgk2 dah sampai lam peti surat...pastu kakak aku gi batalkan je...nak maki budak tu pon tak guna gak...esok lusa kena berurusan lagi dgn dia..karang dia hilangkan document kampeni lagi parah..so just reject je...

ni lah nama pekerja yg suka ambek kesempatan...dia akan dapat beberapa komisen jika individu tu bersetuju dan mengguna pakai card credit yg dia apply....aku tatau samada bank skang ajar pekerja dia buat keje camni ataupon pekerja bank tu sendiri pandai2 ambek kesempatan...baik maybank...public bank....cimb...sama je...

Reply #3 winda's post

Boleh ke bank buat mcm tu kat customer dorg?Tak ke ni dh mcm memaksa customer pakai servis yg dorg tanak...apa korg suggest aku buat selain maki dorg esok hari?

Follow Us

Reply #5 clairekimberly's post

ade. loan kereta

penah dpt gak tp yg separa lulus.. maksudnya kalu kita setuju nak guna kena isi borang yg dsertakan n pos kat maybank semula.... pastu x wat apapun.... x lama dorg call lak tanya,... jwb je dah ada bank lain n xnak lagi... wpon dipujuk rayu tetap jwb x berminat

camner boleh mudah dapat? biasanya diorang perlukan statement pendapatan dan sebagainya...tapi kalau dapat ngan mudah camni...pada aku rembat ajer laa hihihih..sebab belum tentu kalau aplly boleh dapat...

tapi kalau x minat..batal kan ajer laa....tapi kalau nak simpan ko akan dapat benefit Takaful....so dapat perlindungan selama masih pegang kad tu walaupun tak pakai....

kes aku pulak..aku dh pakai CC RHB dan tarikh luput 2008...aku taknk smbung pakai CC sbb tk perlu..tup2..diorang terus antar CC baru..aku tk penah apply pon utk CC baru...aku gunting terus...lepas setahun dpt pulak statement suruh bayaor annual fee utk CC yg aku tk penah guna tuh...mmg p*ki laa bank2 nie..desperate sgt...

aku tak berminat lah ngan kad kredit ni...

Balas #10 amris\ catat

aku plak cc maybank, expired april lepas. b4 expired tu dorang dah call suruh collect card baru
next time kalo sape2 nak cancel cc, better gi bank mintak cancel cc coz kdg2 kad tu dorang terus activate.. walopun kita tak guna, genap setahun nanti kena cas annual fee  ( except yg free-for-life la kan..)

ntah2 ada penyangak dftr guna nama ko..

Reply #7 flying_cow's post

no wonder laa...takpe..jgn risau..esok ko pegi..ko hentam baekkk punyaa...tapi jgn laa sampai penyek budak tu ko kerjakan...pastu dia akan batalkan...sebnarnya kad kredit tu blom activate lagi...so takleh pakai hape pon...memang kuang ajo bank skang ni...sesedap rasa dia je buatkan kredit kad untuk kita..

Reply #9 abgboroi's post

kalau document ko ada dgn bank tu..loan ko masih jalan lagi dgn bank tu (maksud aku tak habes bayo lagi)...ataupon ko beli building..ko wat loan dgn bank tu...memang sesedap rasa je laa budak2 yg jaga bahagian payment/credit card isi form atas nama peminjam loan tu...kalau peminjam tersebut setuju...dah dapat komisen sket kat budak yg apply tu...kan dah terang2...bank skang ALONG BERLESEN...ekonomi tgk turun naik...turun turun...camne lagi cara dia nak soh org pinjam duit dgn dorang?gini laa caranya..

aritu my auntie dpt card credit dari maybank gak...
xder apply pun...
pastu sebulan kemudia dpt lg dari al-taslif...
bingung die jap...

Reply #1 flying_cow's post

biasalah tu...inilah salah satu cara Bank Nak menmbahkan keuntungan...disamping mmenggalakkan org berhutang....mcm Bank2 lain pun ada buat camni gak....esp pd sesaper yg buat loan....esp derang bg selepas tgk cara pembayaran...kalau good Paymaster...derang akan bg selepas 3-4 bulan...kdg2 tu....loan lulus derang terus bagi/...

Masalahnya akan timbul kaau derang caj Annual fees....ini yg haramnya.....kita nak cancel...pehtu derang suh byr....kalau nak waive annual fee..kene guna certain amaunt...

mende ni ko kene check dulu dgn pihak Bank...

Originally posted by amris at 31-5-2009 19:08
kes aku pulak..aku dh pakai CC RHB dan tarikh luput 2008...aku taknk smbung pakai CC sbb tk perlu..tup2..diorang terus antar CC baru..aku tk penah apply pon utk CC baru...aku gunting terus...lepa ...

pastu ko bg kad yg ko gunting tuh ngn bill yg diorng bg..and state WTF??? kat situ...padan muka diorang

my sister penah kena mcm ni..
tp ngan cimb...
dgn selamba badaknyer.. dia gunting & courier back kad tu pd cimb..
cimb ngan terhegeh2nyer... call lg & agree to waive annual fee for whole life..
tp my sis gunting & courier lg card tu kt diaorg...
skrg ni dioarg issue card baru & soh dia g amik kt bank..

Reply #19 midar's post

x lama nanti CIMB akan "blacklisted" nama ko....susah nak apply apa2 loan dr derang....

12Next
Return to list New