CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 14840|Reply: 36

JABATAN KECEMASAN HOSPITAL SULTAN ISMAIL... CAM SYIAALLL....

salam sumer...

aku nk citer sket pengalaman aku gi jabatan kecemasan kat hospital sultan ismail, johor bahru.... yg aku anggap attitude staf dia mmg tak der standard langsung.... tahap longkang jahanam....

aku dah 2 ari demam, sakit2 badan ngan pening kepala.... aku dah p klinik tp tak jalan gaks... so aku try jer laa p spital... takut gaks pasal skang ni dah mcm2 penyakit... masa sampai tu pagi lbih kurang kul 10... bini aku pun tanya laa kat satu staff lelaki ni... bini aku ckp laaa aku demam dah 2 ari tak baik2... bole ker rawat kat situ?? staff lelaki tu pun ckp dengan nada kasar... kalu demam makan ubat jer baik... bini aku yg blur2 tu ckp laa... kalu gitu bole ker daftar sini...?? lelaki tu cam malas2 nk layan... dia kata takleh.... ada byk patient lain... pastu dia sibuk2 laa wat mende lain... bini aku pun ckp lg.... nk daftar kn aku... lelaki tu pun marah2 ckp kalu nk daftar kene tunggu kul 6ptg...

pastu aku dah boring... aku tgk muka dia... aku pun ckp... "kalu dia nk kasi org mati... lantak dia...!" mmg geram aku tgk mamat tu... sampai kat kete... aku call bapak aku suroh komplen.... bapak aku pun tolong laa komplenkan.... pastu lepas komplen bapak aku call aku balik ckp dia dah komplen ngan penyelia.... pastu penyelia tu cari aku... tp aku dah blah dah... aku pun mintak laa number phone penyelia tu kat bapak aku n aku laa yg call...

dapat jer ckp ngan pnyelia tu... aku maki kaw2... aku ckp laaa... aku heran naper staff kat msia ni kurang hajar?? aku ckp aku demam 2 ari... nk mintak kalu bole check kat situ... tp kalu tak leh ckp laa bebaik... ni wat kiter cam hanjing... pastu suroh tunggu kul 6ptg... kepala hotak dia?? haaa.... kelam kabut si penyelia tu suroh aku dtg balik... nk settle kes aku... aku ckp no i wont come... aku ckp kat dia... suroh dia take action kat mamat haram jad tu... dalam ati nk ajer aku ckp... buang ajer dia keje... tp aku ni still lg berperikemanusiaan... tanak kacau periuk nasik org... aku ckp lg... aku nk masok kan dalam internet... (forum cari laa)... n nk usulkan pada kementerian kesihatan... haa... menggelatat dia ckp jangan laa encik.... pastu pujuk aku suroh aku dtg... ohh... tidak... ati tgh :@  beb!!

sbnrnyer aku mmg tak suker servis spital kiter... n aku harap pihak yg berkenaan biler terbaca ni... harap amik laa tindakan... kalu tak... makin ramai laa yg akan menderita akibat perbuatan anasir2 jahanam camni...

Rate

1

Kat spital tuh xde jabatan pesakit luar ke? rase2 kalo kes demam ni lebih afdal ko g kat situ.

Jabatan kecemasan ni biasanya utk kes2 yg "cemas" jer, cam eksiden ke, kene patuk ular ker..

Balas #1 medangtamang\ catat

aku mmg x suka g spital/klinik gomen..servis tahap cipan tercabut ekor.servis msh ditakuk lama...perangai x berubah2...turun menurun pulak tu:@ kekdg yg berperangai mcm ni bukan pangkat besar pun..sekadar amah/atendan aje klu x silap aku  2-3minggu lps ada komplen pasal klinik kesihatan parit raja..masuk metro ke berita harian...sama aje kes dgn ko ni

Jabatan kecemasan ni biasa 24 hours, pesakit luar plak opis hour..

Pasai 2la si staff kerek tuh suh ko dafta selepas kul 6 ptg, sbb waktu ko pegi tu, ko ade alternatif g klinik kesihatan lain.

tapi klu tersilap pergi jabatan pun, cakap ler elok2, sini untuk kes kecemasan jer, klu nak daftar kena g kat jab. pesakit luar, tak boleh ker? perangai macam siot..... aku pun tak paham la apa masalah ngan kementerian kesihatan ni, macam2 report dah org buat, tapi still masalah yg sama timbul......

Aku rasa la , diorg ni nak layan kite klu kite g kat kaunter pastu jeirt kuat2.. "AKU KENA JANGKITAN H1N1, TOLONGGGGGG !!!!" ko rasa apa tindakan staf kat hosp tu?

Follow Us

Balas #6 anticuado\ catat

aku rasa derang tangkap dan kuarantin tang situ gak

tak semua staf hospital gomen mcm nie..
tp aku xnafikan benda2 mcm nie..

dorg nie..kalu tunjuk kite ni ade pangkat ker..sepupu sepapat menteri ker..harus la dilayan tip top

xluak pun kalu dia ckp bebaik kat bini ko kan..
kalu dah xnak keje ramai lagi nak keje gomen..
dorg ingat kalu dpt keje gomen tu cukup bagus agaknye

kesian ada lawak pun ada. pekerja tu kurang ajar cam tu mang patut di ajar
lawak pulak sebab ko demam ko gi A&E lawaklah pulak   lain kali gi lah klinik
komuniti ke pusat kesihatan ke. sebabnya kat sana pun dah lengkap dh dgn
makmal. so nak blood test ke x-ray ke sume ada. hospital sekarang ni mang
tak banyak ada unit pesakit luarkan? contoh kat selangor dan NS tempat lain tak
pastilah. kalau pesakit luar jumpa pakar tu adalah. jadikanlah ni satu pelajaran
ye adik mod hanya kes kecemasan je akan dilayan dgn serta merta di unit
kecemasan ni contoh asma, jantung, diebetik yg kadar gula sgt tinggi ,
kemalangan yg parah. setakat kaki ko luka kena kaca ko duklah 3 jam kat situ

#aku yg selalu berurusan diunit kecemasan

Originally posted by anticuado at 14-5-2009 17:14
Aku rasa la , diorg ni nak layan kite klu kite g kat kaunter pastu jeirt kuat2.. "AKU KENA JANGKITAN H1N1, TOLONGGGGGG !!!!" ko rasa apa tindakan staf kat hosp tu?

adoiiii............... sakit perut ris gelakkk.............. ris rasa dia orang lari bertempiaran kottt.............. ye lah takut berjangkit lak nanti.............

aku pon mmg menyampah dgn hospital ni....

aku pon pernah nampak kebangangan org spital ni..
cita dia cam gini..1 ari tu aku teman cousin aku, jaga adik dia accident..
kat wad tu mmg ramai pesakit yg dah nyawa

Sebenarnye xkire jabatan kecemasan hospital mane kebanyakan nye mmg akan layan mcm tu.
sebab bg kes demam sepatutnye boleh pegi klinik kesihatan.
pekerja tu mmg r xpatut ckp kasar tp cube letakkan kite di tempat die.
hari2 ade je org dtg dengan bukan kes2 kecemasan, sedangkan diorang dh diarahkan jgn terima kes2 bkn kecemasan.

Bile ari2 hadap perkara yg sama mmg la tensen, spatutnye KITA kene sedia faham maksud Kecemasan tu.
Sori kalau ape yg ak ckp ni menyinggung prasaan..

kesian lak kat ko medang...ari tuhh...kat gentingg..skang kat sepital lakk...

yang ko gi sepital gomen pahal...privet nyer tak de ke...

aku memang tak pernah jejak kaki kat sepital gomen...pasal ada gak peristiwa yang amat :@ :@ :@ :@

apa kata ko bawak rombongan cik kiah pegi serang mamat yang bangang tuhhhh...

p/s : demam ko da ok ke..??ko demam apa sebenarnye....(tetiba lak aku prihatin)

Reply #12 syami's post

sori..aku xsetuju klu psl tekanan perasaan..

1.front liner mmg kena tau kena sabar..wlu kena hambur pun kena sabar,inikan pulak klu tnya elok2.
2. Muslim kan? Agama dah molek, umat plak x ikut lgsung nilai2 murni..cehh..

lain kali kalau tak boleh berurusan dengan orang ramai.............. jangan kerja yang ada urusan dengan orang ramai................. tak boleh ke jawab elok2....................

alahaiii..
knp la x pegi jbtn pesakit luar je dulu sblm pegi jbtn kecemasan?
mmg biasanye jbtn kecemasan nih ambik kes pesakit luar after 6pm..
tp kalau kt spital muo, jbtn kecemasan dia ambik kes pesakit luar after 9pm..

my mom ada semput...org kt jbtn kecemasan tu sendiri soh dtg sana jer direct kalau kena serangan semput..without kena pegi jbtn pesakit luar which is on another building...

mmg aku x nafikan mmg ada staf spital perangai cam syial tuhhh
aku pun penah gak kena..last aku sound dia balik.."kalau saye sakit, byk duit, takdenye saye nk pegi spital nihh..baik saye pegi swasta! nk tunggu org separuh mati baru nk bg rawatan gaknye!!"...sakit2 pun bleh marah org, kata mak aku..hahahaha

dan tidak dinafikan, kalau org camnih di ambik tindakan pun, setakat ditukarkan ke spital lain...then, kat spital yg diaorg kena pindah tuu, diaorg wat taik lagi...camne nk settle masalah kan?

aku ms branak anak no 3...kat spital selayang....

aku polak jenis takut....aku pegang tgn nurse tuh dia siap cakap kat aku "ni saya x suke nih pegang2... ".... terus aku lepaskn tgn dia....tuh sbb aku cakap kat somi ku kalo ade duit aku mo bersalin kat spital prebet...tp nak wat cam ner ms tuh duit x der nak x nak kene la tahan dek sikap yg bg aku melampau la...tuh br pegang tgn nak marah2 cube la cakap leklok kat aku... x yah la jerit2 marah2...aku pun x mo nyusahkn org spital gomen nih..tp nak wat cam ner ms tuh poket aku hazab sesgt

Originally posted by mammavoque at 18-5-2009 20:06
aku ms branak anak no 3...kat spital selayang....

aku polak jenis takut....aku pegang tgn nurse tuh dia siap cakap kat aku "ni saya x suke nih pegang2... ".... terus aku lepaskn tgn dia.. ...

ish2 langsung tadak rasa simpati nurse tuhh errrkkkkkk............... dia tak belajar tuh semua keee:@

pelik betul apasal kat board CI tu semua orang puji gov hospital ni melambung-lambung. pening aku

kebanyakkan nurse kat spital ni org melayu agama islam
tapi budi bahasa dah mcm haper ntah...
klu kat wat bersalin tu ayat femes dorang ''masa buat tak sakit, nak beranak tau lak sakit''
wah... mcm la dorang tu masa beranak tak sakit

12Next
Return to list New