CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: salwani911

5 IPTA antara 100 universiti terbaik Asia : Tahniah UM!

Balas #38 MengkuduMasam\ catat

masaalahnya the best professors & drs semua choose to go to top universities... jangan main ambik sembarangan je foreign profs ni.. they must be better than local.. baru ada value add..

Originally posted by gasing at 11-5-2009 18:39

lain2.. bleh tanya pegawai kat UM ni.. dr kes pegawai kene intip gbank, post opis ngan g makan pun jadi perkara besar.. lum lagi yg kenetangkap sampai gate lps 8.30am.. kes dtg lewat keje.. huhuhuhuhu.....

abih tu...tak bagus ke dia buat camtu... curik tulang nye staff

tahniah UM!

nak tau nape USM leh dapat status apex... Ko leh tanye dato' sahol KPT... Office die atas ofis aku ni je... Die salah sorang panel pemilih apex u....

Originally posted by metalique at 12-5-2009 20:29
nak tau nape USM leh dapat status apex... Ko leh tanye dato' sahol KPT... Office die atas ofis aku ni je... Die salah sorang panel pemilih apex u....

LER kan terang lagi bersuluh....sebab utama USM dapat APEX adalah kerana seluruh kakitangan dan pelajar USM sudah bersedia/menerima dan mempunyai perancangan strategik terbaik.....UM pula tak semua (waktu tu) kakitangan dan pelajar bersedia /menerima taraf apex......tu yg dilpaor akhbar waktu tu

Originally posted by metalique at 12-5-2009 20:29

ala share je la kat sini...apeke halnye pulak nak suruh kitorg tanye mamat tu...nak jugak tau, nanges sgt2

Follow Us

Balas #20 gasing\ catat

erm...ranking ni naik rasenye bukan sbb ghauth jasmon.
Rafiah Salim mewarisi UM dari kepimpinan Hashim Yaacob yang pada saat2 akhir menjunam.
Rafiah berusaha wat macam2
but bile tibe time dia nak tuai hasil,
orang lain yang dapat name

sorry la ye. bukan nak bias atau tak. tapi kalau sape yang duduk n kije dalam um je tau cemane Rafiah tu berusaha tp sayang tak berape dihargai.

Balas #45 mamaque\ catat

Staff UM kurang menerima kewujudan apex sebab akan menambah rumitkan prosedur sedia ada.
Walau x dapat apex, staff UM terutama lecturer kene wat macam2 dari isi borang, prosedur memacam sampai la kes birokrasi.
thats why bile diumum USM dapat apex, ade kalangan staff UM terutama lecturer lega sbb keadaan sedia ada je dah menyebabkan dorang bekerja lebih dari ofis hour. Lagikan kalo dapat apex.
yang bestnye ade antara nada sinis lecturer kate, USM mmg layak dapat sbb kajian pasal sains.. so, amik la dengan kajian sains tu sekali ngan melengkapkan laporan yang bertimbun-timbun

lohhhh...sedapkan ati sendiri dgn papar ranking asia ke...tak le kena kutuk sgt kan...kang kasi yg ranking peringkat dunia, jenuh lak nak menjawab ngapa ranking 2,3 ratus...

Reply #47 namharnimsak's post

but aku nampak prof gauth pon ada bwk benda positif sejak ambil alih pentadbiran UM...skrg cuma grads >3.00 je yg boleh sambung master..kwn2 aku yg <3.00 cgpa sedang jadi RA pon kena berhenti ......ni penting utk jaga kualiti ...then lagi prof gauth proaktif cuba tarik balik grads UM dpt 1st class degree utk sambung belajar & jadi lecturer...lagi pulak mcm forumer atas cakap sekarang nak grad master & phd kena publish kat ISI journal utk naikkan nama UM dlm paper citations etc...yg complain tu maybe dah terbiasa dgn budaya kerja lembab so bila prof gauth cuba terapkan corporate style dah meraban

http://www.google.com.my/search?hl=en&q=paderi+jual+surat+pengampunan+dosa&btnG=Search&meta=

sesat lagi menyesatkan tuh..ko nasihat kat paderi zaman2 selepas peristiwa ... la bai..diorang jual surat pengampunan dosa cam jual zine lak..beruntung ...

gereja menerbitkan surat-surat akte pengampunan yang bisa dibeli. ... Setelah itu diletakkanlah daftar harga bagi semua dosa dan kesalahan

Dia teringat pada pengampunan dosa yang dilakukan oleh para paderi. ... Sijil pengampunan juga dikeluarkan

.............

pagi paderi jual surat pengampunan dosa pada penganut kristian, petang cari dubur kanak-kanak untuk diliwat...inilah cahaya kristian yang turang bundurang   

paderi johan menutoh dubur boleh jual dan kasi pengampunan...kalau macam tu kira halal la paderi nak meliwat dubur kanak-kanak ka, dubur wanita ka...dubur bapuk ka...dubur maideen. ka...pasai paderi tu sendiri jadi tukang keluarkan sijil pengampunan dosa..inilah cahaya yg turung bundurang yang dimaksudkan oleh berok multinick kristian, Maideen.

RM2.3b pampasan terbesar kes seksual gereja

LOS ANGELES 15 Julai

lim kok wing universiti takde ker ??

Reply #26 gasing's post

hahahaha...

NC ko tu dari mmu mmg tak suka pekerja dia datang lewat....
walaupun lewat 5 minit... kalau kat mmu kompem 2 thn takkan dapat bonus dan kenaikan gaji... potong abis..

bab tangkap owg pun mmg hobi dia.... nak nak tangkap owg mengular...

bagi aku bagus apa... bab nie... pekerja gomen kena laaa  terima hakikat bos dia dari swasta.. so budaya keja swasta dia akan serapkan..

lagi satu bab kaum tu... mmg ramai dia pancing PHD lecturer dari MMU... amik jalan singkat nak naikkan rating... sampai satu ketika... dalam 1 bulan dekat nak 20 lecturer kena pancing ke UM dan UTAR...(dedua U nie kepala bekas big bos MMU)...

tips utk gasing: lain kali kot lewat masuk keja... biar lepas kul 10 baru masuk... kot tak kompem security tangkap hahahaha

erk nick aku pun kena clone

Originally posted by flying_cow at 12-5-2009 21:41
but aku nampak prof gauth pon ada bwk benda positif sejak ambil alih pentadbiran UM...skrg cuma grads >3.00 je yg boleh sambung master..kwn2 aku yg  

betul la tu. mase time Rafiah tu pon dah start gitu
tapi masalah pada staff UM ni. ade sesetengah PA jabatan tak tahu buat kerja
sampaikan nak gune microsoft excell pon tak geti.
so, nak taknak lecturer kene wat kije admin sekali
time aku jadi RA dedulu, banyak kije PA passing kat aku.
mane nak kejar researsh, nak wat kije pentadbiran.

aku rase UM skrg kene betol selidik balik staff2 yang ada. jangan takat datang, duduk kat meja PA, ngomel sambil kunyah kacang, pastu balik
siap ade yang soh 'clock-out'kan lagi

Originally posted by namharnimsak at 13-5-2009 13:13

betul la tu. mase time Rafiah tu pon dah start gitu
tapi masalah pada staff UM ni. ade sesetengah PA jabatan tak tahu buat kerja
sampaikan nak gune microsoft excell pon tak geti.
so, nak t ...

dh pakai system baru nti.. siap arr sapa yg suruh kawan tu clock out kan..

Reply #55 namharnimsak's post

erk dgr cerita UM sekarang nie syarat nak jadi lecturer kena PHD ek... takder disuruh sambung ataupun berhenti... peh...

NC baru nie dulu kat mmu dia syaratkan 2 lecturer mesti ada sekurang kurangnya 1 RND projek... so mmg nak kasi rating naik cpt... agaknya UM pun skrg camnie kot

u swasta xde dalam list ke?

Reply #58 mumiaberisi's post

kalau malaysia punya....
ipts ada satu jer tersenarai dalam top 200 asia... atas Uitm,Unimas,UUM dan IPTA lain

rating malaysia sekarang nie

1 UM
2 UKM
3 USM
4 UPM
5 UTM
6 MMU

yg lain tak dapat dikesan takder dalam senarai top 200

aku dulu blaja kt um...skang jd staff kt uthm...pelan2 kayuh nk jd top u gak neh...hehehehe...insyaallah..