CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6421|Reply: 22

Tawaran Pekerjaan Menaip dirumah - Boleh percaya ker?

Salam semua,

Tumpang tanya, boleh dipercayai ker dengan tawaran camni. Dia cuma mintak deposit RM50 saja lepas tu bila kita dah dapat upah consider kita dah boleh cover balik duit yang kita laburkan tu. Ada sapa2 yang pernah cuba. Since ekonomi gawat ni bagus jugak kalau ada peluang buat part time macam ni.

ko cakap la deposit tu nanti tolak duit gaji je bleh x?

hehehe..dh byk trime mcm nie..semua nk mntk duit dulu..yuran lah kater nyer..tp kebykn nyer menipu jer..so hati2 lah..

nak keje tapi kite yang kene bayar...hahah..lawak la...

tulah, dia memang dah balas siap2 ngan f&Q semua. Awal2 dia bagitau takleh buat camtu. Dia kata pasal banyak kali orang tipu buat separuh jalan. dah bagi kerja semua pastu buat tak habis tinggal camtu ja.

tu la...cari org suruh buat keje tp yg nak keje pulak kena bayar...buruh asing tu pun diurusin segala visa oleh majikan datang bawak beg je keje...ni suruh bayar lak...lu fikir la sendiri!!

Follow Us
issh..tapi ada jugak yang betul tau macam mystery shoppers tu memang betul. Memang kita yang beli dulu barang2 tu pastu dia reimburse balik dan siap bagi upah lagi. Kalau kita opt nak simpan barang tu dia akan bayar 1/2 dari harga yang kita beli. So, kita dapat diskaun separuh harga la untuk barang tu.

hati..hati...penipu tuuu..

Originally posted by RaiNa at 29-4-2009 12:01
issh..tapi ada jugak yang betul tau macam mystery shoppers tu memang betul. Memang kita yang beli dulu barang2 tu pastu dia reimburse balik dan siap bagi upah lagi. Kalau kita opt nak simpan bara ...

alamk..tu lain lh..huhuhu...

Kot2 la kalau ada orang yang pernah try, at least boleh share sama ada betul ker atau tak. Manala tau kot ada peluang pendapatan. Dulu saya pernah buat tapi ni melalui orang, syarikat nak save cost takmau upah pekerja jadi kita buatla part time, untung tau satu job taip dapat RM50.

kalau kena bayar ni rasanya... kejenya mesti kene carik org utk wat bende ni gak... rasenyeelaa hihi

betul tu lawqak gila
Originally posted by mighty_pet at 29-4-2009 11:57
nak keje tapi kite yang kene bayar...hahah..lawak la...

maaf tuan tanah.. saya terpaksa pindahkan thread ni. tak sesuai dalam bod usahawan.
saya letak dii bod kerjaya.

xyah caye benda2 camni..sy pun wak2 semester2 akhir teringin nk cr duit poket sket~~ soh byr rm20 utk manual keje tu..tgk2 hampeh!! mane ade keje taip2 online ni..klu dia nk soh org taip, budak sekolah darjah enam pun dia bleh sruh..bukan susah pun kan..? bila saya email blk kat dia, jawapannya dia pun mcm sy gak..kena tipu byr duit~~ so dia buat blk apa yg org buat kat dia..kebetulan mangsanya..sy ler  takpe~~ this is for your expriences ..jgn percaya sesuatu yg bukan datang dr usaha kita sendiri..nk duit halal...buat cara halal kan..?? itu antara dia dengan Tuhan...itu br saya..kalau 10 org tertipu mcm sy ni..dah RM200 kan..?persoalannya..adakah duit itu halal atau tak...?walaupun sy kena tipu, tak sanggup rasanya wat keje tak halal cam tu..tepuk dada tanya selera..(pjg plak nasihat sy nie )..

jgn caye.

firza rse bnda ni ssh ar nk caye..slalunye diorg ni msti mntak duit ckp tuk pendaftaran la ape la..bg firza bnda ni x logik..nape lak bile kite nk keja kite kena bayar pade diorg..tpi klau btul2 dpt keja typist ni dri cmpny yg mmg korg tau mgkin btul la..cume yg dlm iklan lam paper ke tu cm bohong jek sume

sedara saya pernah masuk time die blaja..saya ari2 tengok die buat keje type menaip ni kat umah...

mula2 kne bayar fees,lepas tu die akan bagi kerja yang teramat banyak,then duit dlm seminggu die bayar dalam singgit /2 ringgit,memang sket la upah yang die bagi..then sampai satu tahap die akan cakap company bankrap..maka leburla duit anda ,x pulang modal pun..

better jangan buat,membazir masa,xda untung,awak je yang rugi nanti

aku masih ingat tahun 2006, byk kompeni2 cenggini yg buat iklan..aku sendiri kena tipu 2 x...aku bayar total fee utk  2 x tue sebanyak RM 760...masa tue desperate sgt sbb nak kumpul duit hantaran kahwin...harapan aku, upah yg bakal di terima lebih berkali2 ganda berbanding fee yg aku sacrifice tue (duit simpanan tue)..tp, aku tertipu

yg aku kesalnya, penipu2 tue adalah bangsa aku sendiri..me LAYU...:@ :@

kalau nak cuba.. cubalah tp nnt jgn menyesal plk..
separuh org dia x kisah kalau keluar duit setakat RM 50 tu..

Tp pd aku jangan la percaya ngan manusia yg kita x kenali bkn apa zaman gawat mcm2 muslihat yg ada semuanya utk kepentingan diri sendiri.

tak betul ke bisnes menaip tu? drg tak byr ye?

12Next
Return to list New