CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 37745|Reply: 257

Apa suami wajar lakukan untuk isteri setia sampai mati?

apa perlu soang suami itu lakukan, supaya isterinya setia sampai mati? especially kalo bini dia masa muda di kenali as playgirl, pakwe keliling pinggang, bekas pakwe tu berlambak2..masih berkawan ada, di lupakan terus pun ada tapi kekadang tu ada emel laa, wish besdei sebab masih ingat lah..

bebila masa jekkk 'sweet memories' tu bleh ignite balik..btui dak?  lazim manusia bila stress kendian dia ingat kisah2 manis dulu esp dengan kapel lama dia..dia leh senyum soang2. Malah kekadang sampai berantakan marriage yang ada. Suami pagi petang malam carik rezki dan cuba buat terbaik , dalam ingatan ingat segalanya baik sempurna, isteri tak komplen tapi dalam diam bini dok berbunga hati sebab kat opis masuk oang baru wajah iras Ariwibowo , pakwe lama dia masa di kolej misalannya

makin di layan..makin berbunga..kembang wangi plak tuh. Kene suami tak cemburu maybe tak runcing kut..tapi kene suami cemburu buta, dia sengih soang2 pun nanti di tanya..kenapa??? mula di siasat macam inspektor sahabbbbb

kalo suami boleh jatuh hati tanpa ada sebab pada awek baru masuk kat opis , jadi rakan sekeje dia..kenapa isteri yang keje di opis gak tu tak boleh jatuh hati pada eligible bachelor yang baru masuk opis jadi rakan keje dia gak kan? Assume mamat tu bukan gay ler ok?

BUkan suami2 sini tak tau possibility tu ada. Nak2 isteri tu menten seksi, lawooo, pompuan mayu terakhir cam Umi Aida gitu, manisssssssss P Ramlee cakap haaa gitu. Bukan suami tak tau boss2 di dept kerajaan tu seme atok segala boye haa..walo dah bercucu, bila dapat datok tansri tu amal kebajikan yang dia tau cuma bab poligami

so in spite of semua cabaran ini suami harus lakukan apa? to make sure bini dia yang susah2 dia tekel dan nikah dan lahirkan anak tu jatuh ketangan anasir2 yang tidak diingini? (macam nyamuk aedes plak).

zaman dulu bleh aa carikkan mambang untuk menjaga dia..yerrrr , dia ada mambangg yang jaga dia (isteri) bak kata Tompel

Rate

1

ikat isteri tu kat bucu katil...
ianya wajar dilakukan oleh sang somi..

Yang paling penting suami WAJIB setia kat isteri, then balasan nyer isteri pun akan setia smpi mati.....

bile agak2 tahap kesetiaan tahap maksima...bunuh die......

Balas #2 ana_una\ catat

haku nak gelak boleh?

waaa..bertuah somi sy sbb sy xpenah ada ex-bopren..he's the only one...dia ye le byk ex-gepren...yg penting somi layan baik...ni layan bini mcm maid je, besdei x penah nak bg adiah..mane dia x tingat kat bopren lama x x penah missed bg ucapan kat emel smpi dh beranak cucu....tingat lagu irwan shah "ku tunggu jandamu"

[ Last edited by  220796 at 15-4-2009 15:26 ]

Follow Us
foreplay bg besh....main bg beshh...

saya akan kasik satu tip . Dan tip ini para suami kene amik perhatian sebab satu dunia takdok tip ini. So anggap ni keberuntungan korang suami masuk FD.

kalo sapa tak caya, takmo pakai..suka ati korang but dont tell me i dont tell youuuuuu

tip nya ialah IMAGINATION.

kita kene paham wanita itu bagaimana so kita faham isteri itu bagaimana. Emotion dan imajinasi  macam nyawa dan jasad.

in life, hidup soang wanita or isteri penuh dengan keinginan berbau sorgaaaaa. dont talk to them pasal realiti, bukan depa tak tau, bukan depa tokleh paham, malah depa lebih paham but still depa adalah creature paling indah yang tuhan jadikan sebegitu.

suami kene tau past life isteri. for his own good. dan suami tu kene terima realiti sejarah itu.

memang isteri liat nak cakap..respect suami maybe? sayang kisah lama dia maybe? personal maybe? malu maybe?

kasik laaaaaaa apaaaaaaaaaaaaaaaaa saja alasan, emotion and imagination can break any barrier since adam and eve

jangan cemburu(walo btui cemburu), jangan main kasor (walo hot tempered)...kene faham. Try to understand, there a lottttttttttttt of things beyond the control of any individual, esp bab heart.

lot at the fact, she is ur wife now. then play the emotion and imagination. how she feels? why she still feel strong to her old flame sampai tiang tepon pun dia kata ensem macam pakwe lama dia? aku nak buat apa camni? what should i do?

u cannot win against imagination with will power..nothing beats imagination except another imagination to replace it.

masalahnya, pembabitan REALITI and suami tau realiti bites so terpaksa seret masuk ilmu  'what if'

pada saya suami yang isterinya jatuh hati pada lelaki lain, takire ler suami oang ke anak bujang rempit bohjan ke..ialah suami yang telah mengabaikan emosi dan imaginasi isteri. Digging his own grave omputeh kata. Sibuk keduniaaan lelain sampai lupa teman yang Allah anugerah untuk dia as JODOH.

Balas #8 ajinomotonosuga\ catat

haku suka komen ko nih....tak ramai lelaki yg sensitif dgn perasaan isterinye....masa blom jadi bini laki tu le plg memahami....nangih sbb getah rambut putuih pon si bopren tlg pujukkan....dh kwen cincin kwen hilg dgn tak sengaja kene marah lak.....(bukan kisah sebenar...contoh semata...)

Originally posted by ajinomotonosuga at 15-4-2009 15:31
saya akan kasik satu tip . Dan tip ini para suami kene amik perhatian sebab satu dunia takdok tip ini. So anggap ni keberuntungan korang suami masuk FD.

kalo sapa tak caya, takmo pakai..suka a ...

dok ber imagination, memahami naluri perasaan pompuan ni lerr yg buat ada org pikir aku ni pompuannn blakon jadik lelaki dlm porem....maklum lerrr...aku kan pencinta wanita yg memahami naluri kewanitaan.......kuikuikuikui....

Originally posted by 220796 at 15-4-2009 15:39
haku suka komen ko nih....tak ramai lelaki yg sensitif dgn perasaan isterinye....masa blom jadi bini laki tu le plg memahami....nangih sbb getah rambut putuih pon si bopren tlg pujukkan....dh kwe ...

aku dibesarkan ngaan woman power......omak aku dok set dlm kepala dr kecik....suh kena mengalah dgn pompuan disebabkan kelemahan dorang.....asyik2 kena kesian kat pompuan........biler aku makin besar, aku lgk ramai kwn pompuan dr lelaki....sbbnya biler aku kawan ngan pompuan, dorang suker ngadu2 kat aku.....biler aku kawan ngan abg kembar aku n kawan2 dorang, aku rasa tak beshh sbb aku kecik dan dorang suker buli aku.......kwn pompuan aku jdk hero pompuan walau dorang lagik besar dr aku.....beshhh kannnn

biler aku makin besar iaitu remaja akil baligh......aku makin suker kawan ngan pompuannnnn... kwn laki ada gak tp aku lgik mudah mesra n rapat ngan pompuan dan pompuan pulak kebanyakannya percaya pd aku........dorang kata aku charming dan mudah didekati......plus ensem, tough n fit.....hohohoho..perasanzzzzzz....

Originally posted by BingkaUbi at 15-4-2009 15:39

dok ber imagination, memahami naluri perasaan pompuan ni lerr yg buat ada org pikir aku ni pompuannn blakon jadik lelaki dlm porem....maklum lerrr...aku kan pencinta wanita yg memahami na ...

duit???

tadak masalah....

tenaga zahir batin??

tadak masalahhhhhh.....

tanggungjawap, komitmen, bergilir jaga anak etc??

tadaaaakk maasalahhhhh.......

kerjaya suami bagussssss, tip top, di sayangi semua, malah ada peluang jauh ke depan..seme2 okkkk..beshh mannntopzz

then kenapa isterinya still jatuh hati kat orang lain? misal despatch boy baru masuk keje ke..boss baru ganti dari oberseeeeeeeeeeee, omputih lak tu pandai makan belacan cakap mayu, sweeet dari tepi macam adam af dari kanan macam orlando ..indon kate  gantengggg seh

kalo kita tak kenai wanita, tak kenai personaliti isteri kita tu..tak tau background dia, tak empathy, tak btui2 listening, tak attune her innermost feeling, tak 'bersatu' btui2 dalam mind body and spirit..kita takkan dapat jawapan kenapa dia jatuh hati kat oang lain after alllllllllllllllllllllllllll things that a husband dah buat

ikhlas pun yer dari pihak suami..semuaaaaaaaaaa!!

so nak kata ini kah dinamakan coooooooobaaaaannnn?

Reply #10 BingkaUbi's post

hai bing .... sampai ker situ imaginasi mu yer

Originally posted by 220796 at 15-4-2009 15:23
haku nak gelak boleh?

buleh ehh.. naper?? tak bese?? arini pakei baju ape? tali nipis tak??
lempang kanggg

Balas #11 BingkaUbi\ catat

dh tu ko dh kwen blom?

Balas #12 ajinomotonosuga\ catat

kalu dah tiptop everything, suami dah empathy, dah bersatu mind and soul, etc; ada lagi ke isteri yang tak nak setia pada yg satu? mushkil gue..

belum kawen lagiiiiii

Balas #14 ana_una\ catat

alamak, kakak besor udah masuk...larikkkkk! kang kene lempang berirama pulak...

*xde icon lari2 lak kat sini *

Originally posted by ajinomotonosuga at 15-4-2009 15:48

duit???

tadak masalah....

tenaga zahir batin??

tadak masalahhhhhh.....

tanggungjawap, komitmen, bergilir jaga anak etc??

tadaaaakk maasalahhhhh.......

kerjaya suami baguss ...

masalah tak memenuhi naluri keperempuan tuh lerrr puncanya......kan ke pompuan ni ari2 nak kena cakap i lap u.....kena kiss pipi ari2.....mlm nak tido kena bg tau ala2 punch card....abg nak tido awal mlm ni......memcm lerr...... layannnnn jek la......br sms wife, get ready tonite kkk.....kuikuikui..sms camnie pung buat dorang eppi yekkkk

Originally posted by dewi at 15-4-2009 15:50

hai bing .... sampai ker situ imaginasi mu yer

yg dok imagine bingkaubi ni pompuan tuh si makcik lily savage tuh lerrr....ada ka mati2 dia ingat bingkaubi pompuan tanpa nak suh bukak suar dulukk........tak patut btuiii....