CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ninaTTC

hampir gila dah nie...mertua vs menantu

Nak kan pendapat orang

Tak boleh bagi pendapat, sebab ayat-ayat macam budak lepas tadika.Tak faham.

Reply #14 ninaTTC's post

apsal ko geram plak dorang bangga2kan name cine dorang tue??

bersabarlah...

Pening sket baca tapi terimalah takdir ini. Mungkin belum rezeki dapat anak, cuba lagi. Cuba-cuba amek hati MM tu. Ajak dia kuar makan

Bersabarlah dan tabah

mak aih...tk paham lah bahsa singkatan org berkeluarga nih...

takde legend ke??..

kes2 camnie kira perkara biasa ler dlm rumahtangga... aku pun penah kena gak... skang dah getting better.. pasal aku pegang jer kata2 ustaz in law aku... dia ckp... bila dah kawen kita suami isteri seelok nyer jgn dok serumah ngan mak/bapak metua or ipar duai sebab kita dibesarkan oleh 2 keluarga yg berbeza.. cara mak ayah kita n mak ayah suami kita tak sama.. so bila dua cara ni diletak kan didalam satu rumah maka jadi lah berpezaan budaya yg ketara.. maka sesapa yg tak sabar boleh jadi pergaduhan..

marah2 ko kat in law ko.. ko kena saba je la.. bengang camner pun ko kena tahan.. pasal dia mak laki ko.. mak ngan isteri... mak menang beb.. cara paling berkesan.. ko wat bodoh... hal diorg anak beranak ko jgn campo.. tak yah ambik tau sgt hal2 belah laki ko... lagi kurang ko tau pasal side diorg lagi senang ati ko..

percaya la... aku nie belajar dr kesilapan aku... ko tak kan boleh ubah org keliling ko.. drpd ko fight baik ko join diorg... tp bukan sebarang join.. ko kena pakal akal ko gak... cam kes aku.. bila aku marah2 family laki aku... laki aku marah aku balik... yer la.. keluarga dia... aku nie yg baru join family mana leh sesuka nak wat ikut suka aku.. so apa yg aku wat skng aku saba jer laa... bila dia tengok aku tak byk ckp suma.. secara tak langsung dia yg ke aku.. means.. apa2 hal dia akan utama kan aku dulu.. compare dulu... sikit2 adik dia. n relation aku ngan family laki aku pun semakin baik.. mak metua aku pun selalu nak bercerita ngan aku... aku dgr jer .. tp tak masuk campo.. bahya beb.. kena ingat.. apa2 hal pun anak2 dia tetap no1, menantu kemudian..

so kesimpulan nyer... ko berbaik je la ngan in law ko.. bila dia dah sejuk ko pujuk laa.. beli adiah ker.. belanjer mkn ker.. n ingat.. kena sabar... ;)

Follow Us
aku lagi tak faham..bahasa dsan tulisan orang muda-muda nih..
sib baik tak pakai shorthand miss secretary ofis encik jamil sebelah opis aku tuh..
kikikiki ..(ala cek jamil tuh yang ada 3 bini tuh-madu tiga)

Balas #26 akulerorgnyer\ catat

bagus aarr info.

GSTT?... MM?..AIP?..BM/?.... aper tuh....

dah bace 2-3 kali baru paham... ... tulisan ko dah konpius2.. camne laa kl ko bercakap... mesti ade miscommunication......

esp bab buat muke tuh..... kadang2 kita mmg tak perasan kita wat muke... cube ko kontrol mimik muke ko time bercakap ngan mak mertua ko...

bahasa yang digunakan sukar difahami...
that's my opinion
mintak tolong guna singkatan dan perenggan yang senang utk difahami
it's my 2cent...

simpati dgn ko... x pe ko boleh berusaha lagiiii ... jgn putus asa k..

setiap kejadian ada hikmahnyaa...
aku pon x tau nk komen apa... harap2 ko bersabar byk2 k...

maksud MM buat muka tu nina x bertegur lah...balik kerja pegi kerja nina salam jer tp x bebual mcm selalu... nina sebenarny x tau mcm mn nak ckp apa kesalahan diorng dh buat smpi nina x nak berckp dgn MM.nina cerita kt suami nina kenapa nina malas nak tegur mak mertua nina tu... sbb MM nina tu susah nak degar ckp org lain selain dr anak dia. tp bila nina dh bagi tau suamii,suami pun dh smpikan kat MM&AIP tu diaorg kata nina ckp belakang.

MM ada kata kat mak nina sendiri..MM kata rumah nina tu rumah dia sbb dia ada tolong byr rumah tu masa beli dulu... yang sebenarny x pernah 1sen pun keluar suami/keluarga nina tolong cuma dulu masa nak beli rumah tu nina/suami ada terkurang duit masa nak byr duit lauyer rm6k... so nina/suami pinjam lah kt keluarga masing2. tp lepas 2 minggu kitorng dh byr balik sbb KWSP dh keluar masa tu.

kesanya sekarang...

nina x boleh balik rumah nina- malu dgn jiran2 sbb mlm tu MM hamun nina semua jiran keluar tgk rumah nina.. 2. nina teringat sbb kejadian tu lah nina keguguran mungkin tension/terperanjat... 3.hilang kemesraan dgn suami sejak kejadian tu...

tp pada siapa warga EPA(ulu tiram),tereh mill mesti cukup kenal keluarga Mertua yang kaki menyangsang..

[ Last edited by  ninaTTC at 7-4-2009 12:01 ]

Reply #34 ninaTTC's post

nasib ko dpt mentua camtu...kalo dpt cam mentua kasim selamat agaknya ko dah lama main trumpet je...ape laa komen haku neh

parin wat lawak...akakka...

aku rasa kes cmni mcm kecik... belum lagi org2 kat luar tu yg kes agak mengerikan....

Reply #34 ninaTTC's post

oh...mcm tuh ke untie nina....

bersabau je lah ek

maksud MM buat muka tu nina x bertegur lah...balik kerja pegi kerjanina salam jer tp x bebual mcm selalu... nina sebenarny x tau mcm mnnak ckp apa kesalahan diorng dh buat smpi nina x nak berckp dgn MM.ninacerita kt suami nina kenapa nina malas nak tegur mak mertua nina tu...sbb MM nina tu susah nak degar ckp org lain selain dr anak dia. tp bilanina dh bagi tau suamii,suami pun dh smpikan kat MM&AIP tu diaorgkata nina ckp belakang.

Nina, saya pun pernah tinggal dengan mak mertua... cuma bertuahnya MM sangatlah baik... namun seperti ada seorang forumer cakap kita membesar dari dua keluarga berbeza.. sometime got different & kita ada berselisih faham... saya pun ada peel sendiri...bukan elok sangat pun perangai saya... namun cepat-cepat saya minta maaf. Ambil hati belikan hadiah dan barang2 keperluan rumah...

Walau begitu hubungan saya dengan MM tidaklah akrab sangat... kerana antara saya & dia banyak perbezaan yang sukar nak get along terlalu mesra-mesra... oleh sebab itu saya tak masuk campur hal keluarga mereka... ada pun saya memberi pandangan tentang masalah adik-beradik mereka pada suami saya, alhamdulillah suami tak menyampaikan pada ahli keluarganya.. kalau suami saya tegur mereka sekalipun kesan dari pandangan saya tetapi caranya seakan dari suami saya punya pemikiran...

Saya tak tahu bagaimana caranya suami Nina menyampaikan pandangan Nina pada MM & AIP tu... tapi rasanya masalah ni berpunca dari lack of communication atau cara penyampaian tak berkesan....

Apa nak buat Nina... inilah adatnya hidup.. bersabarlah Nina... berdoa...

Lagi satu...
hari khamis lepas AIP nina period dia sakit perut(senggugut yangkronik) suami nina hantar dia pg klinik swata. nina tegur knp pg swastaAIP x terima..nina ckp mcm tu sbb dia GSTT lagi pon kalo kerja gov mnlah boleh senang mintak MC kat klinik swata.AIP ada kereta tp takut nak bwk....so dia pg sekolah balik sekolah nina dgn suami lah bergilir hantar...

kalau dia tak suka ditegur2.. jangan peduli... asal dia tak ganggu Nina...
Dah sakit sangat mesti nak ke klinik swastakan?... kalau gov nak menunggu lama... siapa tak tahan, kalau saya mungkin serupa dengan tindakan AIP awak..... kadang2 kita tak sedar teguran kita tak kena gaya... saya percaya mungkin Nina bukan begitu... mungkin AIP Nina bukan jenis boleh ditegur even her mother sekalipun..

So Nina... kuatkan hati... kaji semula sikap mereka... if mereka bukan jenis orang yang suka beramah tamah so buat biasa-biasa aje... kalau mereka jenis tak nak dengar cakap orang so buat tak tahu je hal mereka... gud luck!

aku masih x paham singkatan tu..2-3 dah baca..tp aku tumpang simpati pada tuan ghumah..bykkan sabar ye.

Silap tu nina..
org gomen pun kalau sakit  boleh je dapat mc kat private..tak susah mane pun..

pendapat aku la kan...kalau adik ipo ko jenis tak bleh ditegur, tak yah tegur la..pastu jgn komplen pasal mak mertua ko ke, adik ipo ko ke kat somi ko...busuk2 pun darah daging somi ko kan..so  kita yang baru masuk dlm ahli keluarga tu, kena pandai le bwk diri..