CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DARSITA

: Benih bunga & sayuran :

Originally posted by Mas916 at 18-4-2009 18:34
baru ni p pejabat pertanian bumbung lima..dpt lg benih....sekali ngan baja 15:15:15

waaa... jelesnye akak

bila tau tentang kit bumi hijau ni akak cite kat suami.so dia cakap ada org yg keja kat pej pertanian (cawangan lekir) selalu datang tempat dia keja utk beli barang or repair pc.so akak mintak dia tanya.PETANG tadi suami akak balik dan kasi report.orang tu cakap...kit ni diberi keutamaan utk kumpulan.walaupun kit perseorangan,digalakkan pergi amill secara group/wakil group sesuatu kawasan kerana katanya senang pihak pej pertanian nak pantau,nak bagi penerangan dan nak datang melawat (rajinnya orang2 pej pertanian ni).so kalo pergi amik sorang2 tak di galakkan ..

tapi yg geramnya baru PAGI tadi akak borak ngan jiran (tujuan sebenar nak mintak pintu yg dia buang kat belakang umah...akak  nak kopek amik kayu nak buat para pokok kacang botol).dia cite laa... suami dia pegi pej pertanian setiawan atas urusan keja (suami dia keja kat jab perikanan),orang situ bagi biji benih (dia tak mintak pun)3 jenis n baja.tak sempat nak tanya/borak lanjut dia dah mintak diri nak pi amik anak kat sekolah agama ... waaa waaa... jelesssss lagiii!!!... aposal laa akak susah sangat nak dapat.... nak dapat kit ni pun kena ada kabel jugak ka??..kena ada orang dalam baru senang???:@
hai PP Seri Manjung............ :@:@:@

Rate

1

Balas #121 ayasofiya\ catat

jangan la ada pegawai pertanian yg dtg lawat....
sampai s'rang saya blom kesempatan nk tanam...
saya ada 3 kit tanaman ni + baja.
mmg la masa saya ke pejabat pertanian Bumbung 5, derang ada catatkan alamat dan no tepon sekali...

Reply #122 Mas916's post

Mas pegi berkumpulan ke..tu boleh dapat sampai 3 kit tu agaknya..

Balas #101 shiina\ catat

tul tuh...x dihebahkan kot..

....aku dah call jab pertanian...dia kata..sorang leh dapat 1 kit je..

Balas #118 har123\ catat

saya call semalam, bkn pegawai nyer kut, dia suruh contact En. Rosli ...

Reply #125 kabintang's post

samalah macam macam akak..dia suruh call balik. Bila call dia kata datang la ambik..

Sudahnya bila akak pegi, semua staff meeting, si penyambut tetamu bagi phone number suruh call dulu sebelum datang supaya tahu pegawainya ada ke tudak..

Isyy..macam malas pulak nak pegi lagi..

Follow Us
Originally posted by Mas916 at 22-4-2009 01:39
jangan la ada pegawai pertanian yg dtg lawat....
sampai s'rang saya blom kesempatan nk tanam...
saya ada 3 kit tanaman ni + baja.
mmg la masa saya ke pejabat pertanian Bumbung 5, derang ada ...

baja pong dpt skalik?? brapa byk baja depa bagik.. menarik nih.. nnti ummi heret mak tok ngan mak ummi skalik p sana.. hehehhehe

Balas #123 har123\ catat

saya p sorang ja....
2 tu saya dpt masa perasmian Bulan Tanaman Peringkat KEbangsaan, Datuk Noh Omar rasmi,
1 lg saya amik kt pejabat pertanian sendiri.

Originally posted by mrsaafifi at 22-4-2009 11:46

baja pong dpt skalik?? brapa byk baja depa bagik.. menarik nih.. nnti ummi heret mak tok ngan mak ummi skalik p sana.. hehehhehe

a'aa...masa perasmian Bulan Tanaman , setiap kit di sertakan 1 kilo baja kompos.
masa amik kt pejabat pertanian disertakan baja 15:15:15. 500 gram

Originally posted by ayasofiya at 22-4-2009 01:02

waaa... jelesnye akak

bila tau tentang kit bumi hijau ni akak cite kat suami.so dia cakap ada org yg keja kat pej pertanian (cawangan lekir) selalu datang tempat dia keja utk beli baran ...

Amboi, marahnya akak ni...

Setakat nak kit tu tak payah kabel2 kak. Entah kenapa akak ni susah nak dapat ye? Tak paham.

Memang la kalau buat projek komuniti bumi hijau tu senang pegawai2 nak pantau tapi itu bukan bermakna yang nak ambil kit secara individu dinafikan hak. Salah tu. Kalau ada pegawai2 yang berfikiran macam tu memang tak betul otaknya. Lain yang jabatan suruh lain yang dia buat. Last2 semua pegawai kena label macam2 hanya kerana 2,3  kerat pegawai macam ni :@

Originally posted by har123 at 22-4-2009 11:33
samalah macam macam akak..dia suruh call balik. Bila call dia kata datang la ambik..

Sudahnya bila akak pegi, semua staff meeting, si penyambut tetamu bagi phone number suruh call dulu sebelum ...

Hari Jumaat dengan Sabtu ni Jabatan Pertanian P.Pinang dijemput untuk buat pameran di TM Point Jalan Burmah, Georgetow.

Jeng..jeng..jeng...sebanyak 500 kit bumi hijau akan diberi percuma sepanjang 2 hari itu. Seksyen saya pula akan mengadakan kuiz yang mana pemenang akan menerima hadiah jika berjaya menjawab dengan betul.

Semua dijemput datang. TQ

Reply #131 joey_mcintrye's post

joey..awat la jemputan tu jauh sangat..kalau dekat akak dulu angkat tangan nak pi..

ni belah-belah sini depa tak buat ka?

Originally posted by joey_mcintrye at 22-4-2009 19:30

Amboi, marahnya akak ni...  

bukan marah joey... cuma jelesss ngan kawan2 yg dapat je... dan rasa cam KETIDAK ADILAN itu wujud di setengah-setengah cawangan pej pertanian di malaysia ni.

apapun akak redho je... bukan rezeki akak le tu namanye.. kan??!!

kak aya...
saya doh pos kamis lepas.....ada benih kacang panjang jugak.
benih belimbing buluh pun ada...tp kamis ni baru saya pos.

Originally posted by Mas916 at 27-4-2009 07:22
kak aya...
saya doh pos kamis lepas.....ada benih kacang panjang jugak.
benih belimbing buluh pun ada...tp kamis ni baru saya pos.

alhamdulillahhhhhhhhhhh...
terimakasih banyak-banyak mas

hem...inilah yg dinamakan rezeki.... walaupun pej pertanian susah sangat nak beri kat akak tapi Allah masih berikan rezekiNya pd akak melalui mas

TQ Allah.... alhamdulillah..
tq sekali lagi pada mas

p/s... benih tu dah sampai t/hari tadi ... syukran!!

ni nak cerita pasal perangai org2 pej pertanian manjung lagi.

jumaat lepas suami balik umah petang tu bercerita lagi..ada sorang ketua kerani kat pej pertanian manjung(bhg pentadbiran) datang tempat dia keja (nak beli barang pc).orang ni selalu datang kalo nak beli brg pc utk pejabat dia.memang suami akak kenal la..nama pun kenal.
so dia tanya la pasal kit bumi hijau ni..... orang tu cam heran jer.. dok ulang tanya 'DAPAT TAU DARI MANA?' bila suami jawab 'ADA LA.. ADA LA..' cara dia tanya tu suami kata cam heran dan cam benda tu agak rahsia (hanya sesetengah org je yg tahu).suami tak cerita dapat tau dr internet/dr akak.
last dia jawab.....memang ada..tapi  kit tu dah ABIS LICINNN.. (gaya cakap pun cam dah tak leh mintak dah).
suami tanya lagi.. pesal bleh abis???..
Jawab: biasa laaa.... barang FREE!!.. (gaya dia cakap aduh!!!.. cam laa semua orang kebulor sangat nakkan kit tu)

suami akak kata.. cara dia cakap tu buatkan dia(suami akak) cam tak percaya jerk dgn kata-kata cc tu

kesimpulan yg suami akak buat : kat manjung ni pej pertanian mungkin mengamalkan dasar KRONISMA dan juga 'KABEL'

joey.. akak nak tanya kalau dah abis stok benih kat pej pertanian daerah/kawasan,kira stop laa kit tu utk tahun tersebut?

suami akak kata.. kalo orang pej pertanian datang lagi ke tempat kerjanya (memang selalu datang pun kalau nak beli apa2 brg komputer)dia nak tanya lagi.. nak tau apa plak jawapan diaorang... lain orang lain jawapan walaupun jabatan yg sama

Balas #135 ayasofiya\ catat

Alhamdulillah dah sampai...
saya riso, posmen tu suspek apa yg saya pos..sebab bila goncang bunyi cam ada pasir...
benih belimbing baru jumpa pas saya pos..kalau tak, dh samapai pd akak.

selamat menanam...

Originally posted by Mas916 at 28-4-2009 07:13
Alhamdulillah dah sampai...
benih belimbing baru jumpa pas saya pos..kalau tak, dh samapai pd akak.
...

tu laa.... kesian mas.. kena 2 kali pos.
tq ye mas   .....inshaAllah dalam masa terdekat ni akak akan semai benih tu

Nak tanya ni...i ada simpan benih sayur2an lebihan tanam hidroponik 12 tahun lepas...so i musykil...adakah biji2 benih tersebut masih boleh ditanam?...atau adakah ia masih akan bertunas jika disemai samada dengan kaedah hidroponik atau semaian atas tanah?...apakah yang perlu i buat pada benih2 tu sebelum i menyemainya?...i takut sebab dah lama sangat simpan...benih2 tu dah tak boleh bertunas jika disemai...Thanks...