CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pure_essence

[merged]~my green turtle~

Kalau malas air kotor, try bela star tortoise. Aku bela star tortoise. Penjagaannya tak susah sangat, cuma leceh skit. Kura-kura nie memang alah pada air. Tak boleh dok dalam air selalu. Lepas tu, makan rumput. Tapi aku bagi makan daun bunga raya jek.

Bab yang susah pada kura-kura nie adalah kena bagi sinar UV hari-hari. Disebabkan aku tak ada lampu UV, aku akan letak luar rumah pagi-pagi lepas tu aku akan bawak masuk ke dalam rumah pada waktu malam. Selain daripada tu, aku akan letak kapur pada rumput kat rumah aku supaya lebih calcium. Star tortoise memang senang kekurang calcium dalam badan.

Kepada kengkawan yang bela star tortoise, kalau tortoise sakit. Jangan bagi vet inject 'Baytril'. Baytril nie menyebabkan hypersensitivity pada kekura nie.

Reply #21 Acepromazine's post

wah cute la kura bintang tu.  berapa hinggit sekor?  kura2 tu laju tak dia jalan.  nanti lepas kat luar terus lari lintang pukang.

alligator_28 This user has been deleted
Originally posted by Acepromazine at 8-8-2006 06:22 PM
Kalau malas air kotor, try bela star tortoise. Aku bela star tortoise. Penjagaannya tak susah sangat, cuma leceh skit. Kura-kura nie memang alah pada air. Tak boleh dok dalam air selalu. Lepas tu, makan rumput. Tapi aku bagi makan daun bunga raya jek.

Bab yang susah pada kura-kura nie adalah kena bagi sinar UV hari-hari. Disebabkan aku tak ada lampu UV, aku akan letak luar rumah pagi-pagi lepas tu aku akan bawak masuk ke dalam rumah pada waktu malam. Selain daripada tu, aku akan letak kapur pada rumput kat rumah aku supaya lebih calcium. Star tortoise memang senang kekurang calcium dalam badan.

Kepada kengkawan yang bela star tortoise, kalau tortoise sakit. Jangan bagi vet inject 'Baytril'. Baytril nie menyebabkan hypersensitivity pada kekura nie.

Dua ekor star tortoise ni cam kenal je......By the way, nice place 4 the star to stay.

[ Last edited by  alligator_28 at 9-8-2006 10:23 AM ]

Originally posted by Acepromazine at 8-8-2006 06:22 PM
Kalau malas air kotor, try bela star tortoise. Aku bela star tortoise. Penjagaannya tak susah sangat, cuma leceh skit. Kura-kura nie memang alah pada air. Tak boleh dok dalam air selalu. Lepas tu,  ...

cun nya tortoise tu....rumah dia pun cantik...tah kenapa la dok minat susun atur rumah dia je nih..

keciknya......dia ni pandai manja ngan ko tak

Follow Us
Originally posted by meowlin at 11-8-2006 05:10 PM
keciknya......dia ni pandai manja ngan ko tak

manje... :geram::geram::geram:

Originally posted by pure_essence at 13-8-2006 03:33 PM

manje... :geram::geram::geram:

alamak boleh tak ko describekan cam mana gayanya penyu ko manja2 ngan ko...masa ko usap2 tu dia jalan kenkang ke dia teterap ke...atau lelain...:nerd: nak taw gak.

Originally posted by meowlin at 14-8-2006 09:41 PM

alamak boleh tak ko describekan cam mana gayanya penyu ko manja2 ngan ko...masa ko usap2 tu dia jalan kenkang ke dia teterap ke...atau lelain...:nerd: nak taw gak.

aku letak jari aku kat dpan turtle pastu dier ekOt je ble aku tarik tangan aku..
aku ske pegang2 mulut turtle pastu ble dia bukak mulut dia NGAP! ujung jari aku..
tapi syg nye mulut dia kecik je..huhu

yg manje nye aku rse ble turtle ni tgh tgu aku blk dr keje..bile aku bukak je pintu umah..dOrg kluar kan kepala dgn panjangnye menjengok..hikhik..rase cam kne sambut je kepulangan aku..:pmuka: pastu kasi dOrg mkn..n aku rase dOrg ske main2 atas tilam empuk aku..theehe..itu la cara2 aku bermanjer ngn dOrg..
nape meowlin? berhasrat nak timang2 anak turtle ker..:hmm:

[ Last edited by  pure_essence at 15-8-2006 01:00 PM ]

Originally posted by pure_essence at 14-8-2006 06:56 PM

aku letak jari aku kat dpan turtle pastu dier ekOt je ble aku tarik tangan aku..
aku ske pegang2 mulut turtle pastu ble dia bukak mulut dia NGAP! ujung jari aku..
tapi syg nye mulut dia keci ...

waw besh nya...aku tompang bahagia kalu ko bahgia...tak kiralah bagaimana caranya pets ni nak bemanja...kita tetap rasa bahagia kan....aiikkk tapi kalu dia melepaskan hajat dia lepas merata2 tak?... tapi tentu tak mushuk sangat kan...
nak gak bela...tapi takut tak terbela....
I'm hepi 4 yah....

nie turtle ke tortoise ?
sama plak rupa dia cam tortoise kiter kat rumah tuh ?

Originally posted by meowlin at 16-8-2006 01:21 AM

waw besh nya...aku tompang bahagia kalu ko bahgia...tak kiralah bagaimana caranya pets ni nak bemanja...kita tetap rasa bahagia kan....aiikkk tapi kalu dia melepaskan hajat dia lepas merata2 ta ...

haa..ni satu bende yg aku pun musykil ngn pet aku nih..
dOrg kalo d lpaskn xpnah lak aku nengOk "melepaskan hajat" tuh..hikhik.
dOrg slalu melepas lam air  je kOt..:hmm:
ntah la..mmg spesis ni sOpan sgt ktk pegang ckit kepala masuk..

Originally posted by solara at 16-8-2006 12:55 PM
nie turtle ke tortoise ?
sama plak rupa dia cam tortoise kiter kat rumah tuh ?

err..ntah la..tpi yg green turtle sye punye tuh (gmbr d atas)kecik je.
yg star tortoise tu yg besar kOt..oOo..awk pun ade tortoise yek solara?

Reply #33 pure_essence's post

yup... baru jek berkecimpung dalam bidang ternak menternak tortoise nie....  heheheh
dedulu, ada gak bela sekali... dah besau pinggan... peh tu ada plak yang baik ati gi lepaskan dia...
tak perlah... yang itu memang jumpa kat atas jalan... spesies liar laa maksudnya tuh...

hat nie beli kat pasat malam. Memang spesies buat bela kot... tecit sesangat lagik...
Nanti amik gambor kiter compare tengok ek ?
Ada 2 ekor... yang gil nak panggil ate... yang boy nak panggil kuya... tapi tak kenai pon mana satu jantan... mana satu betina.... :pmuka:

Originally posted by pure_essence at 15-8-2006 08:48 PM

haa..ni satu bende yg aku pun musykil ngn pet aku nih..
dOrg kalo d lpaskn xpnah lak aku nengOk "melepaskan hajat" tuh..hikhik.
dOrg slalu melepas lam air  je kOt..:hmm:
ntah la.. ...

hmm mushkil tu dia melepas dlm air...kot dia kentut aje kot...heheh jangan mare...

Originally posted by solara at 17-8-2006 04:02 PM
yup... baru jek berkecimpung dalam bidang ternak menternak tortoise nie....  heheheh
dedulu, ada gak bela sekali... dah besau pinggan... peh tu ada plak yang baik ati gi lepaskan dia...
tak perla ...

yang gil nak panggil ate... yang boy nak panggil kuya... ??? hikhik..comey nma tuh..:pompom:
er..tunjuk la gambO nak share2 gak..besOr x tortoise tuh??
msti spesis yg suke gigit tg Org tu kan?? btOl ke kalo kata Org kalO tOrtoise ni
gigit tgn org slagi x guruh hari slagi tu x lpas..eeei..tatOt nyee..:nyorok:

Originally posted by meowlin at 17-8-2006 07:09 PM

hmm mushkil tu dia melepas dlm air...kot dia kentut aje kot...heheh jangan mare...

alaa..kalO kentOt pOn x bucuk kOt..hikhik..dOrg kn mkn baja jek..:pmuka:

huhuu
murah x nak beli tortoise ni?
comeylah plak
geram nk cubit
tp xder tempat nk cubit die
ngeh ngeh

Originally posted by pure_essence at 17-8-2006 04:43 PM

alaa..kalO kentOt pOn x bucuk kOt..hikhik..dOrg kn mkn baja jek..:pmuka:

hah iyelah tu....asalkan ko hepi aku pun hepi gaks....kat sini kalu buleh aku nak seme orang hepi ngan pets memasing baru syiok kan kan kan

Kuya dan Ate