CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 53138|Reply: 38

Dilema suami baik,isteri pula ambil kesempatan berlaku curang

salam ..
kisah diambil dari satu forum lain..just to share with all..

sejak beberapa thn kebelakangan ..kisah suami isteri b`laku curang makin byk berlaku dlm masyarakat kita .aku x mahu komen psl suami curang sbb dah byk dibincangkn sblm ini di merata tmpt ..apa yg perlu kita sesama bincang ialah pasal kecurangan isteri di zaman skrg ..kisah ni jarang dibincangkan krn dianggap jarang berlaku suatu ketika dulu ..tetapi seiiring dgn kemajuan negara skrg,penyakit ni semakin lama menjadi barah dlm masyarakat kita pd hari ini ..byk yg telah kita dgr di dada akhbar/tv sblm ni tentang isteri curang (walhal masih byk berlaku di luar sana yg x dilaporkan media terutama sering berlaku di ofis2 zaman skrg)

Antara contoh kisah2 hangat pasal topik ni yg pernah berlaku dilaporkan di malaysia ialah pd awal thn 2008 lepas (hangat di dada akhbar tempatan) ..iaitu kisah seorang isteri yg berkerja sbg kakitangan kerajaan di MITB di bahagian kewangan (Hasliza Kadir,27 thn,ex student-UITM S.ALAM) yg menjalin hubungan sulit hingga ke tempat tidur bersama kekasih gelapnya di tempat kerja yg bernama Esharizal (juga kerja di MITB bhg kewangan) rujukan : http://www.tv9.com.my/Shows/Episodes...5&VideoID=2060

petikan akhbar metro :

KUALA LUMPUR: Seorang lelaki terpaksa bersembunyi hampir sejam di dalam Mahkamah Tinggi Syariah di sini, semalam, berikutan bimbang jurugambar merakamkan gambarnya.

Lelaki berusia 30 tahun itu akhirnya terpaksa keluar dari mahkamah bersama seorang lelaki yang difahamkan saudaranya selepas semua kes perbicaraan selesai.

Menyedari kehadiran jurugambar, lelaki terbabit melarikan diri bagi mengelak gambarnya diambil sebelum dia terjatuh.

Dia yang bengang dengan kehadiran jurugambar itu terpaksa menggunakan laluan kecemasan dengan menuruni tangga dari tingkat dua bangunan berkenaan.

Lelaki itu, Esharizal Elias, 30, (defendan) bertindak demikian sejurus mendengar sebutan permohonan plaintif, Mohammad Rohaizad Mohamad Rasid, 26, di hadapan Hakim Syarie, Zulfikri Yasoa.

Plaintif yang diwakili peguam syarie, Zaini Zoinol, menuntut supaya defendan (Esharizal) berhenti dengan serta-merta menjalinkan hubungan dengan isterinya, Hasliza Kadir, 26.

Berikutan itu, Esharizal bersetuju dengan tuntutan itu dan Zulfikri memerintah defendan membayar RM500 bagi menanggung kos perbicaraan.

Ketika prosiding, defendan yang bekerja di Lembaga Perindustrian Kayu Malaysia (MTIB) di Cheras, memohon kebenaran mahkamah supaya menghalang wartawan dan jurugambar menghebohkan laporan mengenainya, tetapi permintaan itu ditolak Zulfikri.

Terdahulu, Mohammad Rohaizad yang juga penolong pegawai penerbitan sebuah agensi kerajaan mengemukakan saman terhadap defendan yang difailkan melalui Tetuan Ahmad Ridza & Asociates pada 10 Disember tahun lalu.

Dalam pernyataan tuntutannya, plaintif menuntut kepada mahkamah supaya defendan berhenti menjalinkan perhubungan dengan isterinya, kos dan lain-lain perintah atau relif yang dianggap adil dan sesuai manfaat oleh mahkamah.

Plaintif dan isterinya mendirikan rumah tangga pada 26 Februari 2001 dan hasil perkahwinan itu mereka dikurniakan seorang cahaya mata berusia enam tahun.

Pada peringkat awal, kehidupan pasangan itu baik ketika isterinya menjadi suri rumah sepenuh masa, tetapi berubah sejurus bekerja bersama defendan.

Sekitar tahun lalu, plaintif mendakwa diberikan isteri defendan terbabit beberapa keping gambar Hasliza dalam keadaan separuh bogel.

Gambar itu dipercayai diambil defendan atau Hasliza sebelum disimpan dalam telefon bimbit.

Harian Metro sebelum ini melaporkan aksi biadab seorang isteri yang mengadakan hubungan sulit dengan rakan sepejabatnya terbongkar selepas suami wanita itu menemui lapan gambar aksi durjana mereka yang dirakam menggunakan telefon bimbit.

p/s : selalu org kita sebut,JANGAN BIMBANG,jodoh lelaki yg baik utk p`puan yg baik & sebaliknya (sepertimana disebut dlm al-quran) ..tp ramai yg kurang mengambil kisah tentang jodoh lelaki/p`puan yg baik utk lelaki/p`puan yg x baik ..kekadang Allah gunakan kuasa Dia utk memilih insan tertentu mengalami ujian hidup sedemikian rupa ..kekadang insan yg terlampau baik budi pekerti dan akhlak dia sentiasa terjaga semasa bujang akhirnya bertemu jodoh dgn insan yg sudah rosak ..mungkin,Allah inginkan insan bertuah yg dipilih itu membantu membimbing pasangannya yg sudah rosak akhlak itu ..

CONTOH KES 2:

Isteri menduakan suami

DANG setia, saya ingin lontarkan racun bisa yang menjalar di setiap urat saraf kehidupan saya. Saya sudah berumah tangga dan mempunyai cahaya mata yang menawan. Kehidupan saya juga bahagia selepas lebih 10 tahun berkahwin, namun bak kata pepatah, kusangka panas hingga ke petang rupanya hujan di tengah hari.

Dalam keindahan dan kebahagian meniti kehidupan, saya ditimpa dugaan yang bukan sedikit. Saya kini menjalin hubungan dengan suami orang. Apa yang berlaku ini tidak diketahui suami yang begitu baik pernah saya temui.

Kadangkala saya bertanya kepada diri sendiri mengapa ini terjadi sebab saya tahu semuanya salah. Terkadang saya rasa ini cubaan dan dugaan daripada Yang Maha Esa untuk menguji setakat mana kekuatan saya.

Saya seorang yang lantang bersuara lebih-lebih lagi dalam hal poligami. Baru-baru ini, saya membantu kawan menyelesaikan masalah rumah tangganya kerana suaminya yang sudah lanjut umur masih berlagak Romeo.

Saya memang marah dengan suami kawan saya sehingga benci yang teramat sukar dikawal. Namun, takdir menentukan kini saya pula menyayangi dan merindui suami wanita lain.

Kami saling merindu, kami cuba untuk menjadi seperti sediakala, tapi sukar untuk mengikis perasaan yang tebal dalam diri. Bantulah saya Dang Setia.

p/s : dpt suami yg terlalu baik pun susah juga ..isteri pula nanti pandai ambil kesempatan ..aku pun x faham la apa lagi p`puan2 zaman skrg ni nak sebenarnya ..dpt suami yg cukup baik pun,masih nak curang ..dpt suami yg layan cukup baik zahir dan batin pun,masih x puas nak cari lain ..kalau suami yg curang sbb nak kahwin 4 tu aku x la pelik sgt ..sbb dah perangai lelaki nafsu besar ..sbb tu islam Benarkan LELAKI KAHWIN MAX.4 ..
p`pan pula x dibenarkan islam kahwin 4 ..sbb tu aku pelik kalau isteri pula yg bernafsu besar sprt lelaki ..

ramai pakar mengatakan ..suami sayang isteri setinggi bukit camne sekalipun,isteri tampak baik alim camne sekalipun,si suami tetap perlu tanam sedikit RASA CURIGA terhadap isteri ..
ramai pakar motivasi juga mengatakan, kecurangan isteri byk bermula di pejabat nowadays ..sosial pergaulan yg semakin t`buka sesuai dgn jawatan dipegang ..jiwa runtun wanita x mampu tangani beban sosial p`gaulan di zaman skrg ..

perlukah isteri x dibenarkan bekerja jika suami mampu menyara keluarga ..? ..mungkin itu la hikmahnya islam menetapkan suami sbg ketua keluarga dan bertanggungjawab cari nafkah keluarga,manakala isteri pula lebih diprtanggungjawabkan jaga kebajikan suami dan anak2 di rumah ..tapi zaman skrg,nak ker isteri yg ada kelulusan diploma/degree duk umah sbg surirumah sepenuh masa ..? mungkin bila suami dia suruh berhenti kerja,dimakinya blk suami dia tu nanti sbg x open dan berfikiran cetek padahal suami dia sudah bergaji besar mampu sara keluarga ..
dlm islam ada kata,kalau isteri nusyuz,sblm buat keputusan bercerai,kena asingkan tempat tidur dlm tempoh t`tentu ..kalau isteri buat hal juga ..lps tu suami kena pukul sedikit(lbh ditafsir sbg tampar isteri) ..kalau x jln juga,last sekali baru cerai ...tapi zaman skrg,kalau si isteri tu kena tampar sikit dgn suami sbb nusyuz,abis dimakinya blk suami baling periuk belanga semua ..ini la dilema wanita zaman skrg ..zaman mkin maju,ego makin bertambah mengalahkan kaum lelaki ..dia pun nak makin maju ..apa lelaki boleh buat,dia pun mesti bleh buat juga ..kalau lelaki blh pasang 4 ,dia pun blh buat skandal dgn lelaki lain kat luar (sbb x boleh kahwin lbh dr 2) ..isteri nusyuz makin bertambah ..dunia akhir zaman ..

so,persoalannya,adakah former lelaki kat sini yg dah kahwin pernah tanam sedikit rasa curiga kat isteri sendiri (terutama isteri yg bekerja) ..?berapa peratus? pernah ke korang buat spotcheck kat henpon isteri diam2 ..?? agak2nya isteri korang mengamuk x klu isteri korang tahu korang tanam rasa curiga kat dia & kekadang buat spotcheck henpon dia ..? atau kekadang korang gi ekori dia ke mana dia pergi masa dia keluar rumah ?
dan bagi forumer p`puan pula ..apakah perasaan korang kalau suami/bakal suami korang nanti ada tanam rasa curiga kat korang ? adakah kasih sayang nanti makin berkurang terhadap suami kerana x puas hati suami x percaya diri korang 100% ??dan bila kasih syg makin pudar terhadap suami,adakah agaknya korang akan cari makan luar ?

tu ar.. selalu bile pompuan yg curang, ade je alasan dia nak menangkan diri. tapi kalo lelaki yg buat, mesti org kata.. "dah dasar lelaki mmg camtu!" .. haih.. tah la.

rasanya thread ni lebih sesuai dibincangkan di board FD.

dah lain la plak.. mcm2 kes skang ni... ada lovebite x pada bini tu?? ehhh.. apasal paler sy ni x abis2 pikir pasal thread koko tu yek???

sapa nak curang meh la PM aku..........

insecurity breeds insanity

oang lelaki zaman ni makin tak secure..very2 insecure

oang pompuan zaman ni lebih konpiden, kauuuu bolehhhhhhhhh ..haa gitu

so banyak lelaki or suami resort to basic instinct..dia main kasor..suke dera bini..so makin jauh ler bini depa perasaan tuh

salah lelaki laa..kalo miskin pi lah kayakan diri, kalo oang main kaso yakni lelaki lain..ko main laaaaaaaaagi kaso, kalo dia ketua, ko jatuhkan dia dan ko jadik ketua

so bila ko ketua seme power kat ko..baru ler menempel seme pompuan lam donia..sampai ampattttttttt ko leh borong

kalo dah asik kalahhhhhh jek..nak harap bini kaaa sapot? eeeeiii letih laaa..bini tu nak suami dia perkasa serba serbi..bukan perkasa air liuq jek..perkasa atas katil jek buat hape..perut nak kene isi gak, kete kene isi petrol gak, umah kene bayo gak ..apaaaaa seme bini nak bayar ke.. takat mani seposen dua tu bersepah abang bangla ensem2 ada laa..tak malu ke jantan kelabu asap haa?

napa abang bangla rajin?

kawan saya cakap awek mayu lekat bangla sebab bangla rajinnnnnnn..depa pakai kemas, tuck in lagik, ambut kilat2 sisir kemas, pakai slack, lengan kat wrist siap kancing butang, ada hen pon haa..cakap lembut walo pelat bangla..mana awek tak suka? yang jantan mayu keje siang malam asik rempitttttttttttttt jek..dah ler tu moto pun mak belikan..skit nya tak malus

Rate

1

Follow Us
tak bg keje...kang kata tak cukup makan lak lebih2 lagi kalo somi gaji kecik...dah bg keje, tak cukup "makan" yg lain lak...tu la hawa nafsu namanya...tak pnh puas, baik lelaki, baik perempuan...

aku salute nenek aku dengan mak usu aku yang tak pernah mencarik pengganti selepas suami tiada terutamanya mak usu aku kawin cerai dapat suami hampeh
gila judi gila betina tak kerja kerja selalu lompat lompat tak serasi kononnn

mak usu sampai laa niii tak kawin kawin memang ramaiii orang dok ushar dia tapik dia buat dakkk jek sebab nak besarkan anak-anak 6 orang kagum sungguh aku.

Nenek aku pulak arwah atok aku dah lama meninggal nenek aku kata nak jumpa atok ko kat syurga tuh sebab aku tak mo kawin lagi..

apa yg terjadi adalah satu dugaan rumahtangga, bila tewas tentu bercerai...tapi bila menang insyaAllah kasih2 sayang akan lebih mekar..

tuhan nak duga umatnye je...bila ada masalah camni cth curang @ skandal...

cabaran dan dugaan hidup zaman millenium ni lagi besar..

hanya yg kuat sahaja boleh menanganinya..

dah penat ngan isu curang ni...otak aku dah tepu nak pk... bab perasaan tu... pada aku Allah dah kasi akal tuk pk baik dan buruk... ntah la... aku penat...

no komen...bila dengar isteri atau suami yg curang...jadi macam sama je...dah allah memang bagi dugaan macam gitu...kita sebagai  manusia ni nak redha ke atau sebaliknya....atau cari penyelesaian...nilah kehidupan kan...

apa penimbangtara / benchmark BAIK tu ekk?
boleh diukur ke? disukat2....

sapa jd hakim?
masyarakat ke?

Reply #6 ajinomotonosuga's post

Apa masalah kau ni? Nyesal jadik lelaki ke? Atau x cukup dit nak buat pembedahan tukar jantina kat Siam atau Sgpura? Kau ingat semua lelaki Melayu kaki rempit? Semua Bangla ikhlas nak kawan dgn ppuan Melayu. Benc betul aku tengok posting kau yg ala2 bapuk Chow Kit je lazimnya tulis ni?

Senang kau cakap suruh kayakan diri!? Masa tengah sibuk kayakan diri tu le bini yg tak tahu diuntung cari lain. Kalau suami dah bimbing baik2 pun masih gak nak cari lain kau nak salahkan jugak laki2 tu! Ambik semua pompua yg menempel? Ustazah aku cakap jgn ambik ppuan jenis mcm tu, itu bukan ppuan solehah, sebab kekayaan tu bila2 masa Allah boleh tarik (kau faham tak aji? kau tu selalu cakap guna hadis, ayat Quran segala utk sokong hujah kau yg nampak sangat anti-lelaki tu!)

Toksah nak bersyarah pasal perkasa $ la kat sini! Dulu ada forumer Melayu x sedar diri nama truly kat topic 'Bangla lebh romantik dri lelaki Melayu' kata lelaki melayu kalau ada $ masih tak tau nak romantik. Pastu ada forumer bangang mana ntah dulu kata lelaki Melayu hanya tau nak kuatkan batin je!!! Kaya salah! Kuat batin salah! Nak macamana mana baru betul??

Kau sebagai lelaki dah sempurna sangat ke? Cakap pasal insecure, kau tu secure sangat dah ke?

Aku rasa elok la kau mula buat kempen "Mari Menduakan Suami" at internet. Aku tengok posting kau pun memang cenderung ke situ! Agaknya frasa haku boleh utk popuan yg ka dok megah tu maknanya lesen untuk menduakan suami le ye.

Tengok sikit tajuk kat topic ni "Dilema suami baik, isteri pula suka ambil kesempatan berlaku curang." Jangan tau nak terus hentam lelaki je mcm biasa.

[ Last edited by  jazim at 18-2-2009 12:14 PM ]

bab nafsu x kire laki ker pempuan yg tewas ngan godaan nih... x kire jgk isteri atau suami, cume bezanya suami leh kawen 4 dan isteri ttp pd seorg suami.... depens la, nak kate x reti pk baek buruk, dah tua branak pinak... manusia2 hari nih dah sesat jauh dr landasan agama, terll mangikut kate hati yg songsang....

psl mat bangla yg romantik bagai, aku rs dah byk kuar lam paper.... pas kawen larikn anak, dera bini bagai la... kalo romantik takat lum dapat, x der maknenye....bl dah dapat wahhh dunia ni ana yg ponya lah jdnye ....

Originally posted by jazim at 18-2-2009 12:10 PM
Apa masalah kau ni? Nyesal jadik lelaki ke? Atau x cukup dit nak buat pembedahan tukar jantina kat Siam atau Sgpura? Kau ingat semua lelaki Melayu kaki rempit? Semua Bangla ikhlas nak kawan dgn p ...

haa kau....
sekali kuar keturunan hang jebat kat sini....

nak kawin ke tidak ?

nak kawin ke tidak ?

nak kawin ke tidak ?

nak kawin ke tidak ?

nak kawin ke tidak ?

nak kawin ke tidak ni ?

rugi la kalau tak kawin

kawin pun selamat

dapatkah syurga kita bertahan...or will it become paradise falls

in the end...it's up for us to decide

sidney poitier said, "to my mind, marriage is no way of life for the weak, the selfish or the insecure..."

12Next
Return to list New