CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: laislabonita

Isu kucing/anjing 'dibunuh' kat program 360 (Rabu 4/2/2009 9mlm TV3)..

Balas #19 wiraputera\ catat

aduih, jgn lak dorg terlibat.. sbb ada kes org repot pasal kucing2 ni, n majlis perbandaran g kutip.. aku wonder gak sometimes dorg bawa kucing tu g mana..?

aku sebenarnye ada experience ada jiran bz bodi repot kat majlis perbandaran pasal kucing aku.. siap Majlis perbandaran mmg target rumah aku trus.. sib baik kucing aku semua dlm rumah.. x paham betul jiran aku ni.. nak kata kucing aku wat masalah, kucing aku semua dlm rumah.. kat keliling kawasan aku ni mmg bersepah kucing.. nape mcm target utk rumah aku je.. kalau pun aku salah, the 1st thing boleh je jumpe kitorg bincang, ckp la yg kucing kitorg ni wat masalah sekian2.. tp time makcik aku ada tanye terus trang, dorg siap ckp "eh xde apa la, ok je".. ni suak2 je g report kat majlis suruh amik kucing rumah kitorg. mmg obvious org majlis tu dtg kat dpn dan blkg rumah aku je..

jiran sorg lagi plak satu hal.. time kitorg bela kucing parsi, anak die sibuk nak bela gak, sanggup parentnye g beli semata2 anak nak (yg ni la yg patut kite avoid sbb kucen bukan permainan).. pastu hakikatnye parent tu bkn suka kucing.. last2 kucing die slalu je dtg umah aku mkn, pastu skrg mcm dah hilang..

ntahla, bnyk lagi.. x pepasal aku mengumpat jiran lak.. belum lagi jiran kat rumah member aku..

apa2pun, bkn la aku ckp aku di pihak benar.. tp terkilan la, sbb kucing aku x wat masalah kat luar.. pastu suak2 repot suruh majlis amik kucen, sdgkan leh ckp elok2 kat kitorg supaya kitorg handle dgn lebih baik, kut la kalau kitorg salah.. ntah la, nak ckp lebih lanjut, mmg akan ada aku termengungkit kat jiran aku ni bagai, huhu.. apa2 lah.. dah menyimpang lak aku ni..

Rate

1

tgk sekerat je mlm tadi, org kedai mamak tu tetibe lak tukar channel..

tp die tukar channel star movies, tp aku still melekat tgk cite Stormbreaker yg dipasang tu plak..

ada la die tunjuk gak petikan youtube seksaa haiwan kat luar negara.. sedihnye tgk.. nape kejam sgt.. main campak je dari lori.. :@

ada tgk kat tb td..tapi dah nak abis dah.
sedeyyyyy...
dorang bkn matikan dgn suntikan, tp dibiarkan mati dijerut, lemaskan haiwan tu etc..
mmg kejam la wei :@ :@ :@

akak tak tgk semlm.. bukan tak mau.. sebenarnye x ingat.. tp lepas tu ati msg akak suruh tgk.. ati citer camne kucing dilemaskan ramai2 dlm air utk dimatikan???????   anjing pulak dijerut leher & dikelar leher.. yaAllahhhhhh... blom ape2 akak dah menitis air mata.. nasib baik akak tak tgk.. kalau tak tak tau camne... dah la akak preggy, kang tak larat meraung dpn tv....
k leo harap pihak2 yg berwajib, tolongggggggggggggggggg la ambik tindakan kpd kontraktor DBKL yg buat keje kejam ni... kalau dah masuk tv ni means org dah tahu sape buat, kat mane org ni buat keje, tak bole ke ambil tindakan.. THIS IS CRUEL!!!! plsss.. Allahhhhh... sesak rasa dada akak ni... dan dan tu gak akak p tgk anak2 dlm cage kat blkg dapo... sayang mama kat korangg...

aein tengokk

semalam aein tgk 360 tue... aeein tak tau nak mule citer dari maner.. aeein tau ramai kekawan kiter g neuter cat kat tempat nie.. tempat ni mmg sunyi n tgk macam tenang, tp sebenarnya ia jd tempat pembunuhan kucing..
nak tau tak, kat ner?? kat pusat pengumpulan kucing DBKL kat setapak..

smlm, aein tgk laporan 360, kebutan mase drang smpi, hantu2 tue sume tgh jalankan kjer membunuh..
aein tak tau nak ckp camner.. nie pun air mata tgh meleleh.. gurl yg wat aduan tue mesti anto kucing mase tue, coz die tgh pegang pet carrier.

kalu nak tau, derang bunuh anjing dengan jerut leher dengan tali smpi mati. kucing plak, masukkan byk dlm tong, isi air tutup and bg lemas.. Ya Allah, aein tak tau apekejadahnyer manusia mcm ni..

tak tersentuh ker hati derang dengar kucing n anjung tue meraung mintak tlg... nape blh jadi kat M'sia ekk??

ingat dulu drang put-into-sleep.. tp die mmg bagi tidor terus dgn kejamm

:@

Rate

1

aku tengok...IMHO...aku rasa cara 360 memang cam :@ ...main tangkap curik...memang...aku pon tak support cara doang handle anjing2 cam semalam tuh...tapi mengikut assumption aku anjing2 semalam tu ialah antara yg telah selamat disuntik (bukan kasik patah leher ke as claimed by whoever yg 'i heard i saw')..atas sbb keselamatan dan kesihatan cara dragging cam semalam tu la dorang guna pakai...imagine bukan sekor dua bai dorang nak kowtim...kalau ada 10 ekor..korang sanggop ke dokong sekor2 tuh seme..sanggup??? - ponn aku tak support la cara semalam diulangi...ye mungkin ada kes petugas2 (petugas pon satu..:@)  main kasar dgn stray dog n cat tapi i dont think vet sanggop buat keje tak ber etika nih...aihhh takkan la harga suntikan tu pon dah naik mahal sampai sanggop amek jalan mudah main patah jek kepala hewan2 nih...:@

apepon kita tunggu la next week...360 kata dorang nak interview stapak nye side...kalau betol la ada kes2 dibunuh dgn cara as per mentioned...tunggu la bahagian memasing tak didunia di akhirat..tadah la tengkok memasing ...emoo okeh emoo...

ini lah kalau konsep neuter/spay pet memasing dipandang ringan bila kuar berita mcm ni (eleh dah lama citer nih..imagine yg simalang2 yg dah pegi dulu ..360 kasik keluar baru lah seme tekesal geleng kepala )...bagik masa sebulan jek lah..esok lusa oang lupa balek kes nih...

dannnnnn aku mintak sangat la 360 pegi intervew la bah dato bandar ke hape ke tanya dia tak ade ke AKTA yg kuat2 sikit untuk lindungi hewan2 ni seme (aku rasa ade..tapi tak bother nak amek pot sbb ye lah hewan jek...akal tak ade..kata worang lah)

TAPI KITA MEMANG TAK BLEH BLAH PART VISUAL YG DORANG TUNJUK KAT NEGARA CINA TUH..DIA KEPIT HENYAK HENTAK KUCING2 MASOK LAM SANGKAR CLEPER TUH ..TUH MMG PANGAI BA****T...err sorii emow

wuihh panjangnye aku berkarang

[ Last edited by  hatemetoday at 5-2-2009 10:25 AM ]

Follow Us
Originally posted by aein83 at 5-2-2009 09:55 AM
semalam aein tgk 360 tue... aeein tak tau nak mule citer dari maner.. aeein tau ramai kekawan kiter g neuter cat kat tempat nie.. tempat ni mmg sunyi n tgk macam tenang, tp sebenarnya ia jd tempa ...

k leo menangis lagi bila baca yg aein tulis ni.. rupenya tmpt akak selalu pegi .. sabtu ni pon nak pegi utk neuter budak2...
penah 1 ketika, akak kesana utk neuter anak bulu .. time tu pekerja2 dbkl tgh mengangkut anjing yg baru di tangkap agaknye.....  dgn menjerut leher anjing dgn tali mcm dawai keras gitu lepas tu ditarik/jerut & dihumban/baling hidup2 dgn keadaan terjerut kedalam lori dbkl.. akak npk anjing tu seolanh2 melayang jer masuk kedalam lori tu.. bunyi time tu punye lah bising dgn suara anjing.. k leo terkejut tgk org2 inda tu buat mcm tu kat anjing.. lepas tu tak sanggup tgk.. akak duduk dlm bilik sementara menunggu selesai anak kembiri...

Balas #27 leotazz818\ catat

...ni la petugas2 yg aku refer buat keje cam taik dan takde rase belas...tapi kak bila kita sound dorang ..for surely dorang akan ckp..ini anjing liar kena mau angkat ini mcm..kalu tak nanti kena gigit cakar nanti dpt susah...tak leh ke dorang buat approach mcm umpan ngan mekanan ke ..aih bajet gak tuh...

Originally posted by hatemetoday at 5-2-2009 11:13 AM
...ni la petugas2 yg aku refer buat keje cam taik dan takde rase belas...tapi kak bila kita sound dorang ..for surely dorang akan ckp..ini anjing liar kena mau angkat ini mcm..kalu ta ...

mmg tak der hati perut... kita paham la anjing ni kena put to sleep... tp jgn cara yg ganas & kejam gini...
dulu kat ofis akak ni byk sgt stray dog... bila tghari sikit sume pakat dok tido bwh kete.. kesian pulak tgk... ia la kita kesian, tp ada org x suka binatang anjing ni dah timbul rasa takut, kotor... so ada lah org call dbkl utk dtg tangkap stray dog ni... depan2 ofis akak ni diorg buat kerja kejar anjing.. bawak tali cam dawai tadi .. ala2 cowboy.. baling tali bergelung tadi ke leher anjing then jeruttt kuatt2.. ..dgn keadaan terjerut tadi.. india2 ni tarik/heret anjing tadi atas jalan tar ni kat depan parking kete ni. dalam keadaan terseret sambil tertiarap anjing tu melawan dgn sore yg serak2 sbb terjerut . sampai ke lori je then hayun terus terhumban anjing tadi kedalam lori dgn keadaan terjerut... yaAllahhh.. sebak akak tgk... nauzubillah.. dah tak mau tgkkk.. mmg tak berperikemanusiaan punye keje!!:@ :@ :@  

lin ade tgk gezet 360 aritu
sbb tu semlm mmg dh plan xmo tgk
nnt xbole tdo asik terpk n terbyg2
even anjing..tp cara diorg tu kejam sgt

Balas #29 leotazz818\ catat

Allahuakbarr... ...semalam balik lalu sg besi...nampak la kat tepi jalan tuh sekor emak anjing ngan 7 litter dia yg masih kecik2 tengah usha keta lalu lalang...aku ckp lam hati..pegi nyorok ibu bawak anak g tempat sembonyik...

betapa kejamnyer mereka ni.biler kita nak mandulkan anak2 kita,dituduh kita ni menyekat nafsu haiwan la,dera haiwan la.pdhal aper yang dorang buat tak ke lg kejam??semoga Allah membalas segala kejahatan yang mereka buat.

menangis baca posting korang pasal apa yg derang buat kat cats + dogs tu.. sib baik tak buka thread ni kat opis tadi.. uwaaaaaaaaaaaaaaaaa kejamnyerrrrrrrr!!!!

skrg ni tiap-tiap kali kasi makan, aku buat roll call... aku kira semua 36 ekor kucing yg aku kasi makan ni..  kalau ada yg tak balik.. harus aku kena gi cari...

rendam kucing dalam tong air ? Ya rabbi...
Tak patut la gini...
duit orang2 g buat kembiri tuk anak2 bulu tu tak cukup ke nak beli ubat suntik kasik kucing2 tu mati secara bertenang? lahanat tul la pekerja2 tu...:@

emm, aein harap next week, 360 dapat laporan yang telus dr DBKL.. tolonglah, ni malaysia... kater negara yg penuh sopan santun, budi bahasa dll.. so, kenelah practickan benda nie... bukan setakat pd manusia jerk... tp kan haiwan pun sama gak..

hari tue, ade sekor anjing sesat masuk kawsn rumah aein.. rase ade tuan kot coz pakai collar... die tak mau kluar.. aein dah risau nie, tak tau nak halau camner... my cats sume dah kembang2 bulu  takut... duk ngiaw2.. boleh terbalik cage tue diredah derang...bile aein simbah air kat die, die boleh pusing2 seronok cam mandi air terjun. dah penat nak alau, g lah tahan uncle ice-cream.. trylah ulur kat die, mak ai... habis die jilat sumer..

anjing nie mmg jinak sgt... tp, lastly aein call MBSA mintak tlg derang amik.. aaein tgk, cara derang mmg bagus... mula2 mmg anjing tue tak mau dgn derang n jd agresif, die org biaokan jerk smpi die penat.. mase tue aein dah dpt masuk rumah, MBSA kat luar pagar lagi (taktau nak kuar bukak pagar camner) tp, bile aein umpan die dgn accana anak aein, mase die mkn, staff MBSA tue cucuk pelali kan die, n angkat masuk cage dlm lori.. tak de plak baling2.

kalulah semua org wat mcm tue kan bestt......

Balas #36 aein83\ catat

tu la aien..tapi aien..kalo sekor (siap collared) dorang tau ada owner...tu yg ala2 sopan buat keje..cuba yg stray kat tepi2 jalan..dpt lak sekawan ramai...wallahualam...

Reply #37 hatemetoday's post

emm aein pon rase camtu gak... harap after nie, takdelah mangkuk yang dok ganas2 sgt dengan haiwan yang tak memudarat n membahayakan..

kesian kan..

Balas #35 pengkid\ catat

teringat pegi museum kucing kat Kuching..baca ada satu bidaah lama/petua orang dedulu  ...kalau nak panggil hujan (for area yg lama kemarau kekdahnye)...dorang sediakan satu basin air...kendian amek kitten sekor biar dia berendam lam tuh hampir lemas (ada gambo lagik) kitten tu dah mcm separoh letih ko terendam lam air...mencih lah kita baca benda2 karot camni...ni kepecayaan lama yg tersangat karot...tak ada lagiklah kekdah berupa deraan dipraktikkan lagik...

Huwaa...Mizz xleh tahan baca sumer posting ni... ..Ni tgh layan menangis gak ni...Sat lg ank paste kenyataan KL Mayor masuk dlm paper pasal isu ni...sat no...

Sorry sgt emo ni