CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10121|Reply: 54

Pak Arab Hampeh Pemilik Manchester City

Kita sedia maklum kelab EPL Manchester City kini dimiliki oleh Abu Dhabi Group. Big boss Group ni adalah seorang Pak Arab yang kaya raya dianugerahkan Allah dengan perniagaan Minyak iaitu Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan seorang yang beragama Islam. Mula2 memang aku impress dgn kekayaan yang dimiliki bertrillion Dollar oleh Pak Sheykh nih.....

Tapi kebelakangan ni kita dihidangkan pulak dengan cita2 besar si Mansour ni nak menambah kekuatan MANC yang kengkononnya dapat gak menambah untung dengan mengumumkan pembelian Kaka dr AC Milan. Tak kisah la sebab dia banyak duit tapi bayangkan ditengah2 kesempitan berjuta2 saudara kita di Palestine bersabung nyawa, mamat yang kaya raya ni dok sibuk flush kekayaan dia untuk cuma seorang yang bernama Kaka. Bukan sikit jumlahnya - a world record of 100Mil Pound!!!!!

Ini salah satu contoh Pak Arab hampeh!!! Banyak lagi kat luar tu yang macam tu. Now aku rasa meluat plak nak baca pasal mamat ni dan cita2 besar dia.

nti dia jawab lah dlm kubur nanti..

teringat kisah Qarun..

Originally posted by sharfox at 16-1-2009 16:48
Kita sedia maklum kelab EPL Manchester City kini dimiliki oleh Abu Dhabi Group. Big boss Group ni adalah seorang Pak Arab yang kaya raya dianugerahkan Allah dengan perniagaan Minyak iaitu Sheikh  ...

ko tau ker duit2 dia yg lain tu ke mana peginya?? 

klu psl pembelian player ni mmg dah siap2 dah akaun utk jual beli player....

so..bagi aku, jgnla ckp mcm tu kat dia...manala tau kot2 dia nak buat baik xnak tunjuk kat org...

beli la ultraman taro skali pon... man city takkan jadi terer ponye.. taktik hampeh... tak best langsung...

Originally posted by QAX at 16-1-2009 17:14
beli la ultraman taro skali pon... man city takkan jadi terer ponye.. taktik hampeh... tak best langsung...

isu tuan umah skang ni psl owner city tu....

btw...mungkin dia fan libepol or chelsea..psl 2 dia begang knp 2 tim ni x amek kaka...

mesti fan chelsea nie... masa chelsea berbelanja mewah x bising...

Follow Us

Balas #1 sharfox\ catat

Bro... I got your point. Maybe dia ada dana khas untuk Palestine. Yg aku cuba crita ni why sampai nak set world record hanya untuk seorang manusia ditengah2 kemelut yang ditanggung oleh berjuta saudara kita di Palestin. Kalo dia tak beli MANC dulu pun lagi bagus...salur je duit dia tu untuk bangsa2 dia yang makin tertekan dan terhimpit.

Balas #6 aku76\ catat

Wa tetap setia dgn Sir Alex

Aku pun menyampah sekali gan orang islam yang jutawan yang bukan nak tolong sesama islam pun. Aku pernah dengar satu ceramah, ada satu ustaz bagi ceramah kalau setiap orang kaya islam di dunia ni tolong orang islam yang miskin, tak kan ada orang islam yang hidup susah di dunia ni....

Aku pernah jumpa seorang jutawan pangkat Datuk sebab nak minta tolong, masa tu ibu aku sakit dan nak bayar sewa rumah pula. kami masa tu memang keadaan susah dikatakan. Jutawan tu pula boleh jawab "Itu bukan masalah saya".
Mungkin inilah umat akhir zaman. Sedih betul aku masa tu. Tuhan masih sayangkan kami, selepas berlapar, tinggal menumpang di tempat lain, meminta makan disana sini, menangis minta sedekah hinggalah aku dapat kerja. keadaan sekarang bolehlah dikatakan stabil. Dari pengalaman aku, bagus lagi orang miskin sesama miskin, mau lagi nak tolong.

[ Last edited by  coklat at 16-1-2009 06:05 PM ]

apa? korang hengat pak arab mak arab sume baik2 belaka ka?

Originally posted by sharfox at 16-1-2009 17:28
Bro... I got your point. Maybe dia ada dana khas untuk Palestine. Yg aku cuba crita ni why sampai nak set world record hanya untuk seorang manusia ditengah2 kemelut yang ditanggung oleh berjuta s ...

aik??ko tanya ko jawab sendiri???

mcm aku tulis kat atas tu td...tu duit dia...ni berkaitan BOLA SEPAK....yg pntg itu mslh MANC bkn MANU...:victory:

** ko fan MUFC eh??

Apa nak buat, Pak Arab jenis tak sedar diri skrg ni. Drpd dia pump in duit masuk EPL-ekonomi UK, banyak lagi co2, bisnes org islam nak pakai duit untuk expand. Ni invest kat MC, yang buat duit, drpd agent player, banker, broker, co, Kaka (500k pound/seminggu) semua org kapir.
Yang org Islam yg hidup senang sikit (mampu layan EPL) menang sorak jela. Tapi itu pun depa dah hepi walaupun nak g tengok live kat stadium pun tak mampu.

Originally posted by coklat at 16-1-2009 05:31 PM
Aku pun menyampah sekali gan orang islam yang jutawan yang bukan nak tolong sesama islam pun. Aku pernah dengar satu ceramah, ada satu ustaz bagi ceramah kalau setiap orang kaya islam di dunia ni ...

Aku simpati dgn pengalaman ko.  Tak apa lah moga2 Allah beri dia keinsafan.  Ingatlah, langit tidak selalu cerah.

Balas #11 Sh@rk_iR\ catat

aikkk....aku slah quote daa....miahahahaha....pala tgh ting tong tadi. Maafkan kamiii.....

the deal is already inked, bukan

Originally posted by sharfox at 16-1-2009 18:11
aikkk....aku slah quote daa....miahahahaha....pala tgh ting tong tadi. Maafkan kamiii.....

xper3....

sbb ko fan MUFC aku maafkan ko....

dia kaya , mungkin untuk dana dan sedekah lain

untuk hiburan lain

bersyukur ada muslim yang kaya raya

Balas #16 flying_cow\ catat

bukan da......

tp £107million da.....

Originally posted by dewi_gabrille at 16-1-2009 18:14
dia kaya , mungkin untuk dana dan sedekah lain

untuk hiburan lain

bersyukur ada muslim yang kaya raya

yup...betul!!!

manala tau kot2 dia xnak menunjuk2 kat org yg dia derma berbilion2....mana kita taukan??:victory:

contoh aku bagi -->

untuk kehidupan beli kereta , rumah dan lain2

untuk hiburan dan bercuti

untuk zakat sudah dikhaskan

takkanlah semua nak sedekah kepada palestin