CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 3014|Reply: 19

Strange feeling @ Bintulu...

Tadik dalam pukul 6.30 malam aku keluar kejap ke pasar Bintulu. Ingat mok pergi bank nak reload henpon n bayar credit card. Sesampei jak ke simpang dekat Hong Leong Bank ya, banjir. Aku sik heran juak lah sbb Bintulu kadang2 ada kawasan yg cepat nait air sikit. Kak ya aku pergi HSBC... then plan mok pergi Public Bank. Tang ada nangga air di jeraya makin nait.

Bayangkan, sik pernah2 aku nangga Bintulu pun pasar nait air, tapi tadik waktu aku nak pergi bank, area Public Bank ya nang banjir abis. Kak ya tepi tepekong iboh kata, nang melimpah ruah jak air. Ada kedei dimasuk air juak. Macam Heliconia Cafe ya, sidak dah angkat kerusi ke atas kedei, sbb di luar ya nang banjir abis.

Then, bila balit rumah, duduk kejap. Hujan lebat. Abis jak ujan ya, angin pun bertiup kuat benar2. Sampei berbunyi barang berterbangan di kawasan luar rumah didiam aku tok. Tapi aku masih sik heran, sbb kengkadang angin nang koat di sitok, lagik2 Bintulu tok tepi laut. Sik berapa heran juak, tapi angin tok koat lebih daripada biasa.

Last skali, waktu aku bagus2 berforum... tang ada pandei bergegar. Macam gempa bumi jak. Sik lamak, dalam 1 saat jak. Aku ingat sbb ada lori melimpas kah apa... tapi cpu aku pun pandei beralih.

Ya ajak. Harap2 sikda apa2 buruk berlaku lah.

plan tek nak g sedc,p umah kawan banjir,lalu ngagak sia nolong muang aik tek,lamak2 dah x rasa angin koat2 hujan camtok,tek petang singgah tg batu jap,ombak sangat ganas sampai ke rumput2 hijau,balit tok tek jalan raya penuh dengan daun2,dahan2 kayu yang patah,dgr2 ada tanah runtuh rah tatau,jalan tutup,camne kah aku nak balit kch tok lak,aduh,hemm,bomba dari miri pun datang ke bintulu,kawasan pasar ku x lalu,p dgr nang banjir lah,pasar malam pun leh banjir,huhu pelik2,tp tahun tok dijangka kemarau berpanjangan,hemm..

Reply #1 Muntz's post

ooo tedah....musim hujan bah kinek tok nang giya

Reply #2 Shamanz's post

Yup. Tapi ko ada rasa skali ya bergegar sik.. macam gempa bumi. Ada dalam 1 saat atau 2 saat camya jak. Aku sik tauklah mun angin koat gilak kali... tapi kuarters aku diam tok tegap jak sbenanya, sik mudah nak bergegar2 gilak.. tapi mun bergegar sampei beralih cpu ya, macam bukan angin koat jak?

ujan makin lebat tok...

sik berenti2 dari pagi tadik ujan..

rumah kat depan umah mekorang n kat belakang umah dah setat dinait aek..

Follow Us

Balas #4 Muntz\ catat

xda berasa,sidak d area ko xda rasa?,bergegar kedak gempa bumi xda ku rasa,takat angin koat sampe ngempas penjan ada la,tkt jak landslide tok,macam2..hmm

Sibu pun sama eh, dari subuh tadik dah ujan..................Mintak di jauh banjir
besar

aok la.
di area rumah nenek pon,
hujan sepanjang hari.
kejap2 lebat
kejap2 renyai
kejap2 angin kuat macam ribut.

semua itu membuatkan nenek cuma duduk di rumah.
layan tivi dan tido je

Reply #7 Shamanz's post

Tapi angin marek nang koat... sampei tikar nak berat ya pun boleh terbang juak. Banyak juak pokok tumbang awal pagi tadik.

dasat eh... nasib rah kuching tok Alhamdulillah... sekda sampe giya. Tapi asal nak cny nang ujan lebat laaaa....

di Bruney tok ujan jak.. di Kuala Belait (tempat aku) masa tok banjir... jarang2 KB tok banjir...

Balas #10 Muntz\ catat

owh,aok nang kuat,aku tkt jak atap pande bisak kenak nya,asa nya x sekoat tahun lepas,sampe terbang atap pasar ikan,ada nangga tongkang pecah kah rah tg?huhu x sempat eh nangga,agik ada ka benda ya sia

Reply #1 Muntz's post

im feeling ya bro....

dah brapa minggu dah mala jak ujan...

tiap ari niat cuaca, mala jak gelap...something sinister is coming...

p ku asa tok ukan local phenomenon jak...

musim ujan ribut tok malas na asa mok kuar dreba...

baruk tadik dlm kol 730pm ada eksiden rah simpang u-turn kat junction kuar dr taman li-hua, just before junction masuk ytd garden....4 keta berderet eksiden...

kak aku tepon ari ya...
madah umah kmk di kpg baru banjir..
mula2 aku sik heran, cos mmg tiap2 tahun, asal mlm jak misti banjir...

tp kak aku madah...kol 2 ptg udah nait air..
alu aku pun merasa kepelikan....
tambah gik mlm ya sidaknya ngantar mms...
mmg tinggi banjir tahun tok...
tp pagi esoknya..air surut...n nait agik ptg ya..
sik tauk lah tahun tok brapa lamak air nait.....
slalunya dekat seminggu juak air nait...

Samapi kinek tok pun Bintulu masih gik hujan

Reply #16 MH772's post

Yup. Sejuk kali juak.

Reply #14 veitchac's post

Sib sikda kuar gilak ari tok tek. Malam marek ada ku keluar rumah, tapi jalan di batu 1 1/2 ya nang banjir abis. Siapa2 makei kancil ya nang sik dpt lalu lah.

lega, sibu sik banjir..aku dapat gi keja pagi tuk...

Reply #1 Muntz's post

Mcm cerita sidak di seberang dolok. Kata makcik kamek mdh rumah nya pandei bergegar tapi for a few seconds. Lepas ya sidak adik-beradiknya yg lain & neighbours mdh giya juak. Takut nengar. Yalah dunia kita dah bnyk perubahan. Mcm tempat2 yg sikda gempa bumi, tremor mcm Sabah, Brunei, Swak pandei experience nak kedak ya. Maka all this while sik kalak rasa bumi kita bergegar.