CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

Kenapa kenduri kahwin melayu suka memekak?

Pada aku kalu senyap sgt pun ngeri gak.. macam ziarah org meninggal. Pada aku la...

Originally posted by medangmru at 29-1-2009 01:37 AM
masa masuk waktu sembahyang tu puj derang memekak gak ke teacher????kalau memekak gak...mmg tahap gaban buta tuli la org tuh...

masa azan kat surau situ tak le depa memekak, masa solat pun tak le, stop jap..tapi sikap mereka ni tak malu ke..orang pi solat kat surau korang melepak
kat tempat merewang atau dok2 kat court..masa magrib plak tu. yang best one day ada kematian, so bawak ke surau tu la nak disembahyangkan...
aku tgk dari tingkap umah aku, sekelompok orang tua dan sedara2 mara si mati kat surau..sebelah surau ada court..sekumpulan anak muda main takraw..
aku pun hehhe confuse..ada kematian ke keramaian...

Cuma bg aku la...nak pasang lagu2 tu....up to the certain level ...rasanya takder masalah......ini ada yg start memekak ni sehari sebelum kenduri tu....buat karaoke sampai pagi buter....pehtu sambung plak pagi esoknya.. .....

Plak tu volume memekak tu mmg sampai tahap maksimum....tak gheti2 org lainnyer privasi....tambah plak kalau buat kat jenis umah Flat/aprtment/kondo ni....buat plak kat area tgh2 umah tu...uishhhhhhhhh...mmg hampeh...:@

aku ingat aku je yang menyampah dengar karaoke time kenduri kawin. rupanya ramai. aku boleh accept lagi kalau derang pasang lagu. ni berkaraoke. dari sebelum kenduri sampai le lepas habis kenduri tu, bawak ke malam. nak sembahyang tak khusyuk. tengok tv pun tak syok. tidur pun terganggu. kalau sore sedap tak pe jugak. ni sumbang-mambang.

Originally posted by shidaaziz at 2-2-2009 05:29 PM
aku ingat aku je yang menyampah dengar karaoke time kenduri kawin. rupanya ramai. aku boleh accept lagi kalau derang pasang lagu. ni berkaraoke. dari sebelum kenduri sampai le lepas habis kenduri ...

Hahahahahahhaha..........itule sebenaunya shida....Karouke ni mmg aku nyampah tahap gaban....sorenya...aduhaiiiiiii..menusuk jantung....cam nak termuntah2 aku dengo...dah la pitching alri...vibrato melampau2...( errrrrrrrr...mcm AF le plak.. )....Nak2 plak kalau bebudak yg campur dan ikut sama nak berkarouke..cam hampeh..:@

Originally posted by medangmru at 2-2-2009 07:43 PM

Hahahahahahhaha..........itule sebenaunya shida....Karouke ni mmg aku nyampah tahap gaban....sorenya...aduhaiiiiiii..menusuk jantung....cam nak termuntah2 aku dengo...dah la pitching alri...v ...

medang, aku ni dok apartment. belakang apartment aku ni ada setinggan. baik setinggan mau pun dalam apartment, kalau kenduri memang rajin sangat berkaraoke. aku dengar asyik ulang alik lagu yang sama je.

Follow Us

Reply #106 shidaaziz's post

errr shidaa...ada tak derang karouke Lagu nasyid???Konpem takder kan...Sumernye lagu2 yg memekak...dah lah lagu memekak....Org yg nyanyi tu plak mmg sejak azali suaranya mcm guruh...

Balas #107 medangmru\ catat

derang suka nyanyi lagu 60-an. lepas tu lagu ziana zain, lagu siti. macam ko cakap le, suara tu memang buat cair taik telinga je

tak dinafikan yg salah satu sebab derang bukak Radio kuat2 tu untuk menarik perhatian danmemaklumkan bahawa tuan rumah sedang wat kenduri kawin.....dan....tak kurang jugak yang nak menunjuk2 pada jiran2 yg lain yg mereka mampu adakan Pesta Karouke sptmana yg jiran2 pernah buat....kira2 nak lawan la kaouke mana yg lebey bagus dan paling memekak...

Originally posted by shidaaziz at 2-2-2009 10:49 PM

medang, aku ni dok apartment. belakang apartment aku ni ada setinggan. baik setinggan mau pun dalam apartment, kalau kenduri memang rajin sangat berkaraoke. aku dengar asyik ulang alik lagu y ...

kalo ada kenduri dan karaoke pe kata ko join sumbangkan lagu..nyanyi lagu "sepohon kayu"...."bila izrail datang memanggil...." heheh sure cabut
semua orang balik umah..

sbb yg dijemput tu pekak badak

kalau sound system ok takper la..
kadang2 derang pakai yg cap ayam tu..aduyai...
wat bingit tingerr je...

tahun lepas, masa ke rumah sedara saya, ada sebuah rumah yang mengadakan majlis perkahwinan. memang meriah beserta karaoke, ada dj semua lah, tapi malangnya betul2 sebelah rumah tu ( rumah kampung, dalam 50 meter je jarak) ada kematian.

sedih tengok sebab rumah yang ada kematian tu, kelihatan orang2 yang bersedih duduk kat beranda dan luar rumah tu, nampak la berkabung...sebab baru pagi tu ahli keluarganya meninggal.

tapi elok je jiran dia, memekak2 menyanyi sesuka hati....:@

hisshhhh.......tak de sensiviti langsung..........

aku pun tensen ngan senario melayu kawen memekak ni
ada sekali tu aku gi kenduri kawen kawan aku kat nilai.. dah la masa tu aku gi sorang, janji ngan kawan nak jumpe terus kat umah kenduri tu.. sekali aku sesat da.. aku call kawan aku yang dah smapai sana tu nak tanye direction, atau dia bole collect aku kat nilai3 ke.. sekali haram dia tak angkat telepon.. berkali2 aku tepon tak dapat.. setelah berusaha bersusah payah maka jumpe laa rumah kenduri kawen tu.. dah sampai tu..masyaAllah memekak bising nak mampus sebab masa tu adik pengantin tengah karaoke dengan tak malunya dengan suara sumbang mambang pehtu speaker pasang sekuat2 yang bole.. dalam hati aku berkata "patut la kawan aku tak dengar aku telepon dia 8 juta kali :@ "..

tu satu hal.. bila gi kenduri kawen ni mesti la time tu nak jumpe kawan2 yang dah lama tak jumpe.. nak sembang2 tukar2 cerita ngan diorang.. pehtu nak jugak borak2 ngan pengantin yang merupakan kawan kita juga.. haram takleh sembang sebab tak dengar! dek kerana karaoke maut kaum keluarga pengantin tuh yang memekak melolong cam orang gila :@ .. marah le nih

Rate

1

aku suka jek time kenduri ade nyanyi2...nak2 lagu pengantin baru....klu senyap je kang..inagtkan kenduri org mati lak...

Originally posted by reez54 at 20-12-2008 10:44 PM
nyanyi kuat jerit2 yang pitching lari yg ta tahan tuuu

Betul3, kalau sedap suara ala2 broery atau siti nurhaliza, boleh la pertimbangkan. Ni mcm hadoiii, hahhahah

Reply #116 lica_mica's post

siap budak2 kecik join sekaki karoke...tu yg tak tahan...

karaoke ni boleh kalo time bersanding ke..at least meriah skit..

cuma yg tak bagusnyer karaoke time malam sebelum bersanding..mmg la sakit hati..

org nak tido mmg tak boleh..

Reply #118 weta_studio's post

kalau dulu2 kat kampung derang bantai pukul rebana..main kompang sepanjang malam....

Originally posted by medangmru at 2-3-2009 08:10 PM
kalau dulu2 kat kampung derang bantai pukul rebana..main kompang sepanjang malam....

pukul rebana masih sedap lagi untuk didengar. ni yang menyanyi suara sumbang-mambang. bernanah telinga