CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

Kenapa kenduri kahwin melayu suka memekak?

Originally posted by mongoose_kidz at 22-12-2008 09:05 AM
aku rase ok aper...
merapatkan hubungan antara keluarga,jiran dll
ye la dah penat waktu kenduri..blh gak relax skit

betul tu
kalau mcm kat kampung2 kan bila ada kenduri semua org turun padang..time tu la baru meriah..bukan selalu dpt berkumpul ramai2 kan...sekali sekala apa salah nyer buat meriah2

kalau majlis ada lagu2, ok pada aku...kalau karaoke...aku tak prefer..sebab kebanyakan yg menyanyi nie jenis perasan jamal abdillah lah, perasan jadi A ramlee lah....pastu kongker abis siottt...hahaha...

Jenis yang bsing2 macam nie mmg biase ker? Kalau di Ganu takde pun macam nie...

kalau rasa jiran kenduri tu memekak...bungkus kain baju gi lah mana mana....agak2 dah abis jiran kenduri ko balik la ..tu pun nak kena ajar ke????

Kalau bising, kita lawan la kebisingan tu
Pasang tv kuat-kuat
Pasang radio kuat-kuat

Kita karaoke kuat-kuat kat rumah lawan diorang

Ala majlis kawin org bisu dan pekak pun bising apa kes.....

Follow Us
YEP disinilah sepatutnya thread ni ini diletakkan..terima kaish kerana mengambil tindakan proaktif diatas report yg aku buat..syabas!!

Originally posted by herrhughie at 21-12-2008 18:47
Eh, saya pi beberapa kenduri perkahwinan melayu belum jumpa karaoke lagi, setiap kali pi makan je..the most tengok pasangan dtg diiringi kumpulan main kompang..agak tradisional agaknya..
Tentang ...

ada tengok tarian silat pulut?

Originally posted by ultra78 at 20-12-2008 10:23 PM
Salam,

Kenapa sesetengah orang melayu suka pasang lagu, panggil band dan nyanyi karaoke semasa kenduri kahwin? Kalau dibuat di dalam dewan tu tak kisahlah, tapi ini buat kat kawasan perumahan. ...

Sini pun mcm tu jugak esp kat kampung2. Kalau di bandar jarang jugak. Takat bunyi kompang menyambut kedatangan pengantin. Kalau tak buat mcm tu tak meriah kot. Lagipun org2 kampung suka termasuk anak2 muda. Kalau di kampung memang majlis kahwin ni dibuat secara gotong-royong. Kalau city people mungkin tak biasa kot. Mcm saya okay je lah. Bukan setiap hari pun kan.

Reply #80 rory1112's post

Ada sesetgh org Cina bila kematian mesti ada buat mcm konsert nyanyian. Meriah je. Ingat lagi time kecik berjiran dgn keluarga Cina. So one of the family members meninggal dunia. So sebelah mlm ada jamuan & nyanyian. Tak ada pun diaorg sedih pun. Besoknya pulak diaorg hantar mayat utk dibakar.

Reply #78 mongoose_kidz's post

Setuju. Nyanyian berkaraoke tu mengeratkan hubungan antara jiran. Give them a breaklah. Lainlah kalau sepanjang minggu or bulan tu asyik berkaraoke memanjang barulah kita complain.

aku pun tak suka bising2 kat majlis kawin

Errr...

Originally posted by ultra78 at 20-12-2008 22:23
Salam,

Kenapa sesetengah orang melayu suka pasang lagu, panggil band dan nyanyi karaoke semasa kenduri kahwin? Kalau dibuat di dalam dewan tu tak kisahlah, tapi ini buat kat kawasan perumahan. ...

Came boleh jadi sampai camtu...? Mesti takde pihak yang memantau ni...

Jizzz... Klong! Klong!

sbb tu la aku kawen dulu wat kat dewan...taknak ganggu jiran keliling....

beberape minggu lepas, jiran aku anak die kawen, punye la bising kan band derang...mmg le time azan zohor tuh derang benti dalam 10 minit...tp time aku nk semayang...punye la tak tenteram...sbb kite ade keje lain kan...bukan dapat nk semayang on the spot kan...so, bunti lagu tu sgt mengangu...tak khusyuk aku nk semayang...anak nk tido pon tak leh...:@ :@ :@

takat bunyi kompang tuh takpe la jugak...sbb bunyi tuh mase pengantin sampai je kan...kite tak tau, ade jiran yg sakit ke...anak demam ke??...kekadang ade yg sampai 1 2 pagi bising lagi....huh..tak tahan weiii walaupon sekali sekala je org kawen nih

kalau bising masa siang tu ok lagi, kadang kadang sampai ke malam boleh sambung karaoke ngan kugiran, patutnya Tuan Rumah yang buat kenduri ni kena peka dengan jiran sekeliling, mungkin ada jiran yang nak kena bangun pagi untuk bekerja esok hari

Karaoke di majlis kahwin wajar dihenti

TUARAN: Acara hiburan karaoke yang kerap diadakan pada majlis perkahwinan dan keramaian lain di daerah ini dan Kota Belud wajar dihentikan kerana didapati mengganggu keselesaan tetamu.

Ahli Parlimen Kota Belud, Datuk Abdul Rahman Dahlan, mengakui kurang menyenangi penularan hiburan karaoke di kalangan masyarakat Islam, terutama ketika meraikan majlis perkahwinan.

"Saya lihat budaya berkaraoke ketika majlis perkahwinan semakin menjadi-jadi di kalangan masyarakat Islam. Saya menerima banyak rungutan penduduk Tuaran dan Kota Belud yang mula kurang senang dengan kewujudan budaya hiburan itu.

"Biasanya apabila bertandang memeriahkan majlis perkahwinan, tetamu turut mengambil kesempatan bertemu dan berbual dengan sanak-saudara dan serta rakan yang turut hadir.

"Malangnya, tetamu terpaksa meninggikan suara untuk berbual supaya dapat didengar kerana perlu `melawan' suara mereka yang berkaraoke," katanya, pada majlis ramah mesra dengan 60 ketua jabatan negeri dan Persekutuan dari Kota Belud di Shangri-La Rasa Ria Resort, di sini malam kelmarin.

Turut hadir, Pegawai Daerah Kota Belud, Najib Muntok; Ketua Polis Daerah Kota Belud, Dupeti Superintendan Mohan Nadassan dan Pegawai Perhubungan Parlimen Kota Belud, Idris Nanti.

Abdul Rahman berkata, beliau hairan bagaimana hiburan karaoke cepat menular di kalangan masyarakat Islam di daerah ini dan Kota Belud sehingga seolah-olah menjadi kemestian setiap kali kenduri perkahwinan.

"Orang datang untuk memeriahkan perkahwinan, bukan tengok pertandingan karaoke. Kewujudan hiburan karaoke itu benar-benar menjejaskan keselesaan tetamu majlis," katanya.

http://www.bharian.com.my/Current_News/BH/Wednesday/Wilayah/20090128081310/Article/index_html

Aku dulu kawin pasang lagu nasyid je....

yee...aku setuju..aku pun bengang gak..apartment aku dok ni memang kalo ada kenduri memang bising sangat2....memang nampak kejiranan tu ada sebab
tolong menolong bergotong royong tu ada diamalkan tapi tak sah kalo tak de band dan karaoke..memang aku sakit jiwa!!! :@

kalo ada keramaian je mesti ada nyanyi2...ada sukaneka mesti ada nyanyi2...aku tak tau le pe nak jadi bangsa melayu ni..suka berhibur je...

Reply #99 teacher_shakira's post

masa masuk waktu sembahyang tu puj derang memekak gak ke teacher????kalau memekak gak...mmg tahap gaban buta tuli la org tuh...