CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Pegawai Teknologi Maklumat Ver.2

Close [Copy link]
Originally posted by ikanku15 at 2-1-2009 10:51 AM
Salam semua...

Im new here.. Dah lama 'google'ing around cr forum TPM, dah lewat2 ni baru dpt.. huhuhu.. sy pun salah sorang yg akan daftar 13 jan ni..
do guide me.. :handshake:

welcome -- ikanku --
hope dapat utilize board ini dengan bagus
have a great discussion and share any info dengan
forum members juga -

yeah...mari....mari...kita meriahkan lagi forum ni...
apa cerita kawan2 yg nk pergi daftar 13 jan ni...
semua dah ready ke?
so far mama mcm dah ready la...
mintak update la apa2 info k...

Salam semua....

Salam perkenalan n selamat tahun baru 2009..actually sy dh lama ikuti thread ni tp baru skrg leh login...ada mslh sikit masa login
Sy gak tergolong dlm  calon2 PTM yg akan mendaftar di JPM 13hb nanti..
So, mcm mana sume dh bersedia ke nk hadapi dunia baru di tahun baru ni?...hehehe
Hopefully sy dan rakan2 sume dpt memikul tanggungjwb sbg PTM dgn baik k..hehee azam thn baru ni

Nk tanya sikit la pd sesiapa yg tahu, ttg penempatan yg akan diberi nanti bile ye diorg decide?
Aritu call pn asmah dia kt penempatan lum dibuat lg..
Sy kalo bole nk posting kt negeri sendiri je...kalo boleh la...

Selamat tahun baru 2009. Nanti masa lapor diri harap2 dpt posting kt negeri sendiri. Tp kalau tak dpt takpa lah. Saya pun nerves. Saya tak tau apa nak prepare. Ada apa2 nak prepare kah? Sebenarnya saya masih blur skop tugas PTM nie. Ada spa2 boleh share sikit pegalaman?

Balas #55 ikanku15\ catat

nasib baik terbaca. ingatkan kena daftar kat auditorium JPA. siap dah pusing2 dan hafal cara nak datang bangunan JPA kat Parcel C rupa2nya auditorium JPM. adus kena pergi pusing2 lagi.

lebih kurang seminggu lagi...adoi yay...debaran makin terasa...

Follow Us
dah lame tak jenguk thred ni.. actually dah start cuti2 malaysia... tp cuti kat umah je   save bajet takut gaji bulan 1 tak masuk nanti

lagi seminggu je gi ye.. countdown la kite....

Salam. Walaupun baru sebulan berkhidmat. Tapi boleh la nak cerita serba sedikit pegalaman. Kat tempat saya ni, diorg pgl PTM sebagai SA.Emm, kita biasanya kena tau setiap fasa dari analisis, rekabentuk dan sampai step akhir bagi latihan kepada pengguna. Pastu kita kena testing sistem. Kalau ada masalah aturcara, kita kena mintak pptm tgk. kalau boleh kita pun kena tau pasal aturcara. Portfolio seperti manual pengguna, proses kerja dan carta aliran sistem pun kita kena tau jugak. Banyak lagi kita akan belajar dari semasa ke semasa. Selamat menempuh alam pekerjaan baru.

Balas #68 hh_85\ catat

terima kasih kerana sudi berkongsi pengalaman. so PTM nie mcm SA lah kerja dia. Ada buat coding jugak kah? Last tpt saya kerja coding buat dlm VB dan C je. Kalau java, saya lama dah tak sentuh. Cuma time study dulu je ada sentuh Java.

Akum and  salam sejahtera to all..
herm, baru jer googling F41 semalam, pastu kuar result yang menghala ke forum nih..
ingat ari ni br nk buat medical checkup, akujanji, gambar berkot... dok kt Melawati, jauh gak klau kena ngulang ke putrajaya..
nak tanye skit, yang auditorium tu bangunan sebelah jalan menghala ke masjid Putrajaya tu ker?

hello all...interferens baru balik dari JPA...pergi hantar borang profile pegawai tadi..hantar by hand jer, sebab dah lewat..huhuhu...esok last kan ? siapa lum antar lagi ??

Balas #70 four_add\ catat

apa kata kita car pool masa time lapor diri tu...saya dok area ampang...at least tak sorang2  bila sampai sana nanti. kalau nak pm lah saya.

hi guyz, lama gile tak jenguk sinih..

saya adalah batch yg daftar 25 nov aritu. nak share bbp perkara hasil dr pengalaman saya setakat ni;

a) gaji saya baru masuk arini. ada member yg dpt minggu lepas, ada member yg belum dpt lagi. berdasarkan angka yg masuk tu, nampaknya depa mengambil kira gaji & elaun utk bln november, termasuk juga sebahagian kecil bonus thn 2008! . rasanya skrg gaji tak lambat mcm dulu lg.
b) bagi yg baru kat sini, memang jalan nya agak mengelirukan. saya cadangkan anda semua rujuk ke maps.google.com. google maps benar-benar membantu kerana ia bukan saja boleh menunjukkan jalan dengan tepat, tapi juga boleh memberitahu jarak + tempoh perjalanan ke dari a ke b. malah bentuk bangunan pejabat + rumah saya pun boleh ditunjukkan (kena zoom), so saya boleh gunakan google maps tu utk tentukan arah kiblat. klik sini utk peta JPM.
c) jenis kerja PTM ni pelbagai. bergantung pd tempat anda ditempatkan. ada tempat yg perlukan anda buat sistem, ada tempat buat network, ada tempat buat keje2 admin. bergantung jugak pd jenis boss kita. kalau dpt boss yg bukan org IT (berlaku kpd bbp org dr batch saya), keadaan nya mgkn teruk sikit.
d) ttg penempatan, pd hari ke-2 anda cuma tau kementerian mana anda akan dok, tapi secara spesifik lom tau lg. boleh jd di kementerian, boleh jadi di agensi/jabatan. cth KDN, under dia ada PDRM & kastam, MOE ada jabatan audit, MOA ada pertanian, perikanan dll. tempoh melangut di kementerian ni vary. ada yg dpt tau hari tu jugak, ada yg ambik masa sampai 2-3 minggu kemelangutannya.

saya cadangkan anda sticklah di putrajaya, jgn balik negeri. byk kelebihan nya dok di HQ ni. mgkn senior2 bole cerita lebih lanjut.    anyway, dgr kabar intake 13jan ni akan ada sebahagian yg ditempatkan di negeri. kpli 2008 hampir kesemuanya dihantar ke sabah/sarawak (yg bujang).. harap gejala tu tak menjangkit ke ptm pulak! ekekeke

hrp membantu. thanx. chaloo

wah, bagusla kalau gaji dah tak lambat lagi cam dulu. skrg ni cuma takut ttg penempatan aje la. harap2 tak lah dihantar ke Sabah atau S'wak. tak kisahlah kalau tak dapat HQ pun, sekurang kurangya hometown pun jadila.

Originally posted by cassiopia at 5-1-2009 12:13 PM
apa kata kita car pool masa time lapor diri tu...saya dok area ampang...at least tak sorang2  bila sampai sana nanti. kalau nak pm lah saya.

ok gak klau gi skali.. erm, ampang area maner? saper lg nk join? gi carpool, jimat minyak
yg psl posting nih.. leh mintak tukar ke mmg tetap? herm, harap2nye dpt kt putra or KL ajer..

Originally posted by four_add at 5-1-2009 02:27 PM

ok gak klau gi skali.. erm, ampang area maner? saper lg nk join? gi carpool, jimat minyak
yg psl posting nih.. leh mintak tukar ke mmg tetap? herm, harap2nye dpt kt putra or KL ajer..

ohhoo.. saya tinggal area wangsa maju.. boleh la join sama nanti.. put my name also ya!

Originally posted by ikanku15 at 5-1-2009 06:28 PM

ohhoo.. saya tinggal area wangsa maju.. boleh la join sama nanti.. put my name also ya!

wokey, dah 3 orang.. ada geng nih

ohhoo... okok.. utk persediaan mcm mn pulak ya? hopefully dpt share bersama...

persediaan biasa jer...yg penting siapkan sume dokumen yg diperlukan..

Balas #79 applepie01\ catat

betul2...persiapan mental je la skrang...

persiapan kewangan entah la...macam tak cukup jer duit untuk survive tak degaji untuk 2 bulan...