CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 25865|Reply: 158

Segalanya Ampang : Tesco.. Cerita ceriti.. Makan2 n etc

Pernahkah anda pergi  Tesco Ampang bile time tgh penuh sesak..

Janga pergi tesco ampang...    Sebab:

1) Nak ke tesco Ampang tu dah JAM...  esp. MRR2 kat Pandan Indah interchange.

2) Nak carik parking dah satu problem!!  Sampai berlumba-lumba bergaduh dgn driver lain sbb parking!   Tambah pulak driver KIASU yg curik parking kita walaupun kita dah bagi signal awal dan tunggu LAMA!!!    :geram:

3) Orang ramai kat Teco... sampai nak tolak trolley pun jadi masalah sbb tak muat..

4) Queue nak bayar punye lah berjeler-jeler...    dapat pulak orang kat depan tu ade problem dgn kredit kad dia!!!  

5) Nak keluar aje menuju kearah kereta, driver lain dok ikut membontot ikut kita sbb dia nak amik parking kita!!  :geram:   Buatkan kita nak kena rush masukkan barang dlm boot kereta!!!  

6) Balik nak keluar ke MRR2 tu pulak JAM GILER!!

JANGAN PERGI bile time orang dapat gaji!!!!!!!!!    :geram: :geram: :siok:

trid neh gen sudah mergedkan tuk 4 jenis trid berkaitan ampang huhu.. byk gila trid psl ampang.. so
page satu neh psl tesco ampang.. page 3 boleh baca psl cerita2 di ampang page 4 boleh skodeng psl ulang parking kt ampang point dan tmpt makan besh2 kt ampang.. so any trid psl ampang boleh letak kt sini

Last edited by genchi on 20-12-2012 08:33 AM

Reply #1 sas_world's post

Post Last Edit by myhazil at 12-8-2010 15:51

---Edited----------

tesco baru lg mmg camtuh kot..

tp p tesco kajang, baru bukak .. ok jek ..

agaknya population kt ampang berjuta giler org

Reply #1 sas_world's post

thanks for the reminder ...
so org yg macam aku yg terpaksa mengadap jalan tu hari2 sebab pegi balik keje....
bengangla ya amat.......
dulu dok menyumpah sapa la yg approve tesco kat situ... aisehhh... buat le kat dalam sket... bukan betul2 kat tepi mrr2

Reply #4 atira's post

ekeke, guna mrr2 gak ke .. hihihh, samalah kite .. pegi balik .. mmg kejadah haram la sapa approved tesco kt situ..

lg satu dok menyumpah, sapa lah p design mrr2 p jadik 2 lane dekat pandan indah tuh

pernah lalu situ..tapi taj singgah pung... jammed giler

Follow Us
Originally posted by dak_ker at 25-8-2006 12:20 PM
ekeke, guna mrr2 gak ke .. hihihh, samalah kite .. pegi balik .. mmg kejadah haram la sapa approved tesco kt situ..

lg satu dok menyumpah, sapa lah p design mrr2 p jadik 2 lane dekat pandan inda ...

Aku pun setuju..hamjadah betul design cenggitu... tetiap ari jam aku tgk... sian betul sape pepagi nak keje menghala ke KL....

Aku gi keje ke Putrajaya from Ampang time pergi..ok aaa..x jam.. time balik tuh hangin jerk satu badan....

Ditambah jugak dgn ade TESCO kt situ lg la bertambah jam... aku tgk penuh satu macam jerk TESCO kt situ x kire weekday ker weekend...

tesco ni tak best pasal parking kat luar. susah kalau hujan. tapi apa kan daya, rumah aku 2 KM aje dari tesco tu... itu aje yg terdekat.

nama je tesco ampang, padahal tempat tu kg.pandan.
lokasi dia kat tepi highway mmg cantek la. tarikan pada org ampang, cheras, pandan, dan area keramat-wangsa maju dan lelain kawasan yg dekat. tu pasal bizi gile waktu puncak.

Originally posted by bzzts at 25-8-2006 06:14 PM
nama je tesco ampang, padahal tempat tu kg.pandan.
lokasi dia kat tepi highway mmg cantek la. tarikan pada org ampang, cheras, pandan, dan area keramat-wangsa maju dan lelain kawasan yg dekat. tu  ...

tul tu.....

Tapi ada kebaikannya jugak selain drpd bermacam haramjadah yg ditimbulkan Oleh Tesco...Carrefour Wangsa Maju dah kurang skit seboknya....sulu..nak tolak trolley pun payah...esp hujung minggu....skang ni dah ada kurangnya.....:hatdown::hatdown:

Pasal Design tu mmg cam celaka..setuju dgn Myhazil....sesaper dr Tesco dan nak U-Turn kat depan Flyover tu,....jgn harap..mmg ramai yg salah sangka dan ingat bley wat U-Turn kat depan tu....Aku yg dah selalu ulang-alik MRR2 ke Pandan Indah pun ingat ada u-Turn kat depan tu ..tapi..hahahahahahaha.....memula tu gelabah laa.....lelama ok.....dan nak pusing balik ..Yarabbi..Punyalah jauh......perancangan TESCO mcm SIAL .....:geram::geram:

Reply #10 medangmru's post

U-Turn bawah fly over pandan jaya tu ke? mmg ada kan? aku slalu u turn kat situ.
slalu tunggu lampu ijau. kalo belah sana, bawah fly over dekat ampang point ada U turn gak.

err... betul ke... atau jambatan mana yg korang ckp ni?

Originally posted by bzzts at 25-8-2006 07:09 PM
U-Turn bawah fly over pandan jaya tu ke? mmg ada kan? aku slalu u turn kat situ.
slalu tunggu lampu ijau. kalo belah sana, bawah fly over dekat ampang point ada U turn gak.

err... betul ke... a ...

dr pandan Indah menghala ke Ampang Point....kan ada satu flyover menghala ke Ampang point...situ mana ada uturn..yg ada Uturn kat Flyover amp. Point...itulah buat ramai yg terkeliru....:siok:

mula2 memang mcm tu
lama2 hanya hujung bulan je ramai org

Semua Shpiing kat Tesco la.. Giant laa...

aku sorang je shopping kat pasar malam Serdang...

Malunye aku... hehehhe....

saper suruh ko pegi sana??

aritu masa baru2 buka rasanya mcm ada RELA jaga parking kalau x silap la...skang takde dah ke?

Dah kat situ jam, buat pe nak ada Tesco kat sana? Apaaa raaaaa... Huhu...

betul betull..sgt lah teruk busy..aku dok area2 tue pun dah mcm tobat gak nak gi situ lg...better cari tempat lain lah...

tesco kat area kl ada satu je ke?

aku salu gi tesco saujana impian kajang..oklah tak ramai sgt cos aku gi on weekdays..
tak pernah shopping on weekends..sb tau sesak gile..baik aku gi holiday dgn family tepi pantai..nak soping ari biasa pun boleh..

Originally posted by miss_comel at 26-8-2006 03:55 AM
tesco kat area kl ada satu je ke?

aku salu gi tesco saujana impian kajang..oklah tak ramai sgt cos aku gi on weekdays..
tak pernah shopping on weekends..sb tau sesak gile..baik aku gi holiday d ...

sbb tu la...hanay satu kat area KL..yg lenglain kajang, Puchong....