CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: harleena

Hati-hati bila shopping kat hypermarket/supermarket

Reply #60 medangmru's post

mydin pun lebey kurang gak med... sumanya lebih kurang sama jer...
katakan barang A murah kat tesco...
tapi barang B murha plak kat K4...
barang C plak murah kat giant...
barang D plak cuma ada jual kat mydin...

so... takkan la kita nak gi suma tu kan... ni teknik jualan jer... tapi kalo nak cari barang yg berjenama hypermarket bukanlah tempatnya...

aku bengkek dgn tesco sbb takmo jual kicap kipas udang yg asli

Originally posted by ryo_takahashi1 at 9-2-2009 11:30 PM
mydin pun lebey kurang gak med... sumanya lebih kurang sama jer...
katakan barang A murah kat tesco...
tapi barang B murha plak kat K4...
barang C plak murah kat giant...
barang D plak cuma  ...

Lorrrrrrrrrr...rope2nya selera kita sama la Ryo..Kipas cap Udang tu...

Tesco aku makin berbulu ngan sumer2 Produk nak jual atas nama TESCO...cam hampeh...kipas Tesco tu x sedap langsung........minuman2 cap Oren, Sarsi dll cap F&N tu kebanyakannya dah tkr ke Jenama TESCO....nak carik jenama2 terkenal dah makin susah.....sampaikan Sarding pun Jenama Tesco...Air mineral pun jenama TEsco....cam hampeh...mmg lah murah...tp tak tepati selera aku...:@:@:@

Reply #62 medangmru's post

sbb tu utk barang2 dapur aku gi mydin USJ je... kompom ada menda yg aku nak carik...

Balas #60 medangmru

aku kumpul point CC..aku pakai CC Mybk.dulu die ade promote 2x point.if biase dpt 2 kita dpt 4.aku rase promotion die continue lai kott..ade da lame tak check

Sejak kempen memboikot nih...anis pun tak pi shopping dah kat k4 alamanda...dah 2 bulan lah kiranya tak pi shopping barang2 dapur kat k4 alamanda nih...Sekarang dah beralih kasih shopping barang2 dapur kat...
Pasaraya Halal Metamorf di Pantai Dalam, KL..walau sedikit jauh dari rumah...namun anis gagahi juga jalan ke sana..sambil ronda2 tengok2 Pantai Dalam...

Mydin putrajaya pernah pi jugak....ok, kena ambil tau jugaklah saper yang pi shopping at mydin ni..kena ambik tau tarikh xpired kat produk2 yang deme letakkan kat rak..pernah dulu, beli tepung superfine, sebab sebelum2 ni beli kat k4..tempoh xpirednyer lama lagi...so, masa tu main ambik jer lah kat rak di mydin putrajaya tu...sekali sampai rumah....lagi 2 minggu nak xpired dah tepung tu..then..bila anis bukak....tepung tu dah berbubuk...selain tu rempah kari juga tempoh xpirednyer anis terambik lagi sebulan jer nak mati tarikhnyer...then anis pi shopping kat pasaraya halal metamorf nih...puashati....alhamdulillah......

Rate

1

Reply #65 AnisSuraya's post

yg tu mmg kita sebagai pengguna kena amik berat... cek tarikh luput dan sebagainya... so far beli barang kat mydin USJ takde masalah.. barang sentiasa sampai baru sbb ramai orang beli... yang bagusnya mydin ni... dia siap labelkan barangnya buatan belanda (masa kempen boikot belanda hari tu)...

Follow Us

Balas #66 ryo_takahashi1\ catat

Kat pasaraya halal metamorf ni lagi best.....mana2 barangan boikot...deme letak label punyer lerr besorr kedebak kat barang2an tersebut..BOIKOT...   yang seronoknya...shopping kat sini....produk2 banyak produk tempatan/bumiputera...mee buatan bumiputera...laksa mentah buatan bumiputera...rasanya...inilah tempat shopping anis sampai bila2...mydin ni selalu sesak...kaunter lembab dan slow...kemudian mydin alamanda tu design letak kaunter, letak barang tak menarik sangat dan sedikit tak praktikal...hehehehehe...mydin usj jauh ler bebenor....

dulu b4 kempen boikot2 ni, aku suka shopping barang2 dapur kat Tesco... skrg ni dah idak ler..

asben laks suka shopping barang dapur kat Econsave... skrg ni kitaorg shopping (kadang2 jer sbb nak gi Econsave tu jauh sgt) kat Jusco...

pada aku reger Jusco ngan Giant tu cam lebih kurang jer... tp aku lebih suka kat Jusco sbb bersih..

Pengalaman scan reger lain ni.. masa kat Tesco.. beli Dynamo 5L.. kat rak tulis RM22.90.. tp bila scan reger rm23.. asben aku yg bising2...
sib baik dapat refund..

Rate

1

econsave kt kajang pun ader..sejak boikot memang aku pi mydin putrajaya or emergency-beli kt kedai depan umah aku je.aku tak kisah ler design tak ok kaa..janji boikot.nak pi pantai dalam tu jauh lakk.kos duit minyak kena kira tu..lai pun sejak tak keje kt kl malas ler nak pi area kl ni..

Tesco dah semakin mahal ..

aku mmg alert bab ni..
plg bagus..time cashier scan brg tu...
mmg kita akan terus nampak dgn jelas kalau ada perbezaan harga..

kalau tgk resit..kalau brg sket xpe..kalau byk sgt..kita pon jd kompius...

hb aku plak jenis x tgk..main byr jer...
bila dh lama2..lps byr terus bg resit suruh aku check..coz mmg byk kali terkena tgk kt rak lain rega...bila scan lain rega...

Balas #70 medangmru\ catat

hehehehe... dulu suka gi tesco (shah alam)... sbb suka makan hot plate yee mee..

skrg ni.. idakler .. cariklah kat tempat lain..

apa2pun, rasanya kat semua supermarket mesti ada kes yg sama... sbb brg2 xder tag reger.. reger pun kat rak jer... kalau jenis user yg main capai jer cam aku ni.. mesti terkujat bila bayor...

tp ada sekali tuh.. aku pi beli susu anak kat speedmart99.. tag kat kotak reger rm49 tp masa dia scan rm47.. aku tanya cashier tuh, tol ker reger tu.. sbb kat kotak lain.. dia ckp diorg tersalah tagging...

hehehehehe.. aku ni kan baik... dpt murah pun bising..

saya lak selalu kena kt K4 sal free gift...selalu out of stock..cm xlogik ja...tgk produk yg dok jual tu punya la byk tp free gift dh abis..selalunya quantity brg dgn free gift mesti la sama byk kan??selulnya free gift yg best mmg jd cm ni..mmg la dia org ganti yg lain tp yg ntah pa2 ja..mmg low quality la..xto la nape jd cm ni..

Kat giant lak penah jumpa dia org jual brg2 free gift nie...cerdik2..free gift pun nak buat duit..hampeh tul..

mana pegi kicap cair?

er....tak tau la relevan ke tak tanya kat thread ni?

dulu garlic salu beli kicap cair Maggi...so, lately ni dah pegi ke
Giant Nilai, Carrefour Alamanda, Giant Kinrara....mana pegi suma kicap cair?
yang ada stok2 brand yg was2 nak beli, ataupun brand hypermarket tu sendiri (tak sedap!)

ada sesiapa yg sedar ke situasi ni

Reply #74 garlicOil's post

memang pon slalu gtu..hampeh btul...

Aku sker minum Nescaffe.......kat Tesco rega Nescaffe ni semakin hari semakin naik....aku rasa kat sumer Hypermarket.....ni contoh kenaikannya :-

Bescaffe Refill yg 100 gram ( kalau  x silap aku )

Jan 08 - RM5.99

March 08 -RM6.38

June 08 -RM 6.78

Sept 08 -RM6.99

Dec 08 -RM7.58

Febr 08 -RM8.80....

Reply #76 medangmru's post

sbb dia soh beli nescafe brand tesco...

Reply #76 medangmru's post

wah medang....siap catat rega tiap bulan  

ni mesti dah naik migrain ni byk sgt minum caffein....

Reply #78 Sisipan.eMas's post

mmg simpan resit tu setiap kali beli...tu yg tahu perbezaan rega...

Reply #77 ryo_takahashi1's post

errrrrrrr....blum ada rasanya ryo...