CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rascalgirl

Calon simpanan SPA

Close [Copy link]
berdebarnye tunggu result intebiu....doakanla ye korang semua....aku nk tolong famili aku....

Originally posted by otai_g at 25-9-2008 10:13 AM
nasihat aku bersabarlah.
aku tau ko excited sgt nak dpt keje gomen.
aku yakin yg b4 setahun ko akan dipanggil utk melapor diri kat spa  ...

utk org yg blum join gomen mcm aku, mmgla excited sgt nk dpt keje gomen....ko dulu pn time tunggu spa panggil, rasa excited bagai...

tp utk org yg da join gomen (whom i meant is you), nape aku rs mcm tak excited je....ko pun PLV kan??

teruk ke? at least kasi tau, apa ko rasa x best ni...so aku pun takdela mengharap sgt kan...

Reply #21 rascalgirl's post

ye la ada la..contohnya aku ni..calon simpanan part2

Reply #61 emiliahani's post

insya allah..ada la peluang nya nanti..tunggu dan berdoa la..bagus la nak tolong famili..

hohohoho canggihnye
siap ada simpan-simpan lagik

sambil menunggu tu jgn nganggur lak

gi cari kejer kat tempat lain

pengalaman tu leh gak dibawa ke jawatan yg ditunggu tu

hohohoho canggihnye
siap ada simpan-simpan lagik

sambil menunggu tu jgn nganggur lak

gi cari kejer kat tempat lain

pengalaman tu leh gak dibawa ke jawatan yg ditunggu tu

Follow Us

Balas #22 rascalgirl\ catat

FYI aku la antara yang penah jadi calon simpanan.  sama la kena tgu setahun. tapi syukur la last2 dia panggil jgak..masa aku interview dulu mmg time tu SPA tgah cari orang yang dh bekerja.bergantung kepada kehendak SPA la...y ptg salu berdoa.aku pun dulu time tgok result jadi calon simpanan xde la harap sgt sbb org cakap bukan 100% ko akan dapat..tup tup aku dapat surat dari SPA.syukur la....

masa ivew dulu mmg dia ikut alphabet.xtau la skang cane...

Originally posted by re_id at 26-9-2008 03:22 PM
FYI aku la antara yang penah jadi calon simpanan.  sama la kena tgu setahun. tapi syukur la last2 dia panggil jgak..masa aku interview dulu mmg time tu SPA tgah cari orang yang dh bekerja.bergant ...

congrate...dpt jugk at last kan...mcm sekarang nie mostly kawan2 aku ramai yg calon simpnan diaorg panggil utk isi kosong jawatan...bagusla kan...mudah2 ada rezeki kita semua

Aku antara calon simpanan. Tp alhamdullilah dlm x sampai 6 bulan aku dah dpt offer letter. tp aku penah tanya mmg ada yang x panggil sampai expired tp jrg sgt2 ler

Originally posted by arek at 19-9-2008 12:05 PM
calon simpanan bukan calan yg akan diambik utk isi kekosongan kalau ada org tolak...selalunya dalam gomen kalau nk ambik staf...katakan nak ambik 50 org ...dia akan buat interview...tp pengambila ...

jawapanya ni mcm logik sikit la...sebab kalau nak kata orang reject gomen,then panggil calon simpanan rasanya kebarangkalian rendah la...mcm susah nak tengok org tolak kerja gomen...

calon simpanan ni banyak kategori ada yg 3 dan 6 bulan serta setahun...dari apa yg aku tahu,kebanyakkan kenalan aku yg jadi calon simpanan semuanya dapat...SPA pun ada kata more then 80% calon simpanan akan dapat...

Ada gak kes yg mana bila SPA wat interview Pegawai Tadbir (contoh jer),then 50org telah di lantik dan 20 orang calon simpanan....suddenly jika ada lagi kekosongan Pegawai Tadbir time tu,interview tak akan dibuat, SPA akan ambik dari calon simpanan...

Biasanya yg bergred 41 memang kena tunggu lama berbanding kumpulan sokongan 17-27. Ini kerana gred 41 ni bilangan keperluan dia amat kecil dalam satu-satu jabatan (melainkan di putrajaya). Mungkin dalam satu jabatan tu nak 1-2 org je bergred 41...boleh rujuk statistik setiap kali temuduga dibuat..kalau kumpulan sokongan boleh cecah ratusan kekosongan. Lagipun bila interview kita kena bersaing juga dgn calon2 PTK(expecially calon2 gred 27-41). PTK ni kira org gomen yg nak naik pangkat.So siapa yg dapat jadi calon simpanan kira bernasib baik jugak,ada sesetengah org tu langsung tak dapat@gagal.

Ini konsep Calon simpanan yg aku tahu lerr...bukan maklumat rasmi SPA..so better call SPA kalau nak tahu lebih lanjut....

[ Last edited by  stone_kold at 29-9-2008 04:08 PM ]

Balas #70 stone_kold\ catat

jgn terkejut kalo aku ckp actually nowdays mmg ada segelintir maybe dlm 5% list yg diminta utk melapor diri tp x pegi melapor diri sbb mereka reject jawatan tersebut.x caya tanya spa sendiri, dlm setiap sesi lapor diri mesti x pernah penuh atau means 100% calon yg hadir.

actually persepsi msyrkt skang memainkan peranan jgk utk terima atau x keje spa.yer la asal keje gomen jerk semua org igtm dia kaya2.gaji ribu2.tp hakikatnya org keje gomen sbnrnya gaji cukup mkn jerk.nmpk je mcm mewah/senang tp sbnrnya x de la spt yg disangkakan.thats y ada pendapat kata kalo nak kaya jgn keje gomen, keje la private.ni mmg betul2 realiti.

di samping itu kena posting sabah/sarawak jgk memainkan peranan knp org akan berpk 2 kali utk join gov.once dah accept keje gomen kena la bersedia utk berkhidmat di mana2 saja dlm malaysia ni.

ni adalah antara faktor knp2 org tolak keje gomen bila dah dpt offer.so offer yg kosong tu mempercepatkan proses calon simpanan utk diserapkan.

Balas #71 otai_g\ catat

hmmmmm....
kalo kite dpt koje gomen Alhamdulillah sesangat...kitela org yg paling bahagio.....
bukan tak suke ngan koje skarang..suke sgt...tp tule pasal..tak sume koje kat MNC ni gaji bosar..gaji saye ni kecik je berbanding ngan kengkawan yg koje gomen gred 27 ke atas...tensen gak bile org sume sangkekan gaji saye ni byk sgt bile depa tau name tempat koje saye skrg,memangla MNC tapi takdela gaji tu sebesau yg org luar sangkekan...
apa2pon saye bersyukur ngan koje skarang..tapi akan tetap apply koje gomen...hehehee...yg penting tak leh putus asa kan...

selamat berjaya utk kengkawan sume..Insya Allah kalo ade rezeki,dptle koje gomen....chaiyok..chaiyok..

P/s-hmmmmmm...bilela result exam 15jawatan aritu nak kuar?

Balas #72 dewina\ catat

ni silapnya org yg keje private atau mnc atau selain drp gov.
mcm aku dulu pun ex glc n bos aku selalu pesan.
dlm industries kita kena asah skill kita n then demand salary dgn skill yg kita ada.drp skill tu kita akan tetapkan berapa price utk job yg kita buat.
tp sayangnya golongan pekerja ni kebanyakannya termasuklah aku dulu just berfikir dtg keje pagi ptg balik n cukup bulan dpt gaji.
kalo setakat berpk mcm tu smpi bila2 pun x kan pegi jauh.
mcm my ex-bos dulu pun mula dr bawah.dia bnyjk belajar n asah skil dia.berdasarkan experienced yg dia ada dia bleh demamand pos yg tinggi kat company skang n dpt gaji yg dia mintk.pihak industries x de masalah nak bayar brp gaji yg dia mintk sbb knowledge n skill yg dia ada tu mmg sangat diperlukan oleh company.

c how beautiful career path?

aku harap la ada rezeki aku dlm gomen nie...mana la tahu ada lagi kosong utk post W41 nie...

aku pun penah jadi calon simpanan f41 dulu. pas 2-3 bln dpt panggilan, tp aku tak gi since gaji dia kurang dari gaji aku pd masa tu

wifey aku jadi calon simpanan lebih 3 thn. masa interview tgh ngandung anak pertama, masa dpt keje anak dah 2.

Originally posted by stone_kold at 29-9-2008 01:09 PM

jawapanya ni mcm logik sikit la...sebab kalau nak kata orang reject gomen,then panggil calon simpanan rasanya kebarangkalian rendah la...mcm susah nak tengok org tolak kerja gomen...

cal ...

emmm.....if nak tunggu spa panggil, kena tunggu surat posmen by hand ke??? tak bleh check kt website spa ke???
sbb aku akan pindah rumah lg dlm sebln dua ni, and aku takut surat tu sampai kat umah lama aku.....mcmana nk tukar alamat???if daftar blk online, address baru leh tukar tp surat utk lantikan(contohnye) still ikut alamat lama aku dulu kan.....any advice?

Balas #70 stone_kold\ catat

if tukar address baru, kena apply jawatan online baru kt website kan??

but, if surat lantikan datangla, dia follow adress baru yg update kt website ke or akan ikut address lama macam kena panggil g interviw?

korang tengok tak statistik utk jawatan yang korang dpt seblum g interview???

aku tau statistik utk jwatan yg aku mintak tu, 15 kekosongan and 25 calon simpanan....aku diantara 25 org calon simpanan tu.....fuh, rasa mcm byk nak tunggu queue jawatan ni.....

sistem queue ni mcmana??ikut point or markah during interviw ke or by alphabetical order....sape bleh share???

Originally posted by otai_g at 1-10-2008 03:48 PM
di samping itu kena posting sabah/sarawak jgk memainkan peranan knp org akan berpk 2 kali utk join gov.once dah accept keje gomen kena la bersedia utk berkhidmat di mana2 saja dlm malaysia ni.

aku mmgla sesangat nak gi sabah/swak ni...sbb aku dr sana....nak campak aku g sane pun tak kisah.....

aku skang ni pun menetap di semenanjung.....and aku tak kisah kena bertugas kat mana2.....

Balas #77 rascalgirl\ catat

ya memang kau kena update kalau tukar address.... kan updates tu ambik masa 3-4 hari waktu bekerja baru masuk dalam sistem..so kalau masa surat tu di hantar dia mesti rujuk data terkini...kau leh call bahagian proses spa untuk tahu status pendaftaran kau...

tak tau lah apa kaedah dorang tok select calon simpanan ke jawatan kosong tu. Tapi rasanya merit kot..tak kan lah durang main agak2 semasa tentukan calon tu jadi calon simpanan atau gagal...mesti ada penilaian bedasarkan markah....kalau pakai alphabetic,apa cerita calon yg nama bermula dgn "z"? uhuhuhuhuhuhu...masak tu