CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: contessa

warning letter.....

Originally posted by contessa at 5-8-2008 11:03 AM
tu lah...klu dah terpaksa nak wat cam na kan....polisi opis katanya x leh la kerap sgt amik.... :victory:

keje gemon k keje prebet k .. mmg tak leh kerap amik emergency leave weihhhh .. cuti mmg kena rancang ... try minta tlg adik beradik lain cover .. periuk nasi kena jaga jg .. bukan senang nak dpt koje ... kwn aku ada master pun koje kerani kat stockist mlm j ..

tak pun ganti2 dgn hubby ... esok aku EL .. lusa ko plak EL yer bang .. mlm2 kang aku upah 'd best service'

cara aku

bukan tak sayang anak .. tp bila anak2 aku demam .. aku tetap hantar ke taska .. minta org taska jaga .. sbb tuh jg la anto taska bukan rumah org .. klu jd apa2 kat anak aku senang aku nak berkira dgn toke taska tuh ..

dgn cara itu aku dh jimatkan cuti .. so bila aku perlu bercuti baru aku bercuti .. klu EL pun slmt jg sbb aku jarang sesaja amik cuti ..

tp tu la tuan tanah .. ko mmg kenal elak selalu EL n half day nih .. ko kena ingat gaji tetap jalan kan ...???

memang patut le dapat warning letter.. banyak kali amik EL ..
keje swasta lak tu.. kan kat company swasta ni banyak kerja.. setiap orang ada fungsi masing2..
abis kalau ko amik EL selalu, pastu orang lain kena cover kerja2 ko.. orang lain tu pulak ada kerja sendiri yang perlu dibereskan jugak, tak ke menyusahkan dan menganiaya orang tu jugak namanya?

lagipun takkan la anak ngan mak ko sakit sepanjang masa? bila dah sepanjang masa sakit, sepanjang masa ko nak amik EL, mesti la HQ ngan staf2 lain syak yang ko nak memonteng sebenarnye.. tu yang dapat warning letter..

aku rasa ko takleh buat 2 menda dalam satu masa ni... ko kena pilih satu laa.. ko nak fokus kat kerja ke atau nak jaga family.. kalau ko terer ko pasti boleh juggle between these two..

Reply #23 mesmerize's post

betul betul betul

(baca mcm cara upin ipin yer)

setakat 050808 dah 3 kali haku EL sbb anak sakit la...so far takde lak warning letter..kalo ader haku tahu dulu la sbb haku yg buat isk...susah la..nak2 dah ader anak ni...

HQ nih mmg manyak songeh... dah tader keje lain hagaknyer depa tuh...

cam ofis ako dulu, masuk keje kul 8.15am... kalo ko dtg 8.16 am lebih dr 3 kali sebulan dah kena warning letter ah.. ako selalu dpt

cam kawan ako tak dpt increment ngan naik pangkat sbb lewat seminit nih.. pdhal keje bagus...

Follow Us
mane2 tmpat keje pun kle slalu el n mc kene mcm ni...

Originally posted by mesmerize at 5-8-2008 01:07 PM
memang patut le dapat warning letter.. banyak kali amik EL ..
keje swasta lak tu.. kan kat company swasta ni banyak kerja.. setiap orang ada fungsi masing2..
abis kalau ko amik EL selalu, pa ...

aku kat sini ngan engineer aku jer....setakat 050808 ni dah 7x aku amik el...ada sbb la aku amik...anak aku ramai...kadang2 suami aku pun ada gak lari2 bawa anak aku g spital..anak aku yg no.2 setiap bulan kena bawa g spital...utk wat keloid injection...n topeng muka...anak kecik lg...la... klu deman aku mmg kena el lg...sbb masih menyusu...klu hubby aku cuti pun x guna gak...sbb x dak susu cap gantung...so aku mmg la appreciate setiap pendapat yg korang bg kat aku...tp aku mmg lam dilemma sesangat...

12
Return to list New