CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liaolia

share pengalaman..menci seseorang masa pregnant

aku tak penah menci2 ni masa peknen. cousin aku ada sorang, menci kat sorang negro satu ofis dengan dia sekali anak kuar ada le iras2 negro tu dan gelap skit.
sampai sekarang aku tercari2 related nye menda ni. cousin aku sorang lagi, anak 1st lahir kat US, sampai la ni anaknye lain skit dari anak2 yang lain. ada mcm mat saleh skit. mak bapak memang sah2 melayu. so mcm mana tu?

Originally posted by MamaIlya at 2-8-2008 10:49 PM
Me takde benci sapa2..but hubby lak yang masa tu mcm meluat dengan kita..sedey sungguh. Asyik cari salah kita jer, asyik gaaaaaduh jer.. Memang pengalaman mengandung yang tak best la pasal org la ...

oitz...sedeh nya baca pengalaman mama nie....tapi tak pa semua dah OK balik...sib baik lah penyabar mama nie....
dapat plak baby yang penyayang...alhamdulillah....

seram dan kelakar jer baca pengalaman memasing masa pregy nie....bila lahir  muka jadi lain tu yang menakutkan....muka lain kulit lain aduhhh....jgn lah menci atau imagin memacam yang tak baik.....

Reply #19 MamaIlya's post

ni sama ngan aku..
masa first pregnancy... hubby aku pun meluat ngan aku...
dia kata dia rimas ... itupun aku tau bila dah 6 bulan lebih...

sedih..rasa dihati...

masa aku mengandung anak no 2 ..aku suka sangat tengok Krill DJ era tu..(kebetulan satu opis)..anak aku keluar putih melepak macam si Krill..tapi preggy kali ni aku tak boleh tengok budak pompuan duduk kat depan aku nih..punyalah benci sampai aku tak bertegur dengan dia..padahal dia tak salah apa2 pun dgn aku...

preggy masa anak haku tu..menyampah nagn opismate (india) mmg nympah sbb suka tikam belakang..suka buat janji nak belanja tapi tifuu..nyampah..skang anak haku dah 1 thn++ kalo nmpk india mesti marah2.. start dari umo 7 bln dh nmpk ketidaksukaan dia tu..isk...pastu nyampah tgk dynas belakon dlm janji diana ngan mata beso dia tu....skang anak haku dipanggil sportlight jantan...sbb anak akak haku pompuan mata beso gak..anak haku version laki lak..

Follow Us
aku de ramai kakak,,yang sorang ni,,,mase pegnen duk bergaduh ngn paksedare (india muslim)..anak die lahir,,hem,,kelat..ntah ikut sape,,mak kate,, tula,,gaduh lagi ngn pakcik maiden.hehehhe.. ,,kakak aku sorang lagi,,duk bergaduh ngn ciner,,anak dah mcm amoi,,hehhe,pelik aku,,asal org mengandung suke carik gaduh ek,,aku ni tgh mengandung..nak carik org cun2 n ensem..nak gaduh ni hehehhe

Me masa mengandungkan anak pertama menci sangat ngan satu bos mat saleh sampai tak boleh nak tgk muka dia, end up anak klua rambut perang2 sket ala2 mat saleh walaupun me & hubby rupa melayu.

Sekarang tgh mengandungkan 2nd baby menci sangat ngan satu pompuan arab kat opis ni, taktau la end up camne nanti.

Perasaan benci ni bukan dibuat-buat dtg secara otomatik walaupun kesalahan depa tak besar mana.

satu lagi cerita my BIL hitam walaupun adik beradik dia putih melepak sebab mak bapak dia memang putih, rupanya my sister ckp MIL dia pernah cerita kenapa my BIL ni hitam sebabnyer masa mengandungkan BIL dia suka sangat tgk satu pompuan india ni nak pergi menoreh. Tiap2 pagi mesti tunggu depan pintu nak tgk perempuan india ni, tak dapat tgk mcm tak puas katanyer.

So my BIL end up gelap la kulitnyer.

Tapi mcm pelikkan apa relatednyer semua ni. Baik kita Benci atau suka.

aku masa ngandung suka tengok wallpaper kat komputer gambar baby omputih...
bila umur anak aku 3bulan muka dia cam muka baby tu...tomei
sampai kawan aku ader cakap anak aku muka cam omputih....
sampai sekarang akak aku pun suka cakap anak mat saleh kat anak aku...
ikut aku tak der lah putih pun....

me masa ngandung baby ke 3, rimas dgn family belah suami. tak kira la, in law ke, biras ke, anak2 sedara belah sana ke, hatta bibik pun sama. kalau balik kg, byk berkurung dalam bilik, malas nk join dia org. nak nak lagi SIL tinggal sekali, aduh!!! tak leh tgk la muka dia ... kadang2 takde sebab pun, mcm sesaja je huhuhu...

lagi satu my hubby. sepanjang ngandung, dia makin jauh. balik tgh2 mlm. ckp kurang. keje2 berat ke, ringan ke, me buat sendiri. sedey . kecik ati sgt. kalu bercakap tu memanjang je nk marah2. tapi lepas bersalin, semua tu hilang dgn sendiri nya ...

Masa saya mengandung baru baru ni saya benci + meluat betul dgn satu perempuan jahat ni ... sib baik saya tak tengok muka dia kalau tengok eeeeeee mau kenan anak aku muka ala ala kemboja dia tuh

[ Last edited by  DARSITA at 7-8-2008 06:58 AM ]

masa saya pregnant ank sulung,saya suka tgk anak cina kat area opis ni.blakang ni umah flat.dia mesti kuar bfast ngan nenek dia.comel,tembam putih.
hhee,dan anak saya pun mcm tu gak.kalo saya bwk anak saya jumpa bdk tu mesti cam adk bradik...cheehhh.
dsebbkan bdk tu gak,saya ngan nenek dia slalu btegur sapa kalo jumpa..

Masa pregnant anak no.3 tahun 2006 dulu, nyampah kat ct tahap gaban, cemana ek!  anak aku boy, cerah sikit drpd. abang & kakak dia, err ct tu cerah ke? foundation? konpius, kecik2 dagu ada lekuk, dah nak 2 yrs. hilang lak!! napa ek?

anak first -- aku tak suka tgk semua muka klien aku .. fail mmg ignored .. tp aku jumpa Komandan bos tpt keje aku dulu n citer .. (tpt keje lama)

2nd baby - aku nyampah tahap gaban dengan opismet laki .. termasuk bos .. mmg tak berckp n x kuar bilik .. dgn hb pun aku selalu gado .. asal org laki j aku tarik muka ..

babies keluar ok .. semua muka sepupu sepapat diorg .. n otomatik benci tuh hilang lps bersalin ..

Reply #34 HARY's post

lekuk tuh hilang bila pipi makin tembam n budak makin buntal mukanya .. kot

sama la anak aku .. tp lama

masa aku pregnant, MIL aku selalu mengata aku "mak buyung', makan banyak, gedempol, sampai aku naik mencik ngan menyampah dengan dia

anak aku yang sulung masa baru lahir memang ada iras iras muka MIL
tapi nasib baik dah besar ni dah OK.

hihih...mcm2 pengalaman...aku xde la plk menci2 org masa pegnent...tp slalu nk nangis...sket2 kecik hati ngn hubby..padahal bkn salah ape sgt pon....anak aku skrg ni pon kalo nangis mesti nk mencebik mcm aku..mesti abah dia ckp "adam ni ikut mama la ni...abah x suka la...jgn nk cebik2 camtu"

anak makcik aku yg sulung pompuan...skrg dh form 3...mmg besar smcm....mcm giant je..padahal umi dia kecik je...tp abi dia besar la jgk....br2 ni makcik aku ade ckp...dia kata actually masa pegnent dulu dia pnh terperanjat masa npk sorang laki ni....laki tu mmg besarla.....agaknye terkenan kot katanya..dia kata masa terkejut tu sepatutnye urut blkg n istighfar...InsyaAllah xde ape2.....

kes aku pulak
masa aku duduk dalam perut mak aku...
mak aku gila makan laksa
sekarang ni aku pun gila laksa huhuhuhuhu

first pregnant, benci dengan seorang colleague lelaki ni sebab tak suka bau perfume dia... kuat sangat.  tapi lepas hilang mabuk mengandung, ok je tengok muka dia.