CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 611|Reply: 18

why keep persisting with sinking ship (UMNO)?

^
this thread is especially for awangbook

but another hardcore umno can also answering me

awang, why do you still in umno eventhough you keep saying that umno's leaders and followers are stupid?

Reply #1 ^'s post

erm sorry mencelah
tp rasenye awangbok bukan hardcore umno

^
Originally posted by ritzz at 20-7-2008 09:54 PM
erm sorry mencelah

awangbook is datuk johari baharom's sidekick

Erm... why keep persisting with the sinking system (democracy)?

wah ni kira personel attack ni . ok ni jawapan aku . ramai pemerhati kata umno akan karam  dan untuk itu aku rela karam bersama umno. siapa lagi yang akan mau bersama betul tak dah tau nak mampus baik lompat .semua orang akan lari bila berhadapan dengan masalah. bagi aku lari bukan satu penyelesaian yang baik . aku melihat dari sudut bila yang lari itu sebenarnya pegecut kerana kita semua tau umno dulu berbeza dengan umno sekarang. pemimpin sekarang rakus . kejayaan pemimpin dahulu merupakan pemangkin yang menjana kebangkitan pemimpin pembangkang sekarang.

aku amat beharap kalau ada insan insan yang tulus dan ikhlas berada dalam umno supaya dapat mengembalikan kejayaan perjuangan umno.
umno pas dap hanya lah sekadar nama dan yang membentuk asas perjuangan adalah pemimpin.
dalam umno sendiri sekarang dah berlaku reformasi yang akhirnya akan menyingkir kan mereka yang tidak ikhlas. masa dan ketika akan menentukan.

Originally posted by observateur at 21-7-2008 05:40 AM
Erm... why keep persisting with the sinking system (democracy)?

care to elaborate more ?

Follow Us
Originally posted by ^ at 20-7-2008 09:55 PM

awangbook is datuk johari baharom's sidekick

sidekick frontkick turning kick r all known techniques in tae kwan do .

Originally posted by ritzz at 20-7-2008 09:54 PM
erm sorry mencelah

many people tend to generalize.

Wellsaid bro awang..dia nak suh seme org jadi mcm dia ke?

in such a way aku suka orang PAS but not keadilan. i wish one day PAS akan dapat menguasai negara but not pkr. aku duk dalam PAS agak lama sebelum berjuang dalam umno . aku ahli seumur hidup PAS .  sejak PAS perintah kedah ramai ajak aku terus bersama PAS tapi aku rasa biar aku dalam umno yang lebih memerlukan orang seperti aku.

aku lebih suka perinsip kalau kita marah kat bapa atau tak bersetuju pendapat bapa tak semestinya kita terus benci dia. umno sedang sakit dan aku rasa kalau semua terus tinggal kan dia aku takut yang di kejar tak dapat yang di kendung berciciran. gajah sama gajah perang pelanduk mati di tengah . siapakah pelanduk korang cari la sendiri .

^
Originally posted by FaithNoMore at 21-7-2008 07:26 AM
Wellsaid bro awang..dia nak suh seme org jadi mcm dia ke?

i've already been with opposition side since i knew the meaning of POLITIC

so technically, i've been in the sunken ship from the very beginning

^
Originally posted by awangbok at 21-7-2008 08:10 AM
in such a way aku suka orang PAS but not keadilan. i wish one day PAS akan dapat menguasai negara but not pkr. aku duk dalam PAS agak lama sebelum berjuang dalam umno . aku ahli seumur hidup PAS  ...

well said awang

in term of continuity, i think pas is stronger than pkr -- even stronger than umno
but pkr itself have a strong fundamental in anwar ibrahim -- and some younger leader with calibre and high education

my idealism?
i want malaysia to have a leader that put his priority on rakyat

dlm memperkatakan isu rakyat....
semua pemimpin claim dia pejuangkan rakyat
tapi rakyat level mana yg sebenarnya dia fokus...itula bezanya
yg melayu fokus majoriti rakyat melayu
yg cina ofkosss rakyat cina dia la
yg india pun sama la...
so nak cari formula yg bagus tuk semua 'rakyat' agak sukar
so far pas yg terbaik

Originally posted by awangbok at 21-7-2008 07:02 AM
wah ni kira personel attack ni . ok ni jawapan aku . ramai pemerhati kata umno akan karam  dan untuk itu aku rela karam bersama umno. siapa lagi yang akan mau bersama betul tak  .
aku amat beharap kalau ada insan insan yang tulus dan ikhlas berada dalam umno supaya dapat mengembalikan kejayaan perjuangan umno.

umno pas dap hanya lah sekadar nama dan yang membentuk asas perjuangan adalah pemimpin.
dalam umno sendiri sekarang dah berlaku reformasi yang akhirnya akan menyingkir kan mereka yang tidak ikhlas. masa dan ketika akan menentukan
..

suka aku ngan quote yg aku bold tuh... sedang berlaku reformasi dalam umno, aku tgk makin bertambah makluk2 yg giler pangkat dan wang makin ramai dalam umno sekarang nih, geng2 puak2 khairy yg tetiba muncul ajer, dgn hasil rakyat makin diperah untuk kepentingan org2 besar dalam umno... org lama yg memberi sepenuh tenaga untuk amno dicampak dan diganti dgn puak yg rakus.. itulah reformasi dalam umno sekarang....

walau ko sayang PAS tapi nak bersama UMNO yg sedari tahu akan karam, tapi aper reformasi yg ko leh buat untuk membetulkan dia balik, kecuali ko sebagai presiden yg berwibawa dan ditactor seperti tun det tuh..baru leh ubah dan org takut... ko tgk personality pak lah, najib, mereka nih layak ker sebagai pemimpin...kuasa yg lebih utama dari pembangunan insan.

Originally posted by ^ at 21-7-2008 08:28 AM

well said awang

in term of continuity, i think pas is stronger than pkr -- even stronger than umno
but pkr itself have a strong fundamental in anwar ibrahim -- and some younger leader wit ...

yerr kita serupa pendapat.... aku sokong PAS sebab dia penjaga melayu sebenar berbanding umno malah menjaga agama islam....
dan masa yg sama aku sayang kat PKR sebab ia digolongi org2 yg intelegent and briliant idea dan ingin membantu rakyat...idea dan karisma yg boleh membawa kejayaan pada negara.
manakala DAP adalah kesinambungan pada kehidupan bangsa yg lain yg terdapat dalam malaysia untuk memberi kestabilan pada semua kaum.... jadik ia pakatan yg amat baik dan idea...

pas- pejuang melayu dan agama islam....
PKR- idealisma dan briliant inteligent dalam pembentukan dan pentadbiran kerajaan, membantu rakyat.
DAP- kesinambungan pada semua kaum agar hidup sama berpuas hati pada semua kaum....

jadik aper umno bleh buat pada BN untuk sama2 dapat keuntungan sebab BN adalah hak mutlak umno. bodohh umno maka bodohlah BN dan parti pakatannya.

Reply #15 mieza386's post

setuju je

jadik aper umno bleh buat pada BN untuk sama2 dapat keuntungan sebab BN adalah hak mutlak umno. bodohh umno maka bodohlah BN dan parti pakatannya

sama la juga soalan ini kalau ditanya balik kepada PAS apa yang pas boleh lakukan dalam pakatan rakyat?

aku agak skeptikal dengan PKR dan DAP . teringat kesah pak kadok ayam menang kampung tergadai.

umno cuma telah terlajak dan sememangnya kalau terlajak kita masih boleh balik kepangkal jalan. itu sebab aku masih dalam umno dengan harapan umno kembali kepangkal jalan.

aku akui konsep malaysian malaysia itu baik tapi after etnic cleansing di bosnia dan lain lain negara aku agak gugup dengan kata kata hang tuah tak kan melayu hilang di dunia.

konsep malaysian malaysia mungkin boleh di terapkan seandainya satu bahasa satu budaya walaupun berbilang bangsa. seandainya konsep ini di terapkan sekarang di mana malaysia di takrifkan sebagai masyarakat majmuk korang faham faham la sendiri

Disini pun dpt diandaikan kekuatan parti byk bergantung pada individu yg memimpin.berapa besar keyakinan kita yg pemimpin2 pkr takkan berubah menjadi seperti umno sekarang?

UMNO tak semestinya karam. UMNO hanya perlu menggunakan masa sebagai parti pembangkang untuk memuhasabahkan diri. Jika anda rasa anda dapat menjadi sebahagian daripada proses pemulihan ini lakukanlah apa yang patut.