CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10199|Reply: 37

Novelis Ramlah Rashid

Post Last Edit by mijot at 16-5-2012 21:04

Terbaru dan akan Datang dari Ramlah Rashid.....

Aku Cinta Kyra - Buku Prima

Nukilan tinta Ramlah Rashid yang terdahulu;

1.Menjejak Pelangi Jingga

2. Memori Rindu

3. Tak KuDuga

4. Sara Kirana

5. Kabus Senja

6. Jeriji Kasih

7. Qaseh Qaisy

[ Last edited by  aprilsnow at 16-6-2008 02:01 PM ]

Rate

1

Reply #1 aprilsnow's post

sweetnye cover buku yg baru tu cing
tak sangke pulak kak melah rashid ni bnyk dah buku dia
patutle buku dia dgn prima best
dah biasa nulih ghope nye

makin bertambah2 koleksi buku aku ni..

Reply #1 aprilsnow's post

wow... banyaknye buku kak RR..
antara banyak

Rate

1

Wow AKU CINTA KYRA...tajuk cam menarik...mesti cari nih...
agak2 dah ada kat pasaran ke lum...merata aku cari tapi tak ada pun...heheehe...korang ada jumpa kat ner erk..

Akan d beli d Miri....

Follow Us

Reply #5 buku_ink's post

Dah ada dipasaran sejak semalam lagi....

Rate

1

Reply #7 qimi08's post

Thanks, qimi....

Originally posted by qimi08 at 17-6-2008 11:35 AM
Dah ada dipasaran sejak semalam lagi....

tQ Qimi...amcam best tak ceritanya...
kalau tak keberatan leh wat review kat sini...hehehe...

Reply #9 buku_ink's post

Sila la, Qimi..

Syukur, thread untuk penulis ini memang sudah disediakan. tidak perlu lagi perlu saya membuat kolum yang baru. Saya sering mengikuti forum buku & penulisan di sini tetapi  langsung tidak berminat untuk meninggalkan jejak sebab semua yang ahli2 perturunkan, itu juga yang saya rasakan. Jadinya saya hanya membaca dan kekadang tersenyum dengan kenakalan kawan2 yang tidak saya kenali. Tetapi kali ini saya hendak berkongsi sesuatu pada semua, juga tentang penulis ini.

Hujung minggu bekerja minggu lepas, saya terdengar gosib berkenaan salah sebuah buku penulis ini yang akan dijadikan teks sastera sekolah untuk tahun 2010. Gosib itu saya dengar dari rakan sepejabat saya. Bila saya bertanya, dari mana dia mendengar perkara itu, katanya dari kawan beliau yang bekerja dengan salah seorang penilai peringkat tertinggi KOMSAS. Jadi, saya ingin tahu perkara sebenar, apakah benar salah sebuah buku Ramlah Rashid terpilih untuk menjadi teks sastera sekolah? Saya turut meminati karya beliau tetapi tidaklah sebegitu meminatinya seperti saya mengikuti perkembangan penulis pujaan saya - Maa Lee Cuswan (Selamat Tinggal Sayang) dan Fauziah Ashari (Ombak Rindu). Tetapi apabila mendapat tahu berita seorang penulis novel cinta popular yang karyanya diangkat menjadi teks sekolah, saya rasa teruja @ terpegun. 'Amboi! hebat benar penulisannya dalam buku itu?' itu kata saya pada sahabat itu. Memandangkan sahabat saya yang bercerita itu juga merupakan peminat setia Ramlah Rashid, maka diangkatnya nama penulis itu setinggi gunung. Dan katanya, dia sudah membaca semua buku hasil garapan penulis ini termasuk buku yang dipilih untuk menjadi teks sekolah menengah itu.

Jadi, besarlah harapan saya, jika ada yang tahu berkenaannya, tambil memberi kenyataan rasmi. Atau penulis itu sendiri, turun ke forum ini untuk memberi kenyataan pasti....

Assalamualaikum.

Inang tak boleh nak kata kata apa kalau btl hasil karya Ramlah diangkat
sbg teks utk Komsas. Cuma bila dh baca 2 buku iaitu Aku Cinta Kyra, dan
Seharum Cinta Lestary (setakat ni baru 2) rumusan
inang mgkin tak tepat bg org yg dh baca kesemua buku beliau. Bg inang, bahasa
yang Ramlah gunakan mudah difahami (mngkin ini utk menarik perhatian pelajar
yang liat nak baca novel utk Komsas) dan ada unsur2 metafora dan sastera yg lain
dan bagus untuk kajian para pelajar. kalau betul tahniah, tp kalau dari segi bahasa
yang halus dan berseni, inang lebih teruja dengan penulisan Noor Suraya. Apa pn
masing2 punya bakat dan kreativiti tersendiri..
Teruskan berkarya...sekurang2nya ada jg menghargai karya seni beliau dan
sehingga berjaya diangkat sebagai teks komsas

Buku kak Ramlah jadi teks sekolah??????????
macam tak caya! tapi buku dia yang mana satu? QQ? itu kisah cinta uda dan dara.... asyikkkkkk............. aduh, pakat bercinta2an lah sume adik2 sekolah. buku tu memang best gila. tapi.... lu pikee lah sendiri.
ruginya sri dah habis sekolah, kalau tak, boleh ikut mengkaji novel cinta.

InangPutri, sri...
terima kasih respon. rozr harapkan Ramlah Rashid or sekutu dengannya turun ke sini bagi kenyataan. tapi tak mengapa, mungkin mereka belum sedar gosib ini barangkali. sabar... :re:
selepas gosib karyanya saya dengar, saya terus mencapai novel2 karya dia. Sekarang saya tengah mengulit qasih qaish. pinjam dari kawan dan sudah membeli Aku cinta kyra. sebelum ni dah beli juga seharum cinta lestary tapi belum sempat baca. dalam waktu terdekat ni saya nak habiskan 3 buah tu untuk mencari kelebihan novel2 beliau. sebelum ini saya hanya membaca karya RR di Creatif je - memori rindu, kabus senja. kira boleh tahan, tapi disebabkan saya dah jatuh cinta lebih dulu pada dua penulis lain, kasih di hati lambat berputik. tapi rasanya lepas ni akan kasih kut. QQ baru sampai bab 3. macam best je. tak sabar nak habiskan, nak stat pulak 2 novel dia yg lain yg ada di tangan saya.

buku seharum cinta lestary tu boleh tahan...walaupun ada jugak tak faham tang beberapa part tu..tapi overall okaylah..

hauntinggod tak faham beberapa part? part yg mana agaknya? nanti bila dah mula baca buku tu, saya akan amatinya. sekarang ni saya sedang mengulit QQ. hemmm rasanya boleh diberi 3 setengah bintang setakat ni (bab 53). Peguam bersoal jawab dgn Tengku Qaisy. saya nak tahu satu hal, penulis ini ke lowyer di buku prima? saya dengar ada penulis buku prima bekerja sebagai lowyer. sebab, watak peguam di dalam buku tu macam real. dia turut menyebut akta dan seksyen dan cara watak mendesak suspec dalam keadaan memujuk macam penulis benar2 berpengalaman. tolong sesiapa boleh jawabkan? saya belek2 juga kat belakang buku kot2 ada biodata penulis, tak ada pun ditulis siapa Ramlah Rashid selain novelis.

buku QQ ini boleh dikatagorikan sebagai novel love story paling romantik. saya sukakan saspen2  yang kekadang membuat saya berdebar. siapa sebenarnya di hati Qaseh, Nabil atau Tengku. tapi ternyata Tengku kan? hebat cara penulisnya membelit  perasaan. macam sewaktu saya membaca karya2 2 penulis pujaan saya, kini penulis yang satu ini sudah masuk dalam senarai penulis pujaan. semoga penyudahnya tidak akan mengecewakan.

Tamat sudah pembacaan QQ sebelum waktu berbuka puasa tiba. Saya berbuka di tempat kerja, jadi sementara menunggu azan, saya menghabiskan buku itu. Memang hebat. kenapa lah saya tak sedar keujudan buku hebat itu? patutlah kawan saya mengangkat tinggi mutu penulisan penulisnya. Esok saya akan membeli buku itu untuk dibuat koleksi & buku2 Ramlah Rashid yang lain. Terus terang, saya tidak pernah membeli buku keluaran buku prima. walaupun penggemar buku terbitan alaf. apabila kawan2 bercerita tentang hebatnya buku keluaran buku prima, saya akan mencebik. tidak langsung berani melabur. tak nak kecewa, kata saya pada kawan2. tapi selepas ini, saya akan menjadi pengikut setia buku prima...

rozr baru mula nak kumpul novel kak RR? kita dah kumpul lama & dah lama jadi peminat setia buku prima. selain novel  kak RR, ramai lagi penulis best2 di bukuprima. tapi kak RR punya novel paling best. menyengat, selain novel kak siti rosmizah.  

sri tahu lowyer yang menulis di buku prima cuma kak siti rosmizah je. kak RR tak taulah pulak. mungkin dia pun sama kan? tapi kat belakang novel dia  tak ada ditulis dia tu lowyer atau bukan. tak macam kak siti rosmizah yang memang terang2 tulis dia bekerja sebagai lowyer kat belakang novel andai itu takdirnya.

memang bila baca pat penyiasatan pembunuhan tunang tengku, macam betul2 real. macam penulisnya memang berpengalaman luas dlm bidang guaman.

:pompom: Saya baru je habis baca buku seharum cinta lestari. best gila........ tak nyesal baca, tak rugi beli. banyaknya konflik buat saya berdebar2 dalam pembacaan. dik mudahnya memahami bahasa penulis, saya berjaya menghabiskannya dalam 2 hari cuti saya. apa yang dapat saya simpulkan, buku ini memang best. layak dianugerah 4 setengah bintang! saya cuba juga mencari beberapa part yang kata hauntinggod membuat dia tak faham. pada saya, saya faham semua.  mungkin sebab saya berhati2 membacanya. tahniah pada penulis - Ramlah Rashid.

Assalamualaikum. Dikesempatan ini saya ingin mengucapkan selamat hari raya pada penulis kegemaran saya, Ramlah Rashid. Jika dia menjengah ke sini. juga pada peminat2 novel melayu.

Saya dah menyudahkan baca Aku cinta kyra. Saya bersetuju pada andingnya. Walaupun ramai kawan2 saya yang sakit hati pada kesudahannya yang kononnya mengecewakan, tapi saya suka. barulah kekal lojik, tak mengikut perasaan penulis. tapi kalau saya menulis cerita tu pasti saya akan jodohkan kyra dgn idham juga. sebab, idham benar2 mempunyai ciri2 lelaki pujuaan wanita. hehehe....

12Next
Return to list New