CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2561|Reply: 9

Quotation renovation n tudung

salam semua forumers..

saya skang nie dalam proses nak nak dapatkan pinjaman MARA untuk buka sebuah butik di Pokok sena, Kedah. jadi skang nie saya tgh mencari mana2x kontraktor yang dapat buat renovation untuk kedai satu pintu dalam 21x60 kaki.Budget adalah lebih kurang RM9k with/without tiles..
So, saya memerlukan quotation untuk disubmit pada MARA dalam waktu terdekat. Diharap pada mana2x forumers yg ada contoh quotation renovation atau ada dikalangan forumers sendiri merupakan kontraktor bolehlah PM saya atau email saya di esprito193@yahoo.com TQ

p/s : Pada supplier kain ela/tudung, boleh lah contact saya juga  dan bg quotation anda, mana tahu kita boleh terus berhubung niaga dimasa depan.TQ

[ Last edited by  esprito193 at 9-6-2008 04:29 PM ]

apa kata kalau mulakan sesuatu niaga tanpa pinjaman? sbb awal2 kita tak jangka cemana market @ sasara kita, kan

yer betul tue ctredzuan..
tapi macam mana dengan peniaga yang tak cukup modal macam saya dan ramai lagi kt luar tue...
lagipun saya telah disponsor mara untuk mengikuti kursus usahawan anjuran diorang selama 10 bulan khas untuk usahawan baru nak bertapak. Jadi tak salah sekiranya saya mbil peluang ini untuk capai cita2x n kadar interest pon agak rendah kalau nak bandingkan dengan institusi kewangan yang lain.

[ Last edited by  esprito193 at 9-6-2008 04:48 PM ]

Ct,

Kdg2 mmg boleh kalau x ambik loan tapi untuk nak rolling cash lak sangkut..Kalau tak ambik loan nanti rugi lak kalau market tgh bagus..So kenalah leverage dengan guna lioan tu..

Kalau cam saya memang guna duit sendiri pelan2 tambah aircond kat kelas, beli lap top, beli lcd projector, tukar meja2..Beli video camera..Kira2 balik sedar  x sedar dah dekat RM10k gak habis..

Reply #3 esprito193's post

maaf ssangat, bukan ct bgtau salah utk pakai loan utk buat niaga, cuma awal2 memang menakutkan kalau business tak jalan, contoh mcm niaga kereta ramai usahawan buat loan, tp sales takde, htang dengan bank tak dapat bayar. maaf ya, jangan marah,,

rasanya topik ni boleh di bincangkan yg ct buka semalam - berapa rm korang spend utk renovation kedai @ bagi yg baru buka kedai, kalau gabung, boleh tak?

Originally posted by ctredzuan at 9-6-2008 04:56 PM
maaf ssangat, bukan ct bgtau salah utk pakai loan utk buat niaga, cuma awal2 memang menakutkan kalau business tak jalan, contoh mcm niaga kereta ramai usahawan buat loan, tp sales takde, htang de ...

Okay ct, no problem..mana2x yang terbaik ler...

Follow Us
jom sembang kat sana, kalau esprito nak baju jersey, kak mrs teratai tokei nya, kalau nak batik, ann9027 tokei nye

Originally posted by ctredzuan at 12-6-2008 09:49 PM
jom sembang kat sana, kalau esprito nak baju jersey, kak mrs teratai tokei nya, kalau nak batik, ann9027 tokei nye

klau nak tudung bawal.. n segala tudung.. ni cik ct kita tokeynya...

takde tokei mana kak klu tokei kna ada kedai taw

ct adalah tokei maya lebih pada org berkedai....hahhahaha