CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bezita60

dedikasi utk ayah tersayang..

haku hanya mampu berterima kasih sbb kalo xde ayah, haku xkan wujud kt dunia ni.. slain dr tu haku tatau nak citer ape psl ayah haku...

untuk abahku yang berada di johor..

aku kesian kat abah yang masih penat2 pegi pasar pastu masak untuk adik beradik aku ngan kakak ipar yang masing2 dah tua bangka kat rumah tu .. aku tak dapat nak bantu abah selalu sebab aku duk jauh kat kl nih.. abah pulak dah la uzur, sakit kaki kena gout.. pegi pasar pun pakai tongkat pastu angkat barang2 banyak2.. kesian abah.. takpe nanti rumah aku dah siap akhir tahun nie, abah duduk ngan aku yea.. nanti abah dah tak payah penat2 pegi pasar n masak.. biar aku buat semua.. abah duduk rehat tengok astro sports aje yea.. nanti aku belikan recliner untuk abah berehat.. memang abah dah patut berehat sekarang.. abah dah melayan makan minum, menghantar kami ke sekolah sampai le ke universiti pastu sekrang kami semua dah bekerja.. abah tak patut layan makan minum abang2 n kakak iparku itu lagi .. tunggu ye bah, tunggu rumah aku siap  

[ Last edited by  mesmerize at 10-6-2008 12:31 PM ]

Rate

1

Reply #42 mesmerize's post

sian kat abah ko .. harapnye takde ler aral spya ko cepat2 siapkan rumah ko tu ..

Originally posted by mesmerize at 10-6-2008 12:29 PM
untuk abahku yang berada di johor..

aku kesian kat abah yang masih penat2 pegi pasar pastu masak untuk adik beradik aku ngan kakak ipar yang masing2 dah tua bangka kat rumah tu .. aku tak dap ...

mes, bawak aje ler kat umah sekarang pun.  sempit ke? takpe sempit sket, asalkan hati abah ko senang.  aku tau, dalam rela dia memasak & gi pasar tuh, sedikit sebanyak mesti kesal ada di hati.  aku rasa dia lagi rela berhimpit kat umah ko.

Originally posted by kudajantan77 at 10-6-2008 12:46 PM
sian kat abah ko .. harapnye takde ler aral spya ko cepat2 siapkan rumah ko tu ..

aminnn .. umah dah siap tapi kunci lum dapat2.. entah bila laa.. developer janji bulan 4 tapi sampai skrg lom dapat cf n kunci

Originally posted by Vvenus at 10-6-2008 01:25 PM

mes, bawak aje ler kat umah sekarang pun.  sempit ke? takpe sempit sket, asalkan hati abah ko senang.  aku tau, dalam rela dia memasak & gi pasar tuh, sedikit sebanyak mesti kesal ada di ha ...

umah sekarang umah condo.. abahku tak suke

Follow Us
my dad plak...he is my hero n I luv him more than anything (err...minus my mum, my family n my hubby) ..ok..my dad ni lembut hati n TERlalu caring...sampaikan my hubby selalu kata I ni 'anak merap'...now...bila my mum marah mebiasa la kan mummy n doter kan......selalu my dad akan marah balik my mum...heheheh...my dad said that..."sian kt kakak...dah la balik seminggu sekali...tak best la nk marah2....end up I become anak kesayangan my dad..
teringat I satu perkara...it happened 4 months before i nak kawen....ntah tiba2 leher n muka i naik jerawat...sampai kuar air bisa...I selalu menangis...without my concern...my dad akan nangis gak everytime he saw me crying...

now my dad dah nk dekat 60's...ada sakit jantung,diabetic n darah tinggi...what did I do...?I selalu akan belikan my dad supplement n susu untuk diabetic...And apa saja my dad nyer interest I akan tunaikan...contohnya...i tau my dad suka print2 pic kapal terbang...so...during his bday (last apr)..me n my siblings share duit beli printer rm300+ for my dad..Plus everymonth I akan buat potongan tabung haji for my dad...so far dh 5 tahun I potong my gaji....
alhamdulillah...my hubby pun sayang my dad...bila me n my hubby balik tido umah my parents je...my dad n my hubby akan lepak depan pc...ada je program yg my dad akan tanya regarding computer...latest..my dad suruh my hubby buat blog (wirajati.blogspot.com)...my hubby pun suka layan my dad coz hubby kata tak ramai yg org tua ecelik IT...

my dad suka sgt membaca...so A LOT of info boleh dapat from my dad...
I luv my dad so much...He is my strength....

Rate

1

duk merayau2 kat FD..termasuk gakk kat sini..walopon aku tak ndak..

rindunyer kat arwah ayah
moga roh ayah tenang di sana

erk... tompang tanya... bila sebenarnyer fathers day ni?

whatever he did.. it always be a special story to me..

Originally posted by tweety20 at 10-6-2008 04:45 PM

3rd Sunday of June..kalau tak silap..

kita tulis spy lebih ingat..tak kira samada dia masih hidup atau telah tiada..
kalau masih hidup..kita sedarkan diri utk berbakti..
kalau sudah tiada..kita kenang dia dan kekuatan yg kita belajar drnya..utk meneruskan kehidupan...

p.s: thread aku dh basah..

Originally posted by tweety20 at 10-6-2008 16:45
...this coming sunday...

Originally posted by kudajantan77 at 9-6-2008 10:50 AM
if you know he will die tomorrow .. would you try to mend things?

if yes .. better get started ..
if no .. i think you are cold-hearted .. just leave ur heart in the freezer .. let it be ..

ok, ok....I get it...Mr....
anda ibarat telah mengetuk2 kepala ku....
爉y relationship wth my father
bagaikan燼njing dgn kucing...

hmm..ada sekali, masa tu aku student kat kolej di KL.  ayah aku dtg KL sebab ada meeting.  dia singgah nak jumpa aku.  masa tu lak aku kat kelas.  aku expect dia datang lepas kelas.  rupa2nya dia kena rush kejo flight.  sudahnya dia terpaksa balik b4 jumpa aku.  bila aku dapat msg yg ayah aku dah balik, dan2 tu gak aku melalak..   padahalnya dedepan kengkawan aku..hehe..x malu betol.  

pastu lagi sekali dia mai KL, dia bawak aku kuor gi Yaohan.  so, jalan la dua beranak nih naik teksi.  ayah aku lak awet muda.  pakai segak aje, maklum ler..datang nak attend meeting.  bila dah balik hostel, kengkawan aku cakap, tengok dari belakang, cam org nak kuor dating jek, haha..ye aaa..dah aku manja yg amat..peluk2, pegang2 tangan..

memula aku ingat manja dgn ayah ni perkara biasa, sebab itu yg aku lalui selama idup aku.  sampai la satu ketika, kawan aku menyuarakan rasa kejelesannya kat aku sebab aku rapat dgn ayah.  rupa2nya ada anak yg x rapat dgn ayah..cam kawan aku, dia kata..sejak kecik dia x pernah rasa pun ciuman & pelukan kasih seorang ayah..ape lagi makan semeja dgn ayah.    so, she ended up calling my dad 'ayah', and ayah aku pun layan dia cam anak sendiri gak (in terms of gurau2, borak2 laa...minus la part peluk & cium tuh )

nasib baik hubby aku cukup memahami. even lepas kawin pun, aku still rapat dgn ayah.  peluk cium tu perkara biasa...dgn hubby aku sekali kena peluk cium.  hehe..memula hubby aku janggal, becoz he came from a broken family..sejak kecik dia mmg x pernah rasa kasih sayang seorang ayah.  tapi lelama..dia lak lagi manja dari aku

2 weeks after ayah meninggal, aku ada mimpi yg cukup indah.  aku rasa yg aku telah dipeluk dgn satu pelukan yg cukup familiar.  aku x nampak orangnya..cuma aku nampak tangannya...and aku tau, itulah pelukan terakhir dari ayah untuk aku.  mungkin atas keizinan Allah, ayah kembali utk memelukku buat kali terakhir.  sebelum tu, mmg aku kesal sangat.sebab ayah aku meninggal dunia cara mengejut..masa tu dia kat opis kawan dia..so, bila aku sampai2 aje..yg aku tatap hanyalah jenazahnya.  dah la masa dia kuor tu pun aku x amik pusing pun.  alhamdulillah..aku dapat gak pelukan yg aku rindui sangat2.  till now, perasaan masa dipeluk tu masih lagi dapat aku rasakan, walaupun dah nak masuk 4 tahun.

ayah..i miss u so much.  Ya Allah..ampunkanlah segala dosa ayahku..cucurilah rahmatMu ke atas rohnya dan tempatkanlah rohnya di kalangan orang yang beriman dan disayangi olehMu.  lapangkanlah dan terangkanlah kubur ayahku dan jauhkanlah dia daripada siksa kubur dan azab api neraka.  Amin amin ya rabbal alamin.  :cry:

Rate

1

Reply #54 Vvenus's post

beruntunglah..
aku tak pernah dipeluk sejak aku baligh kot..

satu2 time ayah aku cium dahi aku..ialah mase konvo..tgk muka dia cam bangga gila.
rasa cam aku dh terbang dh time tu..(terkejut sgt2.. )

maybe sbb dlm family aku mmg kurang peluk, cium ni kot..
jd janggal bila dh besar. tp utk anak2 aku nanti..
aku akan selalu bg pelukan..insyallah..

Originally posted by bezita60 at 11-6-2008 08:28 AM
beruntunglah..
aku tak pernah dipeluk sejak aku baligh kot..

satu2 time ayah aku cium dahi aku..ialah mase konvo..tgk muka dia cam bangga gila.
rasa cam aku dh terbang dh time tu..(terkej ...

saya tk pernah dicium oleh ayah maupun mak
dr umur 6 thn dh boleh ingat....

during my graduation day ayah tk dtg pun...

but its ok, 燼pa kekurangan kita dulu
mengajar kita bagaimana nk jadi ibu yg boleh
dibanggakan utk anak2...

Reply #52 blackmore's post

oo 15th June la.. dis sunday...
ok ok thx

sedih dan sebak baca korang punya cerita
walaupun aku ada ayah tapi ayah aku sibuk outstation oversea apa semua tuh tapi ayah tak lupa tanggungjawab.. bab bab peluk cium ni dari kecik memang tak biasa laa (ayah aku pun tak pernah la sebab dia pun dari keluarga yang ayah dia tak mesra dengan dia )
cuma kadang kadang gurau gurau dengan ayah
main congkak dan main bola
terutamanya main bola di halaman rumah dengan ayah pernah lah
pernah gaduh dengan ayah yang panas baran manakala aku pulak menurun ikut perangai dia panas jugak
kalau kami gaduh mak dok diam jek
lepas tuh aku nanngis nanngis mengadu kat bf aku sekarang ni tunang aku laa.. biasanya lepas gaduh dua tiga hari ayah akan mintak maaf
kalau gaduh aku mesti sedih syahdu jer...
ntahlaa aku tak dapat bayangkan kalau ayah aku mati
macam dunia gelap jer.. rasanya..
pertama kali aku tengok ayah aku nangis bila atuk aku meninggal dunia
Tahun ni aku tak bagi apa apa hadiah sempena Father's Day..
tapi aku tunaikan permintaan dia iaitu kawin tamatkan zaman bujang

[ Last edited by  aiva at 11-6-2008 04:24 PM ]

Rate

1

Apak aku dah tak ada...
Kalau larr boleh diputar masa...
Ingin Ku berbakti padanya...
Namun apa nak dikata....
Masa berlalu nak ku hentikan tiada daya....

Ketika ku lahir Apak kemalangan...
Apak lumpuh seluruh badan...
Langsung aku tak tau erti kehidupan...
Besarnya aku di depan apak tanpa perhatian...
Walau ku tahu dalam hatinya penuh rintihan...
Anak bongsunya ini tidak dapat belas kasihan...
Jangankan peluk cium, jauh lagi dakapan...
Namun aku tahu inilah dugaan Tuhan...
Aku terima hingga kini walau terdapat penyesalan...

Apak telah pergi dipanggil Tuhan...
Aku menyesal kerana tidak dapat melayan...
Orang tua yang aku tahu perlukan ehsan...
Kerana masa sakitnya Apak tiada keyakinan...
Hanya terlantar di katil menunggu perubahan...
Emak berusaha mencari kehidupan...
Menanggung anak2 yang perlukan makanan...
Namun Apak tetap tidak ditinggalkan...
Kerna kasihnya tidak dapat dibahagikan...
Sayangnya pada Apak tetap disemaikan...

Aku tidak mahu imbas kisah silam...
Buatkan perasaan aku semakin tenggelam...

Aku sedih kerana tidak dapat berbakti...
Ketika itu aku masih mengaji...
Apa yang paling aku sesali...
Aku tidak sempat berbakti...
Masih tidak kenal erti budi...
Dia Apak seorang lelaki yang kusayangi...
Dia Apak seorang lelaki yang ku hormati...

Wahai Apak...
Andai boleh masa diundur...
Adik mahu Apak dendangkan Adik semasa tidur...

Ya Allah... moga arwah Apak dicucuri Rahmat... Amin...

[ Last edited by  Mamason at 11-6-2008 04:38 PM ]

Rate

1

korang kena ingat ye..
walaupun mak ayah korang tak peluk korang..
tak bermakna diorang tak sayang korang...

mungkin org dulu tak reti nak express/show their feeling on that..
just sendiri tau jelah...