CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zargoza

[Penulis] SITI ROSMIZAH: Anugerah Buku Pilihan Pembaca Popular-Berita Harian 2009

novel ni mmg touching gile. byk kali la aku mengalirkan air mata. sungguh tabah aleya ni. andai itu takdirnya...

Originally posted by moureen at 21-11-2008 01:02 PM
hi,
   bagaimana caranya sekiranya saya ingin mendapatkan novel andai itu takdirnya?

hai moureen..
saya pun x sure kat mana awak boleh dapatkan buku AIT buat masa skrg ni..
sebab lastweek saya mencarik gak kat 6,7 buah kedai buku tp smua out of
stock. diorang kate so far, buku AIT memang antara best seller. dah try call prima
jugak, tapi diorang suruh tunggu dulu cetakan terbaru. nak buat camne, kena sabar la
dulu.. awak dari mana?

[ Last edited by  lobakbeeru at 21-11-2008 05:50 PM ]

Originally posted by lobakbeeru at 21-11-2008 05:46 PM

hai moureen..
saya pun x sure kat mana awak boleh dapatkan buku AIT buat masa skrg ni..
sebab lastweek saya mencarik gak kat 6,7 buah kedai buku tp smua out of
stock. diorang kate so far ...

banyak gak pegi ke kedai cari buku ni tapi susah nak dpt.. at last mintak tolong makcik belikan di ofis buku prima ni. Kalo diikutkan dah masuk cetakan keempat dan memang ada di pasaran. Makcik aku kata kalo tak beli di ofis BP boleh gak beli di ofis ALAF 21 sebab alaf ni satu-satunya pengedar BP. Pelik ya.. kalo novel alaf menimbun kat kedai tapi buku BP ni boleh dikira jari padahal kan alaf yg edarkan buku BP ni?..

Bila dah abis baca... bukan aje melelh air mata... tersengih gak memanjang sebab puas..

Balas #96 NonaNaga\ catat

setuju juga....

rasanya dah terlalu banyak novel yg plotnyer cam gini.... i wonder... betul ker penulis ni dapat ilham dr mimpi??? sebab cerita dia ni memang sebiji dengan beberapa novel yg i dah pernah baca.....  sorry to say rasa sangat menyesal mengeluarkan duit untuk novel yg ala-ala ciplak idea orang lain...

Balas #104 layla\ catat

cuba bagi tajuk2 novel yg jalan ceritanya macam AIT.

Balas #105 sushiqueen\ catat

tunggu yer .... i kena check balik koleksi novel....  ada 200 novel dalam koleksi... so kena check balik 2, 3 novel yg cerita nya macam ni.. sorry la kalau u rasa i ni nak perkecilkan penulis ni... tapi... itulah kenyataannya... rasanya sebagai seorang peguam. dia boleh tulis tentang perkara lain yang lain dari yang lain....

Follow Us
buku ni memang hangat sekarang ni...dpt tahu dr kakak ipar citer ni best...pi cari nak
pinjam...budak kedai buku tu kata.. buku ni ramai yg pinjam tapi terus tak pulangkan balik....

buku ni dh masuk cetakan kelima.  my friend baru aje dpt kat mph jj wangsa maju. nasib baik stok baru sampai

buku ni lah menyebabkan aku menangis 4 ajm tanpa henti. start baca sampai abis.

dah baca..pinjam anak sedara punya jer...bila return kat dia siap tanya lagi berapa baldi arimata dah kuar.....
best gak citernya...tp tu arr...mcm dah pernah baca jln citer cam tu.....tp tak ingat pulak kat mana....

Reply #105 sushiqueen's post

pada pendapat saya lah cuba awak carik novel DEDAUN HIJAU DI ANGIN LALU - MANAF HAMZAH
saya tak kata penulis AIT ciplak novel cuma jalan citer ala2..dan DHDAL dah published since 1987 tak silap...

Originally posted by NonaNaga at 14-12-2008 05:31 PM
pada pendapat saya lah cuba awak carik novel DEDAUN HIJAU DI ANGIN LALU - MANAF HAMZAH
saya tak kata penulis AIT ciplak novel cuma jalan citer ala2..dan DHDAL dah published since 1987 tak silap...

utk pengetahuan cik puan nona naga, sy pon da bace cite dedaun hijau di angin lalu tuh... awk kate ala² kan..kalo stakat tang tangkap bsh dan kawen pakse tuh xyah nak ciplak menciplak karya org lain..tgk je situasi n keadaan semasa di mesia nih...byk sgt kes² mcm nih..sesiapa pon leh gune keadaan nih utk wat satu jln cerita....kalo nak kate bab persamaan tuh lbh tepat saya tujukan kat drama cinderella lakonan haliza misbun tuh.....intro dier je da da mmg sah ciplak novel DHDAL tuh...cik puan nonanaga leh ulang blk bace DHDAL tuh kalo x puas ati ngan komen sy nih....tq..

Originally posted by layla at 11-12-2008 04:13 PM
setuju juga....

rasanya dah terlalu banyak novel yg plotnyer cam gini.... i wonder... betul ker penulis ni dapat ilham dr mimpi??? sebab cerita dia ni memang sebiji dengan beberapa novel yg i  ...

kalo penulis kate ilham tuh dpt dr mimpi, nape nk persoalkan lg?....sile la bg tajuk novel² yg awk penah bace tuh yg dikatekan diciplak oleh SR nih...bleh la dihujahkan kat sini...kalo awk rase nyesal n rugi sbb beli novel AIT nih, awk bleh pm saya....saya sanggup bli blk novel tuh...
tp kan..sy pelik gak la...kalo org x suke sgt la nk bace karya SR nih..napa slalu sold out yer b'banding ngan buku² lain....jd sy b'harap la..pihak BP pon jgn nafikan la keuntungan diorg kali ni byk b'gantung pd buku AIT nih..yer dak?..

Originally posted by layla at 11-12-2008 07:52 PM
tunggu yer .... i kena check balik koleksi novel....  ada 200 novel dalam koleksi... so kena check balik 2, 3 novel yg cerita nya macam ni.. sorry la kalau u rasa i ni nak perkecilkan penulis n ...

agaknye la kan..kalo SR wat citer totally psl law... nak ke org bli?... kalo kite tgk secara menyeluruh, pasaran novel barat lbh m'ndpt sambutan n penulis nye leh kaut b'juta² walopon diorg xwat kisah cinta...cukup stakat wat citer law dr pg1 smpai la abis..org tetap bli.... tp di mesia nikan...penulis pon x sanggup nak tanggung risiko apetah lg pihak yg mengeluarkan buku nih.....tgk je la rakyat mesia nih camne kan...so...pk² la sendiri...

Reply #112 Ci's post

cool Ci, mgkin masa cik puan NonaNaga baca AIT tu jiwa dia x feel sgt kot...(.agak jerk)
...ataupun dhdal lebih memberi kesan di hati dia...
pada sy AIT memberi impak yg tersendiri kpd sy....

Reply #112 Ci's post

off topic from AIT..
ya mmg lah ...citer Cinderella tahun 99 tu mmg tiru DDHDAL..dah tentu novel tu kuar 1987
maksud nona jenis2 suami tak suka laa mula2 kawen..nona takder kata exactly auntie Ci ...sampai plot tangkap basah tu...

[quote]Originally posted by layla at 11-12-2008 04:13 PM

setuju juga....

rasanya dah terlalu banyak novel yg plotnyer cam gini.... i wonder...betul ker penulis ni dapat ilham dr mimpi??? sebab cerita dia ni memangsebiji dengan beberapa novel yg i dah pernah baca.....  sorry to sayrasa sangat menyesal mengeluarkan duit untuk novel yg ala-ala ciplakidea orang lain...

ohohoho... agak ganaz bunyiknya...
"rasa sangat menyesal mengeluarkan duit untuk novel yg ala-ala ciplakidea orang lain..."

bagi saya, dulu penah kuar isu ciplak menciplak ni... baik cik/puan layla berjage2 dgn ayat camni...
sbb dulu penah jadik.. thread ni jadik panas disebabkan ade org yg kate puan SR kite ciplak idea
org lain.. dan akhirnye P.A Puan SR sendiri yang tolong coolkan keadaan thread ni... arap2 dah xde lagi isu ni...
tup2, awak masuk bangkitkan lagi... nape erkk.. tp kan.. kalo nak pk secara logik..
xkan la die berani nak tanggung risiko.. dah lah ciplak, pastu terbitkan buku... isk... x masuk akal tuh...

paling x tahan... buku SR yg pertama ni meletup plak tu.. xkan la disebabkan ciplak idea org lain leh
naikkan seseorang tu.. lagi2 die baru dalam bidang penulisan... hermm... sungguh confuse...

apepun, tahniah buat Puan SR yang bukunya dah pun masuk cetakan ke 5 dalam masa setahun!!

Balas #109 chesal\ catat

hehehe.. nangis 4jam tanpa henti?
hebat betul penangan AIT ni yer...
so, agak2 berapa bintang leh bagi kat SR?

[quote]Originally posted by layla at 11-12-2008 07:52 PM

tunggu yer .... i kena check balik koleksi novel....  ada200 novel dalam koleksi... so kena check balik 2, 3 novel yg cerita nyamacam ni.. sorry la kalau u rasa i ni nak perkecilkan penulis ni...tapi... itulah kenyataannya... rasanya sebagai seorang peguam. diaboleh tulis tentang perkara lain yang lain dari yang lain....

layla, ko nak Puan Peguam ni tulis pasal law ke? ekekekekeke
kang gamai lg plak yg dok ngutuk die..

soal dapat idea dlm mimpi ni semua manusia memang alami tapi luah melalui mulut aje. Serupa mcm SR. Bezanya dia ketengahkan idea mimpi ni melalui penulisan. Ingat senang ke nak menulis ni cik akak oii... nak buat plot cerita yang bersambung bukannye mudah. Kalau SR ni dah memang lawyer dah tentu la bijak aturkan cara penulisan ni. Takkanlah org yag bijak mcm tu habis buat menulis je terus hantar ke penerbit buku. Dah tentu dia rujuk dulu pada penulis2 senior utk diperbetulkan apa2 kesilapan yg wujud kat buku tu.. Nak rujuk pada senior pun bukan sorang je tapi mau 3 org. Dah yakin barulah htr ke penerbit buku.. Mau pikir gak tu!