CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zargoza

[Penulis] SITI ROSMIZAH: Anugerah Buku Pilihan Pembaca Popular-Berita Harian 2009

Originally posted by kenaripagi at 11-11-2008 01:11 PM
saya dah baca dan kesimpulan saya ttg buku ni ia ditahap biasa-biasa aje...xder la hebat sangat untuk dpt 5 Bintang....

saya setuju dgn hereana..plot cite ini agak meleret-leret...penulis perl ...

masing-masing semuanya berbeza... ada setengah pembaca suka cerita yang penuh konflik, bagi mereka tak bosan dan tak mengantuk. Ada setengah pula tak suka begitu kerana memeningkan.. Tapi bagi wakanabe, bukan senang nak susun plot cerita agar tersusun dan tak tergantung. Untuk jadi penulis juga perlu buat kajian mcm student buat tesis gak.. Tapi mcm kak SR ni, memang benar berbakat sebab bukan mudah penulis muda nak buat novel mampu mengalirkan air mata tanpa membosankan. Kebanyakan penulis2 terkenal kita, mencipta nama setelah masuk novel ke 3nye.

Rate

1

assalamualaikum semua...

huhuhu... agak lame x join thread ni...
perghhh.. caya la... SR masuk nona ahad lepas beb...
paling besh, buku AIT dah masuk cetakan ke-4!!!!
Ci,  bagi aku, sbgai sorang lelaki.. memang berbaloi betul la SR dapat
pujian cmni... sbgai penulis baru, bukan senang nak capai sampai
ke tahap ni dalam masa hanya beberapa bulan je.

apepun, tahniah pada kak Siti Rosmizah...!!
saya bangga dengan pencapaian akak hari ini..

[quote]Originally posted by wakanabe at 11-11-2008 03:05 PM

masing-masing semuanya berbeza... ada setengah pembaca suka cerita yangpenuh konflik, bagi mereka tak bosan dan tak mengantuk. Ada setengahpula tak suka begitu kerana memeningkan.. Tapi bagi wakanabe, bukansenang nak susun plot cerita agar tersusun dan tak tergantung. Untukjadi penulis juga perlu buat kajian mcm student buat tesis gak.. Tapimcm kak SR ni, memang benar berbakat sebab bukan mudah penulis muda nakbuat novel mampu mengalirkan air mata tanpa membosankan. Kebanyakanpenulis2 terkenal kita, mencipta nama setelah masuk novel ke 3nye.

setuju giler dengan apa yang di katakan oleh wakanabe..:victory:

aku baru bukak laman web prima.. dah banyak yg diorang update..
caya la... tp kalao korang perasan kan, kat sudut atas belah kanan, sempat
lagi ade iklan pasal kak SR ni...

testing..testing
sesapa terbaca message saya, pls feedback.
semalam try macam tak masuk jer..
tk nampak pun kt ruangan ni..

AIT karya SR memang best
walaupun ada part yang meleret..
biasanya saya skip part meleret jika tak mencacatkan cerita..

Follow Us
hari ahad tgk nona pastu ada cite psl penulis novel ni.... dia rupanya penasihat/pengamal undang2 & dia dpt idea cite  dr mimpi klu x silap akulah apa yg aku dgr masa tu.
dia pun dlm proses nk buat buku baru

Balas #86 azure\ catat

a'ah... 1st dulu time kengkawan aku soh try bace buku AIT ni, aku cam teragak2
jugak... tapi, baru bab 1, aku dah rase x sabau nak abeskan.... tp memang x menghampakan,
buku SR ni memang ade aura la... best gile..

Originally posted by mazz2009 at 13-11-2008 12:04 PM
hari ahad tgk nona pastu ada cite psl penulis novel ni.... dia rupanya penasihat/pengamal undang2 & dia dpt idea cite  dr mimpi klu x silap akulah apa yg aku dgr masa tu.
dia pun dlm proses nk b ...

ye lorr... kat blakang buku AIT ni pun, kalo ko prasan... kak SR ade cite sket yg die dapat ilham ni dr mimpi...
3  ari beturut2, kak SR dapat mimpi & jalan cite ni.. tu yg die teruskan utk wat buku.... huh, bukan semua
org leh dapat miracle cmni erkk... bg aku, tu rezeki die la... mebi die mmg ade bakat yg terpendam, so
dah diberikan peluang... dan die plak dah buktikan yg die dah pun berjaya... bg aku, kak SR patut diberi
pujian... bukan sbb aku peminat fanatik die semata, tp sbb bakat die tu la... so, kite sbgai pembace,
same2 la bg sokongan pade penulis2 baru dalam industri penulisan kat Malaysia ni.....
aku doakan smga kak SR akan terus berjaya..

p/s: x sabo nak tggu buku kedua tuh...

memula kawan aku yg syorkan beli buku ni ktsatu  booth masa majlis konvo iljtm kt stadium putra baru-baru ni..
aku takmo beli lagi coz pk bajet..bila ari last baru aku beli bila dh byk kali pk2 n tgk cetakannya sampai kali ke empat(sori kalo silap)..memang best citer ni sampai aku bwk g opis utk abiskan..(tak sabo)..
nangis aku dibuatnya..mgkin aku terlalu menghayati watak aleya ni...

huhuu puteri..tau xpe...citer nih mmg x menghampakan.... anak sedara ci umo 11 thn pon leh katam buku nih smpai 4 kali....huhuuuuu         

Balas #89 zargoza\ catat

btul la zar.....aku pon x saba

cam best jer...nnti nak cari la...

Originally posted by yoshe_08 at 14-11-2008 06:39 PM
cam best jer...nnti nak cari la...

hah... yoshe mesti try.. sure x nyesal punye la...:victory:

bulat currently tgh bace AIT ni..
so far so good..
geram sungguh rase aleya dibuli sampai cenggitu rupe...

Reply #80 kenaripagi's post

saya pun baru abis baca semalam....pinjam osmate punya...
kesimpulannya pendapat peribadi saya pun rasa agak meleret2....sedikit bosan mungkin sbb plot citer sebegini telah banyak saya baca....
plot kes tertangkap basah dan suami berdendam semuanya ada dlm Dedaun Hijau Di Angin Lalu dari Manaf Hamzah,  dan watak Aleya yg sabar saya lebih prefer Cemburu Seorang Perempuan novel Siti Hazneza Abdul Hamid (klu x silap saya). bukan tujuan nak buat perbandingan...mungkin saya dah terlalu banyak baca novel yg jalan ceritanya ala2 begini...so pada saya biasa2 saja.....
but neway teruskan usaha menghasilakan novel2 bermutu buat Siti Rosmizah....

Rate

1

bulat baru abih maraton buku ni..
bagi bulat lah kan, mmg kisah yg dibawa ni kisah biase.. byk dh novel yg berkisarkan pasal kawin paksa ni...
tp cara Siti Rosmizah mengulit ayat2 dia tu yg buat kite sebak & sedih pada part2 yg menyentuh tu le..
tp bulat kureng suke ending dia...
sepatutnye watak Sharifah Emilin terseksa lame lagi sebab jahat sgt.. tp mmg biase pun mcm tu kan.. watak jahat tu seksa kejap je kan.. x aci tul...

Rate

1

Originally posted by NonaNaga at 15-11-2008 05:06 PM
saya pun baru abis baca semalam....pinjam osmate punya...
kesimpulannya pendapat peribadi saya pun rasa agak meleret2....sedikit bosan mungkin sbb plot citer sebegini telah banyak saya baca....
plot kes tertangkap basah dan suami berdendam semuanya ada dlm Dedaun Hijau Di Angin Lalu dari Manaf Hamzah,  dan watak Aleya yg sabar saya lebih prefer Cemburu Seorang Perempuan novel Siti Hazneza Abdul Hamid (klu x silap saya). bukan tujuan nak buat perbandingan...mungkin saya dah terlalu banyak baca novel yg jalan ceritanya ala2 begini...so pada saya biasa2 saja........

yup, agree...:victory: :victory:

tuh p'ndpt memasing... ape yg penting, ci rase SR da mencetuskan fenomena t'sendiri dlm dunia penulisan t'utama di BP..      sedikit sebyk ci rase BP pon turut terase tempias populariti SR nih....slama nih pon BP kan kureng dikenali.... kejayaan buku pertama SR nih pon x bleh dipandang rendah gak sbb bkn senang nak b'jaya dgn karya pertama lg

hi,
   bagaimana caranya sekiranya saya ingin mendapatkan novel andai itu takdirnya?