CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14439|Reply: 134

MIRSB - persoalan dan jawapan?

salam semua..

lysa ada terbaca pasal artikel MIRSB ni kat harian metro.. looks interesting.. cuma nk tanya sesapa tau lebih lanjut or dah join MIRSB ni, bleh la kongsi info..

lysa ingat nk join tp takut plak, sebab asik terkena jer kan... so, as precaution, nk minta pendapat kenkawan semua ar..

thanks in advance

[ Last edited by  ctredzuan at 21-5-2008 08:51 AM ]

apa tue?

MIRSB=Mak Ikut Rempit Sama Bapak
aku agak2 ler..betui ke?

iskh.. bukan ..   MIRSB - Mobile Income Resources Sdn Bhd.

mcm mobile money ker

ssalamualaikum ..

ok pertamanya i adalah pembeli callcenter MIRCB .. dan member i pulak buyer payment gateway .. untuk pengetahuan u all , MIRCB ini cakap tak serupa bikin .. dia cuma ambik duit and lepas tangan .. langsung tak bertanya masalah atau bagi tunjuk ajar .. sampai ke saat ini kami semua terkapai-kapai .. dulu abg i ada ambik MObile Directary .. dia ada pesan gak , MIRCB nie lepas tangan punya i lak tak percaya kan .. bila dah kena sendiri baru tau ..

time kami ambik callcenter dulu dijanjikan boosmailer free , tapi sampai ke hari ini .. mana boosmailer pun tak tau ..

ok nak tanya kat u lah kan .. Dengan RM10,000 jer u dah boleh upah org buat satu home page yang terlebih gempak daripada c Monsun tue .. than u sendiri boleh sewakan lot

Follow Us
Originally posted by mamaque at 25-3-2008 04:12 PM
ssalamualaikum ..

ok pertamanya i adalah pembeli callcenter MIRCB .. dan member i pulak buyer payment gateway .. untuk pengetahuan u all , MIRCB ini cakap tak serupa bikin .. dia cuma ambik du ...

salam.. thanks for the info.. tu la masa baca ads dia kat metro mcm ada something fishy.. pastu bila try cari website dia under-construction. pastu try call dgn naib presiden dia, tp PA dia yg tlg jwb.. a bit lorat skit la.. try cari dalam forum, mcm x byk sgt info.. alhamdulillah.. thanks. at least i know abt the company now. thanks ya..

Pertama sekali nak terima kasih sangat2 pada ellyssa dan kedua pada mamaque..... sebab aku memang teringin sangat2 nak joint dgan dia orang, dah berkobar2 dah ingat nak joint takat kiosk dia rm5k tu tapi bila dapt tau cmni x yah le jwabnya.....tunggu le hasil dari tempat lain.....

Originally posted by nilamlara at 26-3-2008 12:57 PM
Pertama sekali nak terima kasih sangat2 pada ellyssa dan kedua pada mamaque..... sebab aku memang teringin sangat2 nak joint dgan dia orang, dah berkobar2 dah ingat nak joint takat kiosk dia rm5k ...

nilamlara..join lah ngan kami labur 5k bulan2 dapat 500 selama 36 bulan..nak tau lebih lanjut pm saya..k

aku dah perasan dah benda ni.....aku tak join sebab aku stick to this perumpamaan....

katakan di shah alam ada satu buah pasar.....seorang pengusaha pasar yang baik akan menjual lot lot di dalam pasar tersebut kepada peniaga-peniaga untuk berniaga dan tanggungjawab pengusaha pasar ialah membuat permasaran agar ramai orang datang ke pasar tersebut....

namun....strategi mirsb tu lain....

katakan di shah alam ada satu pasar...mirsb jual lagi 1000 pasar pada orang ramai agar menjadi pengusaha pasar...siapa nak cari peniaga? siapa yang nak merketkan pada orang ramai supaya datang ke pasar tesebut....tak cukupke satu pasar ada kat shah alam....

lu fikirlah sendiri

lagi satu....payment gateway yang dah established di malaysia....kalau tak silap ipay88 (aku tak berapa ingat)...kos dia rm400++ dan sewa bulanan RM60+ kot......wei...lagi murah dan reliable...aku dah pernah beli buku di islamic booktrust secara online dan diaorang pakai payment gatewy dari syarikat ni so aku bayar pakai maybank2u...senang gila dan aku tak rasa stresspun beli buku dari sana sebab aku rasa secure dan cepat....itu dua benda paling penting aku titikberatkan dalam membeli secara online.....untuk makluman....aku takde kaitan dengan syarikat berkaitan diatas.....aku hanya seorang freelance marketing consultant....(kebanyakan konsultasi aku buat free...sebab aku memang passionate pasal marketing dan advertising.....)

Originally posted by nilamlara at 26-3-2008 12:57 PM
Pertama sekali nak terima kasih sangat2 pada ellyssa dan kedua pada mamaque..... sebab aku memang teringin sangat2 nak joint dgan dia orang, dah berkobar2 dah ingat nak joint takat kiosk dia rm5k ...

nilam.. lysa pun mula 2 plan nk join gak bila my cousin bgtau pasal MIRSB ni. bila baca dalam paper tu, mmg berkobar2.. alhamdullilah, sib baik ada mamaque .. maybe allah nk bagi rezki yg lebih baik kat kita.. insyaallah..

aku tak mau lebih ramai terkena jer

http://mforum.cari.com.my/viewth ... &extra=page%3D5

aku dah thread pasal ni kau isu semasa hari tu...bukan aku yg terkena...tapi aku cari info pasal depa ni kat site-site lain spt putera....sku paste kan kat sini jer...takut ramai lagi yg terkena

Originally posted by mamaque at 26-3-2008 05:28 PM
http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=339069&extra=page%3D5

aku dah thread pasal ni kau isu semasa hari tu...bukan aku yg terkena...tapi aku cari info pasal depa ni kat site-site lain s ...

silap taip...aku dah buka thread ni kat isu semasa hari tu...

fikir-fikirkan lah....

kalau ambil scheme yang RM50,000 tu dijanjikan pulangan sebanyak RM 1 juta/sebulan???

kalau senang sangat boleh generate duit, mesti ada something fishy about the scheme. Takut nanti duit itu jadi peleburan...

walaupun aku tak berape paham pasal monsoon tu tapi aku ade instinct ler note mamaque tu betul.awat sampai mahal ngat rm50000 kan..

Originally posted by don_quixote at 26-3-2008 05:35 PM
fikir-fikirkan lah....

kalau ambil scheme yang RM50,000 tu dijanjikan pulangan sebanyak RM 1 juta/sebulan???

kalau senang sangat boleh generate duit, mesti ada something fishy about the sch ...

Ni aku amat sokong...mesti ade udang dalam mee...

Reply #6 mamaque's post

Kalau betul la memang hampeh punya syarikat ...

Reply #16 ezly9212's post

aku rasa ada lobster dalam mee..........

Reply #17 halimijuliana's post

tiap2 hari ada 2 page iklan depa dlm harian metro....

duit sapa yg digunakan utk iklan itu????:@

baru nak cuba contact mirsb nie.... x jadik la.... nasib baik