CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mizahanan

English Garden di Malaysia

920# mhdsafwanindera

Salam teh.... wah panjang lebar teh bercerita...Takperlah, kak pah dah redha...kak pah pun tergerak hati jugak kata orang kat taman kak pah yang ngambik barang-barang tu..ni semua kerja budak budak hisap dadah .....tapi takperlah,... setiap yang berlaku ada hikmah disebaliknya.... kuasa Allah tak siapa yang boleh menjangka... Minta kak pah pada Allah, murahkan lah rezeki kakpah dan  jauhkanlah musibah....  Mana tahu dimasa hadapan ni, rezeki bertambah ,  bolehlah kakpah beli yang lebih cantik lagi.......Insyaalah.

Hari sabtu lepas, kak pah dah beli alarm dan sensor movement disamping membuat pagar baru....   Kali ini kalau dia masuk jugak lampu kat taman tu akan terpasang sendiri dan alarm akan berbunyi....Insyaalah kak pah percaya tentu semua ni akan menakutkan dia....  kalau dia nak masuk jugak, jalan utama dia kena berpaut pada pagar sedangkan pagar baru tu abang dah selitkan dengan blade tajam kat atas pagar... (memang tak nampak) kalaulah dia berpaut jugak ...luka teruk tangan dia nanti.... Ngeri kak pah ingatkan ketajaman blade tu...  Memanglah tak sampai hati tapi apa lagi yang dapat menghalang penyangak tu daripada buat macam tu je.....

921# KakpahMan

dah agak dah mesti rumah tuh upgrade to high security punya...bagus la rasanya pencuri pun sukar nak buat kerja.nanti lepas ni cantik balik la garden kak pah ye..

922# mhdsafwanindera

Dulu officer saya ada cerita yg dia ada sorang kawan yang suka skodeng pokok bunga kat rumah orang. Mana pokok yang dia berkenan dan berada di luar pagar, dia dtg malam2 dan rembat bawak lari. Officer saya nih pernahlah ter'ikut sekali dan sangatlah terkejut dgn tindakan pantas kawan dia tu yg turun dr kereta dah terus ambik pasu bunga makcik tu (anggap jelah yg menanam tu makcik....)

Terus saya bagi amaran, jangan kasik kawan awak tu tengok blog saya, manatau dia merembat pasu kat rumah saya pulak w/pun pokok bunga saya tak seberapa.

Ada sesetengah orang, dah jadi habit.

saya nak let go banyak  decorative plates ( USA/europe mari) sebab dah tak kurang berkenan..nak kena amik gambo  seme cop bunga ros bukan cop ayam ada yang edisi terhad

924# alifinara setakat ni pokok kat nurseri adik saya selamat walau tak berpagar tapi satu ari dulu saya dapat pokok pree dari member saya kat sini sebab ada minah datang rembat pokok...laju punya laju pokok jatuh polibeg pecah...kawan saya malaih nak masuk balik suruh saya amik...bawak balik jer pokok tu....pokok comey warna silver bunga pink tu leh buat bonsai...mak saya punya pokok puding kat felda bubuh dlm polibeg beso  warna ni merah menyala orang panggil juara kalau tak salah...ada orang jumpa 2 makcik bawak ataih motor pokok puding bawak balik ke kampung sebelah...

Follow Us
926# aishah

Salam aishah.... hmmm decorative plate camner rupanya,  tepeklah gambar.... mana tau kot kot teringin pulak {:1_151:}

Salam semua.....last last rumah burung kak pah selepas garden kena curi hari tu, bermaustatin 2 buah rumah burung tu di dalam rumah ....  mula mula nampak pelik ditempatkan di atas meja konsul tu, tapi lama kelamaan nampak ok pulak, apa pandangan adik adik ya?

[]

ini gambar terbaru bunga bunga di taman kak pah..... kak pah tepek untuk adik adik semua.....

[]

Ini pulak diwaktu  malam berlatar belakangkan kolam ...collection terbaru kak pah setiang lampu di belakang kerusi garden tu.... husband kak pah beli second hand je...second hand secondhand lah, janji ada cahaya...hehehehehee.. Terubatlah juga hati ini dari kesedihan kerana kehilangan barang barang kak pah hari tu......

930# KakpahMan

Uuiii...memang cantiklah english garden kakpah ni...malam2 pun syok duduk kat luar tu sambil minum2 kopi dengan suami kan.....

932# shiina
Memang betul shiina...hampir setiap malam kak pah duduk kat situ...dengan bunyi air ...tengok ikan .....rasa tenang je.... Minta pada Allah, janganlah kebahagian ini dirampas lagi...Selepas kena curi hari tu, kak pah phobia gak nak decorate taman kak pah tu...tapi ye lah, semua ni dah tersurat, tak decorate pun kalau dia nak curi, dia curi jugak.... betul tak...now lepas husband kak pah pasang sensor dan buat pagar baru tu, legalah sikit....

tahniah kak..:pompom:
sy tgk garden kak pah lebih cantik dan comel berbanding dulu...
kreatif btl... setiang lampu tu menambah ke 'cun' nan suasana...

933# KakpahMan

Haiii...ni yang rasa nak copy untuk garden rumah baru nanti ni...tenang je kan kak pah...syoknyaaa......

Ala.. sayangnyer birdhouse Kak Pah yg sgt comel tu kena kurung kat dlm umah... Tapi garden Kak Pah mmg cun...

Hai anggerik, shiina dan  hai pinkyberry.... Thanks atas pujian tu...kembang sungguh garden kak pah mendengarnya    

Husband kak pah ada  buat dua birdhouse untuk taman kak pah tapi yang simple simple je, yang itu kak pah letakkan di garden luar..kalau dia nak curipun, tak lah terasa sangat... gambar dua dua birdhouse tu ada kat dalam gambar yang kak pah tepek tu...

937# KakpahMan

sama2 kak...
sy pun kembang juga ni..
kak tepek la gambar bird house yg kat luar tu..nak jg tgk...

938# anggerikrimba

Salam anggerik... ni hah kak pah tepek gambar nya.... nampak tak ada dua ...satu yang berwarna putih dan satu warna coklat....  kak pah sebenarnya banyak collect birdhouse ni...kak pah dah ada 6 buah ...nanti kak pah ambik gambar birdhouse tu... Yang jadi banyak tu bukannya apa, kadang kadang anak belikan, lepas tu husband kak pah pun rajin buatkan.... dan selebihnya kak pah beli....

kak pah ...kite ade jumpe satu kakak nursery owner kat sip pulai tu...nama dia Hjh Sharifah...nurseri dia Sweet Garden..gi la melawat ...tolong promote nurseri kengkawan kepada kengkawan