CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mizahanan

English Garden di Malaysia

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs136.snc3/18353_224650048122_626763122_3303008_7161701_n.jpg

tea time petang2 sambil dengar kicauan burung... heheheeeee

http://photos-a.ak.fbcdn.ne ...
intanazlynna Post at 29-12-2009 13:52

sign welcome kat kusi tu nampak mcm salib jer....

nampak mcam salib? iyeker? jup i tgk balik,,

900# mhdsafwanindera
mai lah teh singgah rumah kak pah..... asyik ke greentown mall je, sesekali lepak le kat giant pulak, mengkala dah sampai ke giant, terus je melencong kerumah kak pah...

902# intanazlynna
ye lah intan, kak pah pun perasan benda yang digantung kat belakang kerusi tu macam salib..

sori yer intan... sekadar menegur. kalu silap steno minta maaf.

903# KakpahMan

Hehe..Ishaallah Kak Pah..saya ni segan banyak la..lagi pun saya ni pangkat anak je..baru 21tahun hehe..nanti ada senang boleh datang..k..kak pah mai dulu rumah saya..boleh jadi mak angkat ni..hehe(nada bersungguh2)

Follow Us
Post Last Edit by safiku at 2-1-2010 02:08

905# steno

sama cam steno gak
cuma, satu lagik
replika haiwan tu semoleknya kena dipertimbangkan semula b4 dijadikan dekorasi luar/dlm rumah (ingatan utk diri sendirik jge ...)

907# safiku

tu laa.. kat laman steno pn ada jugak itk 2-3 ekor.  letak kt mini garden.

eenaz suka juga EG nie..sekarang nie masih mengumpul bunga2 yg sesuai ...ader Petunia ajer..sbb tue jer yg tau nama....yg lain tak tau nama....nanti esok eenaz tepek gambar..boleh; forumer sini bantu..bagi menceraiakn taman mini eenaz nanti...

eenaz suka juga EG nie..sekarang nie masih mengumpul bunga2 yg sesuai ...ader Petunia ajer..sbb tue jer yg tau nama....yg lain tak tau nama....nanti esok eenaz tepek gambar..boleh; forumer sini bantu..bagi menceraiakn taman mini eenaz nanti...

891# mhdsafwanindera

meh lah tempek bunga hoya tue....

906# mhdsafwanindera

Kalau teh sudi jadi anak angkat kak pah, kak pah lagi berganda-ganda sudi.... Anak kak pah pun yang nombor tiga tu sebaya dan sejantina dengan teh pun...Insyaalah kalau kak pah ke Manjung, kak pah singgah rumah teh..teringin jugak nak tengok tanduk tanduk rusa, tanduk kijang kat rumah teh tu.....  {:1_151:}

912# KakpahMan

Boleh sangat kalau sudi datang la ye..hehe..

Wuaaaaaaaaaaa sedihnya tengok gambar rumah kak pah ni..... dah takde perhiasan halaman yang kak pah miliki..... now dah jadi milik penyangak......Wuaaaaaaaaaaa

914# KakpahMan
k pah tunjuk la gambar lepas kena samun.... nak tengok byk mana yg pucuri tu ambik.... teruk betulkan...

Wuaaaaaaaaaaa sedihnya tengok gambar rumah kak pah ni..... dah takde perhiasan halaman yang kak pah miliki..... now dah jadi milik penyangak......Wuaaaaaaaaaaa
KakpahMan Post at 14-1-2010 10:57

aiksss kak pah

kenapa?

umah kena masuk pencuri ke?

916# dealova77

Salam ifa.... haah rumah kak pah dimasuki pencuri tapi tak masuk dalam rumah cuma dia ambik barang barang perhiasan kat garden kak pah je.... termasuklah beberapa pasang kasut...  2 hari kak pah mc sebab darah tinggi naik..tension ....  sekarang ni tension tu dah berkurangan tapi masih phobia takut dia datang lagi.... kak pah pun dah simpan barang barang yang bernilai kat dalam stor takut hilang lagi... tunggu abang buat pagar lain, baru kak pah decorate balik garden kak pah tu...Sedihlah pulak, selalu tengok garden kita meriah dengan perhiasan dinding, sekarang dah bolos.... Kak pah mintak pada Allah tutuplah pintu hati penyangak tu untuk datang kerumah kak pah lagi.... Butakan mata dia supaya dia tak nampak rumah kak pah ......

917# KakpahMan

Ala..kena curi??? dah buat report polis ke..

918# mhdsafwanindera

Salam teh..... haah lah teh, rumah kak pah kena curi, dah buat dah polis report.... sedihlah teh.... tapi dah redha dah...minta mintak dia tak datang lagi....

919# KakpahMan

*%)F$C%K@!!! pencuri tuh jangan2 mat dadahgian yang terdesak nak beli natang tuH! tak pun orang yang jelous kat kak pahatau orang yang nak barang yang dia minat tapi dia tak mampu diacuri!...mungkin saya suspect orang berdekatan setaman(sekawasan perumahan) yangmungkin dia kenal kak pah dan dah pendam usha(lihat) lama dan ambil masa yangsesuai untuk mencuri rompak kiranya planing awal sebelum mencuri .atau mungkinorang tak kenal tapi dah taram lama kat kak pah punya Garden aksesori nplant..Biar Polis siasat dapatkan cop jari/tangan,yang penting sekali DNA(kalaudapat la,lagi bagus sebab memang comfrim boleh dapat orang curi tuh) itu yangterpenting untuk mendapatkan suspect atau disyaki,sebagai tambahan tanya jiran2atau saksi yang nampak,cam fizikal orang tuh! dia gemuk ke kurus ke berparut kebangsa apa?? kalau dapat salah sorang pun jadi lah(jika dia buat projek berduaatau lebih) ada sapa2 nampak tak kak pah???? dan tak lupa juga,try usha atauround2 keliling kawasan perumahan kak pah mana tau orang2 kat situ jugakambil..ni nak cerita saya dulu kak pah tahun 2005 saya ada 3 tandukkijang(platycerium ridleyii) besar2 n sihat dan 2 Tanduk rusa telinga gajahkecil 1 besar 1 (common name cabbage fern/elephant ear staghorn fern..botanicalname platycerium elephantotis) kena curi,asalnya balik kampung
3 ari je kat kedah..memang frust giler la dahla pokok tuh favorite indera semasa indera berumur 12-13 tahun lagi...last2 dokpusing seluruh kawasan perumah kat tempat saya dan saya nampak dan saya kenalsangat2 pokok saya(dekat setahun jaga) dan kayu yang lekatkan kat tanduk rusatuh.rumah 0rang yang rembat tuh dengan dengan rumah saya kirannya taman katseberang je! tak jauh dalam setengah KM tergamak orang tuh! dan la orang tuhorang yang kaya sebab apa? sebab kat arena taman tuh memang kawasan perumahorang kaya atau mewah.bayangkanlah orang kaya macam tuh pun boleh sarbat(curi)pokok.yela pokok tuh rare kan nak cari susah,orang yang gila collect pokoksanggup mencari.tapi dia tuh cari dengan mencuri!.takpe saya biarkan je.yelakalau tuntut,tanya,mintak balik,mesti tak mengaku punya,orang yg mencuriselalunya kat kan mengaku lah gerenti punya! betul tak kakpah saya berani keratjari..sekarang pokok tuh dah takde mungkin dah mati! atau mungkin dia taruk katbelakang/tempat tersembunyi kat rumah maybe "dia" anta katkampung/rumah family sedara mara ,mungkin mati pokok tuh,sedih giler tak taunak describe hati ni,kosong je jiwa..kalaulah di tangan saya mungkinhidup,peratus untuk masih hidup mungkin tinggi..hanya satu je saya kata dalamhati saya Kakpah..ALLAH MAHA ADIL DAN MAHA MENDENGAR! satu hari ALLAH AKANBALAS!! ALLAH AKAN BALAS! itu hari dia nanti rumah dia plak kena..bukan nak doakat penjenyah tuh tapi biar dia rasa macam mana kita rasa betapa pedih nyahati,penatnya mencari duit sanggup ikat perut..dengan balasan yang penjenyahtuh dapat,harap dapat memberi pengajaran dan rasa insaf,seterusnyabertaubat,ganti rugi,settle masalah elok,bawa bincang,menyesal dan tak akanmengulangi lagi silap salah kepada mangsa dan orang lain,mohan maaf,ikhlas danberubah! Bersabar la Kak pah,Tuhan itu wujud..banyak2 beristifar,berdoa danberusaha mencari,supaya dapat hak kita balik..AMIN