CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENDAPAT MENGENAI LELAKI KELANTAN

tak berani nak komen lebih lebih sebab parents saya org kelantan. kalau kutuk org kelantan, sama macam kutuk parents sendiri pulak. huhu

org negeri mana pon sama ja..xda beza pon..semua kita kawan.kalo x mau kawan ngn kita pon xpa..xdak hal

aku rasa memana org pon tgk cara pembesaran die
bkn negeri die...
tp..aku dr dulu mikir mmg tanakkawen ngn org pantai timur
sbb aku nampak adik badik lelaki lam famili kuu..
mmh hazab ar...basuh baju: mak yg buat
bancuh air: tak reti
masak2; kompem tak reti.

so kesimpulannya: salah asuhan je...
aku rasa mokcik2 sane org kg..so deme taktau sgt skill mengasuh anak2 jate nih kot.
tp banyaaaaaak aje mereka2 dr sana yg jadi "somebody", ostad2 byk rata2 dr kelate, ganu, kedah.
dr segi jadi org tuhh...dorang mmg excellent. tp skill di rumah, urusan umahtangga, fail!

nasib ku kawen ngn org pulau,atleast tau layan diri kat umah
tau urus baju sendiri. tau kemas umah.
tp aku tetap caya asuhan mak die dolu..

aku dulu pong harem tatau skil umahtangga bagai
so sendiri carik, belajar n praktis.

kelantan no no no...i memang tak boleh nak couple dgn kelantan guys..setakat kawan2 biasa ok kot tapi nak jadi bf never in my life...walau seensem mana pun dia..tetap tak suka..mungkin sbb i tak suka sebab kalau diorang ckp tu ada slang kelantan...

Reply 703# silica_SiO2

sokong 100%. semua nya datang dari didikan family tu. saya ada kawan lelaki, org kelantan tapi dia okay je. gentleman. bila tgk dia dengan family dia, family dia pun jenis mcm tu. cakap takda nak kasar2.

setakat ni dah 3 org kawan pompuan aku ditinggalkan lelaki kelantan. yg mane akhirnye lelaki kelantan tu kawin ngan pompuan negeri sendiri.

tp ni zaman aku blaja la...kt uni kan ramai org kelantan. cuma agak sadis la gak sbb diorg ni bercinta sepanjang masa belajar means 3-4 thn gak alih2 dah grad berpisah la plak...malu tak malu la, ngan fobia sekalik.

Follow Us
prejudis!!!! sebab ni dari personal experiences lol...masa mula2 dating ok..lepas 3 bulan tak tau hilang mana!!! tapi ni mungkin kes i aje macam tu..harap2 member semua tak jadi macam pelakon ni yer...
http://www.youtube.com/watch?v=AS7H_ddpYic&feature=youtu.be

bos aku anti org klantan....suka sgt mengeji org2 klantan...haish!!!!!aku nih pon org klantan,,aku dah lali dah ngan kutukan dia nih.....CABARAN PALING BESAR AKU MERANTAU NIH,,IALAH ORANG SELALU PANDANG SINIS KAT ORANG KELANTAN

aku sendiri xthu ape salah aku....salah kah aku di lahirkan sebagai ank kelantan??cuma aku mampu berdoa agar suatu hari nanti allah akan bukakan pintu hati  rakyat2 kelantan supaya lebih sempurna n bukakkan mata semua pihak yg kami pon adalah rakyat malaysia yg sama je ngan kamu semua.....

kdg2 terfikir..kenapa hnya negeri kelantan yg dikeji???mungkin allah lbh sygkan kami sbb tuh lah allah bg ujian begini.....

takbir...

Reply 1# True-X

classmate aku sorg budak kelantan.die sangat prejudis.aku bukan xsuke die,he is a very good guy,warak,rajin,tp suke sangat bangge tahap gaban punye ngan negeri die.kadang2 sampa nak kutuk2 negeri lain.wth?tah pape jek.pastu kuat berpolitik.bosan btol aku kalau die dah start cakap pasal politik.nyampah.orang lain pon bepolitik jugak tapi x obses macam die

aku cakap kelate je kat office...tak kira ngan bangsa Cina atau India....end up dia org pun suka ikut slang...

salah sorang sahabat baik kat aku kat opis ni orang kelantan.
orangnya handsome putih melepak, umur 33 kot, masih single, sapa berminat bleh hantar resume kat aku..aku try tolong ekjas. wakakakakakakkkk

aku org kelantan.tingat balik kisah lampau ni.masa tu aku baru transfer ke opis baru.sorg pegawai unit aku ni mmg anti nau ngn org klate nih,tp tah cmana dia leh rapat ngn giler ngn aku.aku kt sana 5bulan jer,masa lst day tu dia siap nangis lg sbb sedih sgt. skang dh 3taun aku dpt balik keje negeri sniri,tp ngn dia still x putus hubungan.tipa kali raya posa atau raya haji mesti aku akan pos sumting kat dia sbg tanda ingatan.

best fren aku pon dr merata negeri,kedah,sabah,perak.

berbalik pd topik,bg aku perangai lelaki x melambangkan negeri. lelaki kelantan pon ade gak yg perangai x elok,dn ramai juga yg baik n ok..sama juga ngn lelaki negeri lain.
mana yg perangai hudoh tu x kira dr negeri mana tetap org x suka gak kan.

Reply  True-X

classmate aku sorg budak kelantan.die sangat prejudis.aku bukan xsuke die,he is ...
miss_jb Post at 8-3-2012 18:23

haaa..kalo yg obsess politik ni aku pon x sukaa wehhh

awek klaten mcm mn lak?

regards

zaman sekolah dulu penah jugak konon2 xnk kawan dgn mat kelate..sbb konon2 diorang ni perangai teruk..last2 terbekawan jugek dgn orang pahang tp originally kelantan..okay jer org kelantan ni...tp mmg org kelantan ramai yg bijak pandai kan???

.tp mmg org kelantan ramai yg bijak pandai kan???
LadyDriver Post at 16-3-2012 00:11

mereka bijak dan pandai dlm perniagaan. campaklah kat mana pun, mereka pandai cari peluang berniaga.

ini mmg tak dapat dinafikan.

yg anti ngn org kelantan tu sbb nasib x baik kot ade pngalaman buruk ngn depa.
jgn riso la..ramai lagi org klantan baik2 n peramah. meh kwn ngn  aku mehh..hehe

selama aku merantau,aku xde masalah kwn ngn or negeri mana pon. masa study bespren aku org melaka,siap pegi tido umah dia bagai. hosmet aku pon org pahang,perak,johor.
time nk menyembang mlm2,mesti dorg akan dtg melepak kt bilik aku.

abg aku kwen ngn org johor. memula g jumpa bakal mentua,terus mak dia bekenan n suh masuk meminang. tp kak ipar aku dulu mmg anti lelaki klantan,last2 kawen ngn org klantan gakk..haha. bahagia jah smpai skang dh 6 taun kawen.

kawan2 pompuan cecco yg kelantan sendiri cakap, jangan cari lelaki kelantan sbb diorang ni dpn nampak baik tapi belakang2 lain pulak jadinya..

cecco taknak percaya sgt sebab cecco tak penah kena lagi. cuma satu hari tu terkena kat batang hidung sendiri.. sorang lelaki kelantan kenal time join tour university.. balik2 tu dia terus add fb cecco, mintak no henfon. cecco bagi je sebab ingatkn dia nak contact kalau ada apa2 lg pasal tour akan datang (pasal dia ni kira org yg handle tour tu jugakla..) bila dah bg tu, dia start sms2, kejut subuh2 solat, etc..cecco mula2 percaya dia ni memang baik, sbb tengok kat facebook dia pun ramai org tag gambar2 dia pegi ceramah, then dia pun banyak post tentang agama.. time dia kejut cecco subuh2 pun pukul 5.30 pagi. time tu cecco xbangun lg sbb selalu subuh kadang2 pukul 7 jugak.. tapi dia awal bebenor.

bila dah lama2 rapat tu, mula la dia cakap nak bawak cecco pi lawat family dia, nak bawa cecco pi holiday, umrah, etc..mula tanya macam2 tentang peribadi cecco, ayah mak kerja apa, duduk kat mana..umur berapa. rupa2nya dia nak tau semua tu sebab nak jual insuran takaful je. dan dia buat macam tu kat semua orang, kat kakak2 senior cecco yg join group tour tu. semua tertipu dgn permainan lelaki ni.. last2 cecco xlayan dah, tapi dia ni gigih betul, cecco xjawab sms pun mesti dia nak hantar sms lagi..tanya khabar semua. nak dkt 10 mesej dia cecco xreply.

tapi hopefully tak semua lelaki mcm ni la..especially lelaki kelantan, since ramai dah kata macam2 tentang lelaki kelantan ni, so why not you prove them wrong.. salam.

Reply 719# a.ceCCo

ceccoo..nasib x baik la tu terbekenalan ngn laki camtu..
tp dun wori,masih ramai lg yg elok perangainya..
so jgn la takut lak nk kwn ngn org laki/pompuan kelantan lg pasni yek