CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2730|Reply: 8

raelian

ak rs thread ni mungkin dh ad dulu, ak x sure...

6 tahun dulu, masa ak budak lg, ak pnah dpt buku dr sorg mamat ni kt singapore
buku tu bertajuk the true face of god.

buku ni memperkenalkan idea manusia ni asalnya adalah clone kpd alien ..
korg ad dgr tak pasal raelian group ni?dorg anggap Tuhan sebenarnya adalah aliens
sbab tu la Elohim tu ditulis dlm bentuk plural...dorg tafsir Elohim sbagai mereka yg dtd dr langit
kononnya utk menyambut kedatangan messiah aliens dorg, dorg nk wujudkan satu embassy bg aliens di atas bumi ni
tmpat specificnya ialah di jerusalem sendiri sbab dorg tafsir haikal yg dimaksudkan dlm Torah ialah embassy tu la..

ak rasa la, si highlander ni agak2nya  ad kaitan dgn group ni...mungkin raelian ni adalah 'the others' seperti yg dia maksudkan...
maksud ak, raelian ni musuh kepada golongan highlanders...

Reply #1 migdal_bavel's post

H7..cepat jawab

actually, yg ni ade kaitan skit2 dgn ape yg highlander perkatakan (sori, tak ingat posting h07 yg mana satu)....aizverus pun perkatakan perkara yg sama ttg relation antara fallen angel dan nephilim. Dlm thread panji alam byk gak dibincangkan pasal perancangan mcm ni....kaitan dgn so called planet nibiru or X (kediaman salah satu dari makhluk yg dulu singgah bumi tapi cabut kemudiannya), pole shifting (ada satu makhluk lain plak yg sentiasa melawat bumi dan memberi hint2 atau signal bahawa peristiwa ni akan melanda manusia), atlantis (kebolehan manusia zaman dulu yg mempunyai psikik energi termasuk clairvoyance, telekinesis, hidrokinesis, absorb energy dll dimana serpihan perangai mereka wujud pada setgh2 manusia skrg yg boleh mind reading, badan bermagnet sudu melekat, ESP, mengubat penyakit menggunakan teknik tanpa alat bedah dll), plaeides aka people of the light, "forbidden knowledge", "forbidden archeology" dan lain2 yg sentiasa di block oleh mainstream berita kat TV atau mainstream dlm sains termasuk juga besi bulat berdiameter 1.5 inci yg berusia 2.5 billion ago yg menunjukkan masyarakat dulu2 (dikatakan oleh beberapa penkaji sebagai makhluk sebelum Adam yg maju dari masyarakat skrg, tapi dimusnahkan kerana angkuh dgn perintah sebenar dari Tuhan, lalu dimusnahkan) dan bahagian belakang bulan yg mempunyai peninggalan tamadun lama (bulan tak berpusing pada paksi, hanya menunjukkan bahagian depan je dari dulu sampai skrg, dan bhgn belakang gelap,konon dikatakan ada markas tamadun lama yg disembunyikan oleh pihak2 tertentu di bumi ni termasuk dari NASA)...btw, dlm thread yg dibincangkan sebelum ni, takde sape2 yg finalize kesahihan termasuk aku sendiri...cuma teori sendiri dan juga membaca teori dari pihak lain je...

aku syak (especially dlm kitab yahudi)...yg ade "info" pasal mende ni tapi antara yahudi je yg tahu dan antara yahudi gak akan melaksanakannya (perihal ttg masjid al-aqsa dan perancangan yahudi utk membina soloman temple di situ).....

walaupun bagi org lain perihal ttg forbidden knowledge atau archeology ni agak janggal, tapi bagi aku, seronok kalo digali lagi byk info dari independent website sebagai contoh....kenapa menara babel (migdal bavel in jews wording sama mcm nick ko hekhek) org yahudi nak bina...tinggi lak tu sampai melepasi awan tapi menara tu dah takde...sama kes mcm taman tergantung babylon yg dah takde di zaman skrg ni.....byk persoalannya dan best utk dikupas...

ini dikatakan oleh setgh2 org la yg aku ada terbaca...konon2....entiti lain (aku taknak guna pekataan alien sbb kang posting aku cam fairy tale plak..kekeke) bergerak ke angkasa dlm pencarian emas atas sbb atmosfera planet diorang semakin menipis (emas digunakan utk "membaiki" lapisan atmosfera planet dorang). Dlm pencarian, terjumpa planet bumi kesayangan yg kita duduk skrg ni yg mempunyai kandungan emas yg tinggi. Slavery bermula dari south africa dgn mengarah manusia di sana utk bikin gold mining (Aku tak sure samada entiti ni membina clone baru dlm bentuk manusia utk dijadikan slave atau mmg manusia zaman tu dah wujud kat atas bumi). Sewaktu beratus tahun mining berlaku, terwujud plak beberapa puak dari kalangan entiti tu dan antara puak tersebut nak kasi "addon value" pada manusia yg jadi slave ni. So, beberapa manusia dikasi addon value dlm bentuk DNA upgrade (upgrade skit je tak byk) supaya manusia konon2 ade akal la camtu..then entiti ni blah dan akan kembali di masa akan dtg...

entiti ni bergelar annunnaki..

dua jenis manusia wujud iaitu manusia skrg (kita) dgn manusia yg mempunyai DNA berlainan dari kita bergelar Neanderthal (yg wujud lebih awal)..leh usha skit sebyk kat sini : http://en.wikipedia.org/wiki/Neanderthal

Perbandingan manusia kita dgn Neanderthal. Kalo tak silap aku, dua2 spesis ni mempunyai DNA berbeza bererti dari susur galur yg berasingan. Sebelah kiri itu kita (sapiens), sebelah kanan tu neanderthalensis :

Contoh reconstruct bentuk neandethal yg terdapat di Anthropological Institute, University of Z黵ich:

citer stargate, alien vs predator dan the fifth element ialah reflection kpd apa yg director tu nak sampaikan pd umum walaupun mcm kanak2 nye citer jer dan berbentuk kiasan....

btw...aku masih lagi "Dari Allah kita dtg, kpd Allah kita kembali"....sekadar utk mengupas persoalan migdel dan berbincang ni ok la...

[ Last edited by  cz at 27-11-2007 01:10 AM ]

Follow Us
buku ni memperkenalkan idea manusia ni asalnya adalah clone kpd alien ..
korg ad dgr tak pasal raelian group ni?dorg anggap Tuhan sebenarnya adalah aliens
sbab tu la Elohim tu ditulis dlm bentuk plural...dorg tafsir Elohim sbagai mereka yg dtd dr langit
kononnya utk menyambut kedatangan messiah aliens dorg, dorg nk wujudkan satu embassy bg aliens di atas bumi ni

dah bunyi sebijik cam scientology ni

Reply #1 migdal_bavel's post

Aduihhh...
bab-bab mcm ni la yg aku lemah sbb otak aku x leh terima idea / pemikiran mcm nih...
aku x nk masuk campur..

Reply #6 cz's post

yep, cz

sbenarnya mmg secara geneticnya, kite berlainan dgn golongan neanderthals ni tp darwinisme menganggap diorg sbg leluhur yg berevolusi sehingga menampakkan seolah olah kite ada link dgn species ni...

raelian support human cloning sbab dorg anggap itulah cr asal usul manusia dilahirkan di bumi ni...diorg kata dh buat dua clones, x igt tahun brapa...tp yg first clone tu ialah kanak2 perempuan yg diberi nama eve..maknya ialah yahudi brazil so golongan raelian ni sorokkan clone tu kt israel..buktinya x saper pun tau sbab dorg xnk tunjukkan budak tu..

ak x tau nape ad unsur2 yahudi dlm raelian...mungkin sbab si pengasas ajaran ni jumpa alien yg kononnya mengaku sebagai YHVH (Tuhan org Yahudi) telah diminta utk menyediakan embassy (haikal) utk menyambut ketibaannya bile nk dkt kiamat nanti...mcm dajal plak rasanya kan..

wlau bagaimanapun, smp skrg israel masih belum beri kelulusan utk buat embassy tu bg raelian group ni..dorg skrg tgh wt perancangan utk buat di lebanon pulak...ap2 pun, group ni mmg mendapa sambutan dr seluruh dunia, terutamanya dr org2 yahudi, jepun dan korea