CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilhamumaira

nak beli keta... tapi (PERHATIAN PADA MEREKA YANG RESPONS PADA THREAD INI)

Reply #32 bietrisha's post

bet, tq sesangat.  cuma memang umi terfikir gak nak pakai viva, sebab dah naik dah kawan punya.  memang nak try pun nanti.  btw, umi tak delah selalu sangat balik ganu, jarang la.. kalu balik pun cam raya... pas tu 4 bulan sekali baru balik. bergantung pada suami umi yang keja banyak outstation.  kalu dia kuar keja luar tu lama, memang ganti ngan bawa kami balik kampung.   tu pu tak lama.  insya allah pasal bajet tu, umi dah ada umah sendiri.  potongan melalui gaji.

aku dapat rasa camana org ilang motor sebab aku penah tekena time study dulu..sabar jelah ummi..ada hikmah tu

Originally posted by assaffah at 18-9-2007 01:29 PM
Di antara cara2 utk kurangkan risiko kecurian ialah gunakan 3 jenis kombinasi kunci.

Kombinasi kunci yang dicadangkan:
1. Kunci disk brake,

2. Kunci sprocket (elakkan s*lex sbb dengan spanar saiz
6", tak sampai seminit tercabut),

opss.. correction my pren..
spanar size 8 ler beb.. bukan 6..

haa.. nice points...
nah ambik kreditttt dari waaa sama lu...zassssssssssss....

lock camni, kalau tak guna nak sangkut kat mana erkk??
kat leher boley tak din??..

btw, aku guna mangga lock disk brake jer..
kalau tempat panas, aku lock depan belakangg... kawtimmm...

Umi....i dah baca post awak yg ttg hilang motor tu..
Hmm..dgn keadaan yg blm sttabil, masa yg mengejar, mmg rasa diri tempang bila kita hilang kenderaan.

I pun baru hilang. Kereta Waja, dua bulan yg lalu. So, sbb tu i leh tahu prasaan u skrg. Yg blh i pesan kt u...bersabar lah. Ade hikmah sebalik semua ni.

Reply #44 takumi86's post

Tempat tinggal umi tu memang panas.... asik ilang motor ajer.. la ni agaknya sebab nak raya la kot, so apa lagi.  Umi tak nak tuduh, tapi umi boleh agak saper punya kerja... boleh bayangkan tak kat tempat umi letak motor yang ilang tu, penuh dengan kacang ngan yin dan masa yang sama dekat tempat mereka yang umi syak tu pun ada.  Maknanya mereka memang dari orang yang sama.   Chewah, dah jadi csi lah pulak, tapi kebetulan kan.

Follow Us

Reply #45 edmundo's post

ed, ilang keta lagi lah... la ni dah la nama blacklist... motor lak ilang... aduhhhhhhhh, ntahlah tak tahulah ada hikmah atau tidak sebab dah banyak kali kena dah.....

Reply #44 takumi86's post

kalo lock cenggini pong ilang.. kompom la moto tu kena angkan masuk lori je.. nak lagi sep, try la rantai kat memana tiang...

kereta Wira second hand pun murah sekarang ni...wira baru pun ada diskaun banyak gak...stok clearance...

pakcik meow pun nama die dah blacklist.
tinggal makcik meow aje nama die bersih.
income mak cik meow sikit jerk, duduk kg RM500 sebulan.
derang laki bini beli van. Pinjam kat kredit company di kLang.
Bayar ansuran dlm 3 tahun tak silap.
Tapi yg nie beli van second hand ajela.

Originally posted by ilhamumaira at 18-9-2007 02:00 PM
bet, tq sesangat.  cuma memang umi terfikir gak nak pakai viva, sebab dah naik dah kawan punya.  memang nak try pun nanti.  btw, umi tak delah selalu sangat balik ganu, jarang la.. kalu balik pun ...

hmmm....kalau umi nak pakai viva saya setuju sebab saya pun dah cuba viva kawan saya,  minyak dia save better than kelisa. Viva ni easy handling, good visiblity, less blindspot, senang. Lagipun this would be the best low cost car yang reasonable. If i'm not mistaken, RM25 petrol boleh pergi 200km.

Originally posted by ilhamumaira at 18-9-2007 02:53 PM
Tempat tinggal umi tu memang panas.... asik ilang motor ajer.. la ni agaknya sebab nak raya la kot, so apa lagi.  Umi tak nak tuduh, tapi umi boleh agak saper punya kerja... boleh bayangkan tak k ...

buat solat hajat... kasi dia panas sikitt...
tak pon report jer kat polis suruh buat forensik testt & investigation...

Reply #52 takumi86's post

takumi ni bestlah.  memanglah ingat nak macam tu, malam ni nak jumpa pegawai penyiasat, tak tahulah macamana lak dia nak buat, tapi umi dah pk kalu ditakdirkan motor tu dapat balik (umi harap, jgnlah dibaraikan lagi), umi nak jumpa budak yang cilok motor tu.

aku penah pakai yamaha 125z ni 3 tahun... alhamdulillah.. tak penah kena curik..

aku pakai kunci mangga yang besar.. 2 bijik.. satu taruk kat sprocket belakang, satu lagi taruk kat disc brake depan...

Member aku dulu beli 125z ni ... baru 3 bulan dah kena curik.. dia pakai kunci sepit kat disc brake.. senang jer pencurik patahkan.. Member aku ni singgah kat kedai tak sampai 5 minit pun.. motor dah lesap..

Ini la jenis kunci yang dia pakai tuu..

alamakk... tak dapat nak baca posting aku... mana ilangnyaa..

rantai kat tiang bleh gak... sbb moto aku kena curi tayar blakang... klu lock mcm dlm gambar mungkin motor tak ilang tp kebarangkalian tayar ilang amat tinggi

terkini

hb pinjam keta ngan kawan.  keta kancil ajer, memang dari dulu kalu nak pakai keta mesti pinjam keta member ni.  alhamdulillah, time susah2 gini, ada gak orang nak tolong. tapi nak pakai sampai biler lak kan.  kita tengok ajer lah macamana.  sebabnya takde pengangkutan pun susah, ada pun susah (contohnya: kena curiklah, ntahlah...) sekarang ini umi serahkan pada pihak berkuasa.  Doa umi semoga motor ini dapat dijumpai walaupun harapan itu amatlah tipis.........

alhamdullilah...semoga pihak berkuasa dpt mencari org yg mencuri motor umi:@

Reply #57 ilhamumaira's post

Oooo itu macam ka kisah terkini...
kalau camtu..sewa jer laa kancil tu dari kawan..
ie: bayarkan monthly installment kee..

anyway, gud luck and selamat berposerrrr...  

Originally posted by zacharygibson at 19-9-2007 06:30 AM
Member aku dulu beli 125z ni ... baru 3 bulan dah kena curik.. dia pakai kunci sepit kat disc brake.. senang jer pencurik patahkan.. Member aku ni singgah kat kedai tak sampai 5 minit pun.. motor dah lesap..

betoi.. kunci sepit ni memang hampehh.. senang jer mau kasi bengkokkk...
lock depan belakang ngan mangga kualiti tinggi ajerr.. iaitu bukan solex pasarmlm.. hehee...