CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10024|Reply: 53

Kenapa artis2 International selalu skip Filipina kalau buat tour?

Aku heran lar. Padahal Filipina tu bukan main bangganya kerana ada connection dgn US, tambah lagi banyak artis yg ada darah Filipina macam Mutya Buena, Cassie, Apl De Ap, Enrique etc. Selalunya artis international nie (US or UK to be exact), diorang lebih kepada tour ke Singapore, Malaysia atau Bangkok. Korang tau sebabnya ker?

Rate

1

wah...tak tau lak psl ni.
yeker?
maybe artis2 tu dh sedia maklum n meluat dgn sikap fanatik org filipina kot.
pinoy kan tetap rasa penyanyi2 derang plg hebat kat dunia n suka banding2kan.
plg geli n tak tau malu pinoy ni suka promot artis derang tak kire tmpat.
kat youtube tu, mana2 ada video artis nyanyi live(esp diva) msti derang akan claimed yg penyanyi derang lg bagus. yuck.

Rate

1

Reply #2 sayangidaku's post

fanatik-keparat-orang-filipina sangat ekstrem dgn artis mereka dan kita
jelas melihat kefanatik-keparatan' mereka kat youtube -

mereka ingat dengan membuat perbandingan melalui youtube dapat
kita mengubah tanggapan bahawa artis filipina begitu hebat di dunia ?

salah sama sekali -

hasilnya -- apa yg telah muntz nyatakan kat atas adalah tidak mustahil -
walaupun bukan salah artis 100% tapi artis berkenaan berhak menegur tindakan
fanatik-keparat mereka agar jangan membuat perbandingan yg sia sia -

Rate

1

Because they're loud, rude and annoying. Jadi artis international pun jadi bored. Contoh, tengok kat YouTube. Dekat page Mariah Carey diorg sebok dok kata Regine Velasquez tu lagi bagus dari Mariah, sedangkan Regine tu no originality artiste yang asyik nyanyi lagu Mariah dan meniru, konon nak buat lagu Mariah lagi power le. Nyampah aku.

Mariah tu suara lagi power dan boleh buat tahap whistle tapi Regine tak boleh. Tak boleh terima hakikat pulak tu. They also generally believe their artistes lagi cantik dari Malaysian & Indonesian artistes, lagi berbakat sebab medals yang artistes dorang terima, kutuk Siti dan Jac pulak, kata dorang huduh and Filipinas cantik. Bauty Pageant contestans pun nak dibandingkannya. So, aku harap siapa yang suka sangat kat artis Phillippines tu jangan tunjuk sangat, dorang akan berbangga dengan artis dorang dan kutuk artis kita. At least, Indonesians yang generally more talented pun tak berlagak macam diorang. Still humble lagik

Even my friends kat Phillippines sendiri pun kata Pinoys & Pinays ni annoying (kawan-kawan saya ni tak suka artis sana).

And kenapa Regine dapat gelaran Asia's Songbird ha? Sapa tau? Aku rasa kita tak aknowledge pun Regine ni, aku rasa tak adil la nak panggil dia Asia's songbird sebab dia peniru. Malah, suara Siti pun bagi aku lagi baik, dan heaps of other Indnesian artistes pun.

[ Last edited by  narcolepsy at 18-8-2007 10:56 AM ]

Rate

1

Reply #2 sayangidaku's post

Aku paling geli bila dia bandingkan Jac dgn diorang nyer Philippine Idol tu... Mau ker aper namanya. Ingatkan gemuk suara cantik lemak merdu, last2 bila aku dengar, biasa jer! Tak tertanding Jac. Tapi heran diorang puji lebey2 pulak si Mau tu.

Reply #4 narcolepsy's post

Bagi aku, Regine tu suara dia mmg cantik, tak dinafikan lar. Tapi tak sampai tahap yg kita boleh kata "the best diva in the world" atau Asia skalipun. Bagi aku, suara dia mmg above average tapi tak sampai ke tahap the best lar. Aku rasa Mariah pun takut nak turun sana kalau camtu perangai org kat situ.

Follow Us
Aku benci betul ngan pinays & pinoys cause perasan bagus. Mentang2x la speaking english bergulung2x ingat dah bagus sangatla tu. Tapi dari segi ekonomi jauh ketinggalan. "Aku ada beberapa kenalan "bukan kawan tp musuh ...

heran saya kalo di forum ini , apa pun masalahnya yang di bahas pasti dibawa kemasalah ekonomi, sebagai contoh di atas saya ini. pa hubungannya masalah ini sama ekonomi negara mereka. musik is musik nggak ada hubungannya .....

kat filipina politically tak stable kot...tengok aje la citer2 teleseries derang...citer pasal kongsi gelap, bunuh, rasuah...mungkin dari aspek keselamatan...even polis tempatan pun tak bole nak bagi gerenti, konsert akan berjalan dengan lancar...

dan tak mustahil jugak...tak ada orang yang akan pergi...macam korang semua kata, derang lebih taksub n fanatik terhadap artis2 mereka sahaja...

Originally posted by donk3 at 18-8-2007 11:24 AM
heran saya kalo di forum ini , apa pun masalahnya yang di bahas pasti dibawa kemasalah ekonomi, sebagai contoh di atas saya ini. pa hubungannya masalah ini sama ekonomi negara mereka. musik is mu ...

mungkin dari segi tajaan dan kos untuk mengadakan konsert yang berbajet tinggi...tak ada kompeni yang sudi nak invest untuk bawak international artis masuk...yes, musik is musik, tapi musik tu pon jenis industri jugak

Filipina ni terlalu taksub la.Gedik melebih sangat.Regine tu aku dgr suara xder la best pun.Elok lg penyanyi Malaysia kita ni.Regine better than Mariah??Mimpi je la dia org,Mariah nye standard jauh lebih tinggi dr Regine tu.

maksud saya di forum ini jika misalnya kita lagi membahas / berbincang soalan musik , apalagi kalo dari negara yang bukan m'sia selalu ada yang mengatakan ... "Tapi dari segi ekonomi jauh ketinggalan" apa hubungannya .....

hebat sangat ker si Regine Velasquez??
kenapa tiada initiatif pigi international??

Reply #13 Rivendella's post

noks,cemane dier nak g international..
kalo fans tempatan dowang senirik xmo terima artis lua lagi hebat n vass...
owang lua lagik xhingin nak tgk artis dowang taw!!!

Reply #12 donk3's post

Itu mgkin di thread lain. Tapi di thread ini ada kaitan seperti apa yg aseela cakap tu.. mmg ada kebenarannya.

tumpang bacer jer... x tau lah nak komen aper ..

Ada baiknya ko komen kalau ada buah fikiran...

ehhhh..aku suka tengok cite filipin

aku mmg nyampah ngan org filipino. dia org tuh punyalah perasan. ingatkan dia yg lebih cantik. and also dia org perasan mat salleh. nyampah aku. kita pun, kena jajah oleh mat salleh, tapi bukannya semua perangai mat salleh. mcm x ada identiti langsung.  dia org tuh menunjuk plak tuh. ada kawan aku filipino, mak oiii.. nyampah and menunjuk2. ingatkan dia seorang ke yg kaya ke?

anyways, staying on the topic, aku rasa pasal keselamatan and from my point of view, the cost of the concert and shows themselves mahal. and mungkin ticket kena charge tinggi, and maybe the people there won't be able to afford it. that, has its relevance to economy.

Rate

1

Reply #19 0077's post

maybe

selain drp tu, aku rasa mungkin kedudukan geografi phill tu sendiri yg kalo dorang anjurkan any concert tk berapa nk untung... kepulauan yg agak jauh dan terpencil dr pusat SEA ... pastu populasi tk tinggi dan susah org2 dr negara lain nk travel ke sana, kena ambik flight so belanja tinggi... drpd pino baik dorang buat kt hongkong ker  

biasanya kalo konsert kat SEA, diorg prefer kl, bkk, sing & jakarta ... jakarta ni walaupon kepulauan tp populasi tinggi & suka memeriahkan majlis

Rate

1