CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Urban_Iz

Kucing Cirit-Birit

beli food utk kucen yg utk cirit birit tu.. kitten kena jaga.. salah makan boleh mati akibat cirit birit..

kucen aku baru mati smlm.. nazak dan menghembuskan nafaz terakhir kat tangan aku.. asalnya.. cirit2

Reply #1 shax's post

2 minggu? bawak g jumpa vet laa

Sekarang memang musim cirit birit ke..dr manusia..sampai ke kucing..

Kelmarin..3 ekor anak kucing sepupu aku mati.... tak de la sekaligus..tapi selang 2..3jam sekor2 pergi....
Sib baik ibu nyer sihat walafiat!

Atok aku kata mungkin dia sakit perut.... sepupu aku plak balik kg baru semalaman...... dia tinggalkan kucing..
waaaaaaaa mesti dia sekeluarga sedih..... tucing2 diorg mati...

sy pun ada masalah yg sama.. sy ada seekor anak kucing berumur 10 minggu.. dah 3-4 hari asyik cirit birit je.. so terpaksa la kurung dalam cage.. penuh poo dia jr dlm cage tu.. macam dia tak boleh control bila nak membuang tu.. pastu, sentiasa meleleh je poo dia tu.. tapi takde la sampai berdarah.. next week nak bawak pegi jumpa vet.. tapi kalau ader sapa2 yg nak berkongsi pengalaman atau memberi pandangan dan nasihat, silakan.. so semua org bole share nanti..

ari tu kucing aku pun kena cirit birit gak doc nasihatkan
stopkan makanan pejal dulu biar perut dia rehat.
cam perut kita gaklah kalau kena diarea. ko bagilah dia
glukos ke air masak je ke

tadi baru bawak leonidas pegi vet
rupa2nya masa ceret beret takleh bagi mandi kucing
nanti pergerakan usus jadi lembap

so kalau ceret beret disebabkan oleh virus/bakteria
kalau pergerakan usus lembap
bakteria akan membiak dengan cepat

Follow Us
kupay tak sggp kehilangan lagi...kucing kupay kt kg kene cirit birit...hr tu ok je...im really2 scared...kupay berdoa smg allah selamatkan kucing kupay...kupay takde nk jg dieorg...

my mom letak minyak gamat kat perut die...mayb kupay boleh try bg makan ayam rebus n minum air 100 plus...i will tell my mo asap...nyway..thanks for the info...nyway...im very bad mood since i heard my cat are sick....

dulu my kucing kesygn past away...takd esape2 pun bgtau kupay until im going back to home...i dun want they lying to me about my cat....i only can pray now...

hi all...

just nak bagitau....kucing u all semua cirit birit maybe sebab ada HOOK WORM dia dalam usus dia.

SOLUTION : PLEASE go to your nearest vet and get your cats for DE-WORMED. Sebijik pill / syrup tuh RM 5 jer.

Kalau symptom persist, please de-wormed once every 3 mths. Maksudnya, 3 bulan berturut turut.

Kalau ada bajet extra sikit, please get them vaccinated and get FELINE LEAUKIMIA jab.

Im going to get my kittens the FIV jab next mth. Will inform u more later.

Rate

1

Reply #68 baby_chimaera's post

thank u! such a great valuable info..
update more:victory:

saya ada ckit soalan tentang cirit birit..

-- ADAKAH "TAHI SEPARUH PEJAL" DIKATEGORIKAN SEBAGAI CERET?
   sbb my leonidas masa mula2 baru beli dia punya ceret cair dan berak x tentu masa
   masa time ceret dia cair dulu dia berak terkentut2
   TETAPI sekarang lepas jumpa vet & ubat2 suma dah abis, dia punya tahi separuh pejal.. "BECAK2 gitu"
   tak cair seperti dulu
   jika dibandingkan ngan kucing sekor lagi tahi dia keras pejal

Reply #70 lady_nF's post

kalo separuh pejal...makna nya kesihatan leonidas makin bertambah
baik ... so make sure bagi minum air ... dan bagi makan ayam rebus
tanpa minyak .. insyallah taik nya akan seperti biasa

type2 ada meeting lak..lupa masa berlalu ...

[ Last edited by  kiki-lala at 16-1-2008 01:13 PM ]

Reply #68 baby_chimaera's post

tq for this valueable info....

camana nk bagi 100+ ni aa...guna shringe ke...ke dia nk jilat

anak tucin saya umor 2mons pon dah start kena birit ni jugak..sian terberak2 cair

salam. saya pun penah mengalami masalah yang sama. saya ada 2 ekor kucing..yang sekor ni dulu memang kerap sangat cirit birit...teruk jugak..sampai penat nk lap lantai dan cuci najis dia yg melekat..buntu juga saya bila tgk dia x berapa nk makan, makin kurus..saya cuba kol kawan saya yang memang doc vet kat putrajaya, dia kata kena asing kan kucing yg sakit dr kucing yang sihat, sediakan air bersih yang dicampur glukoso yang original setengah sudu kecik, jangan bagi makanan pejal apa2 dalam 2 hari..memang saya rasa alahai kejam lak tak bagi dia makan. tapi utk kebaikan dia saya ikut...alhamdulillah dalam 2 hari dia ok..pastu saya dah ada duit time tu trus hantar gi klinik utk wat dewormed dan vaksin sekali...sekarang dia da ok..cuma saya perasan kucing ni kalau kita tuka makanan dia akan cirit, air tak bersih pn satu punca gak..apapun memang susah hati kalau kena kes cirit ni...juz sharing..

selamat pagi semua. lama ren tak jengah bod nih.

Kopi tercirit malam tadi. abes baju ren ngan carpet kena percikan taik Kopi
sebab dah malam takleh nak bawak pi vet
ren pun bagi la treatment teh pekat. bagi sikit je sebab syringe tak dapat jumpa pulak.
bagi pakai sudu je.
so ingat arini nak bawak pi vet tapi ada ke vet bukak lepas opis hour?
nak tuka makanan si Kopi tu tak nak pulak makan kibbles.nak nasik je sepanjang

selamat pagi semua. lama ren tak jengah bod nih.

Kopi tercirit malam tadi. abes baju ren ngan car ...
ren0_0 Post at 30-9-2010 07:47

rasanya skang mesti Kopi dh ok kan? rina sll p vet kt kelanajaya vet centre ...bukak sampai kol 8.30...doc pun besh..aritu dia suggestkantry bg dada ayam rebus dulu masa bubuye tetiba cirit..klo x ok baru bwk pvet..after one day...bubuye dh ok...sbb kadang2 kucing cirit sbb ter omkn byk mknn yg high protein(tak igat..tp smthing laaa) sbb bw kaya dgn bndatuh..and that wik bubuye mkn dgn tyerlalu rakusnya..so poo dia agak cair..afterbg mkn dada ayam..dh ok dh…rina suka pi bwk bubuye kt doc intan sbb doc itn mmgxkedekut info..ramai gak former yg bg feedback yg baik ttg doc intan nie

Post Last Edit by leotazz818 at 5-10-2010 12:28
rasanya skang mesti Kopi dh ok kan? rina sll p vet kt kelanajaya vet centre ...bukak sampai ko ...
anizarina Post at 5-10-2010 12:11

sbb tu bila kita nak tukar makanan baru jgn bg mengejut.. kena ansur2 dgn makanan sedia ada... lama2 tambahkan makanan baru & kurangkan makanan lama... perut kucing mmg sensitif... kena pulak yg jenis susah nak tukar2 makanan baru ni lagi susah.. jenuh dia merengek kat kaki kita mintak makan, padahal mangkuk penuh dgn beskut.. tapi dia tak mau makan jugak.. mintak makanan yg dia dah biasa tu...letih kita nnt.

sbb tu bila kita nak tukar makanan baru jgn bg mengejut.. kena ansur2 dgn makanan sedia ada... l ...
leotazz818 Post at 5-10-2010 12:25

tuh laa..masa memula rina nk bg bubuye mkn bw...doc intan ada pesan jgn trus mengejut..takut dia cirit birit..mujur bubuye tak apa2...

Reply 77# anizarina

tq rina. Kopi dah ok la sikit walaupun tahi dia ada sikit cair.
masa dia cirit birit tu ren bagi minum teh pekat ngn rebus dada ayam.besok tu pejal la sikit tahi dia
prob nye nak bawak Kopi pi vet tapi ren balik umah pun dah kol9.tak sempat pun nak pi vet